ТЕСАЛІН таблетки

Амакса Фарма ЛТД

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки

Таблетки

Упаковка

Блістер №10x2
Блістер №10x6

Блістер №10x2

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/17262/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 22.02.2024
  • Склад: 1 таблетка містить 17, 8–40 мг нативного екстракту з листя кремени гібридної (P. hybridus) (екстрагент – діоксид карбону), що відповідає 8 мг петасинів
  • Торгівельне найменування: ТЕСАЛІН
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що діють на респіраторну систему. Інші засоби, що діють на респіраторну систему.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Тесалін

(Tesalin®)

Склад:

діюча речовина: нативний екстракт з листя кремени гібридної(P. hybridus).

1 таблетка містить 17, 8–40 мг нативного екстракту з листя кремени гібридної(P. hybridus)(екстрагент – діоксид карбону), що відповідає 8 мг петасинів;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний; целюлоза мікрокристалічна; магнію стеарат; натрію крохмальгліколят (тип А); кислота стеаринова; гіпромелоза; титану діоксид (E 171); макрогол 20 000.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, від білого до кремового кольору.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на респіраторну систему. Інші засоби, що діють на респіраторну систему.

Код АТХ R07AX.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Тесалін є протиалергічним та протизапальним лікарським засобом для лікування алергічного риніту. Тесалін пригнічує біосинтез лейкотрієнів та дегрануляцію нейтрофілів і еозинофільних гранулоцитів.

У рандомізованому подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні за участю 18 пацієнтів, які страждали алергічним ринітом, викликаним пилком трав, досліджувались фармакодинамічні властивості лікарського засобу Тесалін шляхом порівняння симптомів алергічного риніту зі змінами кількості медіаторів запалення. В ході досліджень спостерігалось значне зменшення симптомів алергічного риніту, в тому числі більш швидке усунення закладеності носа після дії пилку трави при лікуванні лікарським засобом Тесалін у порівнянні з плацебо та дезлоратадином. Протягом 5 днів лікування лікарський засіб Тесалін показав значне інгібування медіаторів запалення лейкотрієну B4(6-кратне та 5-кратне) та інтерлейкіну-8 (6-кратне) в назальному секреті пацієнтів у порівнянні з дезлоратадином та плацебо. Немає ніяких доказів системних імуносупресивних ефектів.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Не було проведено відповідних досліджень.

Розподіл

Нижченаведені дані стосуються петасину, але не можна зробити висновки щодо розподілу загального екстракту.

Максимальні концентрації петасину в плазмі були досягнуті після приблизно 1, 6 години (tmax) незалежно від дози. Максимальні концентрації петасину в плазмі були 25, 5 ± 14, 8 нг/мл після застосування 2 таблеток та 58, 1 ± 26, 7 нг/мл після застосування 4 таблеток.

AUC була пропорційна дозі та склала 65, 3 ± 35, 6 нг/мл*год після застосування 2 таблеток та 151, 2 ± 68, 2 нг/мл*год після застосування 4 таблеток.

Метаболізм

Не було проведено відповідних досліджень.

Виведення

Період напіввиведення петасину становить 7, 2 ± 4, 6 год (2 таблетки) та 7, 6 ± 3, 3 год (4 таблетки).

Завдяки тому, що період напіввиведення становить приблизно 7 годин, немає накопичення. Схема дозування (два або три рази на день по 1 таблетці) може бути адаптована для пацієнтів відповідно до їхніх потреб.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для лікування симптомів, пов’язаних з алергічним ринітом (сінною лихоманкою).

Протипоказання.

Гіперчутливість до діючої речовини або до допоміжних речовин, а також до будь-яких рослин родиниAsteraceae/Compositae.

Порушення функціїпечінки танирок.

Протипоказано пацієнтам, які отримують антикоагулянтну терапію або барбітурати.

Період вагітності і годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Взаємодії з іншими лікарськими засобами, а також з харчовими продуктами або стимуляторами(такими як кава, чай) не відомі.

Фармакологічні дослідженняin vitroпоказали, що застосування екстракту з листя кремени гібридної не викликає експресію генів MDR1і CYP3A4. Крім того, діяльність ферментів печінки залишається незмінною, тобто не стимулюється і не пригнічується. Було проведено тестування таких ферментів: CYP2E1, CYP1A2, CYP2D6, CYP2C19, CYP3A4 та CYP2C9. За результатами цих досліджень взаємодія з іншими лікарськими засобами не очікується.

