КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ таблетки

АТ КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД

Форма випуску та дозування

Таблетки

Таблетки

Упаковка

Блістер №10x5
Контурні безчарункові упаковки №10x1
Контурні безчарункові упаковки №10x3

Блістер №10x5

Аналоги

bioequivalence-icon
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА 25 мг

Технолог(UA)

Таблетки

від 16.00 грн

bioequivalence-icon
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА 50 мг

АТ Лубнифарм(UA)

Таблетки

bioequivalence-icon
ВІТАМІН C 500
ВІТАМІН C 500

ТОВ ФК Здоров'я(UA)

Таблетки

ВІТАМІН C
ВІТАМІН C 500 мг

ТДВ ІНТЕРХІМ(UA)

Таблетки

ВІТАМІН C 500
ВІТАМІН C 500 500 мг

АТ КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД(UA)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

АСКОРБІНОВА КИСЛОТА

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/4572/01/01

Дата останнього оновлення: 16.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 04.05.2021
  • Склад: 1 таблетка містить кислоти аскорбінової 100 мг; глюкози моногідрату 877 мг
  • Торгівельне найменування: КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
  • Фармакотерапевтична група: Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С). Аскорбінова кислота (вітамін С).

Упаковка

Блістер №10x5

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: кислота аскорбінова, глюкоза;

1 таблетка містить кислоти аскорбінової 100 мг; глюкози моногідрату 877 мг;

допоміжні речовини: тальк, кальцію стеарат, кислота стеаринова, крохмаль картопляний.

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки плоскоциліндричної форми, зі скошеними краями та рискою, білого або майже білого кольору. На поверхні таблеток допускається мармуровість.

Назва і місцезнаходження виробника.

ПАТ « Київський вітамінний завод» .

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сайт: www. vitamin. com. ua.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Прості препарати аскорбінової кислоти.

Код АТСA11G А01.

Аскорбінова кислота має виражені відновлювальні властивості. Належить до групи водорозчинних вітамінів. Бере участь в окисно-відновних реакціях, регуляції вуглеводного обміну, впливає на обмін амінокислот ароматичного ряду, метаболізм тироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну, необхідна для згортання крові, синтезу колагену і проколагену, регенерації сполучної та кісткової тканини. Поліпшує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику і бере участь у синтезі гемоглобіну.

Підвищує неспецифічну резистентність організму, має антидотні властивості. Дефіцит вітаміну С у їжі призводить до розвитку гіпо- і авітамінозу С, оскільки в організмі цей вітамін не синтезується.

Всмоктування аскорбінової кислоти відбувається переважно у тонкому кишечнику. Процес всмоктування може порушуватися при дискінезіях кишечнику, ентеритах, ахілії, глистній інвазії, лямбліозі, а також при вживанні лужних напоїв, свіжих фруктових і овочевих соків. Максимальна концентрація препарату у плазмі після прийому внутрішньо досягається через 4 години. Легко проникає у лейкоцити, тромбоцити, а потім – в усі тканини; депонується у задній частині гіпофіза, корі надниркових залоз, очному епітелії, проміжних клітинах сім’ яних залоз, яєчниках, печінці, мозку, селезінці, підшлунковій залозі, легенях, нирках, стінці кишечнику, серці, м'язах, щитовидній залозі. Метаболізується переважно у печінці, у дезоксіаскорбінову і у подальшому – в щавлевооцтову і дикетогулонову кислоти. Незмінений аскорбат і метаболіти виводяться із сечею, фекаліями, також проникають у грудне молоко. При високих дозах, коли концентрація в плазмі досягає понад 1, 4 мг/дл, виведення різко підсилюється, причому підвищена екскреція може зберігатися після припинення прийому.

Показання для застосування. Профілактика та лікування недостатності вітаміну С.

Профілактика та лікування цинги, стимуляція регенерації тканин, у комплексній терапії кровотеч (маткових, легеневих, носових), при синдромі променевої хвороби, переломах кісток, геморагічних діатезах, інтоксикаціях та інфекціях, хворобі Аддісона, при передозуванні антикоагулянтів, у період вагітності або годування груддю, при підвищеному розумовому напруженні та фізичному перевантаженні.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тромбози, схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, тяжкі захворювання нирок, сечокам’ яна хвороба (при застосуванні доз понад 1 г на добу).

Належні заходи безпеки при застосуванні.

При прийомі високих доз і тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати функцію нирок та рівень артеріального тиску, а також функцію підшлункової залози. Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями нирок в анамнезі.

При сечокам’ яній хворобі добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 1 г.

Не слід призначати великі дози препарату хворим із підвищеним згортанням крові.

