info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки НЕУРОБЕКС ФОРТЕ таблетки Блістер №10x6

НЕУРОБЕКС ФОРТЕ таблетки

Тева Україна

Форма випуску та дозування

Таблетки

Таблетки

Упаковка

Блістер №10x3
Блістер №10x6

Блістер №10x3

info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки НЕУРОБЕКС ФОРТЕ таблетки Блістер №10x6

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/7313/01/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 04.04.2075
  • Склад: 1 таблетка містить: тіаміну нітрат (вітамін В1) 100 мг, піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) 200 мг, ціанокобаламін (вітамін В12) 300 мкг
  • Торгівельне найменування: НЕУРОБЕКС® ФОРТЕ
  • Умови відпуску: без рецепта

Упаковка

Блістер №10x3

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

НЕУРОБЕКС® ФОРТЕ

 (NEUROBEX® FORTE)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки правильної форми, колір – помаранчевий;

склад:

1 таблетка містить

тіаміну нітрат (вітамін В1)

100 мг,

піридоксину гідрохлорид (вітамін В6

200 мг,

ціанокобаламін (вітамін В12

300 мкг; 

допоміжні речовини: авіцел, аеросил, тальк, магнію стеарат, покриття.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Препарати вітамінуВ1 у комбінації з вітамінами В6 та В12. Код АТС А11D.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Комбінація вітамінів групи В, що входить до складу препарату Неуробекс® Форте, необхідна для проходження ряду процесів, що відбуваються в організмі. Вітаміни цієї групи входять до складу ферментів, які каталізують реакції метаболізму вуглеводів, ліпідів і білків. Комбінація вітамінів групи В у Неуробекс® Форте нормалізує метаболізм вегетативних центрів, процес утворення, передачу імпульсу і трофіку нейроцитів, покращує функціонування нервових клітин і підкоркових центрів, за рахунок чого нормалізується вегето-емоційних статус.

Після резорбції перетворюється в пірофосфат тіаміну - кофермент ферментів, які беруть участь у декарбоксилюванні піровиноградної та альфа-кетоглутарової кислот.

Тіамін регулює діяльність нервової системи, впливає на проведення нервового збудження в синапсах. Безпосередньо бере участь у вуглеводному та енергетичному обміні, особливо в нервових і м'язових тканинах, а також у жировому, білковому і водно-сольовому обміні, в синтезі ацетилхоліну.

Його дефіцит в організмі призводить до накопичення молочної та піровиноградної кислот, що може спричинити поліневрити, хворобу бері-бері, енцефалопатію Верніке та синдром Корсакова, а також алкогольну полінейропатію, порушення серцевої діяльності та діяльності травного каналу (виразковий коліт, хронічний пронос).

Вітамін В6 відіграє важливу роль в обміні речовин, необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи. Поступаючи в організм, він фосфорилюється, перетворюється в піридоксаль-5-фосфат і сполучається з ферментами, які здійснюють декарбоксилування і переамінілювання амінокислот. Піридоксин бере участь у білковому обміні й синтезі нейромедіаторів, бере активну участь в обміні триптофану, метіоніну, цистеїну, глютамінової та інших амінокислот. Він відіграє також важливу роль в обміні гістаміну, бере участь у процесах жирового обміну. Покращує функцію печінки та нервових волокон.

Симптоми дефіциту виявляються подібними до себореї змінами шкіри біля очей та носа, глоситом, стоматитом, периферичним невритом, судомами (внаслідок низької концентрації гама-аміномасляної кислоти).

Вітамін B12 чинить метаболічну та гемопоетичну дію. В організмі перетворюється на коферментну форму - аденозилкобаламін або кобамамід, який є активною формою вітаміну B12.

Ціанокобаламін має високу біологічну активність. Є фактором росту, необхідний для нормального кровотворення і дозрівання еритроцитів. Бере участь у синтезі лабільних метильних груп та в утворенні холіну, метіоніну, креатину, нуклеїнових кислот. Сприяє накопиченню в еритроцитах сполук, які містять сульфгідрильні групи, що підвищує їх толерантність до гемолізу.

Активує систему згортання крові, у високих дозах спричиняє підвищення тромбопластичної активності й активності протромбіну. Активує обмін вуглеводів і ліпідів. При атеросклерозі знижує концентрацію холестерину в крові, підвищує лецитинхолестериновий індекс. Сприятливо впливає на функцію печінки і нервової системи. Покращує регенерацію тканин.

Тривалий дефіцит вітаміну В12 характеризується сплутаністю свідомості, галюцинаціями, швидкою зміною настрою, втратою пам’яті, зору, розвитком психозу.

Фармакокінетика. Фармакокінетика лікарського засобу Неуробекс® Форте є дією кожної з діючих речовин, що входять до його складу. Завдяки пошаровому нанесенню вітамінів у таблетці Неуробекс® Форте, вони вивільняються послідовно у відділах шлунково-кишкового тракту, в яких відбувається всмоктування. Це виключає можливість взаємодії вітамінів В1, В6 та В12, їх антагонізм та можливість виникнення побічних реакцій.

