МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ таблетки 80 мг

N/A

info
Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Форма випуску та дозування

tab_v_pliv_obol

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 80 мг

Упаковка

Блістер №10x3

Варіанти дозування

Дозування

80 мг

Варіанти дозування

80 мг

Форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Еквівалентність

N/A

info

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
  • Наказ МОЗ: №47 від 25.01.2012
  • Реєстраційне посвідчення: UA/0204/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить: 80 мг сухого екстракту ( EGb 761® ) з листя гінкго дволопатевого (35-67:1), стандартизованого до 17,6-21,6 мг флавонглікозидів і до 4,0-5,6 мг терпенлактонів, з яких 2,24-2,72 мг гінкголіди А, В, С і 2,08-2,56 мг- білобалід і не більше 0,4 мкг гінкголієвих кислот
  • Терміни зберігання:
  • Торгівельне найменування: МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при деменції.

Упаковка

Блістер №10x3

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МЕмОПЛАНТ ФОРТЕ

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить 80 мг сухого екстракту ( EGb 761® ) з листя гінкго дволопатевого (35-67:1), стандартизованого до 17,6-21,6 мг флавонглікозидів і до 4,0-5,6 мг терпенлактонів, з яких 2,24-2,72 мг гінкголіди А, В, С і 2,08-2,56 мг- білобалід і не більше 0,4 мкг гінкголієвих кислот;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза; емульсія протипінна; кремнію діоксид колоїдний безводний; гіпромелоза; лактоза, моногідрат; макрогол 1500; магнію стеарат; крохмаль кукурудзяний; целюлоза мікрокристалічна; тальк; титану діоксид (Е 171); заліза оксид червоний (Е172 ); заліза оксид коричневий (Е172 ).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Червоні, гладкі, круглі таблетки, вкриті оболонкою.

Назва і місцезнаходження виробника.

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ

Вільмар-Швабе-Штрассе, 4,

76227 Карлсруе,

Німеччина.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Засоби, що застосовуються при деменції. Препарати гінкго дволопатевого. Код АТС N06D Х02.

В ході фармакологічних досліджень було доведено, що спеціальний екстракт гінкго дволопатевого (EGb 761® ), який міститься в Мемопланті Форте, підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головного мозку; інгібує розвиток і прискорює регресію набряку мозку, спричиненого травмою або отруєнням; зменшує набряк сітківки ока і ушкодження рогівки; інгібує пов’язане з віком зменшення мускаринових холінергічних рецепторів і альфа-2-адренергічних рецепторів, а також збільшення споживання холіну в гіпокампі; покращує пам’ять і здатність до навчання; поліпшує компенсацію порушень рівноваги; збільшує кровотік, особливо в ділянці мікроциркуляції; покращує реологічні характеристики крові; інактивує токсичні кисневі радикали; виявляє антагонізм до чиннику активації тромбоцитів і нейрозахисну дію. 

Мозкова біодоступність спеціального екстракту гінкго дволопатевого (EGb 761® ), який міститься в препараті Мемоплант Форте, у людей продемонстрована за допомогою фармако-ЕЕГ на основі залежної від дози дії на електричну активність мозку. Після перорального прийому твердої форми спеціального екстракту гінкго терпенлактони - гінкголід А, гінкголід В і білобалід виявили у людей абсолютну біодоступність, яка становила 98% для гінкголіду А, 79%- для гінкголіду В і 72% - для білобаліду. Після прийому 80 мг спеціального екстракту гінкго дволопатевого максимальні концентрації в плазмі становили 15 нг/мл для гінкголіду А, 4 нг/мл- для гінкголіду В і приблизно 12 нг/мл- для білобаліду. Періоди напіввиведення - 3,9 години (гінкголід А), 7 годин (гінкголід В) і 3,2 години (білобалід). Зв’язування з білком плазми становить 43% для гінкголіду А, 47%- для гінкголіду В і 67% - для білобаліду. Препарат виводиться нирками.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування порушень діяльності головного мозку внаслідок органічного синдрому головного мозку із синдромом деменції (первинна дегенеративна деменція, судинна деменція та змішані форми) з наступними основними симптомами: порушення пам’яті, зниження уваги, депресивний настрій, запаморочення, шум у вухах і головний біль.

