ЛІДАЗА-БІОФАРМА порошок 64 ОД

Rp

Форма випуску та дозування

Порошок, 64 ОД

Порошок, 64 ОД

Упаковка

Ампули №10x1

Ампули №10x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

D.1.2

info

Діюча речовина

ГІАЛУРОНІДАЗА

Форма товару

Порошок для приготування розчину для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/5773/01/01

Дата останнього оновлення: 23.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарат прискорює всмоктування інших лікарських засобів (місцеві анестетики, ізотонічні розчини, міорелаксанти) при підшкірному та внутрішньом’язовому введенні останніх.
 • Діти: Дані про ефективність і безпеку застосування препарату дітям відсутні, тому препарат не слід застосовувати у педіатричній практиці.
 • Заявник: ПрАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Не вивчалась. З обережністю слід застосовувати пацієнтам, діяльність яких пов’язана з необхідністю концентрації уваги і високою швидкістю психомоторних реакцій. При застосуванні препарату субкон’юнктивально та місцево на рогівку ока можливе тимчасове затуманення та інші розлади зору. Якщо виникли ці явища, пацієнтові слід зачекати, поки зір не відновиться, перш ніж керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.
 • Наказ МОЗ: №59 від 31.01.2012
 • Особливі застереження: Препарат можна застосовувати разом з фізіотерапевтичними методами лікування, у тому числі фонофорезом.
 • Передозування: Симптоми:озноб, нудота, блювання, запаморочення, тахікардія і артеріальна гіпотензія, місцевий набряк, кропив’янка, еритема.
 • Побічні реакції: Загальні реакції організму:слабкість, підвищення температури тіла, озноб, пітливість.
 • Показання: –       Контрактури суглобів;
 • Протипоказання: –       Підвищена чутливість до діючої речовини;
 • Реєстраційне посвідчення: UA/5773/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 ампула містить 64 ОД гіалуронідази
 • Терміни зберігання: 2р.
 • Торгівельне найменування: ЛІДАЗА-БІОФАРМА
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Фармакотерапевтична група: Гематологічні засоби. Ферменти.

Упаковка

Ампули №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичного застосування препарату

ЛІДАЗА - БІОФАРМА

(Lydasum - Biopharma)

Склад:

діюча речовина: 1 ампула містить 64 ОД гіалуронідази.

Лікарська форма. Порошок для розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Гематологічні засоби. Ферменти.

Код АТС B06A A03.

Клінічні характеристики.

Показання.

Контрактури суглобів;

анкілозуючий спондилоартрит;

контрактура Дюпюїтрена (початкова стадія);

рубцеві зміни шкіри різного походження;

гематоми (на стадії організації);

склеродермія;

в офтальмологічній практиці (кератити, ретинопатії);

продуктивний характер запалення легенів у хворих на туберкульоз легенів;

травматичні ураження нервових сплетінь і периферичних нервів;

ревматоїдний артрит.

Крім того, препарат Лідаза-Біофарма застосовують для покращення всмоктування лікарських засобів (місцеві анестетики, ізотонічні розчини, міорелаксанти тощо) при підшкірному та внутрішньом’язовому введенні останніх.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини;

злоякісні новоутворення;

гострі інфекційно-запальні процеси;

легеневі кровотечі та кровохаркання;

застосування естрогенів;

гостра стадія гематом;

туберкульоз із вираженою легеневою недостатністю.

Спосіб застосування та дози. Препарат Лідаза-Біофарма вводити підшкірно, під рубцевозмінені тканини, внутрішньом’язово, у вигляді інгаляцій, методами електрофорезу або аплікацій на слизові оболонки. В офтальмологічній практиці препарат можна вводити також субкон’юнктивально, ретробульбарно.

Для ін’єкцій вміст ампули розчинити у 1 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або в 1 мл 0,5 % розчину новокаїну.

При контрактурах, рубцях різного походження, гематомах, анкілозуючому спондилоартриті вводити під шкіру поряд із місцем ураження або під рубцевозмінену тканину дорослим у дозі 64 ОД. Ін’єкції щоденні або через день. На курс лікування – 6-10-15 ін’єкцій.

При травматичних ураженнях нервових сплетінь і периферичних нервів вводити підшкірно через день дорослим у дозі 64 ОД у розчині новокаїну. Курс лікування (12-15 ін’єкцій) при необхідності повторюють.

При ревматоїдному артриті препарат застосовувати методом електрофорезу: дорослим 64 ОД препарату розчиняти у 30 мл води дистильованої, додати 4-5 крапель 0,1 N розчину кислоти хлористоводневої і вводити із роздвоєного електрода (анода) на два суглоби. Тривалість процедури – 20-30 хвилин, курс лікування – 10-15 сеансів.

