ВАЛЕРІАНА ФОРТЕ таблетки 40 мг

Форма випуску та дозування

Таблетки, 40 мг

Таблетки, 40 мг

Упаковка

Блістер №10x5

Блістер №10x5

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА*

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/0265/02/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарати валеріани можуть посилювати дію алкоголю, седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та анксіолітичних препаратів.
 • Діти: Застосовувати для лікування дітей віком від 12 років. Доцільність призначення препарату дітям віком від 6 років визначає лікар індивідуально у кожному окремому випадку.
 • Заявник: АТ "Галичфарм", м. Львів, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.
 • Наказ МОЗ: №235 від 17.03.2010
 • Особливі застереження: Під час застосування препарату необхідно утримуватись від вживання алкогольних напоїв.
 • Передозування: Симптоми:головний біль, запаморочення, сонливість, млявість, загальна слабкість, тремтіння рук, розширення зіниць, відчуття стиснення у грудях, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, тахікардія.
 • Побічні реакції: З боку центральної та периферичної нервової системи:запаморочення, сонливість, пригнічення емоційних реакцій, депресія, загальна слабкість, зниження розумової та фізичної працездатності;
 • Показання: Підвищена нервова збудливість, безсоння; у складі комбінованої терапії – при легких функціональних порушеннях з боку серцево-судинної системи.
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до валеріани та/або до інших компонентів препарату; депресія або інші стани, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/0265/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить валеріани екстракту густого, у перерахуванні на суху речовину - 40 мг
 • Терміни зберігання: 2р.
 • Торгівельне найменування: ВАЛЕРІАНА ФОРТЕ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в недоступному для дітей місці.
 • Фармакологічні властивості: Препаратзменшує збудливість центральної нервової системи. Дія зумовлена вмістом ефірної олії, більша частина якої – складний ефір спирту борнеолу та ізовалеріанової кислоти. Седативні властивості мають також валепотріати та алкалоїди – валерин і хотинін.
 • Фармакотерапевтична група: Снодійні та седативні засоби.

Упаковка

Блістер №10x5

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАЛЕРІАНА ФОРТЕ

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: 1 таблетка містить валеріани екстракту густого, у перерахуванні на суху речовину - 40 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат (гранулак-70); натрію кроскармелоза; магнію карбонат легкий; олія рицинова; кальцію стеарат; тальк; суміш для покриття «Opaglos II Yellow»97W22039(натрію кармелоза (натрію карбоксиметилцелюлоза); декстрин; глюкоза, моногідрат; титану діоксид (Е 171); лецитин; хіноліновий жовтий (Е 104); жовтий захід FCF (E 110)).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, від жовтого до жовтого з зеленуватим відтінком кольору, круглої форми, з двоопуклою поверхнею, на розламі видно два шари.

Назва і місцезнаходження виробника. ВАТ «Київмедпрепарат».

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M09.

Препарат зменшує збудливість центральної нервової системи. Дія обумовлена вмістом ефірної олії, більша частина якої – це складний ефір спирту борнеолу та ізовалеріанової кислоти. Седативні властивості мають також валепотріати та алкалоїди – валерин і хотинін. Седативна дія проявляється повільно, але досить стабільно. Валеріанова кислота і валепотріати виявляють слабку спазмолітичну дію. Препарат практично не викликає відчуття втоми, не впливає на розумову та фізичну працездатність.

Показання для застосування. Підвищена нервова збудливість, безсоння; у складі комбінованої терапії – при легких функціональних порушеннях з боку серцево-судинної системи.

Протипоказання. Підвищена чутливість до валеріани та/або до інших компонентів препарату; депресія або інші стани, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Під час застосування препарату необхідно утримуватись від вживання алкогольних напоїв.

Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом мальабсорбції глюкози-галактози.

Препарат містить глюкозу, що необхідно враховувати хворим на цукровий діабет.

Пацієнтам, які мали тяжке порушення функції печінки або перенесли тяжке захворювання печінки в минулому, слід бути обережними при прийомі препарату.

Може мати місце специфічна чутливість до запаху валеріани.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не рекомендується застосовувати препарат через недостатність даних щодо безпеки застосування в період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Діти. Приймаючи до уваги обмежений клінічний досвід, застосування валеріани дітям молодше 12 років не рекомендується.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо дорослим та дітям старше 12 років по 1-2 таблетки 3 рази на добу.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Таблетки слід застосовувати не розжовуючи та запиваючи рідиною.

Передозування.Симптоми: можливе виникнення головного болю, запаморочення, сонливості, млявості, загальної слабкості, болю у животі, нудоти, тремтіння рук, розширення зіниць, зниження гостроти слуху та зору, відчуття стиснення у грудях.

Лікування: припинити застосування препарату, промити шлунок, прийняти активоване вугілля. У разі необхідності провести симптоматичну терапію.

Побічні ефекти.Препарат зазвичай добре переноситься, але іноді можлива поява сонливості, відчуття пригнічення, зниження працездатності, запаморочення, головного болю, нудоти, які минають при зменшенні дози або (у разі їх вираженості) відміни препарату.

При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (висипання, свербіж, набряк і гіперемія шкіри).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій. Валеріана посилює дію алкоголю, снодійних, седативних, анксіолітичних і спазмолітичних препаратів.

Термін придатності.2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у блістері, 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.