КЛАВАМ таблетки 250 мг + 125 мг

Алкем Лабораторіз Лтд

Rp

Форма випуску та дозування

Порошок, 500 мг + 100 мг
Порошок, 1000 мг + 200 мг
Порошок, 100 мл (125 мг + 31,25 мг)/5 мл)
Порошок, 100 мл (200 мг + 28,5 мг)/5 мл)
Таблетки, 250 мг + 125 мг
Таблетки, 500 мг + 125 мг
Таблетки, 875 мг + 125 мг

Таблетки, 250 мг + 125 мг

Упаковка

№10x1
№10x2

№10x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

АУГМЕНТИН™
АУГМЕНТИН™ 500 мг + 125 мг

ГлаксоСмітКляйн Експорт Лімітед(GB)

Таблетки

від 195.90 грн

bioequivalence-icon

Rp

АУГМЕНТИН™ SR
АУГМЕНТИН™ SR 1000 мг + 62,5 мг

ГлаксоСмітКляйн Експорт(GB)

Таблетки

Rp

АБИКЛАВ
АБИКЛАВ 500 мг + 125 мг

Абрил Формулейшнз Пвт. Лтд(IN)

Таблетки

від 263.20 грн

Rp

АМОКСИКЛАВ 2Х
АМОКСИКЛАВ 2Х 500 мг + 125 мг

Сандоз Фармасьютікалз д.д.(SI)

Таблетки

від 188.30 грн

Rp

АМОКСИКЛАВ КВІКТАБ
АМОКСИКЛАВ КВІКТАБ 500 мг + 125 мг

Сандоз Фармасьютікалз д.д.(SI)

Таблетки

Класифікація

Форма товару

Таблетки, вкриті оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/4469/03/01

Дата останнього оновлення: 09.12.2020

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 01.09.2020
  • Склад: 1 таблетка містить амоксицикліну 250 мг (у вигляді амоксициліну тригідрату) та клавуланової кислоти 125 мг (у вигляді калію клавуланату з целюлозою мікрокристалічною (1:1)
  • Торгівельне найменування: КЛАВАМ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.
  • Фармакотерапевтична група: Антибактеріальні засоби для системного застосування.

Упаковка

№10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КЛАВАМ

(CLAVAM)

Склад:

діючі речовини: амоксицилін, клавуланова кислота;

1 таблетка містить амоксицикліну 250 мг або 500 мг (у вигляді амоксициліну тригідрату) та клавуланової кислоти 125 мг (у вигляді калію клавуланату з целюлозою мікрокристалічною (1:1);

допоміжні речовини:

таблетки (250 мг/125 мг): натрію крохмальгліколят (тип А), натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна;

таблетки (500 мг/125 мг): натрію крохмальгліколят (тип А), натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат;

оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза (Е-5), етилцелюлоза, діетилфталат, тальк, титану діоксид (Е 171), гідроксипропілметилцелюлоза (Е-15), поліетиленгліколь 6000.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Код АТС J01C R02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування бактеріальних інфекцій, спричинених чутливими до Клаваму мікроорганізмами: 

– інфекції ЛОР-органів, серед них рецидивуючі тонзиліти, синусити, середні отити;

– інфекції нижніх дихальних шляхів, у тому числі загострення хронічного бронхіту, часткова (лобарна) пневмонія та бронхопневмонії;

– інфекції сечостатевої системи, в тому числі цистити, уретрити, пієлонефрити;

– інфекції шкіри та м’яких тканин, у тому числі опіки, абсцеси, запалення підшкірної клітковини, ранові інфекції;

– зубні інфекції, у тому числі дентоальвеолярні абсцеси;

– інфекції кісток та суглобів, у тому числі остеомієліти;

– інші інфекції, у тому числі септичний аборт, післяпологовий сепсис, інтраабдомінальний сепсис.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до бета-лактамів, тобто до пеніцилінів та цефалоспоринів.

Наявність в анамнезі жовтяниці або дисфункції печінки, пов’язаних із застосуванням препарату Клавам. Дитячий вік до 12 років (маса тіла до 40 кг).

