МУЛЬТІХАНС розчин 529 мг/мл

Бракко Імеджінг

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 529 мг/мл

Розчин, 529 мг/мл

Упаковка

Флакон 10 мл №1x1
Флакон 15 мл №1x1
Флакон 20 мл №1x1

Флакон 10 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГАДОБЕНОВА КИСЛОТА

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/10645/01/01

Дата останнього оновлення: 09.12.2020

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 15.05.2020
  • Склад: 1 мл розчину містить 529 мг гадобенату димеглуміну (еквівалентно гадобеновій кислоті 334 мг та меглуміну 195 мг)
  • Торгівельне найменування: МУЛЬТІХАНС
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці. Не охолоджувати та не заморожувати.
  • Фармакотерапевтична група: Парамагнітні контрастні засоби.

Упаковка

Флакон 10 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МультіХанс

(MultiHance ®)

Склад:

діюча речовина:гадобенат димеглуміну;

1 мл розчину містить 529 мг гадобенату димеглуміну (еквівалентно гадобеновій кислоті 334 мг та меглуміну 195 мг);

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Парамагнітні контрастні засоби.

Код АТСV08C A08.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Парамагнітний контрастний засіб для застосування при діагностичному проведенні магнітно-резонансного (МР) дослідження показаний для:

-МР дослідження печінки з метою виявлення локальних уражень печінки у пацієнтів із раком печінки, який уже діагностовано або може бути очікуваним (наприклад, у пацієнтів з гепатоцелюлярною карциномою), або метастатичною хворобою;

-МР дослідження мозку та хребта, коли препарат покращує детектування уражень та надає діагностичну інформацію, що доповнює інформацію, отриману без посиленого МР дослідження;

-посиленої контрастом МР ангіографії, коли вона покращує точність діагностики для виявлення клінічно значущого стенооклюзивного захворювання у пацієнтів із судинною хворобою абдомінальних або периферичних артерій, яка встановлена або може передбачатись.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтів. Наявність в анамнезі алергії або побічних реакцій на інші хелати гадолінію.

Препарат МультіХанс протипоказаний хворим з тяжкою нирковою недостатністю (швидкість клубочкової фільтрації < 30 мл/хв/1,73 м2) і пацієнтам у інтраопераційний період трансплантації печінки, за винятком коли діагностична інформація істотна, і не доступна з неконтрастно посиленою МР інтроскопією (див. розділ Особливі заходи безпеки).

Спосіб застосування та дози.

Цей лікарський засіб призначений тільки для діагностики. Застосовують дорослим внутрішньовенно.

МультіХанс необхідно набирати у шприц безпосередньо перед застосуванням та не слід розводити. При виявленні будь-чого підозрілого на невідповідну якість препарат необхідно викинути і не застосовувати для інших МР досліджень.

Для мінімізації потенційних ризиків потрапляння МультіХансу із судин у м’які тканини важливо пересвідчитись, що голка або канюля правильно вставлені у вену.

При проведенні МР обстежень печінки, мозку та хребта препарат необхідно вводити внутрішньовенно як болюсну ін’єкцію або повільну ін’єкцію (10 мл/хв). 

МР дослідження печінки: рекомендована доза МультіХансу становить 0,05 ммоль/кг маси тіла, що відповідає 0,1 мл/кг розчину.

МР дослідження мозку та хребта: рекомендована доза МультіХансу становить 0,1 ммоль/кг маси тіла, що відповідає 0,2 мл/кг розчину.

МР ангіографії: рекомендована доза МультіХансу становить 0,1 ммоль/кг маси тіла, що відповідає 0,2 мл/кг розчину, вводять внутрішньовенно як болюсну ін’єкцію, також можливе використання автоматичної системи для ін’єкцій.

Ін’єкцію необхідно продовжувати введенням фізіологічного розчину.

Відомості щодо післяконтрастного прояву:

Печінка

Динамічний прояв

Безпосередньо після болюсной ін’єкції

Затриманий прояв

Від 40 до 120 хвилин після ін’єкції, залежно від індивідуальних потреб прояву.

Мозок і хребет

До 60 хвилин після введення.

МР ангіографії

Безпосередньо після введення, при затримці сканування, розрахованій на основі досліджуваного болюсу або автоматичної системи детектування болюсу.

Якщо при проведенні болюсу не використовується періодична система детектування контрасту, необхідно використати тестову болюсну ін’єкцію ≤ 2 мл агента для розрахунку відповідної затримки сканування.

Пацієнти літнього віку (65 років і старше)

Ніякої необхідності в коректуванні дозування немає. Потрібно дотримуватися застережних заходів у разі застосування пацієнтам літнього віку (див. розділ Особливі заходи безпеки).

Побічні реакції.

