МЕБІКАР ІС таблетки 300 мг

ТДВ ІНТЕРХІМ

Форма випуску та дозування

Таблетки, 300 мг
Таблетки, 500 мг

Таблетки, 300 мг

Упаковка

Блістер №10x2

Блістер №10x2

від 251.00 грн

Аналоги

АДАПТОЛ
АДАПТОЛ 300 мг

Олайнфарм(LV)

Таблетки

ТРАНКВІЛАР ІС
ТРАНКВІЛАР ІС 300 мг

ТДВ ІНТЕРХІМ(UA)

Таблетки

від 227.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

МЕБІКАР*

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/8823/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить мебікару 300 мг (0, 3 г)
  • Торгівельне найменування: МЕБІКАР ІС
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Збе��ігати в оригінальній упаковці при температурі н�� вище 25 °С.
  • Фармакотерапевтична група: Психостимулятори, засоби, що застосовуються при синдромі дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), та ноотропні засоби. Інші психостимулюючі та ноотропні засоби. Мебікар.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичн��го застосування лікарського засобу

МЕБІКАР ІС

Склад:

діюча реч��вина: мебікар;

1 таблетка містить мебікару 300 мг (0, 3 г);

допоміжні речовини: метилцелюлоза, кальцію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоскоциліндрич��ої форми, з фаскою; на одній поверхні таблетки нанесений товарний зн��к підприємства, на другій поверхні таблетки – риска.

Фармакотерапевтична група.

Психостимулятори, засоби, що застосовуються при синдромі дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), та ноотропні засоби.

Інші психостимулюючі та ноотропні засоби

. Мебікар.

Код АТХN06B X21.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Діюча речовина лікарського засобу (мебікар) за хімічною структурою є близькою до природних метаболітів організму: молекула мебікару складаєтьс�� із двох метильованих фрагментів сечовини, що входять до складу біциклічн��ї структури.

Мебікар ІС має помірну транквілізуючу (анксіолітичну) активність, знімає або знижує почуття неспокою, тривоги, страху, внутрішнє емоційне напруження тароздратування. Заспокійливий ефект лікарського засобу не супроводжуєтьс�� міорелаксацією та порушенням координації рухів. Лікарський засіб не знижує розумову та рухову активність, тому його можна застосовувати протягом робочого дня або під час навчання. Лікарський засіб не створює піднесеного настрою, відчуття ейфорії. На цій підставі Мебікар ІС ві��носять до денних транквілізаторів. Лікарський засіб снодійного ефекту не виявляє, але посилює дію снодійних засобів та поліпшує сон при його порушенні.

Крім заспокійливо�� дії, лікарський засіб чинить ноотропну дію. Мебікар ІС покращує когнітивні функції, підвищує увагу і розумову працездатність, не стимулюючи симптоматику продуктивних психопатологічних розладів, таких як марення, патологічна емоційна активність.

Лікарський засіб має антиоксидантну активність, тому діє як мембраностабілізатор.

Мебікар ІС діє на активність структур лімбіко-ретикулярного комплексу, зокрем�� на емоціогенні зони гіпоталамуса, а також впливає на всі 4 основні нейромедіаторні системи – ГАМК-ергічну, холінергіч��у, серотонінергічну та адренергічну, що сприяє їх збалансованості та інтеграції, але не чинить периферичної адренонегативної дії. У нейромедіаторному профілі дії лікарського засобу присутній дофамінпозитивний компонент. Мебікар ІС проявляє антагоністичну активність відносно збудження адренергічної і глутаматергічної систем та підсилює функціонування гальм��вних серотонін- і ГАМК-ергічних механізмів мозку. Лікарський засіб має нормастенічні властивості.

Мебікар ІС полегшує нікотинову абстиненцію.

Фармакокінетика.

При ��ероральному застосуванні біодоступність становить 77–80 %; до 40 % мебікару зв’язується з ��ритроцитами; решта 60 % не зв’язується з білками крові і міститься у плазмі крові у вільному стані, у зв’язку з чим мебікар безперешкодно розповсюджується в організмі та вільно проходить крізь мембрани. Максимальна концентрація мебікару у сироватці крові досягається за 30 хвилин, високий рівень зберігається протягом 3–4 годин, потім поступово знижується. Мебікар ІС повністю виводиться з організму з сечею протягом доби, не накопичується та не підляг��є біохімічним перетворенням в організмі.

