info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки НЕБІЛЕТ ПЛЮС 5/12,5 таблетки 5 мг + 12,5 мг Блістер №14x2

НЕБІЛЕТ ПЛЮС 5/12,5 таблетки 5 мг + 12,5 мг

Менаріні Інтернешонал Оперейшонс Люксембург С.А.

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 5 мг + 12,5 мг

Таблетки, 5 мг + 12,5 мг

Упаковка

Блістер №14x1
Блістер №14x2

Блістер №14x1

info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки НЕБІЛЕТ ПЛЮС 5/12,5 таблетки 5 мг + 12,5 мг Блістер №14x2

Аналоги

Rp

НЕБІАР ПЛЮС
НЕБІАР ПЛЮС 5 мг + 12,5 мг

ТОВ АРТЕРІУМ ЛТД(UA)

Таблетки

від 164.00 грн

Rp

НЕБІЛЕТ ПЛЮС 5/12,5
НЕБІЛЕТ ПЛЮС 5/12,5 5 мг + 12,5 мг

Берлін-Хемі(DE)

Таблетки

Класифікація

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/15245/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 24.06.2021
 • Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить небівололу (у вигляді небівололу гідрохлориду) 5 мг та гідрохлоротіазиду 12, 5 мг
 • Торгівельне найменування: НЕБІЛЕТ® ПЛЮС 5/12, 5
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Спеціальні умови зберігання не потрібні. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності. Зберігати в недоступному для дітей місці.
 • Фармакотерапевтична група: Селективні блокатори бета-адренорецепторів із тіазидними діуретиками.

Упаковка

Блістер №14x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

НЕБІЛЕТ®ПЛЮС 5/12, 5

(NEBILET®PLUS 5/12. 5)

Склад:

діючі речовини: небіволол, гідрохлоротіазид;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить небівололу (у вигляді небівололу гідрохлориду) 5 мг та гідрохлоротіазиду 12, 5 мг;

допоміжні речовини: полісорбат 80, гіпромелоза, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;

оболонка: гіпромелоза, целюлоза мікрокристалічна, макрогол стеарат, титану діоксид (E 171), кармінова кислота (E 120).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: майже рожеві, круглі, трохи двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з тисненням «5/12, 5» з одного боку та рискою з іншого. Риска для поділу призначена лише для розламування таблетки з метою полегшити ковтання, а не для поділу таблетки на рівні дози.

Фармакотерапевтична група.

Селективні блокатори бета-адренорецепторів із тіазидними діуретиками.

Код АТХC07BB12.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Небілет®Плюс 5/12, 5 є комбінацією небівололу, селективного антагоніста бета-рецепторів, та гідрохлоротіазиду, тіазидного діуретика. Комбінація цих інгредієнтів має адитивний антигіпертензивний ефект та знижує артеріальний тиск до більшого ступеня, ніж окремі компоненти.

Небівололявляє собою рацемат, який складається з двох енантіомерів: SRRR-небівололу (D-небіволол) та RSSS-небівололу (L-небіволол). Він поєднує дві фармакологічні властивості:

- небіволол є конкурентним і селективним блокатором β1-адренорецепторів: цей ефект має SRRR-енантіомер (D-енантіомер);

- він має м’які вазодилатуючі властивості внаслідок взаємодії з L-аргініном/оксидом азоту.

При одноразовому і повторному застосуванні небівололу знижується частота серцевих скорочень у стані спокою і при навантаженні як у пацієнтів із нормальним артеріальним тиском, так і в пацієнтів з артеріальною гіпертензію. Антигіпертензивний ефект при довготривалому лікуванні зберігається.

У терапевтичних дозах небіволол позбавлений α-адренергічного антагонізму.

Протягом короткочасного та тривалого лікування небівололом у хворих з артеріальною гіпертензією знижується системний судинний опір. Незважаючи на зниження частоти серцевих скорочень, зменшення серцевого викиду в стані спокою та при навантаженні може бути обмежене через збільшення ударного об’єму. Клінічне значення цієї гемодинамічної різниці порівняно з іншими блокаторамиβ-адренорецепторів ще недостатньо вивчене.

У хворих із артеріальною гіпертензією небіволол підвищує реакцію судин на ацетилхолін (АХ), опосередковану монооксидом азоту; у пацієнтів із дисфункцією ендотелію ця реакція знижена.

В експериментахіn vitro таin vivo на тваринах показано, що небівололу не притаманна власна симпатоміметична активність.

В експериментахіn vitro таin vivoна тваринах показано, що при фармакологічних дозах небіволол не має мембраностабілізуючої активності.

У здорових добровольців небіволол не виявляє суттєвого впливу на здатність переносити максимальні фізичні навантаження або на витривалість.

Гідрохлоротіазид є тіазидним діуретиком. Тіазиди впливають на ниркові тубулярні механізми реабсорбції електролітів, безпосередньо підвищуючи виведення натрію та хлориду у приблизно рівних кількостях. Діуретична дія гідрохлоротіазиду зменшує об’єм плазми, підвищує активність реніну плазми та збільшує секрецію альдостерону з подальшим зростанням втрат калію та бікарбонату з сечею та зниженням рівня калію у сироватці. При застосуванні гідрохлоротіазиду діурез настає приблизно через 2 години, а пік ефекту досягається через приблизно 4 години після прийому препарату, тоді як дія триває протягом приблизно 6–12 годин.