Такі побічні реакції спостерігалися протягом клінічної розробки препарату МультіХанс.

Класи систем органів

Поширені (≥ 1/100,

< 1/10)

Непоширені

(≥ 1/1000,

< 1/100)

Рідко поширені (≥1/10000,

< 1/1000)

З боку нервової системи

Головний біль

Парестезія, запаморочення, непритомність, паросмія

Гіперестезія, тремор, інтракраніальна гіпертензія, геміплегія

З боку органів зору

  

Кон’юнктивіт

З боку органів слуху та лабіринту

  

Шум у вухах

З боку серцево-судинної системи

 

Тахікардія, фібриляція передсердя, атріовентрикулярна блокада 1-го ступеня, шлуночкова екстрасистолія, синусова брадикардія, артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія

Аритмія, ішемія міокарда, пролонгування інтервалу PR

З боку дихальної системи

 

Риніт, назофарингіт

Задишка, обумовлена порушенням синтезу оксиду азоту, ларингоспазм, стридор, застійні явища у малому крузі кровообігу, набряк легень

З боку травної системи

Нудота

Сухість у роті, зміни смаку, діарея, блювання, диспепсія, салівація, абдомінальний біль

Запор, діарея, панкреонекроз

З боку шкіри та підшкірних тканин

 

Кропив’янка, висипання, набряк обличчя, свербіж, підвищена пітливість

 

З боку кістково-м’язової системи

 

Біль у спині, міалгія

 

З боку нирок та сечовивідного тракту

  

Нетримання сечі

Загальні порушення та стан у місці введення

Реакції у місці введення, відчуття жару

Астенія, гарячка, застуда, біль у грудях, біль, біль у місці ін’єкції, транссудація у місці ін’єкції

Запалення у місці ін’єкції

Лабораторні дослідження

 

Аномальні лабораторні аналізи, аномальна ЕКГ, пролонгація QT

 
       

У 0,4 % або менше пацієнтів після застосування МультіХансу виявляли вказані вище аномалії лабораторних аналізів, включаючи гіпохромну анемію, лейкоцитоз, лейкопенію, базофілію, гіпопротеїнемію, гіпокальціємію, гіперглікемію або гіпоглікемію, альбумінурію, глюкозурію, гематурію, гіперліпідемію, гіпербілірубінемію, підвищення вмісту заліза у сироватці та підвищення у сироватці трансаміназ, лужної фосфатази, лактатдегідрогенази та креатиніну сироватки. Однак ці факти найчастіше спостерігались у пацієнтів із порушеннями функції печінки або метаболічною хворобою, які були і раніше.

Більшість цих явищ були транзиторними та спонтанно зникали без залишкових ефектів. Не відзначено будь-якої кореляції залежно від статі або уведеної дози.

При постмаркетинговому застосуванні побічні реакції відзначені менше ніж 0,1 % пацієнтів.

Найпоширенішими реакціями були: нудота, блювання, ознаки і симптоми реакції підвищеної чутливості, включаючи анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк, ларингоспазм та висипання.

Повідомляли про реакції у місці ін’єкції, пов’язані із витоком контрастного середовища, що призводило до місцевого болю або відчуття печіння, свербежу та появи пухирів.

Відзначені окремі випадки нефрогенного системного фіброзу (НСФ) у пацієнтів, які одночасно з МультіХансом отримували інші контрастні агенти, що містили гадоліній.

Передозування.

Немає повідомлень про випадки передозування. Однак не рекомендується перевищувати специфічну рекомендовану дозу. У випадку передозування необхідний ретельний контроль пацієнта та вживання симптоматичних заходів.

МультіХанс може бути виведений з організму гемодіалізом. Проте немає ніякого підтвердження, що гемодіаліз застосовується для попередження нефрогенного системного фіброзу (НСФ).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Відсутні адекватні дані щодо застосування гадобенату димеглуміну вагітним жінкам. Дослідження на тваринах показали репродуктивну токсичність при повторюваних високих дозах.

МультіХанс не потрібно застосовувати при вагітності, якщо тільки клінічний стан жінок не буде вимагати застосування гадобенат димеглуміну.

Гадоліній, що містить контрастні речовини, може проникати у грудне молоко в дуже невеликих кількостях. При клінічних дозах ніякого впливу на дитину не передбачається завдяки невеликій кількості проникнення у молоко та слабкій кишковій абсорбції. Продовження або припинення годування груддю на 24 години після призначення МультіХансу вирішує лікар і пацієнтка.

Діти. Безпечність та ефективність застосування МультіХансу дітям не встановлена, тому його не застосовують у педіатричній практиці.

Особливі заходи безпеки.

