КАРБАЦИД ПЕЧАЄВСЬКИЙ таблетки

Технолог

Форма випуску та дозування

Таблетки

Таблетки

Упаковка

Блістер №10x2
Контейнер №10x2

Блістер №10x2

Аналоги

ГАСТРОГАРД
ГАСТРОГАРД

Абботт Лабораторіз ГмбХ(DE)

Таблетки

РЕММАКС-КВ
РЕММАКС-КВ

АТ КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД(UA)

Таблетки

від 53.00 грн

РЕННІ БЕЗ ЦУКРУ
РЕННІ БЕЗ ЦУКРУ

Байєр Консьюмер Кер АГ(CH)

Таблетки

РЕННІ З АПЕЛЬСИНОВИМ СМАКОМ
РЕННІ З АПЕЛЬСИНОВИМ СМАКОМ

Байєр Консьюмер Кер АГ(CH)

Таблетки

РЕННІ З МЕНТОЛОВИМ СМАКОМ
РЕННІ З МЕНТОЛОВИМ СМАКОМ

Байєр Консьюмер Кер АГ(CH)

Таблетки

Класифікація

Форма товару

Таблетки для жування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/13520/01/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить 680 мг кальцію карбонату та 80 мг магнію карбонату важкого
  • Торгівельне найменування: КАРБАЦИД ПЕЧАЄВСЬКИЙ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Антациди, інші комбінації.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯдля медичного застосування лікарського засобу

КАРБАЦИД ПЕЧАЄВСЬКИЙ

(СARBACID PECHAYEVSKIY)

Склад:

діючі речовини:

кальцію карбонат, магнію карбонат важкий.

1 таблетка містить 680 мг кальцію карбонату та 80 мг магнію карбонату важкого;

допоміжні речовини: сорбіт (E 420), крохмаль прежелатинізований, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат, олія мінеральна легка, ароматизатор м'ятний, ароматизатор лимонний, сахарин натрію.

Лікарська форма.

Таблетки жувальні.

Основні фізико-хімічні властивості: одношарові таблетки круглої форми, з плоскими верхньою і нижньою поверхнями, білого або майже білого кольору. На розламі під лупою видно відносно однорідну структуру.

Фармакотерапевтична група. Препарати для лікування кислотозалежних захворювань. Антациди, інші комбінації.

Код АТХ А02А Х.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Карбацид Печаєвський – це комбінація двох антацидів: кальцію карбонату та магнію карбонату, які місцево діють за рахунок нейтралізації кислоти шлунка, що не залежить від системного всмоктування. Кальцію карбонат має тривалу та сильну нейтралізуючу активність. Цей ефект посилюється завдяки магнію карбонату, який також має потужну нейтралізуючу активність. Загальна нейтралізуюча ємність препарату іn vitro складає 16 mEq H+ (титрування до кінцевої точки рН 2, 5).

У здорових добровольців початок нейтралізації швидкий. Прийом 2 таблеток препарату натще призводив до підвищення більш ніж на 1 одиницю рН протягом 5 хв та до значного підвищення рН вмісту шлунка вище базової лінії рН, яке досягалося протягом 2 хв.

Фармакокінетика.

У шлунку кальцію карбонат та магнію карбонат реагують зі шлунковим соком та утворюють воду та розчинні мінеральні солі.

CaCO3 + 2HCl → CaCl2 + H2O + CO2

MgCO3 + 2HCl → MgCl2 + H2O + CO2

Кальцій і магній можуть всмоктуватись у формі своїх розчинних солей. Рівень абсорбції кальцію та магнію з цих сполук залежить від дози препарату. Максимальний рівень абсорбції – 10 % кальцію та 15 – 20 % магнію. У здорових добровольців невелика кількість абсорбованого кальцію й магнію виводиться нирками. При порушенні їх функцій концентрації кальцію та магнію у плазмі крові можуть зростати. У кишечнику з розчинних солей утворюються нерозчинні сполуки, яківиводяться з калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

Дорослим та дітям віком від 15 років для полегшення симптомів, пов’язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку (наприклад, печія, шлунково-стравохідний рефлюкс), що призводять до порушення травленнята диспепсії.

Протипоказання.

- Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату;

- гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії;

- нефролітіаз, зумовлений відкладенням каменів, що містять кальцій;

- виражена ниркова недостатність (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв);

- гіпофосфатемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Інші лікарські засоби рекомендується застосовувати за 1 – 2 години до або після застосування препарату.

Антациди, що містять кальцій та магній, можуть утворювати комплекси с деякими речовинами. Тому уразі одночасного застосування Карбациду Печаєвського з антибіотиками (тетрацикліни, хінолони) та серцевими глікозидами (дигоксин), фосфатами, сполуками фтору та залізовмісними продуктами, левотироксином та ельтромбопагом відбувається зниження всмоктування останніх.

Тіазидні діуретики зменшують екскрецію із сечею кальцію та підвищують його рівень у сироватці крові. Через підвищений ризик гіперкальціємії при одночасному застосуванні тіазидних діуретиків необхідно регулярно перевіряти рівень кальцію у сироватці крові.

Солі кальцію зменшують всмоктування фторидів і засобів, які містять залізо, також солі кальцію і солі магнію можуть перешкоджати поглинанню фосфатів.

