МЕМОПЛАНТ таблетки 40 мг

Форма випуску та дозування

Таблетки, 40 мг

Таблетки, 40 мг

Упаковка

Блістер №10x2
Блістер №20x3

Блістер №10x2

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ГІНКГО ДВУЛОПАТЕВЕ*

Форма товару

Таблетки, вкриті оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/0204/01/02

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Діти: Немає достатнього досвіду щодо застосування препарату дітям.
 • Заявник: Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
 • Наказ МОЗ: №47 від 25.01.2012
 • Особливі застереження: Перші ознаки поліпшення стану виникають через 1 місяць від початку лікування.
 • Передозування: Інформації щодо передозування препарату немає.
 • Побічні реакції: Можливі побічні реакції:
 • Показання: – Когнітивний дефіцит різного генезу (дисциркуляторна енцефалопатія, внаслідок інсульту, черепно-мозкових травм, у літньому віці, що проявляється розладами уваги та/або пам’яті, зниженням інтелектуальних здібностей, відчуттям страху, порушенням сну) та нейросенсорний дефіцит різного генезу (стареча дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія);
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/0204/01/02
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить: сухого екстракту (EGb 761® ) з листя гінкго дволопатевого (35-67:1) 40 мг, стандартизованого до 8,8-10,8 мг флавонових глікозидів і до 2,0-2,8 мг терпенлактонів, з яких 1,12-1,36 мг - гінкголіди А, В і С та 1,04-1,28 мг - білобалід, і не більше 0,2 мкг гінкголієвих кислот
 • Терміни зберігання: 5р.
 • Торгівельне найменування: МЕМОПЛАНТ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25°С в місцях, недоступних для дітей.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при деменції.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МЕмОПЛАНТ

(MEMOPLANT®)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Ginkgo biloba;

основні фізико-хімічні властивості: жовті, гладкі, круглі таблетки, вкриті оболонкою;

склад:1 таблетка, вкрита оболонкою, містить 40 мг сухого екстракту (EGb 761® ) з листя гінкго дволопатевого (35-67:1), стандартизованого до 8,8-10,8 мг флавонових глікозидів і до 2,0-2,8 мг терпенлактонів, з яких 1,12-1,36 мг – гінкголіди А, В і С та 1,04-1,28 мг – білобалід, і не більше 0,2 мкг гінкголієвих кислот;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, протипінний агент SE 2, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза, лактози моногідрат, макрогол 1500, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксиди та гідроксиди (Е 172 ).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Препарати гінкго дволопатевого. Код АТС N06В Х19.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. В ході фармакологічних досліджень було доведено, що спеціальний екстракт гінкго дволопатевого EGb 761®, який міститься в Мемопланті, підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головного мозку; інгібує розвиток і прискорює регресію церебрального набряку, спричиненого травмою або отруєнням; зменшує ретинальний набряк і ушкодження клітин рогівки; інгібує пов’язане з віком зменшення мускаринергічних холінових рецепторів та альфа-2-адренорецепторів, а також стимулювання засвоєння холіну в гіпокампі; покращує пам’ять і здатність до навчання; поліпшує компенсацію порушень рівноваги; збільшує кровотік, особливо в ділянці мікроциркуляції; покращує реологічні характеристики крові; інактивує токсичні кисневі радикали (флавоноїди); володіє ефектом ФАТ – антагонізму (ФАТ-фактор активації тромбоцитів) (гінкголіди) та нейрозахисною активністю (гінкголіди А і В, білобалід). 

Фармакокінетика.Церебральна біодоступність спеціального екстракту гінкго дволопатевого EGb 761®, який міститься в препараті Мемоплант, у людей продемонстрована за допомогою фармако-ЕЕГ на основі залежної від дози дії на цереброелектричну активність. Після прийому спеціального екстракту EGb 761®  терпенлактони - гінкголід А, гінкголід В і білобалід виявили у людей абсолютну біодоступність, яка становила 98 % для гінкголіду А, 79 % для гінкголіду В і 72 % для білобаліду. Після прийому 80 мг спеціального екстракту EGb 761®  максимальні концентрації в плазмі становили 15 нг/мл для гінкголіду А, 4 нг/мл для гінкголіду В і приблизно 12 нг/мл для білобаліду. Періоди напіввиведення - 3,9 год (гінкголід А), 7 год (гінкголід В) і 3,2 год (білобалід).

