РОТОКАН рідина

ДП Експериментальний завод медичних препаратів ІБОНХ НАН України

Форма випуску та дозування

Рідина

Рідина

Упаковка

Флакон 55 мл №1x1
Флакон 100 мл №1x1

Флакон 55 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Форма товару

Рідина

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/2469/01/01

Дата останнього оновлення: 16.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 18.05.2021
  • Склад: 1 мл рідини містить: суміш рідких екстрактів (2: 1: 1) : ромашки (Matricariae recutitae extractum fluidum) – 0, 50 мл; календули (Calendulae extractum fluidum) – 0, 25 мл; деревію (Millefolii extractum fluidum) – 0, 25 мл; (екстрагент – 40 % етанол)
  • Торгівельне найменування: РОТОКАН
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище25 °С.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Препарати, що застосовуються у стоматології.

Упаковка

Флакон 55 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

РОТОКАН

(Rotocanum)

Склад:

діючі речовини: 1 мл рідини містить: суміш рідких екстрактів (2: 1: 1) : ромашки(Matricariaerecutitaeextractumfluidum) – 0, 50 мл; календули(Calendulaeextractumfluidum) – 0, 25 мл; деревію(Millefoliiextractumfluidum) – 0, 25 мл; (екстрагент – 40 % етанол).

Лікарська форма. Рідина.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-бурого з оранжевим відтінком забарвлення, зі слабким специфічним запахом. При зберіганні допускається випадання осаду.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Препарати, що застосовуються у стоматології. Код АТХ A01A D11.

Фармакодинаміка.

Комбінований рослинний препарат, дія якого обумовлена фізіологічно активними речовинами, що входять до його складу, чинять протизапальну, протимікробну та спазмолітичну дію, а також знижують проникність капілярів, посилюють і прискорюють процеси регенерації слизових оболонок (покращують трофічні процеси) і мають помірні гемостатичні властивості.

Препарат позитивно діє на трофіку слизової оболонки шлунка, чинить спазмолітичну дію.

Ротокан чинить ранозагоювальну та антиоксидантну дію.

Клінічні характеристики.

Показання.

У стоматологічній практиці при запальних захворюваннях слизової оболонки порожнини рота (афтозний та інші стоматити, виразково-некротичний гінгівостоматит).

У складі комбінованої терапії при лікуванні захворювань органів травлення (хронічних гастритів, дуоденітів, функціональної диспепсії, хронічних колітів).

Протипоказання.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Підвищена індивідуальна чутливість до будь-яких компонентів препарату, гіперчутливість до інших рослин родини Айстрових (Складноцвіті), підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

Без консультації лікаря не застосовувати препарат довше встановленого терміну. Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж навпаки, стан здоров’я погіршився, з’явилися небажані явища, потрібно звернутися до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату. Не перевищувати рекомендовані дози. При виразковій хворобі і гастриті з підвищеною кислотністю застосовувати разом з антацидами і спазмолітиками.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Через вміст у складі деревію, що посилює тонус матки, застосування у період вагітності або годування груддю ″Протипоказано″.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не досліджувалася.

Спосіб застосування та дози.

Перед застосуванням дорослим та дітям віком від 12 років 1 чайну ложку (5 мл) Ротокану розчинити в 1 склянці теплої води.

Пародонтоз лікувати місцево після видалення зубних відкладень та інструментальної обробки патологічних ясенних кишень. В ясеневі кишені вводять на 20 хвилин тонкі турунди, добре змочені приготовленим розчином препарату. Процедуру проводять щоденно або через день (4-6 разів).

При стоматитах та інших захворюваннях слизової оболонки порожнини рота препарат призначати у вигляді аплікацій із приготовленого розчину препарату тривалістю 15-20 хвилин або ротових ванночок з такого ж розчину тривалістю

1-2 хвилини. Застосовувати 2-3 рази на день протягом 2-5 днів.

У гастроентерології Ротокан застосовувати внутрішньо та у мікроклізмах.

Внутрішньо застосовувати по1/2-1/3склянки розчину із розрахунку 1 чайна ложка Ротокану на 1 склянку теплої кип’яченої води за 30 хвилин до їди або через 40-60 хвилин після їди, 3-4 рази на добу.

Для мікроклізм: 1 чайна ложка препарату на 50-100 мл теплої кип’яченої води (післяочищення кишечнику) 1-2рази на добу. Курс лікування становить 15-20 днів. Тривалість застосування препарату залежить від досягнутого лікувального ефекту та перебігу захворювання.

Діти.

Дітям віком до 12 років препарат не слід застосовувати.

Передозування.

При передозуванні можливезапаморочення та нудота.

Побічні реакції.

В осіб із підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, почервоніння шкіри, висипання, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

У разі виникнення будь-яких негативних реакцій обов’язково слід проконсультуватися з лікарем щодо подальшого застосування препарату!

Термін придатності.

2 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 55 мл або по 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Державне підприємство «Експериментальний завод медпрепаратів Інституту біоорганічної та нафтохімії Національної академії наук України».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 02099, м. Київ, вул. Зрошувальна, 15 а.