Немеланомний рак шкіри (НМРШ). Наявні дані епідеміологічних досліджень показали зв’язок між сукупною дозою гідрохлоротіазиду та розвитком НМРШ. Одне дослідження охоплювало популяцію з 71533 пацієнтів із базальноклітинною карциномою (БКК) та 8629 пацієнтів із плоскоклітинною карциномою (ПКК), які порівнювалися з 1430833 та 172462 учасниками груп контролю відповідно. Застосування високих доз гідрохлоротіазиду (сукупно ≥ 50000 мг) пов’язувалося зі скоригованим співвідношенням шансів (СШ) 1, 29 (95 % довірчий інтервал (ДІ): 1, 23–1, 35) для БКК і 3, 98 (95 % ДІ: 3, 68–4, 31) для ПКК. Чіткий взаємозв’язок між сукупною дозою та відповіддю організму спостерігався як для БКК, так і для ПКК. Інше дослідження показало можливий зв’язок між раком губи (ПКК) та дією гідрохлоротіазиду: 633 пацієнти з раком губи порівнювались із 63067 учасниками контрольної групи з використанням стратегії вибірки з урахуванням ризику. Було продемонстровано взаємозв’язок між сукупною дозою та реакцією: скориговане СШ складало 2, 1 (95 % ДІ: 1, 7–2, 6), що збільшувалося до СШ 3, 9 (3, 0–4, 9) при застосуванні високих доз (~ 25000 мг) і СШ 7, 7 (5, 7–10, 5) при найвищій сукупній дозі (~ 100000 мг) (див. також розділ «Особливості застосування»).

Фармакокінетика.

Сумісне застосування небівололу та гідрохлоротіазиду не впливає на біодоступність кожної з діючих речовин. Комбінована таблетка біоеквівалентна сумісному застосуванню окремих компонентів.

Небіволол.

Всмоктування.

Після перорального прийому відбувається швидке всмоктування обох енантіомерів небівололу. На всмоктування небівололу їжа не впливає; небіволол можна приймати незалежно від прийому їжі.

Біодоступність перорально введеного небівололу становить у середньому 12 % у пацієнтів зі швидким метаболізмом та є майже повною у пацієнтів із повільним метаболізмом. У рівноважному стані та при однаковому рівні доз пікова концентрація незміненого небівололу в плазмі приблизно у 23 рази вища у пацієнтів із повільним метаболізмом, ніж у пацієнтів зі швидким метаболізмом. Якщо ж враховувати незмінений препарат та активні метаболіти, різниця пікових концентрацій у плазмі становить 1, 3–1, 4 раза. Виходячи з різниці швидкості метаболізації, дозування небівололу завжди потрібно встановлювати відповідно до індивідуальних потреб пацієнта: у такому разі пацієнти з повільною метаболізацією можуть потребувати нижчих доз.

Концентрація у плазмі, яка становить від 1 до 30 мг, пропорційна дозі. Вік на фармакокінетику небівололу не впливає.

Розподіл.

У плазмі обидва енантіомери небівололу зв’язуються переважно з альбуміном. Зв’язування з білком плазми становить 98, 1 % для SRRR-небівололу та 97, 9 % для RSSS-небівололу.

Біотрансформація.

Небіволол метаболізується значною мірою, частково – до активних гідроксиметаболітів. Небіволол метаболізується шляхом аліциклічного та ароматичного гідроксилювання, N-деалкілування та глюкуронідації; крім того, утворюються глюкуроніди гідроксиметаболітів. Метаболізм небівололу шляхом ароматичного гідроксилювання залежить від генетичного окислювального поліморфізму CYP2D6.

Виведення.

У пацієнтівзі швидким метаболізмом період напіввиведення енантіомерів небівололу становить приблизно 10 годин. У пацієнтів із повільним метаболізмом він у 3–5 разівтриваліший. У пацієнтів зі швидким метаболізмом рівні RSSS-енантіомера у плазмі дещо вищі, ніж для SRRR-енантіомера. У пацієнтів із повільним метаболізмом ця різниця збільшується. У пацієнтів зі швидким метаболізмом період напіввиведення гідроксиметаболітів обох енантіомерів становить у середньому 24 години, а у пацієнтів із повільним метаболізмом – пролонгується майже вдвічі.

Рівноважні рівні у плазмі у пацієнтів зі швидким метаболізмом досягаються протягом 24 годин для небівололу та через декілька днів – для гідроксиметаболітів.

Черезодинтиждень після застосування 38 % дози виводиться із сечею та 48 % – з калом. Виведення незміненого небівололу із сечею становить менше 0, 5 % від дози.

Гідрохлоротіазид.

Всмоктування.

Гідрохлоротіазид добре всмоктується (від 65 дo 75 %) після перорального застосування. Концентрації у плазмі лінійно залежать від прийнятої дози. Всмоктування гідрохлоротіазиду залежить від часу проходження через кишечник: зростає, коли час кишкового транзиту повільний, наприклад, при застосуванні з їжею. Привідстеженнірівня в плазміпротягом принаймні24годин, період напіввиведенняз плазмиваріював від5, 6 до14, 8годин, апіковіконцентрації в плазмідосягалисяпротягом 1–5годин після прийому препарату.

Розподіл.

Гідрохлоротіазид зв’язується з білком у плазмі на 68 %, та його дійсний об’єм розподілу становить 0, 83–1, 14 л/кг. Гідрохлоротіазид проходить крізь плаценту, але не крізь гематоенцефалічний бар’єр.

Біотрансформація.

Метаболізм гідрохлоротіазиду дуже низький. Майже весь гідрохлоротіазид виводиться із сечею у незміненому стані.

Виведення.

Гідрохлоротіазид виводиться переважно нирками. Через 3–6 годин після перорального застосування більше 95 % гідрохлоротіазиду виявляється у сечі у незміненому вигляді. У пацієнтів із захворюванням нирок концентрація гідрохлоротіазиду в плазмі підвищена, а період напіввиведення подовжується.

Доклінічні дані з безпеки.