Спосіб застосування та дозиІнфекції, спричинені мікроорганізмами, чутливими до амоксициліну, піддаються лікуванню Клавамом, оскільки він містить амоксицилін. Таким чином, препаратом Клавам можна лікувати змішані інфекції, спричинені чутливими до амоксициліну мікроорганізмами у поєднанні з чутливими до Клаваму мікроорганізмами, що продукують бета-лактамазу.

Дорослі та діти старше 12 років (маса тіла більше 40 кг):звичайна добова доза становить по 1 таблетці (250 мг/125 мг) кожні 8 годин або по 1 таблетці (500 мг/125 мг) 2 рази на добу, залежно від тяжкості інфекції. При тяжких інфекціях по 2 таблетки (500 мг/125 мг) 2 рази на добу.

Таблетки не слід давати дітям з масою тіла менше 40 кг.

Для пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 10 - 30 мл/хв) доза повинна бути адекватно знижена або збільшений інтервал між прийомами препарату:

Кліренс креатиніну (мл/хв)

> 30

30 - 10

< 10

Інтервал між прийомами (годин) разової дози 500 мг/125 мг

Звичайне дозування

12

24

Дозування при гемодіалізі.

1 таблетка на добу плюс по 1 таблетці під час діалізу та наприкінці діалізу (враховуючи зниження концентрацій амоксициліну та клавуланової кислоти у сироватці).

Дозування при порушенні функції печінки.

Застосовувати обережно; необхідно моніторувати печінкову функцію через регулярні проміжки часу. Даних для рекомендації дозування недостатньо.

Дозування у пацієнтів літнього віку.

Корекція дози у пацієнтів літнього віку не потрібна. За необхідності дозу коригують залежно від функції нирок.

Таблетку слід ковтати цілою, не розжовуючи. Якщо необхідно, таблетку можна розламати навпіл та проковтнути половинки, не розжовуючи.

Для оптимальної абсорбції та зменшення можливих побічних ефектів з боку травного тракту препарат слід приймати на початку прийому їжі.

Лікування не слід продовжувати більше 14 діб без оцінки стану хворого.

Лікування можна почати парентерально, а потім продовжити перорально.

Побічні реакції.

Інфекції та інвазії: кандидоз шкіри та слизових оболонок.

З боку системи крові: рідко – оборотна лейкопенія (включаючи нейтропенію) та тромбоцитопенія;

дуже рідкооборотний агранулоцитоз та гемолітична анемія, збільшення часу кровотечі та протромбінового індексу.

З боку імунної системи: дуже рідко – ангіоневротичний набряк, анафілаксія, сироваткоподібний синдром, алергічний васкуліт.

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль; дуже рідко – оборотна гіперактивність і судоми. Судоми можуть виникати у пацієнтів з порушеною функцією нирок або у тих, хто отримує високі дози препарату.

З боку травного тракту: у дорослих: дуже часто – діарея; часто – нудота, блювання; у дітей: часто – діарея, нудота, блювання.

Нудота частіше асоціюється з високими дозами препарату. Вищезазначені симптоми з боку травного тракту можуть бути зменшені при прийомі препарату на початку прийому їжі; нечасто – порушення травлення; дуже рідко – антибіотикоасоційований коліт (включаючи псевдомембранозний коліт та геморагічний коліт), чорний «волосатий» язик.

Гепатобіліарні порушення: помірне підвищення рівня АСТ та/або АЛТ відзначалось у хворих, які лікувались антибіотиками групи бета-лактамів, однак клінічне значення цього не встановлено; дуже рідко – гепатити та холестатична жовтуха. Ці явища виникали при застосуванні інших пеніцилінів та цефалоспоринів.

Гепатити виникали, головним чином, у чоловіків і хворих літнього віку, і їх виникнення може бути пов‘язано з тривалим лікуванням препаратом.

У дітей такі явища виникали дуже рідко.

Ознаки та симптоми захворювання виникають під час або одразу після лікування, але у деяких випадках можуть виникати через декілька тижнів після закінчення лікування. Ці явища звичайно мають оборотний характер. Надзвичайно рідко (рідше ніж 1 повідомлення на приблизно 4 млн призначень) мають місце летальні випадки, які завжди трапляються у пацієнтів з тяжким основним захворюванням або у пацієнтів, які одночасно лікуються препаратами, що мають негативний вплив на печінку.

