УРОФОСЦИН гранули 3 г/пакет

ПАТ Київмедпрепарат

Rp

Форма випуску та дозування

Гранули, 3 г/пакет

Гранули, 3 г/пакет

Упаковка

Пакет-саше 3 г №1x1

Пакет-саше 3 г №1x1

Аналоги

Rp

БЕРНІ
БЕРНІ 3 г/пакет

Со.Се. ФАРМ С.р.л.(IT)

Гранули

Rp

ТАРИГАН
ТАРИГАН 3 г/пакет

Зентіва(IT)

Гранули

Rp

УРЕАЦИД
УРЕАЦИД 3 г/пакет

Фармліга(LT)

Гранули

Rp

ФОСМУРАЛ
ФОСМУРАЛ 3 г/пакет

Люпін(IN)

Гранули

Rp

ФОСФОМЕД
ФОСФОМЕД 3 г/пакет

УОРЛД МЕДИЦИН ЛТД(GE)

Гранули

від 305.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ФОСФОМІЦИН

Форма товару

Гранули для приготування розчину для перорального застосування

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/15454/01/01

Дата останнього оновлення: 07.04.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 пакет-саше містить фосфоміцину трометамолу 5, 631 г, що еквівалентно 3 г фосфоміцину
  • Торгівельне найменування: УРОФОСЦИН®
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Протимікробні засоби для системного застосування. Інші протимікробні засоби.

Упаковка

Пакет-саше 3 г №1x1

Інструкція

 

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

УРОФОСЦИНâ

(UROFOSCIN)

 

Склад:

діюча речовина: fosfomycin;

1 пакет-саше містить фосфоміцину трометамолу5, 631 г, що еквівалентно 3 г фосфоміцину;

допоміжні речовини: ароматизатор апельсиновий, ароматизатор мандариновий, сахарин, сахароза.

 

Лікарська форма. Гранули для орального розчину.

Основні фізико-хімічні властивості: гранульований порошок білого або майже білого кольору з характерним запахом ароматизатора мандаринового.

 

Фармакотерапевтична група.

Протимікробні засоби для системного застосування. Інші протимікробні засоби.

Код АТХJ01XX01.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Урофосцинâмає широкий спектр антибактеріальної дії. Він ефективний відносно штамів збудників інфекцій сечовивідних шляхів, які найчастіше виділяються: E. coli,         Citrobacterspp. , Klebsiellaspp. , Proteusspp. , Serratiaspp. , P. aeruginosaтаEnterococcusfaecalis, – навіть якщо вони стійкі до інших антибактеріальних препаратів. Препарат діє також на пеніциліназоутворюючі штами. Урофосцинâчинить антиадгезивну дію на бактерії, що мають властивість адгезії до епітелію, який вистилає сечовивідні шляхи.

Фармакокінетика. Урофосцинâлегко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація у плазмі спостерігається через 2 години і становить              30-35 мкг/мл, період напіввиведення – 2 години. Урофосцинâне метаболізується в організмі, він виводиться шляхом клубочкової фільтрації в біологічно активній формі. Урофосцинâнакопичується переважно в нирках у концентрації 2500–3500 мкг/мл, а його мінімальна інгібуюча концентрація дляE. сoliстановить 128 мкг/мл. Ентерогепатична циркуляціяУрофосцинуâдає змогу підтримувати терапевтичний рівень препарату протягом 48 годин, цього часу достатньо для стерилізації сечі і видужання.

 

Клінічні характеристики.

Показання. Лiкування гострих неускладнених інфекцій нижнiх сечовивідних шляхiв, спричинених чутливими до фосфомiцину мiкроорганiзмами, у чоловіків, у дівчат віком від 12 років та жінок. Профілактика пiд час дiагностичних процедур та хірургічних втручань у дорослих пацієнтів.

 

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну< 10 мл/хв), дитячий вік до 12 років, проходження гемодіалізу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Одночасний прийом з метоклопрамідомта іншими препаратами, що підвищують моторику ШКТ, знижує всмоктування Урофосцинуâ, що призводить до зниження концентрації Урофосцинуâв сироватці і сечі.  