Доклінічні дані з безпеки комбінації небівололу та гідрохлоротіазиду не виявили особливої небезпеки для людини. Це встановлено на підставі традиційних досліджень фармакологічної безпеки, токсичності при багаторазовому прийомі, генотоксичності та канцерогенного потенціалу окремих компонентів.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування есенціальної гіпертензії.

Лікарський засіб з фіксованою комбінацією Небілет®Плюс 5/12, 5 показаний пацієнтам, у яких артеріальний тиск належним чином контролюється сумісним застосуванням 5 мг небівололу та 12, 5 мг гідрохлоротіазиду.

Протипоказання.

· Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин, перелічених у розділі «Склад»;

 • підвищена чутливість до інших речовин – похідних сульфонаміду (оскільки гідрохлоротіазид є похідним сульфонаміду);
 • печінкова недостатність або порушення функції печінки;
 • анурія, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв);
 • гостра серцева недостатність, кардіогенний шок або епізоди декомпенсованої серцевої недостатності, що вимагають внутрішньовенного введення препаратів із позитивним інотропним ефектом;
 • синдром слабкості синусового вузла, у тому числі синоатріальна блокада;
 • атріовентрикулярна блокада другого та третього ступеня (без імплантованого водія ритму);
 • брадикардія (до початку лікування частота серцевих скорочень менше 60 ударів/хв);
 • артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск менше 90 мм рт. ст. );
 • тяжкі порушення периферичного кровообігу;
 • бронхоспазм та бронхіальна астма в анамнезі;
 • нелікована феохромоцитома;
 • метаболічний ацидоз;
 • резистентна гіпокаліємія, гіперкальціємія, гіпонатріємія та симптоматична гіперурикемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармакодинамічні взаємодії.

Небіволол.

Нижчезазначені взаємодії стосуються антагоністів бета-адренергічних рецепторів у цілому.

Комбінації, що не рекомендуються.

Антиаритмічні препаратиIкласу (хінідин, гідрохінідин, цибензолін, флекаїнід, дизопірамід, лідокаїн, мексилетин, пропафенон). Може посилюватися вплив на час атріовентрикулярної провідності та зростати негативний інотропний ефект (див. розділ «Особливості застосування»).

Блокатори кальцієвих каналів типу верапамілу/дилтіазему. Негативний вплив на скорочуваність та атріовентрикулярну провідність. Внутрішньовенне введення верапамілупацієнтам, які лікуються ß-блокаторами, може призводити до важкої гіпотензії та атріовентрикулярної блокади(див. розділ «Особливості застосування»).

Антигіпертензивні засоби центральної дії (клонідин, гуанфацин, моксонідин, метилдопа, рилменідин). Одночасне застосування антигіпертензивних засобів центральної дії може погіршити серцеву недостатність через зниження центрального симпатичного тонусу (зменшення частоти серцевих скорочень та серцевого викиду, вазодилатація) (див. розділ «Особливості застосування»). Раптова відміна, особливо перед припиненнямзастосуваннябета-блокаторів, може підвищувати ризик «рикошетної»гіпертензії.

Комбінації, які слід застосовувати з обережністю.

Антиаритмічні препарати III класу (аміодарон). Може потенціюватися вплив на час атріовентрикулярної провідності.

Aнестетики – летючі галогени. Одночасне застосування блокаторів бета-адренергічних рецепторів та анестетиків може послабляти рефлекторну тахікардію та підвищувати ризик артеріальної гіпотензії (див. розділ «Особливості застосування»). Як загальне правило, слід уникати раптової відміни лікування бета-блокаторами. Необхідно поінформувати анестезіолога, якщо пацієнт отримує Небілет®Плюс5/12, 5.

Інсулін та пероральні антидіабетичні препарати. Хоча небіволол не впливає на рівень глюкози, одночасне застосування може маскувати певні симптоми гіпоглікемії (часте серцебиття, тахікардію).

Баклофен (антиспастичний засіб), аміфостин (додатковий засіб при лікуванні протипухлинними лікарськими засобами). Одночасне застосування з антигіпертензивними засобами може значно знижувати артеріальний тиск, тому дозу антигіпертензивного засобу потрібно відповідно відкоригувати.

Комбінації, які слід враховувати.

Глікозиди дигіталісу. Одночасне застосування може підвищувати час атріовентрикулярної провідності. Клінічнівипробування небівололу непродемонстрували жодних клінічних проявіввзаємодії. Небіволол не впливає на кінетику дигоксину.

Антагоністи кальцію дигідропіридинового типу (амлодипін, фелодипін, лацидипін, ніфедипін, нікардипін, німодипін, нітрендипін). Одночасне застосування може підвищувати ризик артеріальної гіпотензії; не можна виключити збільшення ризику подальшого погіршення насосної функції шлуночків у пацієнтів із серцевою недостатністю.

Антипсихотичні засоби, антидепресанти (трициклічні засоби, барбітурати та фенотіазини). Одночасне застосування може підвищувати гіпотензивний ефект бета-блокаторів (адитивний ефект).

Нестероїдні протизапальнізасоби (НПЗЗ). Не впливають на ефект зниження небівололом тиску крові.

Симпатоміметичнізасоби. Одночасне застосування може протидіяти ефектублокаторівбета-адренорецепторів. Бета-адренергічнізасоби можуть призводити до нерезистентної альфа-адренергічної активності симпатоміметичнихзасобів як із альфа-, такіз бета-адренергічними ефектами (ризикартеріальноїгіпертензії, тяжкої брадикардіїта серцевоїблокади).

Гідрохлоротіазид.

Потенційні взаємодії, що стосуються гідрохлоротіазиду.

Одночасне застосування не рекомендується.

