МУКОЛІК сироп 20 мг/мл

Технолог

Форма випуску та дозування

Сироп, 20 мг/мл
Сироп, 50 мг/мл

Сироп, 20 мг/мл

Упаковка

Банка 125 мл №1x1

Банка 125 мл №1x1

Аналоги

АМКЕСОЛ УНО 50 мг/мл

Хімфармзавод Червона зірка(UA)

Сироп

БРОНХОМУЦИН 20 мг/мл

ПП ГЛЕДЕКС(UA)

Сироп

ПАРАЛЕН КАРБОЦИСТЕЇН 2 % 20 мг/мл

Санофі-Авентіс(UA)

Сироп

ПАРАЛЕН КАРБОЦИСТЕЇН 5 % 50 мг/мл

Санофі-Авентіс(UA)

Сироп

ФЛЮДІТЕК 20 мг/мл

Лабораторія Іннотек Інтернасьйональ(FR)

Сироп

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

КАРБОЦИСТЕЇН

Форма товару

Сироп

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/10556/01/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 5 мл сиропу містять 100 мг карбоцистеїну
  • Торгівельне найменування: МУКОЛІК
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігатиунедоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Карбоцистеїн.

Упаковка

Банка 125 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

МУКОЛІК

(MUCOLIK)

 

Склад:

діюча речовина: карбоцистеїн;

5 мл сиропу містять 100 мг карбоцистеїну;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), сахароза, гліцерин, натрію гідроксид, ароматизатор «Банан» (містить пропіленгліколь), барвник жовтий захід FCF (Е 110), вода очищена.

 

Лікарська форма. Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина оранжевого кольору з ароматом банана.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Карбоцистеїн.

Код АТХ R05С В03.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Карбоцистеїн впливає на гелеву фазу слизу дихальних шляхів: шляхом розриву дисульфідних містків глікопротеїнів спричиняє розрідження надмірно в’язкого секрету бронхів, що сприяє виведенню мокротиння.

Мукорегуляторний ефекткарбоцистеїну пов’язаний з активацією сіалової трансферази – ферменту келихоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Карбоцистеїннормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів бронхіального секрету, відновлює його в’язкість та еластичність. Активізує діяльність миготливого епітелію і покращує мукоциліарний кліренс. Сприяє регенерації слизової оболонки дихальних шляхів, нормалізує її структуру, зменшує гіперплазію келихоподібних клітин і, як наслідок, зменшує продукцію слизу. Відновлює секрецію імунологічно активного IgA (специфічний захист) і кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Виявляє протизапальний ефект за рахунок кінінінгібуючої активності сіаломуцинів, що призводить до зменшення набряку і бронхообструкції.

Фармакокінетика.

При застосуванні внутрішньо карбоцистеїн швидко всмоктується. Пік концентрації активної речовини у плазмі крові досягається через 2 години. Біодоступність низька – менше ніж 10 % введеної дози (внаслідок інтенсивного метаболізму в шлунково-кишковому тракті та ефекту першого проходження через печінку). Карбоцистеїн та його метаболіти виводяться в основному із сечею. Період напіввиведення становить близько 2 годин.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування симптомів порушень бронхіальної секреції та виведення мокротиння, особливо при гострих бронхолегеневих захворюваннях, наприклад при гострому бронхіті; при загостреннях хронічних захворювань дихальної системи.

Протипоказання.

-         Алергічна реакція до будь-якого з компонентів препарату в анамнезі (особливо до метилпарагідроксибензоату або інших солей парагідроксибензоату).

-         Пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у період загострення.

-         І триместр вагітності у зв’язку з недостатньою кількістю даних щодо тератогенної та ембріотоксичної дії.

-         Дитячий вік до 2-х років.  

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

У період лікуванняМуколіком не слід застосовувати протикашльові засоби та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію. Підвищує ефективність глюкокортикоїдної|(взаємно) і антибактеріальної терапії.

 

Особливості застосування.

Продуктивний кашель – це фундаментальний механізм захисту бронхолегеневої|системи і як такий пригнічуватися не повинен. Нераціональною є комбінація лікарських засобів, які модифікують бронхіальну секрецію, із засобами, що пригнічують кашель, і/або речовинами, що знижують секрецію (група атропіну).

Застосування муколітичних агентів може призвести до порушення бронхіальної прохідності у дітей віком до 2-х роківу зв’язку з обмеженою можливістю очищення дихальних шляхів від бронхіального секрету через вікові анатомо-фізіологічні особливості. Будь-які муколітичні агенти не слід застосовуватидітям віком до 2-х років (див. розділи «Протипоказання» та«Особливості застосування»).  

