МУКОЛВАН розчин 7,5 мг/мл

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 7,5 мг/мл

Розчин, 7,5 мг/мл

Упаковка

Ампули 2 мл №5x1

Ампули 2 мл №5x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

АМБРОКСОЛ

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/0713/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Одночасне застосування препарату та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу; така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.
 • Заявник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
 • Наказ МОЗ: №961 від 08.11.2010
 • Особливі застереження: Препаратслід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушеннями функції нирок або тяжким захворюванням печінки. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується у печінці, а потім виводиться нирками, накопичення метаболітів, які утворюються у печінці, спостерігається у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.
 • Побічні реакції: З боку імунної системи, шкіри та підшкірної жирової клітковини:еритема; анафілактичні реакції (включаючи шок); ангіоневротичний набряк, шкірні висипи, кропив’янка, свербіж та інші реакції підвищеної чутливості, тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса – Джонсона та синдром Лайєлла.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/0713/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 мл розчину містить: амброксолу гідрохлориду 0,0075 г (7,5 мг)
 • Терміни зберігання: 5р.
 • Торгівельне найменування: МУКОЛВАН
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.Підтверджено, що амброксолу гідрохлорид, діюча речовина лікарського засобу, збільшує секрецію слизу в дихальних шляхах. Він також посилює виділення легеневого сурфактанта та стимулює активність циліарного епітелію. Ці дії покращують відділення слизута його виведення (мукоциліарний кліренс). Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та полегшують кашель.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при кашлю та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Упаковка

Ампули 2 мл №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МУКОЛВАН

(MUCOLVANUM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ambroxol; (транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил)аміно]-циклогексанолу гідрохлорид);

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад:1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 0,0075 г;

допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота лимонна, натрій фосфорнокислий двозаміщений, вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05C В06.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Амброксол є сектретолітиком і секретомоториком. Препарат стимулює серозні клітини залоз слизової бронхів, збільшує вміст слизового секрету і нормалізує порушене співвідношення серозного і слизового компонента мокротиння. Зміна структури бронхіального секрету відбувається через зменшення кількості і фрагментацію мукополісахаридних волокон, що приводить до зниження в'язкості мокротиння. Також амброксол сприяє відділенню в'язкого секрету від стінок бронхіол і полегшує його виділення за рахунок посилення руху війок миготливого епітелію бронхів. Амброксол стимулює утворення альвеолярного сурфактанту пневмоцитами 2-го типу і бронхіального сурфактанту клітинами Кларка. Препарат проникає через плацентарний бар'єр і поліпшує синтез сурфактанту в період внутрішньоутробного життя плода, також препарат має здатність запобігати розвитку синдрому недостатнього дихання у новонароджених. Крім того, амброксол зменшує спастичну гіперреактивність бронхів, виразно покращує дихання і незначно пригнічує кашель.

Фармакокінетика. Інтесивно метаболізується в печінці. Період напіввиведення становить близько 90-10 год, більша части на (90%) виводиться з сечею.

Показання для застосування. Препарат застосовують при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням в'язкого секрету, що тяжко відділяється: при гострих та хронічних бронхітах різної етіології, при запаленні легенів, за наявності у хворого бронхіальної астми, бронхоектатичної хвороби, ателектазу легені, трахеїту, ларингіту, синуситу. Також препарат доцільно застосовувати при синдромі недостатнього дихання (шокова легеня), для профілактики і лікування ускладнень після операційних втручань на легенях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим вводять внутрішньом'язово, внутрішньовенне (повільно струминно) та підшкірно по 0,03 - 0,045 г (2 - 3 ампули) 2-3 рази на добу; дітям до 2 років - по 0,0075 г (1/2ампули) 2 рази на добу; від 2 до 5 років - 3 рази на добу; старше 5 років - по 0,015 г (1 ампула) 2-3 рази на добу. При синдромі дихальної недостатності вводять із розрахунку 10 мг/кг на добу (у 3 - 4 прийоми). Тривалість курсу лікування -5-7 днів.

Побічна дія. Як правило, Муколван добре переноситься. Можливі незначні шлунково-кишкові розлади (головним чином печія, диспепсія, рідко - нудота і блювання). Можливі алергічні реакції, головним чином у вигляді шкірних висипань.

Протипоказання. Підвищена чутливість до амброксолу або інших допоміжних компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки. І триместр вагітності і період лактації.

Передозування. На сьогодні випадки передозування не встановлені.

Особливості застосування. При лікуванні Муколваном під час лактації слід припинити годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Муколвану і ампіциліну, амоксициліну, доксицикліну, еритроміцину, цефуроксиму концентрація вищезазначених антибіотиків у легеневій тканині зростає. Не має сенсу призначати препарат разом з лікарськими засобами, що пригнічують активність кашлю (наприклад з кодеїном), через утруднене відходження мокротиння із броніхального дерева за рахунок пригнічення кашльового рефлексу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 5 років.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 2 мл в ампулах; по 5 ампул у пачках.

Виробник. Філія ТОВ “Дослідний завод “ГНЦЛС”.

Адреса. Україна, м. Харкiв, вул. Воробйова, 8.