КАРВІДОН-MR таблетки 35 мг

Мікро Лабс Лімітед

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 35 мг

Таблетки, 35 мг

Упаковка

Блістер №10x10

Блістер №10x10

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ПРЕДУКТАЛ MR 35 мг

Серв'є Україна(UA)

Таблетки

від 257.00 грн

bioequivalence-icon

Rp

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ’Я 20 мг

ТОВ ФК Здоров'я(UA)

Таблетки

bioequivalence-icon

Rp

ТРИДУКТАН МВ 35 мг

ТОВ АСІНО УКРАЇНА(UA)

Таблетки

bioequivalence-icon

Rp

ТРИМЕТАЗИДИН MR СЕРВ’Є 35 мг

Серв'є Україна(UA)

Таблетки

Rp

ТРАЙМЕТАКОР 35 мг

Алвоген ІПКо С.ар.л(LU)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ТРИМЕТАЗИДИН

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою з модифікованим вивільненням

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/14874/01/01

Дата останнього оновлення: 30.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 04.02.2021
  • Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить триметазидину дигідрохлориду 35 мг
  • Торгівельне найменування: КАРВІДОН–MR
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 250С.
  • Фармакотерапевтична група: Кардіологічні засоби. Триметазидин.

Упаковка

Блістер №10x10

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Карвідон–MR

(Carvidon–MR)

Склад:

діюча речовина: триметазидину дигідрохлорид;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить триметазидину дигiдрохлориду 35 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, поліетиленоксид;

плівкова оболонка: гіпромелоза, етилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172).

Лікарcька форма. Таблетки, вкритi плівковою оболонкою, з модифікованим вивільненням.

Основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, світло-рожевого кольору, гладкі з обох боків.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні засоби. Триметазидин. Код АТХ С01Е В15.

Фармакологiчнi властивості.

Фармакодинаміка

Механізм дії.

Завдяки збереженню енергетичного метаболізму у клітинах, які потерпають від гіпоксії або ішемії, триметазидин запобігає зменшенню рівня внутрішньоклітинного АТФ, забезпечуючи тим самим належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.

Триметазидин гальмує β-окиснення жирних кислот, блокуючи довго ланцюгову 3-кетоацил-КоА тiолазу (3-КАТ), що підвищує окиснення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окиснення глюкози потребує менше кисню порівняно з процесом отримання енергії шляхом β-окиснення жирних кислот. Посилення процесу окиснення глюкози оптимізує енергетичні процеси у клітинах та відповідно підтримує достатній метаболізм енергії в умовах ішемії.

Фармакодинамічні ефекти.

У пацієнтів з ішемічною хворобою серця триметазидин діє як метаболічний агент, зберігаючи внутрішньоклітинні рівні високоенергійних фосфатів у міокарді. Ефекти досягаються без супутніх гемодинамічних ефектів.

Клінічна ефективність та безпека.

Клінічні дослідження продемонстрували ефективність та безпеку застосування триметазидину для лікування пацієнтів зі стабільною стенокардією як монотерапії або у разі додавання до інших лікарських засобів при їх недостатній ефективності.

Дослідження TRIMPOL-II. Рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження за участю 426 пацієнтів продемонструвало, що додавання триметазидину 60 мг на день до метопрололу 100 мг (50 мг двічі на день) протягом 12 тижнів призвело до достовірного покращення показників тестів із навантаженням та покращення клінічних симптомів порівняно з такими при застосуванні плацебо: загальна тривалість навантаження- +20, 1 с, p=0, 023; загальна виконана робота- +0, 54 MET с, p=0, 001; час до появи зниження ST-сегмента на 1 мм- +33, 4 с, p=0, 003; час до виникнення нападу стенокардії- +33, 9 с, p< 0, 001; кількість нападів стенокардії/тиждень- -0, 73, p=0, 014; застосування нітратів короткої дії/тиждень- -0, 63, p=0, 032, без зміни показників гемодинаміки.