Лікування необхідно переглянути в разі відсутності ефекту або посилення симптомів захворювання.

У разі наявності продуктивного кашлю з виділенням гнійного мокротиння,  високої температури або хронічної хвороби бронхів або легень клінічну ситуацію потрібно переглянути.

Препарат містить сахарозу, тому його не рекомендується застосовувати хворим із непереносимістю фруктози, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції, сахарозо-ізомальтозною недостатністю. За необхідності проконсультуйтеся з лікарем перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Цей лікарський засіб містить 3, 5 г сахарози в 5 мл сиропу, що слід враховувати пацієнтам, які дотримуються дієти з низьким вмістом вуглеводів, або хворим на діабет. Може бути шкідливим для зубів.

Препарат слід з обережністю застосовувати при лікуванні пацієнтів, які мають виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Цей лікарський засіб містить натрій, а саме: 5 мл сиропу містять 0, 57 ммоль (або 13 мг) натрію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам, які застосовують натрій-контрольовану дієту

Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат, а також барвник жовтий захід FCF
(Е 110), що може бути причиною алергічної реакції (віддаленої у часі).

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

При дослідженні на тваринах ніяких тератогенних ефектів не виявлено. Відсутність тератогенних ефектів у тварин означає, що і у людини ніяких вад розвитку не очікується. На сьогодні не було жодного повідомлення про тератогенний ефект у післяреєстраційний період. Немає даних щодо потрапляння карбоцистеїну в грудне молоко.

У період вагітності (ІІ та ІІІ триместри) та годування груддю препарат слід застосовувати після ретельної оцінки співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар. Немає даних щодо потрапляння карбоцистеїну в грудне молоко.

 

 

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

 

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати внутрішньо.

Муколік рекомендується застосовувати при лікуванні дітей віком до 15 років. Для точності дозування сиропу додається мірна ложка з поділками.

1 мірна ложка, наповнена до відмітки 5 мл, містить 100 мг карбоцистеїну.

Діти віком від 2 до 5 років.

200 мг (10 мл) карбоцистеїну на добу за 2 прийоми, тобто по 1 мірній ложці, наповненій до відмітки5 мл, 2 рази на добу.

Діти віком від 5 до 15 років.

300 мг (15 мл) карбоцистеїну на добу за 3 прийоми, тобто по 1 мірній ложці, наповненій до відмітки5 мл, 3 рази на добу.

Максимальна разова доза для дітей становить 100 мг (5 мл) карбоцистеїну.

Тривалість застосування карбоцистеїну дітям повинна бути найкоротшою, не більше ніж 5 днів.

 

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 2 років.

Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.

 

Передозування.

Симптоми: біль у шлунку, нудота, діарея.

Лікування: симптоматична терапія.

 

Побічні реакції.

Ризик розвитку порушення бронхіальної прохідності у дітей віком до 2-х років (див. розділи «Протипоказання» і «Особливості застосування»).

Можливі розлади травлення (біль у шлунку, нудота, блювання, діарея), бронхорея (підвищена секреція бронхів). У таких випадках рекомендується зменшити дозу.

Можливі алергічні шкірні реакції, такі як кропив’янка, ангіоневротичний набряк, свербіж, еритематозні шкірні висипання (можливо, віддалені у часі). Особлива увага хворих з астмою пов’язана із ризиком виникнення бронхоспазму (скорочення м’язів бронхіальної стінки, що призводить до зменшення повітряного проходу). У таких випадках лікування необхідно призупинити.

Головний біль, м’язовий біль, запаморочення, нетримання сечі, відчуття серцебиття і задишка.

Особлива увага пацієнтів із порушеннями функції щитовидної залози пов’язана з ризиком виникнення гіпотиреозу.  

Було зафіксовано декілька випадків фіксованих висипань, спричинених лікарським засобом. Також були повідомлення про окремі випадки бульозного дерматиту, наприклад синдрому Стівенса-Джонсона та мультиформної еритеми.

 

Термін придатності. 2 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігатиунедоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 125 мл сиропу 2 % у банці. По 1 банці та мірній ложці у картонній пачці.

 

 

 

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник.

ПрАТ «Технолог».  

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 20300, Черкаська обл. , місто Умань, вулиця Стара прорізна, будинок 8.