Літій. Тіазиди зменшують ренальний кліренс літію, відповідно, при одночасному застосуванні з гідрохлоротіазидом ризик токсичності літію може зростати. Тому застосування препарату Небілет®Плюс 5/12, 5 у комбінації з літієм не рекомендується. Якщо ж застосування такої комбінації визнано необхідним, рекомендується ретельний моніторинг рівня літію у сироватці.

Лікарські засоби, що впливають на рівенькалію. Властивийгідрохлоротіазиду ефект зниження вмісту калію можепосилитись при сумісному застосуванні іншихлікарських засобів, з якими пов’язана втрата калію та гіпокаліємія (наприклад інші калійуретичні діуретики, проносні засоби, кортикостероїди, AКТГ, амфотерицин, карбеноксолон, пеніцилінGнатрію або похідні саліцилової кислоти). Тому таке сумісне застосування не рекомендується.

Сумісне застосування, що потребує обережності.

Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). НПЗЗ (наприклад ацетилсаліцилова кислота (> 3 г/день), інгібітори ЦОГ-2 та неселективні НПЗЗ) можуть знижувати антигіпертензивний ефект тіазидних діуретиків.

Cолі кальцію. Tіазидні діуретики можуть підвищувати рівні кальцію сироватки внаслідок зниження екскреції. Якщо необхідно призначити кальцієві добавки, слід контролювати рівні кальцію у сироватці та коригувати їх відповідним чином.

Глікозиди дигіталісу. Гіпокаліємія або гіпомагніємія, обумовлені тіазидами, можуть сприяти появі серцевих аритмій, викликаних дигіталісом.

Лікарські засоби, на які впливають зміни вмісту калію сироватки. Рекомендується періодичний моніторинг сироваткового калію та ЕКГ, коли Небілет®Плюс 5/12, 5 застосовують із лікарськими засобами, на які впливають зміни вмісту калію сироватки (наприклад глікозиди дигіталісу та антиаритмічні препарати), та з нижченаведеними препаратами, що викликаютьtorsadesdepointes(шлуночкову тахікардію) (включно із деякими антиаритмічними засобами), оскільки гіпокаліємія є сприятливим фактором дляtorsadesdepointes(шлуночкової тахікардії):

- антиаритмічні препаратиIa класу (наприклад хінідин, гідрохінідин, дизопірамід);

- антиаритмічні препаратиIIIкласу (наприклад аміодарон, соталол, дофетилід, ібутилід);

- деякі антипсихотичні засоби (наприклад тіоридазин, хлорпромазин, левомепромазин, трифторперазин, ціамемазин, сульпірид, сультоприд, амісульприд, тіаприд, пімозид, галоперидол, дроперидол);

- інші (наприклад бепридил, цизаприд, дифеманіл, еритроміцин внутрішньовенно, галофантрин, мізоластин, пентамідин, спарфлоксацин, терфенадин, вінкамін внутрішньовенно).

Недеполяризуючі релаксанти скелетних м’язів (наприклад тубокурарин). Гідрохлоротіазид може потенціювати ефект недеполяризуючих релаксантів скелетних м’язів.

Антидіабетичні лікарські засоби (пероральніпрепарати та інсулін). Лікування тіазидом може впливати на толерантністьдоглюкози. Можебути потрібнакорекція дозування антидіабетичногопрепарату (див. розділ «Особливості застосування»).

Meтформін. Mетформін слід застосовувати з обережністю у зв’язку з ризиком лактоацидозу, викликаного можливим ураженням функції нирок, що пов’язане із застосуванням гідрохлоротіазиду.

Бета-блокатори та діазоксид. Тіазиди можуть посилювати гіперглікемічний ефект бета-блокаторів, відмінних від небівололу, та діазоксиду.

Пресорні аміни (наприклад норадреналін). Ефект пресорних амінів може знижуватись.

Лікарські засоби, що застосовуються для лікування подагри (пробенецид, сульфінпіразон, алопуринол). Може бути необхідна корекція дозувань лікарських засобів, що зменшують рівень сечової кислоти, оскільки гідрохлоротіазид може підвищувати рівень сечової кислоти у сироватці. Може бути необхідне підвищення дози пробенециду або сульфінпіразону. Сумісне застосування тіазиду може збільшувати частоту виникнення реакцій гіперчутливості на алопуринол.

Aмантадин. Тіазиди можуть підвищувати ризик побічних ефектів, що викликані амантадином.

Саліцилати. У разі застосуваннявисоких доз саліцилатів гідрохлоротіазид може посилювати їх токсичний вплив на центральну нервову систему.

Циклоспорин. Сумісне лікування із циклоспорином може підвищувати ризик гіперурикемії та ускладнень типу подагри.

Йодовмісні контрастні речовини. У разі дегідратації, викликаної діуретиком, існує підвищений ризик гострої ниркової недостатності, особливо при високих дозах препаратів йоду. Перед застосуванням слід провести регідратацію пацієнта.

Потенційні взаємодії, що обумовлені як небівололом, так і гідрохлоротіазидом.

Сумісне застосування, яке необхідно брати до уваги.

Інші антигіпертензивні препарати. При сумісному лікуванні з іншими антигіпертензивними препаратами можуть виникати адитивні гіпотензивні ефекти або потенціювання їх дії.

Aнтипсихотичні засоби, трициклічні антидепресанти, барбітурати, наркотичні препарати та алкоголь. Сумісне застосування препарату Небілет®Плюс 5/12, 5 із цими лікарськими засобами може посилювати гіпотензивний ефект та/або призводити до постуральної гіпотензії.

Фармакокінетичні взаємодії.

Небіволол.