Особливості застосування.

У дуже рідких випадках у зв’язку із застосуванням лікарських засобів, що містять екстракт з коріння кремени гібридної (P. hybridus), спостерігались тяжкі ураження печінки (див. розділ «Побічні реакції»). Також не можна виключати ймовірність ураження печінки внаслідок дії екстракту з листя кремени гібридної(P. hybridus), що міститься в лікарському засобі Тесалін. Під час лікуваннялікарям і пацієнтам слід звернути увагу на ранні ознаки уражень печінки (біль у верхній частині живота, втрата апетиту, жовтяниця, жовте забарвлення склери та ін. ).

На сьогодні немає результатів клінічних досліджень за участі пацієнтів, які мають знижену функцію печінки або нирок. Тому для цих пацієнтів препарат протипоказаний.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Клінічні дані щодо застосування препарату у період вагітності та годування груддю відсутні.

Доклінічні дослідження на тваринах не продемонстрували жодного прямого або непрямого впливу на хід вагітності або розвиток плода при застосуванні дози, що у 30 разів перевищує звичайну дозу.

Потенційний ризик для людей не відомий. Застосування у період вагітності та годування груддю протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення та втома, слід утриматися від керування автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

Звичайна добова доза для дорослих становить 2 таблетки, вкриті плівковою оболонкою: приймають по 1 таблетці вранці та ввечері. У разі зовнішнього впливу великої кількості пилку дозу, за потреби, можна збільшити: по 1 таблетці 3 рази на добу. Таблетку необхідно ковтати не розжовуючи та запиваючи водою. Прийом таблеток здійснюється незалежно від часу доби та вживання їжі.

Тривалість застосування

Тривалість застосування залежить від прогресування хвороби або тривалості дії алергену та визначається лікарем, але не повинна становити більше 14 днів. Якщо симптоми зберігаються протягом цього періоду, потрібно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Діти.

Препарат не застосовується дітям (віком до 18 років).

Передозування.

Не виявлено гострого отруєння лікарським засобом Тесалін.

Побічні реакції.

Частоту побічних реакцій визначено таким чином:

Дуже часто: ≥ 1/10

Часто: від ≥ 1/100 до < 1/10

Нечасто: від ≥ 1/1000 до < 1/100

Рідко: від ≥ 1/10000 до < 1/1000

Дуже рідко: < 1/10000

Невідомо: не можна оцінити з наведених даних

З боку травного тракту

Часто: відчуття дискомфорту в шлунково-кишковому тракті (в тому числі нудота, абдомінальний біль/біль у животі, діарея).

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Нечасто: спостерігалися реакції гіперчутливості шкіри, включаючи еритему, набряк, свербіж, екзему, кропив’янку, висипання.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів

Дуже рідко, у зв’язку із застосуванням лікарських засобів, що містять екстракт з коріння кремени гібридної(P. hybridus), спостерігались тяжкі ураження печінки (некроз печінки, пошкодження клітин печінки, гепатит, печінкова недостатність, ранніми ознаками яких можуть бути втома, забарвлення сечі в темний колір, знебарвлення випорожнень, біль у верхній частині живота, втрата апетиту, жовтяниця, жовте забарвлення склери). Не можна виключати ймовірність ураження печінки внаслідок дії екстракту з листя кремени гібридної(P. hybridus), що міститься в лікарському засобі Тесалін.

З боку центральної нервової системи

Дуже рідко: втома, запаморочення, головний біль, млявість.

Звітність про підозрювані побічні реакції

Звітність про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є дуже важливою. Це дозволяє продовжити моніторинг користі/ризику при застосуванні лікарського засобу. Медичним фахівцям слід повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему звітності.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 2 або 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Макс Целлєр Зьоне АГ.

Max Zeller Sohne AG.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Зеєблікштрассе 4, 8590 Романсхорн, Швейцарія.

Seeblickstrаsse 4, 8590 Romanshorn, Switzerland.

Заявник.

Амакса Фарма ЛТД.

Amaxa Pharma LTD.

Місцезнаходження заявника.

Портленд Хаус, Брессенден Плейс, Лондон SW1E 5RS, Велика Британія

Portland House, Bressenden Place, London SW1E 5RS, United Kingdom