ОКТЕНІСЕПТ розчин

Шюльке і Майр ГмбХ

Форма випуску та дозування

Розчин

Розчин

Упаковка

Флакон 1 л №1x1
Флакон 250 мл №1x1
Флакон 450 мл №1x1
Флакон із вагінальним аплікатором 50 мл №1x1
Флакон із розпилювачем 50 мл №1x1
Флакон із розпилювачем 250 мл №1x1

Флакон 250 мл №1x1

від 597.00 грн

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Розчин

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/4056/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 28.03.2021
  • Склад: 100 г розчину містять октенідину дигідрохлориду 0, 10 г, 2-феноксіетанолу 2, 00 г
  • Торгівельне найменування: ОКТЕНІСЕПТ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Унедоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС.
  • Фармакотерапевтична група: Антисептичні та дезінфекційні засоби / сполуки четвертинного амонію / октенідин, комбінації.

Упаковка

Флакон 250 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ОКТЕНІСЕПТ

(OCTENISEPT®)

Склад:

діючі речовини: 100 грозчину містять октенідину дигідрохлориду0, 10 г,

2-феноксіетанолу2, 00 г;

допоміжні речовини: кокамідопропілбетаїн; натрію глюконат; гліцерин 85 %; натрію гідроксид; вода очищена.

Лікарська форма. Розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора або майже прозора, безбарвна рідина, майже без запаху.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби / сполуки четвертинного амонію / октенідин, комбінації.

Код АТХ D08АJ57.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Октенісепт являє собою антисептик для обробки слизових оболонок, шкіри та ран.

Механізм дії

Октенідину дигідрохлорид є представником катіонактивних сполук та за рахунок своїх двох катіонних центрів має виражені поверхневоактивні властивості. Він реагує з компонентами стінки та мембрани мікробної клітини, що призводить до порушення функціонування клітини.

Механізм протимікробної дії феноксіетанолу полягає, серед іншого, в підвищенні проникності клітинної мембрани для іонів калію.

Фармакодинамічні властивості

Антимікробна активність включає бактерицидну та фунгіцидну активність, а також активність проти ліпофільних вірусів та вірусу гепатиту В. Спектри ефективності феноксіетанолу та октенідину дигідрохлориду доповнюють один одного.

У кількісних та якісних дослідженняхin vitro в присутності 0, 1 % альбуміну при додаванні 50 % та 75 % розчинів Октенісепту спостерігалася добра активність протягом 1 хвилини контакту щодо грампозитивних та грамнегативних бактерій, дріжджів та грибків.

У дослідженняхin vitroтестували активність Октенісепту проти окремих вірусів. Була продемонстрована ефективність проти ліпофільних вірусів, наприклад вірусу простого герпесу, ВІЛ та вірусу гепатиту В.

Не очікується розвиток первинної резистентності до Октенісепту, а також вторинної резистентності в разі пролонгованого застосування через неспецифічну ефективність.

Педіатрична популяція

Були продемонстровані ефективність та переносимість Октенісепту у 347 дітей віком від 6 днів до 12 років, а також у 73 недоношених немовлят з гестаційним віком менше 36 тижнів.

Дослідження обробки кукси пуповини Октенісептом у 1725 новонароджених продемонструвало його гарну переносимість.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Дослідження на тваринах з14C-міченим матеріалом продемонстрували, що октенідину дигідрохлорид не всмоктується у шлунково-кишковому тракті або через шкіру чи слизові оболонки.

При пероральному введенні мічений радіоактивним ізотопом октенідину дигідрохлорид всмоктувався через слизову оболонку шлунково-кишкового тракту у мишей, щурів та собак лише у дуже невеликій кількості (0–6 %). Було встановлено, що у мишей при місцевому нанесенні октенідину дигідрохлориду протягом 24 годин контакту під оклюзійною пов’язкою не спостерігалося його всмоктування.

На основі даних дослідженьin vitroможливість проникнення октенідину дигідрохлориду крізь плаценту можна виключити.

У дослідженнях на щурах перорально введений14C-мічений феноксіетанол майже повністю всмоктувався та виводився із сечею у вигляді феноксіоцтової кислоти.

Октенідину дигідрохлорид з препарату Октенісепт не всмоктувався через слизову оболонку піхви (у кролів) або через рани (люди, щури).