Оскільки до метаболізму небівололу залучений ізоферментCYP2D6, сумісне застосування із субстанціями, що інгібують цей фермент, зокрема з пароксетином, флуоксетином, тіоридазином та хінідином, може призводити до підвищення рівнів небівололу в плазмі при підвищеному ризику надмірної брадикардії та побічних ефектів.

Одночасне застосування циметидину підвищує рівні небівололу в плазмі без зміни клінічного ефекту. Сумісне застосування ранітидину не впливає на фармакокінетику небівололу. Якщо Небілет®Плюс 5/12, 5 приймають із їжею, а антацид – між прийомами їжі, можна призначати обидва препарати.

Комбінування небівололу з нікардипіном дещо підвищує рівні обох препаратів у плазмі без зміни клінічного ефекту. Сумісне застосування алкоголю, фуросеміду або гідрохлоротіазиду не впливає на фармакокінетику небівололу. Небіволол не впливає на фармакокінетику та фармакодинаміку варфарину.

Гідрохлоротіазид.

Всмоктування гідрохлоротіазиду порушується у присутності аніонообмінних смол(наприклад смоли холестираміну та холестиполу).

Цитотоксичні засоби. При сумісному застосуванні гідрохлоротіазиду та цитотоксичних засобів (наприклад циклофосфаміду, фторурацилу, метотрексату) слід очікувати підвищення токсичності щодо кісткового мозку (зокрема розвитку гранулоцитопенії).

Особливості застосування.

Усі застереження стосовно кожного компонента окремо, як зазначено нижче, повинні також застосовуватися і до лікарського засобу з фіксованою комбінацією Небілет®Плюс 5/12, 5. Див. також розділ «Побічні реакції».

Небіволол.

Нижче зазначені застереження та запобіжні заходи стосуються блокаторів бета-адренорецепторів у цілому.

Анестезія. Продовження бета-блокади знижує ризик аритмій при вступному наркозі та інтубації. Якщо при підготовці до операції бета-блокаду припиняють, застосування блокатора бета-адренорецепторів слід відмінити щонайменше за 24 години до цього.

Слід дотримуватись обережності для деяких анестетиків, що викликають депресію міокарда.

Пацієнта можна захистити від вагусних реакцій шляхом внутрішньовенного введення атропіну.

Cерцево-судинні порушення. В цілому блокатори бета-адренорецепторів не слід застосовувати пацієнтам із нелікованою застійною серцевою недостатністю (ЗСН), якщо тільки їх стан не було стабілізовано.

Пацієнтам зішемічною хворобою серця лікування блокаторами бета-адренорецепторів слід припиняти поступово, тобто протягом 1–2 тижнів. За необхідності одночасно слід розпочати замісну терапію для попередження загострення стенокардії.

Антагоністи бета-адренергічних рецепторів можуть викликати брадикардію: якщо частота пульсу падає нижче 50–55 уд/хв у спокої та/або у пацієнта присутні симптоми, що вказують на брадикардію, дозування слід зменшити.

Антагоністи бета-адренергічних рецепторів слід застосовувати з обережністю:

- пацієнтам із порушеннями периферичного кровообігу (хвороба Рейно або синдром переміжної кульгавості), оскільки може виникати загострення цих порушень;

- пацієнтам із атріовентрикулярною блокадою першого ступеня у зв’язку з негативним впливом бета-блокаторів на час провідності;

- пацієнтам зі стенокардією Принцметала, у зв’язку зі спазмом коронарних артерій, що зумовлений активізацію альфа-рецепторів на фоні блокади бета-рецепторів: блокатори бета-адренорецепторів можуть підвищувати кількість і тривалість нападів стенокардії.

У цілому не рекомендується комбінація небівололу із блокаторами кальцієвих каналів типу верапамілу та дилтіазему з антиаритмічними препаратами І класу та з антигіпертензивними засобами центральної дії, для детальної інформації див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій».

Mетаболічні/ендокринні порушення. Небіволол не впливає на рівні глюкози у діабетиків. Однак для пацієнтів із діабетом необхідна обережність, оскільки небіволол може маскувати певні симптоми гіпоглікемії (тахікардію, часте серцебиття).

Блокатори бета-адренорецепторів можуть маскувати симптоми тахікардії при гіпертиреоїдизмі. Раптова відміна може посилювати симптоми.

Респіраторні порушення. Пацієнтам із хронічними обструктивними легеневими порушеннями антагоністи бета-адренергічних рецепторів слід застосовувати з обережністю, оскільки обструкція дихальних шляхів може загостритись.

Інші. Пацієнтам із псоріазом в анамнезі слід застосовувати антагоністи бета-адренергічних рецепторів тільки після ретельної оцінки доцільності.

Антагоністи бета-адренергічних рецепторів можуть збільшувати чутливість до алергенів та тяжкість анафілактичних реакцій.

Гідрохлоротіазид.

Ниркові порушення. Максимальної користі від застосування тіазидних діуретиків можна очікувати лише за відсутності порушень функції нирок. У пацієнтів із хворобою нирок тіазиди можуть посилювати азотемію. У пацієнтів із порушеною функцією нирок можуть розвинутися кумулятивні ефекти цієї діючої речовини. За очевидного прогресування порушення функції нирок, що проявляться у зростанні небілкового азоту, необхідна ретельна переоцінка терапії щодо питання відміни діуретика.

Meтаболічні та ендокринні ефекти. Tерапія тіазидами може порушувати толерантність до глюкози. Може бути потрібне регулювання дози інсуліну або пероральних гіпоглікемічних препаратів (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Протягом терапії тіазидом може проявитися латентний цукровий діабет.

Із терапією тіазидними діуретиками пов’язане підвищення рівнів холестерину та тригліцеридів. Терапія тіазидами у деяких пацієнтів може прискорювати гіперурикемію та/або подагру.