Протягом 15 хвилин після ін’єкції пацієнти повинні перебувати під суворим наглядом, оскільки у цей час можуть виникнути побічні реакції. Протягом однієї години після ін’єкції пацієнт повинен залишатися в умовах клініки.

При застосуванні МультіХансу необхідно дотримуватися загальноприйнятих процедур щодо безпеки проведення магнітного резонансу, зокрема вилучення феромагнітних об’єктів, наприклад серцевих пейс-мейкерів.

Необхідна обережність при застосуванні пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями.

Застосування діагностичних контрастних середовищ, таких як МультіХанс, слід обмежити госпіталями або клініками, обладнаними для надання невідкладної допомоги і такими, де є безпосередній доступ до серцево-легеневого реанімаційного обладнання.

Протягом зберігання гадобенату диметилглуміну можуть виділятися невеликі кількості бензилового спирту (< 0,2 %). Тому МультіХанс не слід застосовувати пацієнтам зі встановленою чутливістю до бензилового спирту.

Як і для інших хелатів гадолінію, проведення контрастно підсиленого МР обстеження не повинно проводитися протягом 7 годин після попереднього МР обстеження із застосуванням МультіХансу, щоб забезпечити повне виведення МультіХансу з організму.

Порушення функції нирок.

Перед застосування МультіХансу кожному пацієнту слід провести обстеження функціонального стану нирок включаючи проведення лабораторних аналізів.

Якщо застосування не можна уникнути, доза не повинна перевищувати 0,1 ммоль /кг маси тіла, коли використовується для МР дослідження мозку і хребта, або МР ангіографії, і не повинна перевищувати 0,05 ммоль /кг маси тіла, коли використовується для МР дослідження печінки. Протягом сканування не потрібно використовувати більш ніж одну дозу. Через відсутність інформації щодо повторного призначення ін’єкції МультіХансу не повинні бути повторними, інтервал між ін’єкціями повинен становити як мінімум 7 днів.

Були повідомлення про нефрогенний системний фіброз (НСФ), пов’язаний із застосуванням деяких контрастних речовин, що містять гадоліній, у хворих на гостру або хронічну важку ниркову недостатність (швидкість клубочкової фільтрації < 30 мл/хв/1,73 м2).

Пацієнти, які перенесли або підлягають трансплантації печінки, знаходяться в особливій групі ризику, тому що у них високий рівень випадків гострої ниркової недостатності. Оскільки є вірогідність, що НСФ може відбуватися під впливом МультіХансу, препарат не потрібно застосовувати пацієнтам у інтраопераційний період трансплантації печінки, за винятком коли діагностична інформація істотна і недоступна з неконтрастно посиленою МР інтроскопією.

Невдовзі після призначення МултіХансу гемодіаліз може бути корисним для видаленняМультіХансу с організму. Немає ніяких свідчень,щоб підтримати ініціювання гемодіалізу для попередження або лікування СФ у пацієнтів, які ще не підлягали гемодіалізу.

Пацієнти літнього віку

Оскільки гадобенат димеглуміну може погіршити нирковий кліренс у осіб літнього віку, пацієнтам віком від 65 років перед застосуванням препарату потрібно провести обстеження на функціональній стан нирок.

Особливості застосування.

МультіХанс потрібно набирати у шприц безпосередньо перед застосуванням та не слід розводити.

Перед застосуванням слід пересвідчитися, що упаковка, кришка і пробка не пошкоджені, розчин не став безбарвним та відсутні сторонні видимі частинки.

Якщо МультіХанс застосовують у сполученні із системою для ін’єкції, після кожного обстеження пацієнта трубки для з’єднання з пацієнтом та відповідні розподільчі частини необхідно видаляти. Необхідно також дотримуватися всіх додаткових інструкцій виробника відповідного обладнання.

Тільки для одноразового застосування. Невикористаний продукт необхідно утилізувати. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Протягом 24 годин після застосування МультіХансу не рекомендовано керувати автомобілем або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Досліджень взаємодії з іншими медичними препаратами не проводилось.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Гадобенат димеглуміну є парамагнітним контрастним засобом для проведення магнітнорезонансних досліджень. Парамагнітний іон гадолінію утворює комплекс із гадобенатом, хелат-агент утворює високостабільну координатну сферу навколо іона гадолінію, що призводить до утворення солі з меглуміном, яка застосовується у формі 0,5 М розчину.

При спостереженні печінки. МультіХанс може виявляти ураження, що не проявлялися при раніше проведеному контрастному МР обстеженні пацієнтів із гепатоцелюлярним раком печінки, який був діагностовано або підозрювався, або був ускладнений метастазами. Природа уражень, що проявляються після контрастного посилення МультіХансом, не верифікується патологоанатомічним дослідженням. Крім того, при оцінці ефекту лікування пацієнта візуалізація контрастно підсилених уражень не завжди була пов’язана зі змінами в лікуванні пацієнта.