При продуктивному характері запалення у хворих на туберкульоз легенів препарат призначають у вигляді ін’єкцій та інгаляцій у комплексній терапії з метою підвищення в осередку ураження концентрації антибіотиків та інших антибактеріальних засобів. Для інгаляцій вміст ампули розчинити у 5 мл 0,9 % розчину натрію хлориду. Інгаляції призначати щоденно 1 раз на добу (5 мл розчину, який містить 64 ОД). На курс потрібно 20-25 інгаляцій. Повторні курси – за необхідністю з інтервалами 1,5-2 місяці.

Для більш тонкого рубцювання уражених ділянок рогівки при кератитах закапувати розчин препарату (вміст 1 ампули препарату розчинити в 20 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або в 20 мл 0,5 % розчину новокаїну) при одночасному застосуванні антибіотиків, сульфаніламідів.

При ретинопатіях вводити також під шкіру скроні по 0,5 мл розчину (вміст 1 ампули препарату розчинити в 20 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або в 20 мл 0,5 % розчину новокаїну). Курс лікування становить 10-15 процедур.

Побічні реакції.

Загальні реакції організму: слабкість, підвищення температури тіла, озноб, пітливість.

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль.

Алергічні реакції, у тому числі гіперемія, висипи на шкірі, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.

Місцеві реакції: при внутрішньом’язовому, підшкірному способі введення можлива поява висипів, гіперемії, свербежу, почервоніння, набряку, болю, відчуття жару у місці ін’єкції; в офтальмологічній практиці при субкон’юнктивальному, ретробульбарному способі застосування – набряк, гіперемія повік, параорбітальної ділянки, шкіри обличчя, гіперемія склер.

Передозування.

Симптоми: озноб, нудота, блювання, запаморочення, тахікардія і артеріальна гіпотензія, місцевий набряк, кропив’янка, еритема.

Лікування: введення адреналіну, глюкокортикоїдів, застосування антигістамінних лікарських засобів.

У випадку передозування препарату, при виникненні алергічних реакцій слід припинити застосування препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані про ефективність і безпеку застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні. Препарат протипоказаний вагітним жінкам. У період лікування слід припинити годування груддю.

Діти. Дані про ефективність і безпеку застосування препарату дітям відсутні, тому препарат не слід застосовувати у педіатричній практиці.

Особливості застосування. Препарат можна застосовувати разом з фізіотерапевтичними методами лікування, в тому числі фонофорезом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не вивчалась. З обережністю слід застосовувати пацієнтам, діяльність яких пов’язана з необхідністю концентрації уваги і високою швидкістю психомоторних реакцій.При застосуванні препарату сукон’юнктивально та місцево на рогівку ока можливе тимчасове затуманення та інші розлади зору. Якщо виникли ці явища, пацієнтові слід зачекати, доки зір не відновиться, перш ніж керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Препарат прискорює всмоктування інших лікарських засобів (місцеві анестетики, ізотонічні розчини, міорелаксанти тощо) при підшкірному та внутрішньом’язовому введенні останніх.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Гіалуронідаза – це фермент, специфічним субстратом якого є гіалуронова кислота. Остання є мукополісахаридом, до складу якого входять ацетилглюкозамін та глюкуронова кислота. Гіалуронова кислота має високу в’язкість; біологічне значення – «цементуюча» проміжна речовина сполучної тканини. Ефект препарату полягає у поліпшенні рухливості суглобів, розм’якшенні рубців, усуненні та зменшенні контрактур, розсмоктуванні гематом. Дія найбільш виражена на початковій стадії патологічних процесів.Гіалуронідаза («фактор поширення») викликає розпад гіалуронової кислоти до глюкозаміну та глюкуронової кислоти, і тим самим призводить до збільшення проникності тканин та поліпшення руху міжтканинних рідин. Ефект гіалуронідази оборотний – зменшення концентрації відновлює в’язкість гіалуронової кислоти.

Фармакокінетика. Не вивчалася.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: порошок ущільнений у таблетку або ліофілізована пориста маса від кремового до світло-коричневого кольору. На поверхні допускається наявність сухої кірки.

Несумісність. Використовувати тільки рекомендований розчинник. Приготований розчин не змішувати з іншими лікарськими засобами. Застосовувати одразу після приготування розчину.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8 °С до 15 °С.

Упаковка. По 10 ампул у картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ПрАТ «Біофарма».

Місцезнаходження. Україна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 9.