Клінічні характеристики.

Показання.

Неврози та неврозоподібні стани, що супроводжуються роздратуванням, емоційною лабільністю, почуттям тривоги та страху; для поліпшення переносимості нейролептиків або транквілізаторів з метою усунення викликаних ними сома��овегетативних та неврологічних побічних ефектів; кардіалгії різного генезу (не пов’язані з ішемічною хворобою серця).

У складі компле��сної терапії нікотинової залежності як засіб, що змен��ує потяг до куріння.

Протипоказання.

Індивідуальна гіп��рчутливість до компонентів лікарського засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші ви��и взаємодій.

Мебікар ІС можн�� комбінувати з нейролептиками, транквілізаторами (бенз��діазепінами), снодійними, антидепресантами та психостимуляторами.

Особливості засто��ування.

Лікарський засіб слід застосовувати з обережністю при артеріальній гіпотензії, порушеннях функції печінки і нирок.

Звикання, залежність та синдром відміни при застосуванні мебікару не встановлені.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Мебікар ІС добр�� проникає у всі тканини та рідини організму.

Лікарський засіб не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю через відсутність достатніх даних щодо безпеки застосуван��я мебікару в цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Слідбути обережними при керуванні транспортними ��асобами, оскільки іноді застосування мебікару може призводити до зниження ��ртеріального тиску.

Спосіб застосування та дози.

Лікарський засіб приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі. Дозування зал��жить від індивідуальних особливостей пацієнта та терапевтичної ��ети застосування лікарського засобу. Звичайна доза становить 300–600 мг 2–3 рази на добу. При необхідності дозу можна збільшити. Максимальна разова доза – 3 г, максимальна добова доза – 10 г. Тривалість курсу лікування – від кількох днів до 2–3 місяців.

У складі комплексного лікування нікотинової залежності лікарський засібзастосовують по 600–900 мг 3 рази на добу щоденно протягом 5–6 тижнів.

Якщо один чи кільк�� разів своєчасно не було прийнято чергову дозу, слід пр��довжити курс лікування відповідно до раніше призначеної схеми.

Діти.

Лікарський засібне призн��чений для застосування дітям.

Передозування.

Лікарський засібмалотоксич��ий. При значному передозуванні можливе посилення побічних ефектів (у т. ч. алергічні реакції, диспептичні розлади, слабкість, тимчасове зниження артеріального тиску та температури тіла).

Лікування: необхідно промитишлунок та застосувати загальноприйняті методи дезінтоксикаці��.

П��бічні реакції.

Зазви��ай лікарський засіб переноситься добре.

З боку серцево-судинної системи: рідко – зниж��ння артеріального тиску.

З бокушлунково-кишковоготракту: рідко – диспептичні розлади (у т. ч. нудота, блювання, діарея). У такому випадку слід знизити до��у лікарського засобу.

З боку дихальної систем��: рідко – бронхоспазм.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: рідко – алер��ічні реакції (у т. ч. шкірні висипи, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк). У разі алергічної реакції при��ом лікарського засобу слід припинити.

Загальні порушення: рідко – зниження температури тіла, слабкість, запаморочення. При зниженні артеріального тиску та/або температури тіла (температу��а тіла може знизитися на 1–1, 5 °С) прийом лікарського засобу припиняти не потрібно. Артеріальний тиск та температура тіла нормалізуються самостійно.

Термін придатност��. 4 роки.

Умови зберігання.

Збе��ігати в оригінальній упаковці при температурі н�� вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у пачці.

Категорія відпуск��. Без рецепта.

Виробник.

Товариство з додатковою відповідальністю «ІНТЕРХІМ».

Місцезнаходження ��иробника та адреса місця провадження його діяльності.

Укр��їна, 65025, м. Одеса, 21-й км. Старокиївської дороги, 40-��.