Педіатрична популяція

Окиснювальний метаболізм 2-феноксіетанолу вивчали у 4 немовлят віком від 1 тижня до 11 місяців, а також у 24 недоношених немовлят з гестаційним віком менше 36 тижнів. У цьому дослідженні було продемонстровано, що 2-феноксіетанол всмоктується через шкіру та повністю або майже повністю метаболізується шляхом окиснення до феноксіоцтової кислоти і виводиться нирками, що демонструє безпеку нанесення Октенісепту.

Клінічні характеристики.

Показання.

Застосовується для неодноразової обмеженої в часі обробки слизових оболонок та навколишньої шкіри перед діагностичними та хірургічними процедурами в аногенітальній ділянці: піхви, вульви, головки статевого члена, перед катетеризацією сечового міхура; для обробки ротової порожнини; для антисептичного лікування місцевих бактеріальних і грибкових інфекцій у вагінальній ділянці. Лікарський засіб застосовується для обмеженої в часі підтримувальної терапії мікозу міжпальцевих проміжків та для антисептичної обробки ран та опіків різного походження.

Застосування для лікування місцевих бактеріальних і грибкових інфекцій у вагінальній ділянці обмежується дорослими і дітьми віком від 8 років. За всіма іншими показаннями Октенісепт можна застосовувати дорослим та дітям без вікових обмежень.

Протипоказання.

Гіперчутливість до активних речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Не застосовувати у ніс, дляпромивання черевної порожнини (наприклад, під час операції), у ділянці барабанної перетинки та для інстиляції у сечовий міхур.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не застосовувати Октенісепт на прилеглих ділянках шкіри, оброблених антисептиками на основі ПВП-йод, через можливість вираженої зміни кольору шкіри на суміжних ділянках від коричневого до фіолетового.

Особливості застосування.

Слід уникати проковтування Октенісепту чи потрапляння його до кровотоку, наприклад в результаті помилкової ін’єкції.

Слід уникати потрапляння лікарського засобу Октенісепт в очі. У випадку потрапляння препарату в очі слід негайно промити їх великою кількістю води.

Після промивання глибоких ран за допомогою шприца спостерігалися стійкий набряк, еритема, а також некроз тканин, які в деяких випадках потребували хірургічної ревізії (див. розділ «Побічні реакції»).

З метою попередження ураження тканин препарат не можна вводитиглибоко у тканини за допомогою шприца. Препарат призначений тільки для поверхневого застосування (нанесення тампоном або за допомогою розпилювача).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Помірна кількість даних, отриманих у вагітних жінок (від 300 до 1000 результатів вагітності, строк гестації ≥ 12 тижнів) вказує на відсутність впливу Октенісепту на розвиток вроджених аномалій та його токсичності щодо ембріона/плода.

Дослідження на тваринах не виявили ознак репродуктивної токсичності.

Принеобхідності можназастосовуватиОктенісепту періодвагітності. Оскільки клінічні дані для перших 3 місяців вагітності відсутні, у якості запобіжного заходу не слід застосовувати розчин препарату Октенісепт у перші 3 місяці вагітності.

Годування груддю

Вичерпні дані щодозастосуванняпрепарату під час лактації з експериментальних досліджень на тваринах та клінічних досліджень відсутні. Оскільки октенідину дигідрохлорид всмоктується у дуже невеликій кількості або не всмоктується зовсім, передбачається, що він не потрапляє до грудного молока.

Феноксіетанол швидко та майже повністю всмоктується, а виводиться майже повністю у вигляді окисненого продукту нирками. Тому його накопичення у грудному молоці малоймовірне.

Як запобіжний захід, Октенісепт не слід наносити на ділянку молочних залоз під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або при роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Розчин призначений тільки для місцевого застосування і не повинен вводитися в тканини, наприклад за допомогою шприца.

Октенісепт застосовують нерозведеним, наносячи на уражену ділянку до повного її зволоження.

Проводити подальші процедури, наприклад накладати хірургічну пов’язку, можна щонайменше через 2 хвилини після застосування препарату. Також можливе ополіскування ротової порожнини, але цей спосіб застосування обмежений випадками, коли необхідно обробити всю ротову порожнину. В такому разі необхідно застосовувати 20 мл препарату протягом 20 секунд.

Для підтримувальної терапії у випадках мікозу міжпальцевих проміжківлікарський засіб слід розпилювати на уражені ділянки вранці та ввечері.