Порушення артеріального периферичного кровообігу (болючі судоми, переміжна кульгавість, парестезії нижніх кінцівок та ін.) та для збільшення відстані, яку пацієнт може подолати без болю в рамках фізіотерапевтичних процедур, а саме при прогулянкових тренуваннях.

Запаморочення, шум у вухах судинного та інволюційного походження.

Протипоказання. Підвищена чутливість до екстракту гінкго дволопатевого або до будь-якого з компонентів препарату.

Оскільки немає достатніх досліджень щодо застосування цього препарату для лікування дітей, не слід призначати його дітям віком до 12 років.

Особливі застереження. Перед початком лікування Мемоплантом Форте потрібно з’ясувати, чи не є патологічні симптоми, які зустрічаються, наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування.

При часто виникаючому запамороченні і шумі у вухах завжди потрібно звертатися до лікаря. У випадку раптового ослаблення слуху або втрати слуху потрібно негайно проконсультуватися у лікаря.

Оскільки екстракти гінкго, що входять до складу Мемопланту Форте, ще недостатньо досліджені у випадках депресивного настрою і головного болю, не пов’язаних із синдромами слабоумства, то Мемоплант Форте можна призначати для лікування цих симптомів тільки за умови дотримання всіх необхідних застережних засобів.

Індивідуальна реакція на лікування не може бути спрогнозована.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Результати експериментів на тваринах не свідчать про будь-які ембріотоксичні або тератогенні ефекти екстракту EGb 761®, який міститься в препараті Мемоплант форте. Проте, оскільки досвід його застосування жінками в період вагітності і лактації відсутній, лікар повинен ретельно оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні препарату в ці періоди. Невідомо, чи виділяються компоненти екстракту в грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не повідомлялося.

Діти. Препарат протипоказаний дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим і дітям старше 12 років.

При деменції слід приймати по 1 таблетці (відповідно 80 мг екстракту гінкго) 2-3 рази на день.

При порушенні артеріального периферичного кровообігу та для збільшення відстані, яку пацієнт може подолати без болю – по 1 таблетці 2 рази на день.

У разі запаморочення, шуму у вухах судинного та інволюційного походження приймати по 1 таблетці 2 рази на день.

Таблетки, вкриті оболонкою, приймають внутрішньо, не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини вранці, вдень та ввечері (3 рази на день) або вранці та ввечері (2 рази на день). Прийом таблеток не залежить від прийому їжі.

При деменції тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів і повинна становити не менше 8 тижнів. Після 3 місяців лікування потрібно перевірити, чи виправдане подальше лікування.

При порушенні артеріального периферичного кровообігу мінімальний період лікування становить 6 тижнів.

При запамороченні, шумі у вухах після 6-8 тижнів лікування, як правило, подальшого полегшення симптомів очікувати не доводиться.

Передозування. Про будь-які випадки передозування невідомо.

Побічні ефекти. У поодиноких випадках можуть спостерігатися розлади з боку шлунково-кишкового тракту, головні болі або алергічні реакції шкіри, а саме: почервоніння, набряки, свербіж.

Після довготривалого лікування препаратами гінкго в окремих випадках спостерігалися кровотечі, причинний зв’язок яких з прийомом цих препаратів не доведений.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не можна виключити взаємодії з лікарськими засобами, що пригнічують згортання крові. У ході контрольованого по плацебо, двічі сліпого дослідження, виконаного на 50 суб’єктах протягом 7 днів, взаємодія EGb 761®  (денна доза 240 мг) з ацетилсаліциловою кислотою (денна доза 500 мг) не була виявлена.

Термін придатності. 5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 0С.

Упаковка.  По 10 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 2 або по 3 блістери у картонній коробці. По 20 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.