З боку шкіри: шкірні висипання, свербіж та кропив’янка; рідко – поліморфна еритема; дуже рідко – синдром Стівенса–Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, пухирчастий ексфоліативний дерматит, гострий генералізований екзантематозний пустульоз.

У разі появи будь-якого алергічного дерматиту лікування слід припинити.

З боку сечовивідної системи: дуже рідко – інтерстиціальний нефрит, кристалурія (див. розділ «Передозування»).

Передозування.

Передозування може супроводжуватися симптомами з боку травного тракту та розладом водно-електролітного балансу. Ці явища лікують симптоматично, приділяючи увагу корекції водно-електролітного балансу. Повідомлялось про випадки кристалурії, що в окремих випадках можуть спричиняти ниркову недостатність. Клавам може бути видалений з кровотоку методом гемодіалізу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосування препарату під час вагітності, особливо у І триместрі, крім випадків, коли користь від застосування препарату переважає потенційний ризик.

Клавам можна застосовувати в період годування груддю. Виключаючи ризик розвитку гіперчутливості, пов’язаний із виділенням слідових кількостей Клавамуз грудним молоком, будь-яких шкідливих ефектів для дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні, немає.

Діти.

Це дозування таблеток препарату Клавам не рекомендується дітям віком до 12 років.

Особливості застосування.

Перед початком терапії Клавамомнеобхідно точно визначити наявність в анамнезі реакцій гіперчутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів або інших алергенів.

Тяжкі, а часом навіть фатальні випадки гіперчутливості (анафілактоїдні реакції) спостерігаються у пацієнтів під час терапії пеніциліном. Такі реакції вірогідніше виникають у хворих з наявністю гіперчутливості до пеніцилінів в анамнезі.

Клавамне слід призначати при підозрі на інфекційний мононуклеоз, оскільки при застосуванні амоксициліну при даній патології спостерігалися випадки кіроподібного висипання.

Тривале застосування препарату іноді може спричиняти надмірний ріст нечутливої до складових препаратумікрофлори.

Зрідка у пацієнтів, що приймають Клавам та пероральні антикоагулянти, може спостерігатися понаднормоване подовження протромбінового часу. При одночасному прийомі антикоагулянтів необхідний відповідний моніторинг. Може знадобитись корекція дози пероральних антикоагулянтів для підтримки необхідного рівня антикоагуляції.

Клавам слід з обережністю призначати пацієнтам з дисфункцією печінки, оскільки були повідомлення про можливі зміни печінкових функціональних тестів у деяких хворих, які лікувались Клавамом.

Існують поодинокі повідомлення про холестатичну жовтуху, яка може мати тяжкий перебіг, але звичайно є оборотною. Симптоми і ознаки можуть не проявлятися до 6 тижнів після закінчення лікування.

Для пацієнтів з порушенням функції нирок необхідно коригувати дозу відповідно до ступеня порушення.

У пацієнтів зі зниженою екскрецією сечі дуже рідко може спостерігатися кристалурія, головним чином, при парентеральному введенні препарату. Тому для зменшення ризику виникнення кристалурії рекомендується під час лікування високими дозами амоксициліну підтримувати адекватний баланс між випитою рідиною та виведеною сечею.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Негативного впливу на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами не спостерігалось, але слід враховувати імовірність такого побічного ефекту як запаморочення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування пробенециду не рекомендується. Пробенецид знижує ниркову канальцеву секрецію амоксициліну. Одночасне його застосування з Клавамомможе призвести до підвищення рівня амоксициліну в крові протягом тривалого часу, проте не впливає на рівень клавуланової кислоти.

Одночасне застосування алопуринолу під час лікування амоксициліном може збільшити вірогідність алергічних шкірних реакцій. Даних щодо одночасного застосування Клавамута алопуринолу немає.

Як і інші антибіотики, Клавам може впливати на флору кишечнику, що призведе до зменшення реабсорбції естрогенів та зменшення ефективності комбінованих пероральних контрацептивних засобів.