Оскільки аскорбінова кислота підвищує абсорбцію заліза, її застосування у високих дозах може бути небезпечним для хворих на гемохроматоз, таласемію, поліцитемію, лейкемію і сидеробластну анемію. Пацієнтам при наявності високого вмісту заліза в організмі слід застосовувати препарат у мінімальних дозах.

Всмоктування кислоти аскорбінової може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.

З обережністю застосовують для лікування пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (може спричинити гемоліз еритроцитів).

Абсорбція аскорбінової кислоти знижується при одночасному вживанні фруктових або овочевих соків, лужного пиття.

При станах, що можуть супроводжуватися гіперглікемією, хворим можна вживати препарат тільки за рекомендацією лікаря та у мінімальних дозуваннях.

Препарат може впливати на результати лабораторних досліджень, наприклад, при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази тощо.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Нестача вітаміну С в раціоні вагітних може бути небезпечною для плода, однак застосування його у високих дозах також може негативно вплинути на розвиток плода, тому в період ва- гітності препарат застосовують винятково за призначенням та під контролем лікаря, суворо дотримуючись рекомендованих доз.

Аскорбінова кислота проникає у грудне молоко, тому в період годування груддю вітамін С потрібно приймати під контролем лікаря, дотримуючись рекомендованих доз.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат не впливає в терапевтичних дозах на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти. Препарат застосовують дітям старше 3 років.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо після їди.

З метою профілактики дітям від 3 до 14 років призначають по ½ таблетки (50 мг) 2 рази на добу, дітям від 14 років та дорослим – по ½ -1 таблетці (50-100 мг) на добу.

Лікувальні дози для дітей віком від 3 до 7 років становлять по ½ -1 таблетці (50-100 мг) 2-3 рази на добу, для дітей віком від 7 до 10 років – 1 таблетка (100 мг) 2-3 рази на добу, для дітей віком від 11 до 14 років – по 1-1½ таблетки (100-150 мг) 2-3 рази на добу, для дітей віком від 14 років та дорослих – по ½ -1 таблетці (50-100 мг) 3-5 разів на добу.

Вагітним, жінкам після пологів, та при низькому рівні вітаміну С у молоці матері призначають у добовій дозі 3 таблетки (300 мг) протягом 10-15 днів, після чого з профілактичною метою (протягом усього періоду годування груддю) по 1 таблетці (100 мг) на добу.

Курс застосування визначає лікар залежно від характеру патологічного стану та ефективності терапії.

Передозування. Симптоми: при одноразовому застосуванні надмірних доз препарату можливе виникнення нудоти, блювання, здуття і болю в животі, свербежу і висипу на шкірі, підвищеної збудливості.

При тривалому застосуванні у високих дозах можливе пригнічення інсулярного апарату підшлункової залози, розвиток циститу, прискорення утворення конкрементів (уратів, оксалатів).

Лікування: відміна препарату, промивання шлунка, лужне пиття, сорбенти (у тому числі активоване вугілля), симптоматичне лікування.

Побічні ефекти. Препарат зазвичай добре переноситься, але у поодиноких випадках можливі побічні реакції.

Алергічні реакції: шкірні висипи, кропив'янка, набряк Квінке; іноді – анафілактичний шок.

З боку нервової системи: головний біль, відчуття жару, підвищена збудливість, порушення сну.

З боку травного тракту: диспептичні розлади (спазми шлунка, нудота, блювання); при тривалому застосуванні понад 1 г на добу – подразнення слизової оболонки травного тракту, діарея, печія, ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія).

З боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитоз, еритроцитопенія, тромбоутворення, нейтрофільний лейкоцитоз.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, дистрофія міокарда.

З боку сечовидільної системи: кристалурія, утворення уратних, цистинових та/або оксалатних конкрементів у нирках і сечовивідних шляхах, ушкодження гломерулярного апарату нирок.

З боку обміну речовин: гіперпротромбінемія, порушення обміну цинку, міді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Препарат зменшує токсичність сульфаніламідних препаратів, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів, сприяє засвоєнню заліза, підвищує всмоктування пеніциліну і тетрацикліну, посилює ефект побічної дії саліцилатів (ризик виникнення кристалурії).

Абсорбція аскорбінової кислоти знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів.

Сумісний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’ язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Вітамін С можна застосовувати через 2 години після ін’ єкції дефероксаміну.

Тривалий прийом великих доз особами, які лікуються дисульфіраміном, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь.

Високі дози препарату зменшують ефективність трициклічних антидепресантів, нейролептиків – похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну, підвищують виведення мексилетину нирками. Аскорбінова кислота підвищує загальний кліренс етанолу.

Препарати хінолінового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, кортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси аскорбінової кислоти в організмі.

Термін придатності. 1 рік.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ° С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у контурних безчарункових упаковках.

По 10 таблеток у блістерах. По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці.

По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.