Дослідження SELLIER. Рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження за участю 223 пацієнтів продемонструвало, що у підгрупі пацієнтів (n=173), яким додавали триметазидин, таблетки модифікованого вивільнення, по 35 мг (два рази на день) до 50 мг атенололу (один раз на день) протягом 8 тижнів, відзначалося достовірне збільшення (+34, 4 с, p=0, 03) часу до появи зниження ST-сегмента на 1 мм у тестах із навантаженням порівняно з таким при застосуванні плацебо через 12 годин після прийому препарату. Також підтверджено достовірну різницю між триметазидином та плацебо щодо часу до виникнення нападу стенокардії (p=0, 049). За іншими показниками вторинних кінцевих точок між двома групами пацієнтів достовірної різниці виявлено не було (загальна тривалість навантаження, загальна виконана робота та клінічні кінцеві точки).

Дослідження VASCO. У ході рандомізованого подвійного сліпого дослідження за участю 1962 пацієнтів, яке тривало 3 місяці, до терапії атенололом у дозі 50 мг на день додавали триметазидин у дозі 70 мг на день або 140 мг, або плацебо. У загальній популяції, що включала пацієнтів із симптомами та без них, триметазидин не продемонстрував переваг як за ергометричними показниками (загальний час фізичного навантаження, час до появи зниження ST-сегмента на 1 мм та час до виникнення нападу стенокардії), так і за кінцевими точками. Але пост-xoк аналіз підгрупи пацієнтів із симптомами (n=1574) показав, що при застосуванні триметазидину у дозі 140 мг на день відмічалось достовірне покращення загального часу фізичного навантаження (+23, 8 с проти +13, 1 с плацебо; p=0, 001) та часу до виникнення нападу стенокардії (+46, 3 с проти +32, 5 с плацебо; p=0, 005).

Фармакокінетика.

Максимальна концентрація триметазидину в крові спостерігається в середньому через 5 годин після прийому таблетки. Упродовж доби концентрація в плазмі стабільна: протягом 11 годин після прийому таблетки концентрація триметазидину в плазмі не менше 75 % максимальної концентрації. Стан стабільної концентрації встановлюється найпізніше на 60-ту годину. Прийом їжі не впливає на фармакокiнетичнi характеристики триметазидину. Об’єм розподілу становить 4, 8 л/кг; зв‘язування з білками низьке: за даними вимірюваньin vitro – 16 %.

Триметазидин виводиться в основному iз сечею, переважно у незміненій формі. Період напiввиведення становить в середньому 7 годин для здорових молодих добровольців та 12 годин для осіб віком понад 65 років. Повне виведення триметазидину є результатом ниркового кліренсу, який безпосередньо корелюється з кліренсом креатиніну, та меншою мірою є результатом печінкового кліренсу, який з віком зменшується.

Особливі групи пацієнтів.

Пацієнтилітнього віку. У пацієнтів літнього віку можливе підвищення концентрації триметазидину через вікове зниження функції нирок.

Порушення функції нирок. Концентрація триметазидину в крові збільшується у пацієнтів із помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну- 30‑60 мл/хв) та у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл/хв).

Клінічні характеристики.

Показання.

Дорослим триметазидин показаний для симптоматичного лікування стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

Протипоказання.

- Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини.

- Хвороба Паркінсона, симптоми паркінсонізму, тремор, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного.

- Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну < 30 мл/хв).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Взаємодії з іншими лікарськими засобами виявлено не було. Зокрема, триметазидин можна призначати у комбінації з гепарином, кальципарином, антагоністами вітаміну К, пероральними ліпідознижувальними препаратами, аспірином, β-блокаторами, антагоністами кальцію, препаратами дигіталісу (триметазидин не впливає на рівень дигоксину у плазмі крові).

Особливості застосування.

Цей лікарській засіб не слід застосовувати для купірування нападів стенокардії. Його не слід призначати при нестабільній стенокардії або інфаркті міокарда як первинну терапію на догоспітальному етапі або у перші дні госпіталізації.

У разі виникнення нападу нестабільної стенокардії на тлі поточної терапії необхідно переглянути стан пацієнта тавідкоригувати лікування (медикаментозну терапію та можливість реваскуляризації).

Триметазидин може спричиняти або погіршувати симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), які слід регулярно досліджувати, особливо у пацієнтів літнього віку. У сумнівних випадках пацієнтів потрібно направляти до невропатолога для відповідних обстежень.

