Форма випуску та дозування

trava

Трава

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 100 г №1x1

Варіанти дозування

Дозування

-

Варіанти дозування

-

Форма

Трава

Еквівалентність

С.2

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
  • Наказ МОЗ: №22 від 21.01.2010
  • Реєстраційне посвідчення: UA/2266/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Синонімічне найменування: Leonurus**
  • Склад: Пустирник трава, яка містить цукор, глікозиди, алкалоїди, ефірну олію, флавоноїди (кверцетин, рутин, квінквелозид), а також провітамін А, аскорбінову кислоту, дубильні і бар-вні речовини, гіркості, мінеральні солі.
  • Терміни зберігання: 3 роки.
  • Торгівельне найменування: ПУСТИРНИКА ТРАВА
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Снодійні та седативні засоби.

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 100 г №1x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ПУСТИРНИКА ТРАВА

Herba Leonuri

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Leonurus cardiaca.

основні фізико-хімічні властивості:Подрібнена сировина має сірувато-зелений колір, слабкий запах і гіркуватий смак.

склад: Пустирник трава, яка містить цукор, глікозиди, алкалоїди, ефірну олію, флавоноїди (кверцетин, рутин, квінквелозид), а також провітамін А, аскорбінову кислоту, дубильні і барвні речовини, гіркості, мінеральні солі.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група.  Седативний засіб. Код АТС N05C M18.

Фармакологічні властивості. Препарати пустирнику мають виразливі седативні властивості, посилюючи процес гальмування або знижуючи процес збудження. Не виявляють снодійного ефекту, але полегшують настання природного сну і поглиблюють його;

посилюють вплив інших заспокійливих, а також снодійних і аналгетичних засобів, проявляють гіпотензивну і кардіотонічну дію. Не викликають явищ звикання, психічної та фізичної залежності.

Показання для застосування. Застосовують як заспокійливий засіб при підвищеній нервовій збудливості, серцево - судинних неврозах, у ранніх стадіях гіпертонічної хвороби (артеріальної гіпертензії).

Спосіб застосування та дози. 4 столові ложки трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані), часто помішуючи, протягом 15 хвилин, охолоджують протягом 45 хвилин при кімнатній температурі, проціджують, сировину, що залишилася, віджимають. Об`єм одержаного настою доводять перевареною водою до початкового об`єму 200 мл.

Настій приймають внутрішньо по 1 столовій ложці або 1/3 склянки, відповідно, 3-4 рази і 2 рази на добу, за 1 годину до прийому їжі.

2 фільтр-пакети кладуть у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хвилин. Приймають внутрішньо у теплому вигляді по 1 столовій ложці або 1/3 склянки, відповідно, 3-4 рази і 2 рази на добу, за 1 годину до прийому їжі.

При передозуванні можливі стомлюваність, сонливість, запаморочення.

Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій ( почервоніння та висипи на шкірі, свербіж).

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість, підвищена індивідуальна чутливість. Безпечність та ефективність застосування пустирнику трави у дітей не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років. При передозуванні можливі стомлюваність, сонливість, запаморочення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі 15-25 0С.

Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка.  По 50 г у пакетах, пачках; по 100 г у пачках; по 1,5 г у фільтр-пакетах, по 20 фільтр-пакетів у пачках.

Виробник.  ЗАТ Фармацевтична фабрика “Віола”.

Адреса. Вул.Кірова, 75, 69063, м. Запоріжжя, Україна.