Лікування місцевих бактеріальних та грибкових інфекцій вагінальної ділянки

Перед першим застосуванням витягніть аплікатор з упаковки і розмістіть його на флаконі після видалення прозорої захисної оболонки та головки розпилювача. Механізм розпилення може працювати при утримуванні флакона у різних положеннях (вертикально або перевернутим донизу). Для введення аплікатора глибоко у піхву рекомендується сидіти на унітазі або лежати у ліжку. Натисніть вказівним пальцем на кришку аплікатора 10 разів для розподілення препарату глибоко у піхві. Після використання протріть аплікатор та натисніть на розпилювач один або два рази, спрямовуючи аплікатор донизу, наприклад над раковиною. Тривалість лікування повинна становити 7 днів, у перший день препарат застосовувати вранці та ввечері, а потім – 1 раз на добу ввечері. Перед наступним використанням натисніть на розпилювач один або два рази, спрямовуючи аплікатор донизу, і проведіть процедуру як описано. Аплікатор можна використовувати протягом усього курсу лікування. Після завершення лікування вагінальної інфекції аплікатор слід утилізувати.

Для досягнення бажаного ефекту необхідно ретельно дотримуватися цих інструкцій.

Оскільки досвід безперервного застосування становить не більше 14 днів, Октенісепт слідзастосовуватипротягом обмеженого строку лікування.

Діти.

Дозування Октенісепту ідентичне для дорослих і дітей.

Для лікування місцевих бактеріальних і грибкових інфекцій у вагінальній ділянці застосування обмежується дорослими і дітьми віком від 8 років.

За всіма іншими показаннями Октенісепт можна застосовувати дорослим та дітям без вікових обмежень.

Передозування.

Відомості щодо передозування відсутні. Однак при місцевому застосуванні ймовірність передозування дуже низька. У разі місцевого передозування уражену ділянку можна промити великою кількістю розчину Рінгера.

Випадкове проковтування Октенісепту не вважається небезпечним. Октенідину дигідрохлорид не всмоктується та виводиться з калом. У разі перорального потрапляння всередину великої кількості Октенісепту не можна виключити подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту.

Октенідину дигідрохлорид є більш токсичним після внутрішньовенного введення порівняно з пероральним. Тому слід уникати потрапляння великої кількості Октенісепту до кровотоку, наприклад в результаті помилкової ін’єкції. Однак оскільки Октенісепт містить октенідину дигідрохлорид у концентрації лише 0, 1 %, виникнення інтоксикації дуже малоймовірно.

Побічні реакції.

Оцінка небажаних ефектів базується на наступній частоті виникнення: дуже часто

(³ 1/10), часто (³ від 1/100 до < 1/10), нечасто (³ від 1/1000 до < 1/100), рідко (³від 1/10000 до< 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (не може бути оцінена на основінаявних даних).

Загальні розлади та реакціїу місцінанесення

Рідко: печіння, почервоніння, свербіж, відчуття теплаумісці застосування.

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин

Дуже рідко: алергічна контактна реакція, наприклад тимчасове почервонінняу місці застосування.

Розладиз боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини

Частота невідома: після промивання глибоких ран за допомогою шприца спостерігалися стійкий набряк, еритема, а також некроз тканин, які в деяких випадках потребували хірургічної ревізії (див. розділ«Особливості застосування»).

При полосканні порожнини ротаможлива поява гіркого присмаку.

Можуть зустрічатися наступні небажані ефекти – набряк, індурація, біль, пухирі, екзема у ділянці застосування.

Педіатрична популяція

Частота, тип та тяжкість небажаних реакцій у дітей такі самі, що йудорослих.

Термін придатності.

3 рокидляфлаконів по 50 мл; 5 роківдля флаконів по 250 млабо1000 мл.

Після розкриття флакона розчин стабільний протягом 3 років.

Умови зберігання.

Унедоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС.

Упаковка.

По 50 мл у флаконі з розпилювачем; по 1 флакону в картонній коробці.

По 50 млу флаконі з вагінальним аплікатором; по 1 флакону в картонній коробці.

По 250 мл у флаконі з розпилювачем.

По 250 мл або 1000 мл у флаконах.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник.

Шюльке і Майр ГмбХ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Роберт-Кох Штрассе 2, 22851 Нордерштедт, Німеччина.