При появі рухових розладів, таких як симптоми паркінсонізму, синдрому «неспокійних ніг», тремору, нестійкості ходи, необхідно відмінити триметазидин.

Ці випадки мають низьку частоту і зазвичай зникають після припинення лікування; у більшості пацієнтів – протягом 4 місяців після припинення прийому триметазидину. Якщо симптоми паркінсонізму зберігаються понад 4 місяці після відміни препарату, необхідно звернутися до невропатолога.

Можуть бути падіння, пов'язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, особливо у пацієнтів, які приймають антигіпертензивне лікування (див. розділ «Побічні реакції»).

Необхідно з обережністю призначати триметазидин:

- пацієнтам з помірною нирковою недостатністю (див. розділ «Спосіб застосування та дози» та «Фармакокінетика»);

- пацієнтам віком понад 75 років (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Дані щодо застосування триметазидину вагітним жінкам відсутні. Дослідження на тваринах не виявляють прямого або непрямого небезпечного токсичного впливу на репродуктивну систему. Для запобігання будь-якому ризику застосування триметазидину у період вагітності не рекомендоване.

Годування груддю.

Невідомо, чи проникає триметазидин або його метаболіти у грудне молоко. Для запобігання будь-якому ризику для новонароджених/немовлят застосування лікарського засобу Карвідон-MR не рекомендоване у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

За даними клінічних досліджень триметазидин не впливає на гемодинаміку, проте в постмаркетинговий період були зафіксовані випадки запаморочення і сонливості (див. розділ «Побічні реакції»), які можуть вплинути на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Одна таблетка 35 мг триметазидину два рази на добу під час їди.

Препарат застосовують перорально вранці та ввечері.

Після 3 місяців лікування необхідно оцінити результати лікування та у разі відсутності ефекту триметазидин необхідно відмінити.

Особливі групи пацієнтів.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Для пацієнтів із помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну- 30-60 мл/хв) рекомендована доза становить 1 таблетку на добу вранці під час сніданку (див. розділ «Особливості застосування» та «Фармакокінетика»).

Пацієнти літнього віку.

У пацієнтів літнього віку концентрація триметазидину в крові може бути підвищеною через вікове зниження функції нирок (див. розділ «Фармакокінетика»). Для пацієнтів із помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну - 30-60 мл/хв) рекомендована доза становить 1 таблетку 35 мг вранці під час сніданку.

Для пацієнтів літнього віку необхідно уважно титрувати дозу (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти.

Безпека та ефективність триметазидину для дітей (віком до 18 років) не встановлені. Дані відсутні.

Передозування.

Кількість даних щодо передозування триметазидином обмежена. Лікування симптоматичне.

Побічні реакції.

Побічні реакції, що були визначені як можливо пов’язані із застосуванням триметазидину, класифіковані за системами органів та частотою їх прояву:
дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100, < 1/10); нечасто (≥ 1/1000, < 1/100); рідко (≥ 1/10000, < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); невідомо (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).

З боку нервової системи.

Часто: запаморочення, головний біль.

Невідомо: симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів, нестійкість ходи, синдром «неспокійних ніг») та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного, які зазвичай минають після припинення лікування; розлади сну (безсоння, сонливість).

З боку серцевої системи.

Рідко: пальпітація, екстрасистолія, тахікардія.

З боку судин.

Рідко: артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, яка може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, зокрема у пацієнтів, які застосовують антигіпертензивні засоби, почервоніння обличчя.

З боку шлунково-травного тракту.

Часто: біль в абдомінальній ділянці живота, діарея, диспепсія, нудота та блювання

Невідомо: запор.

З боку шкіри та підшкірної тканини.

Часто: висип, свербіж, кропив’янка.

Невідомо: гострий генералізований екзантематозний пустульозний висип, ангіоневротичний набряк.

З боку системи крові та лімфатичної системи.

Невідомо: агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура.

З боку гепатобiлiарної системи:

Невідомо: гепатит

Загальні порушення.

Часто: астенія.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 250С.

У недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері, по 10 блістерів в картонній пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Мікро Лабс Лімітед.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності:

92, Сіпкот Індастриал Комплекс, Хосур, Таміл Наду, ІН-635 126, Індія.