Порушення балансу електролітів. Як і для будь-якого пацієнта, який отримує терапію діуретиками, слід із відповідною періодичністю проводити визначення електролітів сироватки.

Тіазиди, включно із гідрохлоротіазидом, можуть викликати порушення балансу рідини або електролітів (гіпокаліємія, гіпонатріємія та гіпохлоремічний алкалоз). Застережливими ознаками порушення балансу рідини або електролітів є сухість у роті, спрага, слабкість, летаргія, сонливість, збудження, біль або судоми м’язів, м’язова втома, артеріальна гіпотензія, олігурія, тахікардія та шлунково-кишкові порушення, такі як нудота або блювання.

Ризик гіпокаліємії найвищий у пацієнтів із цирозом печінки, у пацієнтів зі швидким діурезом, у пацієнтів із недостатнім пероральним надходженням електролітів та у пацієнтів, які отримують одночасну терапію кортикостероїдами абоAКТГ (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Особливо високий ризик гіпокаліємії існує у пацієнтів із синдромом пролонгаціїQT, уродженим або ятрогенним. Гіпокаліємія підвищує кардіотоксичність глікозидів дигіталісу та ризик серцевої аритмії. Для пацієнтів із ризиком гіпокаліємії показаний частіший моніторинг калію плазми, починаючи з першого тижня початку терапії.

За спекотної погоди у пацієнтів, схильних до набряків, може виникати гіпонатрієміярозведення. Дефіцит хлору, як правило, є слабким ізазвичайне потребує лікування.

Тіазиди можуть зменшувати виведення кальцію із сечею та можуть викликати періодичне танезначне підвищення кальцію сироватки за відсутності встановлених порушень метаболізму кальцію. Значна гіперкальціємія може бути проявом прихованого гіперпаратиреоїдизму. Перед проведенням аналізу на паратиреоїдну функцію застосування тіазидів слід припинити.

Показано, що тіазиди підвищують виведення магнію із сечею, що може призвести до гіпомагніємії.

Червоний вовчак. Повідомлялось, що призастосуванні тіазидів відбувається загострення або активація системного червоного вовчака.

Aнтидопінговий тест. Гідрохлоротіазид, що міститься у цьому препараті, може призводити до позитивного результату антидопінгового тесту.

Інше. У пацієнтів із алергією або бронхіальною астмою в анамнезі чи без такого можуть виникати реакції чутливості.

Зрідка для тіазидних діуретиків повідомляли про реакції фоточутливості (див. розділ «Побічні реакції»). Якщо при лікуванні виникають реакції фоточутливості, рекомендується припинити терапію. Якщо визнано необхідним поновити лікування, рекомендується захищати відповідні поверхні від сонячного або штучного УФ-світла.

Йод, зв’язаний з білком. Тіазиди можуть зменшувати рівні зв’язаного з білком йоду без ознак порушення з боку щитовидної залози.

Немеланомний рак шкіри (НМРШ). У двох епідеміологічних дослідженнях, виконаних на основі даних датського національного реєстру онкологічних захворювань, зі збільшенням сукупної дози гідрохлоротіазиду спостерігалося підвищення ризику розвитку НМРШ (базальноклітинної карциноми (БКК) і плоскоклітинної карциноми (ПКК)). Фотосенсибілізуючі ефекти гідрохлоротіазиду можуть виступати як можливий механізм розвитку НМРШ.

Пацієнтам, які приймають гідрохлоротіазид, слід повідомити про ризик розвитку НМРШ і рекомендувати регулярно перевіряти свою шкіру на наявність будь-яких нових пошкоджень та відразу сповіщати про будь-які підозрілі ураження шкіри. З метою мінімізації ризику виникнення раку шкіри пацієнтам слід рекомендувати такі можливі профілактичні заходи, як обмеження впливу сонячного світла й УФ-променів та належний захист у разі такого впливу. Підозрілі ураження шкіри слід негайно обстежити, у тому числі за допомогою гістологічних досліджень зразків, отриманих шляхом біопсії. У пацієнтів, які в минулому перенесли НМРШ, також може виникнути необхідність перегляду застосування гідрохлоротіазиду (див. також розділ «Побічні реакції»).

Комбінація небіволол/гідрохлоротіазид.

Крім застережень, що стосуються монокомпонентів, нижчезазначене твердження стосується безпосередньо препарату Небілет®Плюс 5/12, 5.

Непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа, синдром зниженого всмоктування глюкози-галактози. Цей лікарський засіб містить лактозу. Пацієнти з рідкісними вродженими проблемами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або синдромом зниженого всмоктування глюкози-галактози не повинні застосовувати цей лікарський засіб.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль натрію (23 мг)/таблетку, вкриту плівковою оболонкою, тобто практично вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Відсутні достатні дані щодо застосування препарату Небілет®Плюс 5/12, 5 вагітними жінками. Дослідження на тваринах двохокремихкомпонентів недостатні для встановлення впливукомбінації небівололу та гідрохлоротіазиду на репродуктивну функцію (див. доклінічні дані з безпеки).

Небіволол.

Для виявлення потенційноїшкодинебівололу існує недостатньо даних про його застосування вагітними жінками. Однак небіволол має фармакологічні ефекти, що можуть виявляти небезпечний вплив на вагітність та/або плід/новонародженого. В цілому блокатори бета-адренорецепторів зменшують плацентарну перфузію, з чим пов’язані затримка зростання, внутрішньоутробна смерть, викидень або передчасні пологи. У плода/новонародженого можуть виникати побічні ефекти (наприклад гіпоглікемія та брадикардія). Якщо лікування блокаторами бета-адренорецепторів необхідне, бажано застосовуватиселективні блокаторибета1-адренорецепторів.

