ВАЛЕРІАНИ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ кореневища

Форма випуску та дозування

Кореневища

Кореневища

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C.2

info

Діюча речовина

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА*

Форма товару

Кореневища з коренями

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/5387/02/01

Дата останнього оновлення: 29.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарати валеріани можуть посилювати дію алкоголю, седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та анксіолітичних лікарських засобів.
 • Діти: Препарат застосовують дітям від 6 років за призначенням лікаря.
 • Заявник: ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Оскільки у деяких пацієнтів препарати валеріани можуть спричиняти сонливість, пригнічений стан, під час лікування слід дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
 • Наказ МОЗ: №365 від 07.07.2008
 • Особливі застереження: При застосуванні протягом тривалого часу і у великій кількості лікарський засіб погіршує травлення, спричиняє головний біль, збуджує нервову систему і погіршує діяльність серця.
 • Передозування: Лікування:симптоматична терапія (промивання шлунку, застосування активованого вугілля, натрію сульфату).
 • Побічні реакції: При гіперчутливості до лікарського засобу можливе порушення сну та прояв протилежного збуджувального ефекту, а також розвиток алергічних реакцій (у т. ч. висипання, свербіж, гіперемія, набряк шкіри). Можливе виникнення абдомінальних спазмів, нудоти, порушення функції кишечнику; головного болю, брадикардії, аритмії, слабкості, сонливості, пригнічення стану, зниження працездатності.
 • Показання: Нервове збудження, безсоння; вегетоневрози і неврози серцево-судинної системи; спазми травного тракту (у складі комплексної терапії).
 • Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до валеріани або до інших компонентів лікарського засобу. Депресія.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/5387/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 пачка містить валеріани кореневища з коренями 50 г.
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: ВАЛЕРІАНИ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Снодійні і седативні препарати.

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАЛЕРІАНИ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ

(RHIZOMATA CUM RADICIBUS VALERIANAE)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: 1пачка міститьвалеріани кореневища з коренями 50 г.

Лікарська форма. Кореневища з коренями.

Подрібнена сировина: шматочки коренів і кореневищ різної форми, світло-коричневого кольору, які проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Запах сильний, ароматний. Смак пряний, солодкувато-гіркуватий.

Назва і місцезнаходженнявиробника.

ВАТ «Лубнифарм».

Україна, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Петровського, 16.

Фармакотерапевтична група.

Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M09.

Зменшує збудливість центральної нервової системи, посилює вплив снодійних засобів, виявляє спазмолітичний ефект.

Показання для застосування.

Нервове збудження, неврози серцево-судинної системи, безсоння, спазми травного тракту.

Протипоказання.

Індивідуальна підвищена чутливість до препаратів валеріани.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати. При вживанні протягом тривалого часу і у великій кількості погіршує травлення, спричинює головний біль, збуджує нервову систему і порушує діяльність серця.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека та ефективність препарату у період вагітності та годування груддю не вивчались, тому препарати валеріани призначають тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Оскільки у деяких пацієнтів препарати валеріани можуть спричинити сонливість, пригнічений стан, під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі зі складними механізмами.

Діти.

Оскільки безпека та ефективність застосування Валеріани кореневища з коренями дітям до 5 років не встановлені, настій призначають дітям старше 5 років.

Спосіб застосування та дози.

Застосовують у вигляді настою: 7 г (1 десертна ложка) кореневищ з коренями поміщають в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Приймають у теплому вигляді: дорослі – по 1 - 2 столові ложки, діти від 5 до 10 років – по 1 чайній ложці, діти від 10 до 14 років – по 1 десертній ложці 3 - 4 рази на день через 30 хв після їди. 

Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати.

Тривалість лікування визначається індивідуально з урахуванням характеру захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Передозування.

При передозуванні можуть спостерігатися сонливість, підвищена втомлюваність, пригнічений стан, запаморочення. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти.

Можуть спостерігатися сонливість, пригнічений стан, зниження працездатності; при індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Часто комбінують з іншими седативними та серцево-судинними засобами. Препарати валеріани посилюють вплив снодійних засобів.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла та вологи місці при температурі від 15 ºС до 25 ºС. Приготовлений настій зберігати при температурі від 8 °С до 15 °С не більше 2 діб.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка.

По 50 г у пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.