Хелат гадолінію, гадобенат диметилглуміну, скорочує час поздовжній (Т1) та меншою мірою - поперекової (Т2), релаксації протонів води тканин.

Релаксація гадобенату диметилглуміну у водних розчинах становить r1 = 4,39 та r2 = 5,56 мМ-1с-1 при 20 МГц.

Відбувається сильне підвищення релаксації гадобенату диметилглуміну при переході від водних розчинів до розчинів, що містять білки сироватки; у плазмі людини величини r1 та r2 становили 9,7 та 12,5 відповідно.

У печінці МультіХанс забезпечує сильне та тривале підвищення інтенсивності сигналу нормальної паренхіми при прояві показника Т1. Підвищення інтенсивності сигналу триває на високому рівні протягом не менше 2-х годин після введення доз 0,05 або 0,10 ммол/кг. Контраст між локальним ураженням печінки і нормальною паренхімою спостерігається майже одразу після болюсної ін’єкції (до 2-3 хвилин) за динамічним проявом Т1 показника. Є тенденція до зниження контрасту пізніше через неспецифічне підсилення уражень. Однак вважається, що прогресуюче виведення МультіХансу із зони уражень та триваюче підвищення інтенсивності сигналу нормальної паренхіми призводить до підсиленого детектування ураження та зниженого порога детектування місця ураження у період між 40 та 120 хвилинами після введення МультіХансу.

Дані досліджень у пацієнтів із раком печінки показують, що порівняно з іншими референтними засобами прояву (наприклад УЗД, комп’ютерною томографічною ангіопортографією, СТАР або комп’ютерною томографією після внутрішньо-артеріальної ін’єкції олії, що містить йод) при посиленні МультіХансом MР сканування мало середню чутливість 95 % та середню специфічність приблизно 80 % при детектуванні раку печінки або метастаз у пацієнтів з високим очікуванням цих станів.

При MР дослідженні мозку та хребта. МультіХанс посилює нормальні тканини, не торкаючись гематоенцефалічного бар’єру, екстрааксіальні пухлини та ділянки в яких гематоенцефалічний бар’єр зруйнований.

При MР ангіографії. МультіХанс покращує якість прояву шляхом підвищення співвідношення сигналу крові до шумів внаслідок скорочення Т1 крові, зниження рухових артефактів через скорочення часу сканування та видалення рухливих артефактів.

Фармакокінетика.

Напівперіоди дійсного розподілу та елімінації становлять від 0,085 до 0,117 години та від 1,17 до 1,68 години відповідно. Дійсний загальний об’єм розподілу становить від 0,170 до 0,248 л/кг маси тіла, що вказує на те, що сполука розподіляється у плазмі та у внутрішньоклітинному просторі.

Гадобенат іон швидко виводиться із плазми, головним чином у сечу, меншою мірою – у жовч. Загальний кліренс плазми становить від 0,098 до 0,133 л/год кг маси тіла, а нирковий кліренс – від 0,082 до 0,104 л/год кг маси тіла, що вказує на те, що сполука виводиться головним чином шляхом гломерулярної фільтрації. Концентрація у плазмі та площа під кривою (AUC) мають статистично значущу лінійну залежність від уведеної дози.

Гадобенат іон виводиться у незміненому вигляді в сечу у кількостях до 78-94 % від введеної ін’єкцією дози за 24 години. Від 2 до 4 % дози переходить у кал.

Гадобенат іон не проходить неушкоджений гематоенцефалічний бар’єр, а тому не накопичується у мозку в нормі або при ураженнях, які не порушують нормальний гематоенцефалічний бар’єр. Однак руйнування гематоенцефалічного бар’єру або судинні аномалії призводять до проникнення гадобенату іону до уражених ділянок.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Несумісність. МультіХанс не можна змішувати з будь-яким іншим препаратом.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці. Не охолоджувати та не заморожувати.

Не застосовувати при зміні кольору або появі сторонніх частинок.

Упаковка. Флакони по 10, 15, 20 мл № 1 в коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Заявник. Бракко Імеджінг С.П.А. / Bracco Imaging S.P.A.

Виробник. Патеон Італія С.П.А./Patheon Italia S.P.A.

Місцезнаходження.

Бракко Імеджінг С.П.А. Віа Е. Фоллі 50, 20134 Мілан, Італія /

Bracco Imaging S.P.A. Via E. Folli, 50, 20134, Milan, Italy.

Патеон Італія С.П.А., Віа Моролензе 87, 03013 Ферентино, Італія /

Patheon Italia S.P.A., Via Morolense, 87, 03013 Ferentino, Italy.