Небіволол не слід застосовуватипротягом вагітностібезнагальної потреби. Якщо лікування небівололом визнано необхідним, слід контролюватиматково-плацентарний кровотік та зростання плода. Уразізагрозливих впливів на перебіг вагітності або плідслідрозглянутиальтернативне лікування. Необхіднопроводити ретельний моніторинг новонародженого. Симптоми гіпоглікемії та брадикардії в цілому слід очікувати у перші 3 дні.

Гідрохлоротіазид.

Досвід застосування гідрохлоротіазиду під час вагітності обмежений, особливо протягом першого триместра. Дослідження на тваринах є недостатніми.

Гідрохлоротіазид проходить крізь плаценту. Виходячи з механізму фармакологічної діїгідрохлоротіазиду, йогозастосування у другому та третьому триместрахможе погіршувати фето-плацентарну перфузію та викликати у плодайнемовляти такі ефекти, як жовтяниця, порушення балансу електролітівітромбоцитопенія.

Гідрохлоротіазид не слід застосовувати при гестаційному набряку, гестаційній гіпертензії або пізньому токсикозі вагітної у зв’язку з ризиком зменшення об’єму плазми та плацентарної гіпоперфузії без корисного впливу на перебіг хвороби.

Гідрохлоротіазид неслідзастосовувати при есенціальній гіпертензії у вагітнихжінок, за виняткомрідкіснихситуацій, коли не можназастосовуватиінше лікування.

Годування груддю.

Невідомо, чи виводиться небіволол у грудне молоко людини. Дослідження у тварин показали, що небіволол виводиться у грудне молоко. Більшість бета-блокаторів, особливо ліпофільні сполуки типу небівололута його активних метаболітів, проникаютьу грудне молоко, хоча і в різній мірі.

Гідрохлоротіазидвиводиться у грудне молоко людини у невеликих кількостях. Високі дозитіазидів, що викликають інтенсивний діурез, можутьпригнічувати вироблення молока.

ЗастосуванняпрепаратуНебілет®Плюс 5/12, 5 протягом годуваннягруддюне рекомендується. Якщо Небілет®Плюс 5/12, 5застосовують під час годування груддюдоза повиннабути якнайменшою.

Здатністьвпливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження впливу на здатність керуватиавтотранспортом тапрацювати з іншими механізмами не проводились. Однак при керуванні автотранспортом тароботі з механізмамислід взяти до уваги, що при антигіпертензивній терапії можуть іноді виникати запаморочення та втомленість.

Спосіб застосування та дози.

Режим дозування.

Дорослі. Небілет®Плюс 5/12, 5 показаний пацієнтам, у яких артеріальний тиск адекватно контролюється сумісним застосуванням 5 мг небівололу та 12, 5 мг гідрохлоротіазиду.

Дозування становить одну таблетку (5 мг/12, 5 мг) на добу, бажано – в один і тойсамий часдоби.

Хворі з нирковою недостатністю. Небілет®Плюс 5/12, 5 не слід застосовувати пацієнтам із тяжкою нирковою недостатністю (див. також розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування»).

Хворі з печінковою недостатністю. Досвід застосування препарату пацієнтам із печінковою недостатністю або порушенням функції печінки обмежений, томузастосування лікарського засобу Небілет®Плюс 5/12, 5 для таких пацієнтів протипоказане.

Хворі літнього віку. У зв’язку з обмеженим досвідом застосування препарату хворим віком від 75 років його застосування вимагає обережності та ретельного контролю.

Спосіб застосування.

Пероральне застосування.

Таблетки можна приймати під час їди.

Діти.

Ефективність і безпека застосування лікарського засобу Небілет®Плюс 5/12, 5дітям та підліткам (віком до 18 років) не досліджувались. Дані недоступні. Отже, застосування дітям та підліткам не рекомендується.

Передозування.

Симптоми.

Відсутні дані щодо передозування небівололом. Симптоми передозування бета-блокаторами: брадикардія, артеріальнагіпотензія, бронхоспазм та гостра серцева недостатність.

Із передозуванням гідрохлоротіазидом пов’язане електролітне виснаження (гіпокаліємія, гіпохлоремія, гіпонатріємія) та дегідратація внаслідок надлишкового діурезу. Найпоширенішимиознаками тасимптомами передозування гідрохлоротіазидомє нудота та сонливість. Гіпокаліємія може призводити до м’язових спазмів та/або серцевої аритмії, що пов’язана із одночасним застосуванням глікозидів дигіталісу абопевнихантиаритмічнихпрепаратів.

Лікування.

У разі передозування або підвищеної чутливості за пацієнтом слід вести суворий нагляд в умовах інтенсивної терапії. Слід перевіряти рівеньглюкозив крові. Слід часто проводити моніторинг сироваткових електролітівікреатиніну. Всмоктуваннябудь-якихзалишків препарату, що все щенаявні у шлунково-кишковому тракті, можна попередити шляхом промивання шлунка та застосування активованого вугілляіпроносного засобу. Може бути потрібне штучне дихання. Брадикардію або масивні вагусні реакції слід лікувати введенням атропіну або метилатропіну.

Артеріальну гіпотензію та шок слід лікувати введенням плазми/плазмозамінників, а за необхідності-катехоламінів. Слід коригувати порушення балансу електролітів. Впливу бета-блокаторів можна протидіяти шляхом повільного внутрішньовенного введення ізопреналінугідрохлориду, починаючи з дозування 5 мкг/хвилину, або добутаміну, починаючи з дозування 2, 5 мкг/хвилину, доотриманнянеобхідного ефекту. Утяжких випадках, що важко піддаються лікуванню, ізопреналінможна поєднувати з дофаміном. Якщо і це не дає бажаного ефекту, може бутирозглянутевнутрішньовенне введення 50–100 мкг/кг глюкагону. У разі потребиін’єкцію слід повторити протягомоднієїгодини, а потім (за необхідності) провестивнутрішньовенну інфузію 70 мкг/кг/год глюкагону. У вкрай тяжких випадкахбрадикардії, що є резистентною до лікування, можна встановитиштучний водій ритму.