 

Особливості застосування. Застосування антибіотиків широкого спектра дії, у тому числі фосфомiцину трометамолу, може призвести до виникнення антибіотикоасоційованого коліту (включаючи псевдомембранозний коліт). Тому необхідно враховувати вірогідність цього діагнозу у пацієнтів при виникненні сильної діареї під час або після прийому фосфоміцину трометамолу. У разі підтвердження діагнозу необхідно негайно почати відповідне лікування. В даному випадку препарати, що інгібують перистальтику, протипоказані.

Одночасний прийом їжі уповільнює всмоктування фосфоміцину. Тому бажано застосовувати препарат натще або через 2-3 години після їди.

Урофосцинâмістить сахарозу. Хворим на цукровий діабет та тим, кому потрібно дотримуватись дієти, слід враховувати, що в 1 пакетіУрофосцинуâміститься2, 213 гсахарози. Урофосцинâне слід застосовувати пацієнтам з непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або дефіцитом сахарози-ізомальтази.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування під час вагітності можливе тільки у разі необхідності, якщо очікуваний ефект терапії для матері перевищує потенційний ризик для плода.

За наявними даними фосфоміцину трометамол не чинить ні тератогенної, ні фетотоксичної дії. Під час проведення досліджень на тваринах також не було виявлено репродуктивної токсичності.

В період годування груддю застосування препарату слід припинити. Досліджень щодо застосування під час годування груддю не проводилося.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Немає даних, що підтверджують вплив на швидкість реакції.

 

Спосіб застосування та дози. Урофосцинâ застосовують внутрішньо натще, бажано перед сном після випорожнення сечового міхура. Вміст пакета розчиняють в 1/2 склянки води. Режим дозування встановлюється індивідуально.

Звичайно разова доза для дорослих, у т. ч. пацієнтів літнього віку (вік до 75 років), у гострій фазі захворювання становить3 г (1 пакет) одноразово.

З метою профілактики інфікування сечовивідних шляхів при хірургічному втручанні, трансуретральних діагностичних дослідженнях приймають вміст одного пакета за 3 години до втручання і другого пакета – через 24 години після втручання.

 

Діти. Можливе застосування для лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів у дівчат віком від 12 років. Немає достатніх даних щодо застосування препарату в терапевтичних цілях хлопцям віком від 12 років, як і достатніх даних щодо застосування препарату з метою профілактики як хлопцям, так і дівчатам.

 

Передозування. Симптоми: вестибулярні порушення, погіршення слуху, металевий присмак у роті і загальне зниження смакового сприйняття.

Лікування: симптоматична і підтримувальна терапія. Рекомендується вжити багато рідини для збільшення діурезу.

 

Побічні реакції. До найбільш частих побічних реакцій при одноразовому прийомі фосфоміцину трометамолу належать порушення роботи ШКТ, в основному діарея. Ці явища найчастіше нетривалі і минають самостійно.

Частота побічних ефектів визначається таким чином: дуже часто (> 1/10); часто (> 1/100 – < 1/10); нечасто (> 1/1000 – < 1/100); рідко (> 1/10000 – < 1/1000); дуже рідко (< 1/100000); невідомо (не можна визначити за наявними даними). У кожній частотній групі побічніреакціїпредставлені в порядку зменшення їх тяжкості.

Класи систем органів

Побічні реакції та частота їх розвитку

Часто

 

Нечасто

Рідко

Невідомо

Інфекції та інвазії

Вульвовагініт

 

 

 

З боку імунної системи

 

 

 

Анафілактичний шок, алергiчнi реакції

З боку нервової системи

Головний біль, запаморочення

Парестезія

 

 

З боку серцево-судинної системи

 

 

Тахікардія

Артеріальна

гіпотензія

З боку дихальної системи, органів грудної клітки і середостіння

 

 

 

Астма

З боку травної системи

Діарея, нудота, розлади травлення

Біль у животі, блювання

 

Псевдомембра-нозний коліт

З боку шкіри і підшкірних тканин

 

Висип, кропив’янка, свербіж

 

Ангіоневротич-ний набряк

Системні порушення

 

Втома

 

 

 

Термін придатності. 1, 5 року.

 

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По8 г в пакетах-саше. По 1 пакету-саше в пачці із картону.

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник. ПАТ «Київмедпрепарат».