МІРАМІСТИН-ДАРНИЦЯ мазь 5 мг/г

Форма випуску та дозування

Мазь, 5 мг/г

Мазь, 5 мг/г

Упаковка

Банка 1 кг №1x1
Туби 15 г №1x1
Туби 30 г №1x1

Банка 1 кг №1x1

від 634.24 грн

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

МІРАМІСТИН*

Форма товару

Мазь для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/1804/01/01

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Характеристика

  • Заявник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • Наказ МОЗ: №241 від 28.04.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/1804/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Синонімічне найменування: Myramistin*
  • Склад: 1 г мазі містить: мірамістину (у перерахуванні на безводну речовину) 5 мг
  • Терміни зберігання:
  • Торгівельне найменування: МІРАМІСТИН®-ДАРНИЦЯ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Антисептичні та дезінфікуючі засоби.

Упаковка

Банка 1 кг №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МІРАМІСТИН-ДАРНИЦЯ

(Myramistin-Darnitsa)

Загальна характеристика:

хімічна назва: бензилдиметил[3-(мірістоіламіно)пропіл]амонію хлоридмоногідрат;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору;

склад: 1 г мазі містить мірамістину 5 мг;

допоміжні речовини: динатрію едетат, проксанол 268, пропіленгліколь, макрогол 400 або поліетіленгліколь 400, вода очищена.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезинфікуючі засоби. Код АТС D08A J10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Мазь Мірамістин-Дарниця містить у своєму складі катіонний антисептик мірамістин, завдяки чому виявляє антимікробну дію на грампозитивну і грамнегативну, аеробну і анаеробну, спороутворюючу і аспорогенну мікрофлору у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Препарат більш ефективний щодо грампозитивних бактерій (стафілококи, стрептококи та ін.). Виявляє протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata і т. ін.) та дріжджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei і т. ін.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violaceum, Epidermophyton, Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis і т. ін.), а також на інші патогенні гриби, наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.

Препарат знижує стійкість бактерій і грибів до антибіотиків. Завдяки широкому спектру антимікробної дії, мірамістин ефективно запобігає інфікуванню ран та опіків, активізуючи процеси регенерації. Препарат має виражену гіперосмолярну активність, внаслідок чого купірує ранові і перифокальні запалення, поглинає гнійний ексудат і вибірково зневоднює некротизовані тканини, сприяючи формуванню сухого струпа. При цьому мазь не ушкоджує грануляції і життєздатні клітини шкіри, не пригнічує крайову епітелізацію.

Фармакокінетика. Завдяки фізико-хімічним властивостям мазевої основи, Мірамістин-Дарниця діє не тільки на поверхневу ранову мікрофлору, але і на збудників, розміщених у тканинах, що оточують рану, тому не виключено, що незначна частина мірамістину може потрапити в системний кровотік.

Показання для застосування.

-У хірургії – у 1-й фазі ранового процесу для лікування інфікованих ран різних локалізацій та генезу (рани після хірургічної обробки гнійних осередків, пролежні, трофічні виразки, післяопераційні рани, що нагноїлися, фістули); у 2-й фазі ранового процесу – для профілактики реінфікування гранулюючих ран.

-У комбустіології – для лікування поверхневих і глибоких опіків II-IIIA ступеня і відморожень, для підготовки опікових ран до аутодермопластики.

-У дерматології – для лікування стрепто- і стафілодермій, кандидомікозів шкіри і слизових оболонок, мікозів стопи і великих складок шкіри, у тому числі дисгідротичних форм і форм, ускладнених піодермією, дерматомікозів гладкої шкіри, оніхомікозу і кератомікозів, у тому числі висівкоподібного лишаю.

-Для профілактики ускладнень ранової інфекції – при необширних виробничих та побутових травмах.

Спосіб застосування та дози. Мазь Мірамістин-Дарниця застосовують місцево. Після стандартної обробки ран і опіків у дорослих препарат наносять безпосередньо на уражену поверхню, після чого накладають стерильну марлеву пов'язку або наносять мазь на перев'язочний матеріал, а потім на рану. Тампонами, просоченими препаратом, обережно заповнюють порожнини гнійних ран після їх хірургічної обробки. Марлеві турунди з маззю вводять у фістульні ходи.

При лікуванні гнійних ран і опіків у 1-й фазі ранового процесу препарат застосовують 1 раз на добу, у 2-й фазі – 1 раз на 1-3 доби залежно від стану рани. Доза залежить від площі ранової поверхні і ступеня гнійної ексудації. Тривалість лікування обумовлена динамікою очищення і загоювання ран. При глибокій локалізації інфекції у м'яких тканинах можливо застосування препарату сумісно з антибіотиками системної дії, при цьому тривалість лікування буде визначатись терміном курсу прийому антибіотика.

При лікуванні дерматологічних захворювань у дорослих препарат наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри декілька разів на добу або просочують марлеву пов'язку з наступною її аплікацією на осередок ураження 1-2 рази на добу до отримання негативних результатів мікробіологічного контролю. При поширених дерматомікозах, зокрема, рубромікозі, мазь можна застосовувати протягом 5-6 тижнів у комплексній терапії з гризеофульвіном або протигрибковими препаратами системної дії. При грибкових інфекціях нігтів перед початком лікування пластини нігтів відшаровують.

Побічна дія. В окремих випадках при лікуванні опіків та трофічних виразок препарат може викликати відчуття легкого печіння, яке проходить самостійно і не потребує застосування аналгетиків та припинення застосування мазі.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Передозування препарату до цього часу не спостерігалося. Однак при застосуванні препарату на великій рановій поверхні у великій кількості не виключається поява мірамістину у системному кровотоці, дія якого буде виявлятися, як дія катіонного детергенту і може продовжувати час кровотеч.

Лікування. Зменшення дози або припинення застосування препарату, призначают пероральні препарати кальцію, вікасол.

Особливості застосування. Ефективність мазі Мірамістину-Дарниця підвищується, якщо вона наноситься на ранову поверхню попередньо промиту асептичним розчином. Наявність гнійно-некротичних мас у рані вимагає додаткової витрати мазі.

Не існує достатнього досвіду використання мазі для лікування дітей, вагітних та жінок, що годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При комбінованому лікуванні рани, коли місцеве застосування мазі Мірамістин-Дарниця сполучається із системним введенням антибіотиків, доза на курс останніх може бути зменшена.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому та недоступному для дітей місці, при температурі від 8 °С до 15 °С.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 1000 г у банках; по 15 г і 30 г у тубах, по 1 тубі у пачці.

Виробник. ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця".

Адреса. 02093, Україна, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.