Існують окрeмі повідомлення про збільшення рівня INR у пацієнтів, які лікуються аценокумаролом або варфарином та приймають амоксицилін. Якщо таке застосування необхідне, слід ретельно контролювати протромбіновий час або рівень INR з додаванням або припиненням лікування Клавамом.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Амоксицилін – напівсинтетичний антибіотик з широким спектром антибактеріальної активності проти багатьох грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Амоксицилін чутливий до бета-лактамази та зазнає розпаду під її впливом, тому спектр активності амоксициліну не включає мікроорганізми, що синтезують цей фермент. Клавуланова кислота має бета-лактамну структуру, подібну до пеніцилінів, та має властивості інактивувати бета-лактамазні ферменти, властиві мікроорганізмам, що резистентні до пеніцилінів та цефалоспоринів. Зокрема, вона має виражену активність щодо важливих з клінічної точки зору плазмідних бета-лактамаз, які часто відповідальні за виникнення перехресної резистентності до антибіотиків. Присутність клавуланової кислоти у складі Клавамузахищає амоксицилін від розпаду під дією ферментів бета-лактамаз та розширює спектр антибактеріальної дії амоксициліну, включаючи до нього багато мікроорганізмів, резистентних до амоксициліну та інших пеніцилінів та цефалоспоринів.

Таким чином, Клавам виявляє властивості антибіотика широкого спектра дії і інгібітору бета-лактамаз. Клавам чинить бактерицидну дію щодо широкого спектра мікроорганізмів, включаючи:

Грампозитивні аероби:Bacillus anthracis*, види Corynebacterium, Enterococcus faecalis*, Enterococcus faecium*, Listeria monocytogenes, Nocardia asteroides, Staphylococcus aureus*, коагулазонегативні стафілококи (включаючи Staphylococcus epidermidis), Streptococcus agalactiae, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans.

Грампозитивні анаероби:видиClostridium, види Peptococcus, види Peptostreptococcus.

Грамнегативні аероби:Bordetella pertussis, види Brucella, Escherichia coli*, Gardnerella vaginalis, Haemophilus influenzae*, Helicobacter pylori, види Klebsiella*, види Legionella, Moraxella catarrhalis* (Branhamella catarrhalis), Neisseria gonorrhoeae*, Neisseria meningitidis*, Pasteurella multocida, Proteus mirabilis*, Proteus vulgaris*, види Salmonella*, види Shigella*, Vibrio cholerae, Yersinia enterocolitica*.

Грамнегативні анаероби:види Bacteroides (включаючи Bacteroides fragilis), види Fusobacterium.

Інші мікроорганізми:Borrelia burgdorferi, види Chlamydia, Leptospira icterohaemorrhagiae, Treponema pallidum.

*Деякі представники цих видів бактерій продукують бета-лактамазу, що робить їх нечутливими до монотерапії амоксициліном.

Фармакокінетика. Основні фармакокінетичні властивості амоксициліну та клавуланової кислоти схожі. Обидва компоненти добре абсорбуються після прийому внутрішньо; вплив їжі на ступінь абсорбції незначний, тому Клавам можна приймати незалежно від прийому їжі. Якщо препарат приймають на початку вживання їжі абсорбція клавуланової кислоти збільшується. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається через 1 - 1,25 години після прийому. Період напіввиведення амоксициліну становить 78 хв, а клавуланової кислоти – 60 - 70 хв. Обидва компоненти характеризуються високим об’ємом розподілу у рідинах і тканинах організму (легені, виділення з середнього вуха, секрет верхньощелепних синусів, секрет носових пазух, плевральна та перитонеальна рідини, передміхурова залоза, мигдалики, мокротиння, бронхіальний секрет, печінка, жовчний міхур, матка, яєчники, синовіальна рідина). Амоксицилін та клавуланова кислота виводяться нирками; амоксициклін, в основному, у незміненому вигляді, аклавуланова кислота - частково у вигляді метаболітів. Невелика кількість може виводитись через кишечник і легені, проникати у грудне молоко.

У пацієнтів з порушеною функцією нирок виведення Клавамусповільнене, у зв’язку з чим слід змінити дозу відповідно до ступеня ураження нирок.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: овальні, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою білого кольору, гладкі з обох боків.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступномудля дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 2 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник. 

Алкем Лабораторіз Лтд.

Місцезнаходження.

Алкем хауз, Сенапаті Бапат Марг, Мумбай – 400 013, Індія.