ПАНАНГІН концентрат

Гедеон Ріхтер

Rp

Форма випуску та дозування

Концентрат
Таблетки

Концентрат

Упаковка

Ампули 10 мл №5x1

Ампули 10 мл №5x1

від 233.00 грн

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Форма товару

Концентрат для приготування розчину для інфузій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/7315/02/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 мл концентрату для розчину для інфузій містить 40 мг магнію аспарагінату (відповідає 3, 37 мг магнію) та 45, 2 мг калію аспарагінату (відповідає 10, 33 мг калію)
 • Торгівельне найменування: ПАНАНГІН
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітеймісці.
 • Фармакотерапевтична група: Мінеральні речовини. Препарати магнію.

Упаковка

Ампули 10 мл №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ПАНАНГІН

(PANANGIN)

Склад:

діючі речовини: магнію аспарагінат, калію аспарагінат;

1 мл концентрату для розчину для інфузій містить 40 мг магнію аспарагінату (відповідає 3, 37 мг магнію) та 45, 2 мг калію аспарагінату (відповідає 10, 33 мг калію);

допоміжна речовина: вода дляінʼєкцій.

Лікарська форма. Концентрат для розчину дляінфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або злегка зеленуватий, чистий розчин.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні речовини. Препарати магнію.

Код АТХА12С С30.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Іони калію і магнію як важливі внутрішньоклітинні катіони включаються в роботу ряду ферментів, у процес звʼязування макромолекул із субцелюлярними елементами і в механізм мʼязового скорочення на молекулярному рівні. Співвідношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспарагінат як ендогенна речовина є переносником іонів калію та магнію; володіє вираженим афінітетом до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Аспарагінат магнію і калію покращує метаболізм серцевої мускулатури. Недостатність надходження калію і магнію в організм сприяє розвитку артеріальної гіпертензії, патології коронарних судин склеротичного типу, порушень ритму серця, дегенерації міокарда.

Фармакокінетика.

Магній

Загальний запас магнію в організмілюдини масою тіла 70 кг становить в середньому 24 г (1000 ммоль); більше 60 % магнію припадає на кісткову тканину і близько 40 % ‒на скелетні мʼязи та інші тканини. Близько 1% загального запасу магнію в організмі знаходиться в позаклітинній рідині, переважно в сироватці крові. У здорових дорослих людейвміст магнію в сироватці кровіперебуваєв діапазоні 0, 7‒1, 1 ммоль/л.

Рекомендована норма споживання магнію з їжею для чоловіків становить 350 мгна добу, для жінок ‒ 280 мг. Потреба в магнії зростаєв періодвагітності та грудного вигодовування.

Магній абсорбується зішлунково-кишкового тракту шляхом активного транспорту. Основним регулятором балансу магнію в організмі є нирки. 3‒5% іонізованого магнію виводиться нирками.

Збільшення обсягу сечі (наприклад, при терапії високоефективними петльовими діуретиками) призводить до збільшення екскреції іонізованого магнію. Якщо абсорбція магнію в тонкому відділі кишечнику знижується, подальша гіпомагніємія призводить до зменшення його екскреції (< 0, 5 ммоль/добу).

Калій

Загальний запас калію в організмі людини масою тіла 70 кг становитьу середньому 140 г (3570 ммоль). Загальний запас калію дещо менший у жінок, ніж у чоловіків, і незначною мірою знижується з віком. 2% загального запасу калію в організмі знаходиться поза клітинами, арешта 98% ‒ всередині клітин.

Оптимальна норма споживання калію з їжею становить 3-4 г (75-100 ммоль)на добу. Основний шлях виведення калію ‒ нирковий (близько 90% калію виводиться нирками щодня). Решта 10% виводяться через шлунково-кишковий тракт. Таким чином, нирки відповідають за довгостроковий гомеостаз калію, а також завміст калію в сироватці крові. У короткостроковій перспективі вміст калію в крові також регулюєтьсяобміномкалію між внутрішньоклітинним і позаклітинним простором.

Клінічні характеристики.

Показання.

 • Для додаткової терапії при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, в постінфарктний період), порушеннях ритму серця, насамперед при шлуночкових аритміях.
 • Додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки.

Протипоказання.

 • Підвищеначутливість до активних речовинпрепарату.
 • Гостра та хронічна ниркова недостатність.
 • Хвороба Аддісона.
 • Атріовентрикулярна блокадаIII ступеня.
 • Кардіогенний шок (АТ < 90 мм рт. cт. ).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування препарату з калійзберігаючими діуретиками та/або інгібіторами АПФ, бета-блокаторами, циклоспорином, гепарином, нестероїдними протизапальними препаратами підвищує ризик розвитку гіперкаліємії.

Особливості застосування.

Швидке введення може викликати гіперемію обличчя.

Панангін як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовуватипацієнтам із міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, таких як зниження функції нирок, гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. У цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно досліджувати рівеньелектролітів усироватцікрові.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дотепер не повідомлялося про будь-який шкідливий вплив при застосуванні препарату ційкатегорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначений тільки для внутрішньовенного введення. Дорослим вводять повільно внутрішньовенно краплинно – по 10-20 мл (вмістоднієї або двохампул розводять у 50-100 мл 5 % розчину глюкози). При необхідності дозуможна застосувати повторно через 4-6 годин. Препарат придатний для комбінованої терапії.

Курс лікування визначає лікар.

Діти. Досвід застосування препарату дітям недостатній.

Передозування.

Випадки передозування не відомі.

З огляду на здатність нирок виводити з організму велику кількість калію, збільшення дози препарату може призвести до гіперкаліємії, тільки якщо це повʼязано з гострим або вираженим порушенням виведення калію.

Терапевтичний індекс магнію широкий, і при відсутності ниркової недостатності тяжкі побічні ефекти вкрай рідкісні.

У разі швидкого внутрішньовенного введення можуть проявитися симптоми гіперкаліємії/гіпермагніємії.

У разі передозування можна спостерігати симптоми гіперкаліємії і гіпермагніємії.

Симптоми гіперкаліємії: загальна слабкість, парестезії, брадикардія, параліч. Надзвичайно висока концентрація калію в плазмі може призвести долетального наслідкувід пригніченнясерцевої діяльності, аритмії або зупинки серця.

Симптоми гіпермагніємії: нудота, блювання, сонливість, артеріальна гіпотензія, брадикардія, слабкість, невиразна мова, двоїння в очах. При дуже високих плазмових концентраціях магнію може розвинутися гіпорефлексія, параліч мʼязів, зупинка дихання і зупинка серця.

У разі передозування необхідно відмінитиK+-, Mg2+-аспартат і провести симптоматичне лікування (кальцію хлорид 100 мг/хв внутрішньовенно, діаліз, якщо необхідно).

Побічні реакції.

При швидкому введенні препарату слід враховувати можливість появи симптомів гіперкаліємії/гіпермагніємії.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище30ºС.

Зберігати у недоступному для дітеймісці.

Несумісність. Невідомо.

Упаковка. По10мл розчину в безбарвній скляній ампулі з точкою для розлому; 5 ампул (5х1)уконтурній пластиковій упаковці; 1 контурна пластикова упаковка вкартонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

ВАТ «Гедеон Ріхтер».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.