ШИПШИНИ ПЛОДИ плоди

Форма випуску та дозування

Плоди

Плоди

Упаковка

Пакет паперовий 50 г №1x1
Пакет паперовий 100 г №1x1
Пачка з внутрішнім пакетом 100 г №1x1
Пачка з внутрішнім пакетом 130 г №1x1
Фільтр-пакет 3 г №20x1

Пачка з внутрішнім пакетом 100 г №1x1

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Плоди

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/2271/01/01

Дата останнього оновлення: 08.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Невідома.
 • Діти: Препарат застосовувати дітям віком від 1 року.
 • Заявник: ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Не впливає.
 • Наказ МОЗ: №110 від 15.02.2010
 • Особливі застереження: Застосування у період вагітності або годування груддю.
 • Передозування: Повідомлення відсутні.
 • Побічні реакції: Можливі алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри).
 • Показання: Загальнозміцнювальний засіб при гострих та хронічних інфекціях, дистрофії, фізичних навантаженнях; геморагічні діатези; кровотечі різної етіології; передозування антикоагулянтів; гострі та хронічні захворювання печінки (хронічний гепатит, холецистит, холангіт); захворювання нирок і сечового міхура (нефрити, нефропатії у вагітних) – у складі комплексної терапії.
 • Протипоказання: Гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Тромбофлебіт і схильність до нього, недостатність кровообігу, ендокардит, декомпенсований цукровий діабет, тяжкі захворювання нирок, жовчокам’яна хвороба.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/2271/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Rosa**
 • Склад: шипшини плоди (Fructus Rosae)
 • Терміни зберігання: Термін придатності – 2 роки.
 • Торгівельне найменування: ШИПШИНИ ПЛОДИ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковціу недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С; приготовлений відвар – у прохолодному місці, не більше 2 діб.
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що діють на метаболізм та систему травлення.

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 100 г №1x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ШИПШИНИ ПЛОДИ

(FRUCTUS ROSAE)

Загальна характеристика:

міжнародна назва:Rosa L.;

основні фізико-хімічні властивості:плоди м'ясисті, кулясті, овальні або яйцеподібні, гладенькі, голі, завдовжи 0,7 – 3,0 см, діаметром 0,6 – 1,7 см, від жовто-гарячого до брунатно-червоного кольору;

склад: шипшини плоди.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему та метаболізм.

Код АТС А16А Х10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Шипшини плоди (глікозиди, флавоноїди, вітамін С, сапоніни, каротиноїди, слизові та дубильні речовини, ефірна олія, у складі якої – метиловий ефір саліцилової кислоти та інші фізіологічно активні речовини) належать до групи вітамінних препаратів. Головна діюча речовина - аскорбінова кислота - бере участь в окиснювально-відновних процесах, вуглеводневому обміні, процесах зсідання крові, регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів, синтезі колагену і проколагену, нормалізації проникності капілярів.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Профілактика цинги та гіповітамінозів С і Р; у складі комплексної терапії геморагічних діатезів; різних кровотеч (в тому числі спричинених променевою хворобою), інфекційних захворювань та інтоксикацій, хвороб печінки, нефропатій вагітних, хвороби Аддісона; при передозуванні антикоагулянтів. У період одужання при інфекціях, переломах кісток, ранах, що повільно загоюються. Як загальнозміцнювальний засіб при дистрофії, фізичних і розумових навантаженнях, у періоди вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози. 2 столові ложки плодів кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл гарячої води, закривають кришкою і нагрівають на водяній бані 15 хвилин, охолоджують 45 хвилин, проціджують. Об'єм одержаного настою доводять кип'яченою водою до 200 мл.

Застосовують внутрішньо після їди. Дорослі приймають по 1/2 склянки 2 рази на день. Діти віком 3-7 років – по 1/4 склянки 2 рази на день, віком 8-12 років – по 1/3 склянки 2 рази на день.

3 фільтр-пакети по 3 г кладуть у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15-20 хвилин. Приймають за вищенаведеною схемою.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефетку та переносимості препарату.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (свербіж, висипи на шкірі).

Протипоказання. Підвищена чутливість до біологічно активних речовин, що входять до складу препарату. Тромбози, тромбофлебіти. Декомпенсований цукровий діабет, тяжка ниркова недостатність.

Передозування. Можлива поява або посилення алергічних реакцій.Тривале безконтрольне застосування препаратів з аскорбіновою кислотою може призвести до розвитку цукрового діабету, ураження нирок, артеріальної гіпертензії.

Особливості застосування. Шипшини плоди призначають дітям з 3 років.

Вагітність і годування груддю. Препарат можна застосовувати у період вагітності та годування груддю, забезпечивши належний медичний контроль за дотриманням схеми лікування.

Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Не описаний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома. Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов`язково повідомте про це лікарю! Якщо Ви лікуєтесь самостійно, проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату!

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15-25 ºС); приготовлений настій – у прохолодному місці, не більше 2 діб.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 100 г у пакетах, пачках; по 3 г у фільтр-пакетах, по 20 фільтр-пакетів в пачках.

Виробник. ЗАТ Фармацевтична фабрика “Віола”.

Адреса. Україна, 69063, м.Запоріжжя, вул. Кірова, 75.