За добу всмоктується 8–15 мг вітаміну В1, титрування дози може її збільшити.

Піридоксин (вітамін В6) добре резорбується у травному каналі.

На кінетику вітаміну В12 при пероральному прийомі впливають протеаза підшлункової залози, рН, жовч та глюкопротеїд “внутрішнього фактора”, а також “депо” у печінці. Резорбується у дистальній ділянці тонкого кишечнику. При пероральному прийманні у дозі понад 100 мкг вітамін виводиться з організму не засвоївшись. Кишкова резорбція вітаміну покращується, якщо його приймають разом із фолієвою кислотою.

Показання для застосування. Неспецифічні та дегенеративні захворювання периферичних нервів – неврити, поліневрити (алкогольні, післяінфекційні, токсичні, при діабеті), периферичні паралічі, невралгії, парестезії; полінейропатії, енцефалопатії, астенія, міастенія, остеохондроз, люмбаго, ішіас, нейроциркуляторна дистонія.

Спастичні стани центрального походження, травматичні ушкодження центральної нервової системи, вегетативні неврози, хорея, енцефалопатія Верніке, хронічний алкоголізм, інтоксикації.

Гіповітамінози вітаміну В.

У складі комбінованої терапії при

-дегенеративних процесах у сітківці ока, глаукомі, діабетичній ретинопатії, макулодистрофії, невриті зорового нерва, токсичному ураженні зорового нерва;

-невритах слухового нерва, сенсоневральній глухоті, токсичних та медикаментозних ураженнях слухового нерва;

-виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, гастритах, дуоденіті, ентероколіті, панкреатиті, гепатитах, цирозах печінки.

При хронічному алкоголізмі, палінні. Показаний людям, які ведуть активний спосіб життя.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Неуробекс® Форте застосовують внутрішньо під час або після їди, запивають водою.

Звичайна доза становить 1 таблетка 1 раз на добу протягом 30 днів. Доза та тривалість лікування визначається індивідуально. Рекомендовані добові дози при комплексному лікуванні:

При неврологічних захворюваннях та симптомах.

Дорослим та дітям віком від 14 років: 1-2 таблетки 1 раз на добу.

Для комбінованої терапії різних захворювань.

Дорослим та дітям віком від 14 років: 1 таблетки 1 раз на добу.

Період вагітності та годування груддю: 1 таблетки 1 раз на добу.

При астенічних станах.

Дорослим та дітям віком від 14 років: 1-2 таблетки рази на добу.

Дітям віком від 8 до 14 років: 1 таблетки 1 рази на добу.

Період вагітності та годування груддю: 1 таблетки 1 раз на добу.

Побічна дія. Описані окремі випадки гіперчутливості до вітаміну В1 та алергія на деякі допоміжні компоненти. При прийомі в описаних дозах побічні ефекти маловірогідні.

Протипоказання. Алергічні реакції на вітамінВабо на будь-який допоміжний компонент препарату. Гостра тромбоемболія, еритроцитоз та еритремія.

Передозування. Передозування може проявлятися нервовим збудженням; дуже рідко – прискоренням серцебиття. Проводиться симптоматичне лікування. Ізоніазид застосовують як антидот вітаміну В6.

Особливості застосування.

Діти. Досвіду застосування препарату у дітей віком до 14 років немає окрім астенічних станів.

Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Даних щодо порушення рухової активності та психічних реакцій при застосуванні Неуробекс® Форте водіями автотранспортних засобів та операторами механізмів немає. Вони можуть виконувати свою роботу за відсутності застережень з боку основного захворювання. З обережністю та в менших дозах слід призначати при стенокардії, через вміст вітаміну В12.

Вагітність та годування груддю. Застосування препарату у період вагітності та годування груддю дозволяється тільки у випадках, коли користь від застосування перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вітамін В6 зменшує антипаркінсонічний ефект леводопи. При одночасному прийомі Неуробекс® Форте з пероральними контрацептивними засобами порушується його обмін - зменшується кількість першого. Вітамін В6 може взаємодіяти з деякими лікарськими засобами. Його антагоністами є ізоніазид, тіосемікарбазони. Вітамін чинить позитивний вплив при сидеробластній анемії, спричиненій названими протитуберкульозними засобами. Тривале застосування пеніциламіну може спричинити дефіцит вітаміну В6.

Гідралазин і циклосерин також є антагоністами цього вітаміну. Застосування вітаміну разом із переліченими засобами зменшує їх побічну неврологічну дію. Вітамін В6 посилює периферичне декарбоксилювання леводопи та зменшує ефективність лікування хвороби Паркінсона.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 oС.

Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 3 або 6 блістерів у картонній коробці.

Виробник. Актавіс РТ, Індонезія.

Адреса. 13710 Джакарта, Джл. Райя Богор КМ 28, Індонезія.

Заявник. Актавіс груп АТ Ісландія.

Адреса. Рейк’явікурвегур 76-78, 220 Хафнарфйордур, Ісландія.