МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ таблетки 80 мг

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ

Форма випуску та дозування

Таблетки, 80 мг

Таблетки, 80 мг

Упаковка

Блістер №10x2
Блістер №10x3
Блістер №20x3

Блістер №10x2

від 351.12 грн

Аналоги

ГІНГІУМ 80 мг

Сандоз Фармасьютікалз д.д.(SI)

Таблетки

ГІНКОФАР 40 мг

Біофарм(PL)

Таблетки

МЕМОПЛАНТ 40 мг

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ(DE)

Таблетки

від 267.00 грн

ТАНАКАН 40 мг

Іпсен Фарма Біотек(FR)

Таблетки

ТЕБОКАН 120 мг

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ(DE)

Таблетки

від 591.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГІНКГО ДВУЛОПАТЕВЕ*

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/0204/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 80 мг сухого екстракту (EGb 761®) з листя гінкго дволопатевого (Ginkgo biloba) (3567: 1), стандартизованого до 17, 621, 6 мг флавонових глікозидів гінкго і до 4, 325, 28 мг терпенлактонів, з яких 2, 242, 72 мг гінкголіди А, В, С і 2, 082, 56 мг  білобалід і не більше 0, 4 мкг гінкголієвих кислот [екстрагент: ацетон 60 % (м/м)]
  • Торгівельне найменування: МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 °С у місці, недоступному для дітей.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при деменції.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ

Склад:

діюча речовина: сухий екстракт (EGb761®) з листягінкгодволопатевого (Ginkgo biloba);

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 80 мг сухого екстракту (EGb 761®) з листягінкгодволопатевого (Ginkgo biloba) (35-67: 1), стандартизованого до 17, 6-21, 6 мг флавонових глікозидівгінкго і до 4, 32-5, 28 мгтерпенлактонів, з яких 2, 24-2, 72 мггінкголідиА, В, С і 2, 08-2, 56 мг-білобаліді не більше 0, 4мкггінкголієвихкислот [екстрагент: ацетон 60 % (м/м)];

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол 1500, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид коричневий (Е 172), емульсія протипінна SE 2(диметикон, кремнію діоксид колоїдний безводний, макроголуефір стеариновий, кислота сорбінова), тальк.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: червоного кольору, гладкі, круглі таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при деменції. Код АТХ N06D X02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат рослинного походження, нормалізує обмін речовин у клітинах, реологічні властивості крові і мікроциркуляцію. Покращує мозковий кровообіг і забезпечення мозку киснем і глюкозою, запобігає агрегації еритроцитів, гальмує фактор активації тромбоцитів. Проявляєдозозалежнийрегулюючий вплив на судинну систему, стимулює продукуванняендотелійзалежногопослаблювальногофактора (оксид азоту – NO), розширює дрібні артерії, підвищує тонус вен, тим самим регулює кровонаповнення судин. Зменшує проникність судинної стінки (протинабряковийефект як на рівні головного мозку, так і на периферії). Чинитьантитромботичнудію (за рахунок стабілізації мембран тромбоцитів і еритроцитів, впливу на синтезпростагландинів, зниження дії біологічно активних речовин ітромбоцитактивуючогофактора). Запобігає утворенню вільних радикалів іперекисномуокисленню ліпідів клітинних мембран. Нормалізує вивільнення, повторне поглинання і катаболізмнейромедіаторів(норепінефрину, дофаміну, ацетилхоліну) та їхню здатність поєднуватися з рецепторами. Чинитьантигіпоксичнудію, покращує обмін речовин в органах і тканинах, сприяє накопиченню у клітинахмакроергів, підвищенню утилізації кисню і глюкози, нормалізаціїмедіаторнихпроцесів у центральній нервовій системі.

Фармакокінетика.

Діюча речовина –гінкгодволопатевого екстракт сухий стандартизований (EGb 761®): 24 %гетерозидівта 6 %гінкголідів-білобалідів(гінкголідА, В ібілобалідС).

При застосуванні внутрішньобіодоступністьгінкголідівА, В ібілобалідуС становить 80-90 %. Максимальна концентрація досягається через 1-2 години після прийму лікарського засобу. Періодинапіввиведеннястановлять приблизно 4 години (білобалід, гінкголідА) та 10 годин (гінкголідВ).

