ТРАНКВІЛАР ІС таблетки 300 мг

N/A

info
Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Форма випуску та дозування

tab

Таблетки, 300 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Варіанти дозування

Дозування

300 мг

Варіанти дозування

300 мг

Форма

Таблетки

Еквівалентність

N/A

info

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: Товариство з додатковою відповідальністю "ІНТЕРХІМ", Україна
  • Наказ МОЗ: №787 від 14.11.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/8851/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Синонімічне найменування: Mebicar*
  • Склад: 1 таблетка містить: 300 мг мебікару
  • Терміни зберігання:
  • Торгівельне найменування: ТРАНКВІЛАР® ІС
  • Умови відпуску: без рецепту
  • Фармакотерапевтична група: Психостимулятори, засоби, що застосовуються при синдромі дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), та ноотропні засоби. Інші психостимулюючі та ноотропні засоби. Мебікар.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ТРАНКВІЛАР® ІС

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: мебікар; 2,4,6,8-тетраметил-2,4,6,8-тетраазабіцикло-(3,3,0) октандіон-3,7;

1 таблетка містить 300 мг мебікару;

допоміжні речовини: метилцелюлоза, кальцію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки білого кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою і рискою; з одного боку таблетки нанесено товарний знак підприємства.

Назва і місцезнаходження виробника.

Товариство з додатковою відповідальністю «ІНТЕРХІМ». Україна, 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.

Фармакотерапевтична група.

Анксіолітики. Код АТС N05В Х05.

Транквілар® ІС має помірну транквілізуючу (анксіолітичну) активність, знімає або послаблює відчуття тривоги, напруженості, занепокоєння та роздратування. Транквілізуючий ефект препарату не супроводжується міорелаксацією та порушенням координації рухів. Не має снодійного ефекту, але посилює дію снодійних засобів та нормалізує перебіг сну, якщо він порушений. Завдяки цим властивостям препарат виявляє дію “денного” транквілізатора та селективного анксіолітика. Транквілар® ІС полегшує або купірує нікотинову абстиненцію. Препарат має антиоксидантні та нормастенічні властивості.

При пероральному прийманні 77 - 80 % застосованої дози препарату проникає у кров; близько 40 % зв’язується з еритроцитами, решта - не зв’язується з білками крові і міститься у плазмі у вільному стані, завдяки чому препарат без перешкод поширюється в організмі та вільно проходить крізь мембрани. Максимальна концентрація досягається за 0,5 години, високий рівень зберігається протягом 3-4 годин, потім поступово знижується. Транквілар® ІС повністю виводиться з організму з сечею протягом доби. Препарат не накопичується та не підлягає біохімічним перетворенням.

Показання для застосування.

Неврози та неврозоподібні стани, що супроводжуються роздратуванням, емоційною лабільністю, відчуттям тривоги та страху; для поліпшення переносимості нейролептиків з метою усунення викликаних ними соматовегетативних та неврологічних побічних ефектів. Застосовується як церебропротектор та адаптоген при емоційному та оксидантному стресі різного генезу.

Препарат застосовують під час комплексної терапії як засіб, що послаблює залежність від тютюнопаління.

Протипоказання.

Індивідуальна чутливість до компонентів препарату, вагітність, період годування груддю, дитячій вік.

Особливі застереження.

З обережністю слід застосовувати при порушеннях функції печінки і нирок, у хворих на артеріальну гіпотензію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат добре проникає у всі тканини та рідини організму. Не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю через відсутність достатніх клінічних даних щодо застосування препарату у цій групі пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не чинить впливу на швидкість психічної та рухової реакцій.

Діти.

Не застосовують.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують дорослим внутрішньо незалежно від прийому їжі. Дозування залежить від індивідуальних особливостей людини та терапевтичної цілі призначення і може коливатись. Звичайна доза становить 300 мг (1 таблетка) 2 - 3 рази на добу; за необхідності доза може бути збільшена. Максимальна разова доза – 3 г, добова – 10 г. Тривалість курсу лікування – від декількох днів до 2 - 3 місяців.

При застосуванні як засобу, що послаблює залежність від тютюнопаління, препарат призначають по 600 - 900 мг (2 – 3 таблетки) 3 рази на добу, щоденно протягом 5 - 6 тижнів.

Якщо один чи кілька разів своєчасно не було прийнято чергову дозу, слід продовжити курс лікування відповідно до раніше призначеної схеми.

Передозування.

При застосуванні високих доз можливі алергічні реакції та диспептичні розлади, тимчасове зниження артеріального тиску та температури тіла.

Лікування: загальноприйняті методи дезінтоксикації та промивання шлунка.

Побічні ефекти.

Транквілар® ІС малотоксичний, зазвичай переноситься добре. Можуть знижуватися артеріальний тиск та температура тіла, які нормалізуються самостійно. Можливі алергічні реакції та диспепсичні розлади після приймання великих доз. У цьому разі слід знизити дозу або припинити прийом препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії.

Транквілар® ІС можна комбінувати з нейролептиками, транквілізаторами (бензодіазепінами), снодійними, антидепресантами та психостимуляторами.

Термін придатності. 4 роки.

Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 – 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.