Зв’язування з білком плазми крові становить 43 % для гінкголіду А, 47 % для гінкголіду В і 67 % для білобаліду.

Показання для застосування. Для симптоматичного лікування порушень діяльності головного мозку внаслідок органічного синдрому головного мозку із синдромом деменції (первинна дегенеративна деменція, судинна деменція та змішані їх форми) з наступними основними симптомами: порушення пам’яті, розлади зосередженості, депресивний настрій, запаморочення, шум у вухах і головний біль.

Порушення периферичного кровообігу та мікроциркуляції (синдром Рейно, артеріопатія кінцівок).

Запаморочення, шум у вухах судинного та інволюційного походження.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим і дітям старше 12 років.

При деменції приймати по 1-2 таблетки, вкриті оболонкою, (відповідно 40-80 мг екстракту гінкго) 3 рази на день.

При порушенні периферичного кровообігу, запамороченні, шумі у вухах приймати по 1 таблетці, вкритій оболонкою (відповідно 40 мг екстракту гінкго), 3 рази на день, або по 2 таблетки, вкритих оболонкою (відповідно 80 мг екстракту гінкго), 2 рази на день.

Таблетки, вкриті оболонкою, приймають внутрішньо, не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини. Прийом таблеток не залежить від прийому їжі.

При хронічному синдромі слабоумства тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів і повинна становити не менше 8 тижнів. Після 3 місяців лікування потрібно перевірити, чи виправдане подальше лікування.

У випадку порушення артеріального периферичного кровообігу мінімальний період лікування становить 6 тижнів.

При запамороченні, шумі у вухах після 6-8 тижнів лікування, як правило, подальшого полегшення симптомів очікувати не доводиться.

Побічна дія. У дуже рідких випадках можуть спостерігатися розлади з боку шлунково-кишкового тракту, головні болі або алергічні реакції шкіри: почервоніння, набряки, свербіж.

Після довготривалого лікування Мемоплантом в окремих випадках спостерігалися кровотечі, причинний зв’язок яких з прийомом Мемопланту не доведений.

Протипоказання. Підвищена чутливість до екстракту гінкго дволопатевого або до будь-якого з компонентів препарату.

Оскільки немає достатніх досліджень щодо застосування цього препарату для лікування дітей, не рекомендується використовувати його для лікування дітей віком до 12 років.

Передозування. Про будь-які випадки передозування невідомо.

Особливості застосування. Перед початком лікування Мемоплантом потрібно з’ясувати, чи патологічні симптоми, які зустрічаються, не є наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування.

Оскільки екстракти гінкго, що входять до складу Мемопланту, ще недостатньо досліджені у випадках депресивного настрою і головного болю, не пов’язаних з синдромами слабоумства, то Мемоплант можна застосовувати для лікування цих симптомів тільки при дотриманні всіх необхідних засобів безпечності.

Індивідуальна реакція на лікування деменції не може бути спрогнозована.

Вагітність і годування груддю. Результати експериментів на тваринах не свідчать про будь-які ембріотоксичні або тератогенні ефекти спеціального екстракту EGb 761®, який міститься в препараті Мемоплант. Проте, оскільки досвід його застосування жінками в період вагітності і годування груддю відсутній, то потрібно уважно оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні лікування в період вагітності. Невідомо, чи виділяються компоненти екстракту в грудне молоко.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна виключити взаємодії з лікарськими засобами, що пригнічують згортання крові. У ході контрольованого по плацебо, двічі сліпого дослідження, виконаного на 50 суб’єктах протягом 7 днів, взаємодія EGb 761®  (денна доза 240 мг) з ацетилсаліциловою кислотою (денна доза 500 мг) не були виявлені.

Умови та термін зберігання. Зберігати в місцях, недоступних для дітей, при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 5 років.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 2 блістери у картонній коробці. По 20 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.

Виробник. Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко.КГ.

Адреса. Вільмар-Швабе-Штрассе 4

 76227 Карлсруе

 Німеччина.