Ці субстанції в організмі не розпадаються, практично повністю виводяться з сечею, незначна кількість виводиться з калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

– Когнітивний дефіцит різного генезу (дисциркуляторнаенцефалопатія (деменція), внаслідок інсульту, черепно-мозкових травм, у літньому віці, що проявляється розладами уваги та/або пам’яті, зниженням інтелектуальних здібностей, відчуттям страху, порушенням сну);

– переміжна кульгавість при хронічнихоблітеруючихартеріопатіях нижніх кінцівок (ІІ ступінь заФонтейном);

– порушення слуху, дзвін у вухах, запаморочення і порушення координації переважно судинного генезу.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні препарату з антикоагулянтами (наприклад,

фенпрокумон, варфарин)або антиагрегантами (наприклад, клопідогрель, ацетилсаліцилова кислота та інші нестероїдні протизапальні препарати) ефект останніх може посилитися.

Результати досліджень щодо одночасного застосування зварфариномне свідчать про наявність взаємодії, проте рекомендується здійснювати належний моніторинг на початку терапії, при зміні дозування, припиненні застосування або заміні препарату.

Дослідження щодо взаємодії з талінололом показали, що екстракт листягінкгобілобаможе пригнічувати активністьР-глікопротеїнуу травному тракті. Це може призводити до підвищення рівня лікарських засобів у кишечнику, щометаболізуютьсяз участюР-глікопротеїну, такихяк дабігатрануетексилат. Рекомендується з обережністю комбінувати лікарські засоби, що містять екстракт листягінкгобілобатадабігатран.

В одному з досліджень взаємодії було встановлено, щоСmax ніфедипіну підвищувалася при супутньому застосуванні з екстрактом. У деяких осіб підвищення досягало 100 %, що призводило до запаморочення та посилення ступеня тяжкості припливів.

Одночасне застосування препаратів, що містять екстракт листягінкгобілобата ефавіренз, не рекомендується; концентраціяефавірензуу плазмі крові може знижуватися в результаті індукції CYP3A4.

Не можна виключити взаємодії з лікарськими засобами, що пригнічують згортання крові. У ході контрольованого за плацебо, подвійно сліпого дослідження, проведеного на 50 суб’єктах протягом 7 днів, взаємодіяEGb 761® (денна доза 240 мг) з ацетилсаліциловою кислотою (денна доза 500 мг) не була виявлена.

Особливості застосування.

Перші ознаки поліпшення стану виникають через 1 місяць від початку лікування.

Перед початком лікування «Мемоплантомфорте» потрібно з’ясувати, чи не є патологічні симптоми, які спостерігаються, наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування.

Якщо запаморочення і шум у вухах виникають часто, завжди потрібно звертатися до лікаря. У разі раптового ослаблення слуху або втрати слуху потрібно негайно проконсультуватися з лікарем.

При патологічно підвищеній тенденції до кровотеч (геморагічний діатез), а також у разі одночасного застосування антикоагулянтів препарат необхідно приймати тільки після консультації з лікарем.

Препарати, що містять екстрактгінкгобілоба, можуть підвищувати схильність до кровотеч, тому їх прийом слід припинити за 3-4 дні до хірургічного втручання.

У пацієнтів з епілепсією не можна виключити посилення епілептичних нападів, спричинених прийомом препаратів, що містять екстракт листягінкгобілоба.

Не рекомендується одночасне застосування препаратів, які містять екстрактгінкгобілоба, таефавірензу.

Оскільки цей лікарський засіб містить лактозу, він протипоказаний пацієнтам із вродженоюгалактоземією, синдромоммальабсорбціїглюкози чи галактози або дефіцитом лактази.

Застосування у період вагітності та годування груддю.

У зв’язку з відсутністю клінічних даних препарат не рекомендується застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Приймати по 1 таблетці 2 рази на добу під час їди. Запивати ½ склянки води. Середня тривалість курсу лікування – 3 місяці.

Діти.

Немає достатнього досвіду щодо застосування препарату дітям.

Передозування.

Інформації щодо передозування препарату немає. При передозуванні можуть посилитися побічні ефекти.

Побічні реакції.

Можливі побічні реакції:

з боку системи крові та лімфатичної системи: повідомлялося про виникнення кровотеч в окремих органах (очі, ніс, церебральні та шлунково-кишкові кровотечі);

з боку травного тракту, включаючи диспептичні явища, нудоту, блювання;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення;

– з боку імунної системи: реакціїгіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янка, диспное.

– з боку шкіри: запалення шкіри, почервоніння, набряк, свербіж, висипання, екзема.

При виникненні будь-яких побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності.

5 років.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С у місці, недоступному для дітей.

Упаковка.

По 10 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у блістері; по 2 або 3 блістери в картонній коробці.

По 20 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у блістері; по 3 блістери в картонній коробці.


Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Др. Вільмар ШвабеГмбХі Ко. КГ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Вільмар-Швабе-Штрассе 4, 76227 Карлсруе, Німеччина.