Побічні реакції.

Побічні реакції наведені окремо для кожної діючої речовини.

Небіволол.

Побічні реакції після монотерапії небівололом, про які повідомлялося, у більшості випадків були від слабкого до середнього ступеня вираженості та наведені в таблиці нижче і класифіковані за системами органів та частотою виникнення.

Система органів

Часто

(³ 1/100 < 1/10)

Нечасто

(³ 1/1000£ 1/100)

Дуже рідко

(£ 1/10000)

Невідомо

Розлади з бокуімунної системи

Ангіоне-вротичний набряк, гіперчут-ливість

Розлади з боку психіки

Нічні кошмари; депресія

Розлади з боку нервової системи

Головний біль, запаморочення, парестезія

Непритомність

Розлади з бокуорганів зору

Порушення зору

Розлади з боку серця

Брадикардія, серцева недостатність, уповільненняAВ-провідності/AВ-блокада

Розлади з боку судин

Артеріальна гіпотензія, посиленняпереміжної кульгавості

Розлади з боку дихальних шляхів, грудної клітки та середостіння

Задишка

Бронхоспазм

Розлади з боку шлунково-кишкового тракту

Запор, нудота, діарея

Диспепсія, метеоризм, блювання

Розлади з боку шкірита підшкірних тканин

Свербіж, еритематозне висипання

Загострення псоріазу

Кропив’ян-ка

Розлади з боку статевих органіві молочних залоз

Імпотенція

Розлади загального характеру та реакції в місці введення

Втомлюваність, набряк

Також повідомлялося про такі побічні реакції, спричинені деякимибета-адреноблокаторами: галюцинації, психози, дезорієнтація, похолодніння/ціаноз кінцівок, синдром Рейно, сухість очей і токсичність для слизової оболонки очей за типом практололу.

Гідрохлоротіазид.

При застосуванні гідрохлоротіазиду як монотерапії повідомляли про нижчезазначені побічні реакції.

Доброякісні, злоякісні та неідентифіковані новоутворення (у тому числі кісти та поліпи): частота невідома: немеланомний рак шкіри (НМРШ) (базальноклітинна карцинома та плоскоклітинний рак).

НМРШ: на підставі доступних даних епідеміологічних досліджень виявлено зв’язок між сукупною дозою гідрохлортіазиду та НМРШ (див. також розділи «Особливості застосування» та «Фармакодинаміка»).

Розлади з боку крові та лімфатичної системи: лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, апластична анемія, гемолітична анемія, пригнічення кісткового мозку.

Розлади імунної системи: анафілактична реакція.

Розладиметаболізму та травлення: анорексія, дегідратація, подагра, цукровий діабет, метаболічнийалкалоз, гіперурикемія, порушення балансу електролітів (у тому числігіпонатріємія, гіпокаліємія, гіпомагніємія, гіпохлоремія, гіперкальціємія), гіперглікемія, гіперамілаземія.

Психічнірозлади: апатія, стан дезорієнтації, депресія, нервозність, збудженість, порушення сну.

Розлади нервової системи: судоми, зниження рівнясвідомості, кома, головний біль, запаморочення, парестезія, парез.

Розлади з бокуорганів зору: ксантопсія, нечіткість зору, міопія (загострення), зменшеннясльозовиділення.

Розлади з бокуорганів слуху та лабіринту: вертиго.

Серцевірозлади: серцевіаритмії, часте серцебиття.

Судиннірозлади: ортостатична гіпотензія, тромбоз, емболія, шок.

Респіраторні, торакальні та медіастинальнірозлади: респіраторний дистрес-синдром, пневмонія, інтерстиціальна хвороба легень, набряк легень.

Шлунково-кишковірозлади: сухість у роті, нудота, блювання, дискомфорт у шлунку, діарея, запор, біль у животі, паралітична непрохідність кишечнику, метеоризм, сіаладеніт, панкреатит.

Гепатобіліарнірозлади: холестатична жовтяниця, холецистит.

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин: свербіж, пурпура, кропив’янка, реакція фоточутливості, висип, шкірний червоний вовчак, некротизований васкуліт, токсичний епідермальний некроліз.

М’язово-скелетні розлади, розлади з боку сполучної тканини та кісток: м’язові спазми, міалгія.

Розлади з боку нирок та сечовидільної системи: ниркові порушення, гостра ниркова недостатність, інтерстиціальний нефрит, глікозурія.

Розлади з боку репродуктивної системи імолочних залоз: порушення еректильної функції.

Загальнірозлади та реакції в місці введення: астенія, пірексія, втомлюваність, спрага.

Лабораторні показники: змінивелектрокардіограмі, підвищеннярівняхолестеринукрові, підвищеннярівнятригліцеридів крові.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу відіграють важливу роль. Це дає змогу продовжувати спостереження за співвідношенням користі та ризику лікарського засобу. Працівники галузі охорони здоров’я повинні повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Спеціальні умови зберігання не потрібні. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Блістери по14 таблеток, вкритих плівковою оболонкою; 1 або 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина.

Виробник.

Менаріні-Фон Хейден ГмбХ

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Лейпцігер штрасе 7-13, 01097 Дрезден, Німеччина.

Заявник.

Менаріні Інтернешонал Оперейшонс Люксембург С. А.

Місцезнаходження заявника.

1, Авеню де ла Гар, Л-1611 Люксембург, Люксембург.