Також треба робити 2-годинну перерву між застосуванням Карбациду Печаєвського та таких препаратів: Н2-антигістамінні препарати, атенолол, метопролол або пропанолол, хлорохін, дифлюнізал, дигоксин, дифосфонати, фексофенадин, глюкокортикоїди (преднізолон та дексаметазон, за винятком гідрокортизону при замісній терапії), індометацин, кетоконазол, фенотіазидні нейролептики, пеніциламін, тироксин, етамбутол, ізоніазид, лансопразол, лінкозамід.

Слід брати до уваги, що при одночасному застосуванні спостерігається посилене виведення саліцилатів нирками шляхом підлужування сечі.

Натрію сульфонат – катіонна іонообмінна смола: зменшується здатність смоли зв’язувати калій, що призводить до ризику розвитку метаболічного алкалозу при нирковій недостатності.

Особливості застосування.

Якщо симптоми не зникають, частково зберігаються або посилюються через 10 днів лікування, необхідно провести обстеження, щоб з’ясувати їхню природу та переглянути схему лікування. Курс лікування Карбацидом Печаєвським не має перевищувати 10 днів.

При одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками спостерігались побічні реакції (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій». Тривале застосування лікарського засобу у високих дозах може призвести до появи таких побічних реакцій, як гіперкальціємія, гіпермагніємія і молочно-лужний синдром, особливо у хворих з нирковою недостатністю.

Препарат не слід приймати одночасно із вживанням великої кількості молока або молочних продуктів. Тривале застосуванняКарбациду Печаєвського може підвищувати ризик утворення каменів у нирках. При застосуванні від 4 до 5 таблеток на день курс лікування повинен бути коротким, лікування слід припинити одразу після зникнення симптомів.

Рекомендується звернутися до лікаря в разі: втрати маси тіла, проблем з ковтанням або постійним відчуттям дискомфорту у животі, ознаками порушень травлення, якщо вони з’явилися вперше або змінили свій характер, нирковій недостатності (необхідно контролювати рівень кальцію та магнію).

Кальцію карбонат та магнію карбонат не слід застосовувати при гіперкальціурії. Цей лікарський засіб потрібно застосовувати з обережністю хворим з порушеною функцією нирок. Якщо кальцію карбонат та магнію карбонат необхідно застосовувати таким хворим, то потрібно регулярно перевіряти рівень кальцію, фосфору та магнію у плазмі крові.

Препарат містить сорбіт, що може бути шкідливим для хворих із непереносимістю сорбіту.

Хворі на цукровий діабет: 1 таблетка препарату містить близько 300 мг сорбіту і сахарину натрію, тому лікарський засіб можна застосовувати пацієнтам з цукровим діабетом.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Не існує надійних даних відносно тератогенезу у тварин. У разі прийому у високих дозах та під час тривалого застосування карбонату кальцію повідомлялось про порушення формування кісткової тканини.

Дотепер після призначення кальцію карбонату та магнію карбонату протягом вагітності не спостерігалося підвищення ризику вад розвитку плода. Однак моніторинг вагітностей, при яких приймали цю комбінацію, є недостатнім для виключення будь-якого ризику.

Карбацид Печаєвський можна призначати протягом вагітності та періоду годування груддю, якщо застосовувати препарат згідно з інструкцією, але уникати тривалого застосування високих доз. Слід також враховувати, що наявність солей магнію може викликати діарею, а наявність кальцію в підвищених дозах, що застосовуються тривалий час, збільшує ризик гіперкальціємії з кальцинозом різних органів, зокрема нирок.

Потрібно враховувати, що протягом вагітності та годування груддю кальцію карбонат та магнію карбонат забезпечують значну кількість кальцію в доповнення до того об’єму, що надходить з їжею. Тому вагітні жінки повинні обмежити застосування препарату до 1 тижня та під час застосування уникати постійного вживання молока (1 лмістить до1, 2 гелементарного кальцію), а також молочних продуктів для попередження надлишку кальцію, який може призводити до так званого молочно-лужного синдрому (синдром Бернета), що є рідкісним, але тяжким захворюванням, яке потребує медичної допомоги.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Препарат для перорального застосування дорослим та дітям віком від 15 років. Звичайна добова доза становить 1 – 2 таблетки жувальні в період больових відчуттів або печії; у випадку болю дозу можна збільшити на короткий період до 5 таблеток на день. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 15 років.

Передозування.

Тривале застосування високих доз кальцію карбонату та магнію карбонату, особливо у хворих з порушеннями функцій нирок, може призводити до ниркової недостатності, гіпермагніємії, гіперкальціємії та алкалозу, що проявляється у вигляді симптомів з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, запор) та м’язової слабкості. У цих випадках слід припинити застосування препарату та забезпечити достатнє надходження рідини в організм. У разі тяжкого передозування (наприклад, при синдромі Бернета) необхідно проконсультуватися з лікарем, тому що може бути потрібна додаткова регідратація (наприклад, інфузії). У разі передозування можливий також розвиток діареї.

Побічні реакції.

З боку імунної системи.

Дуже рідко повідомлялось про реакції гіперчутливості, які проявлялися у вигляді висипань, кропив’янки, ангіоневротичного набряку та анафілаксії.

Розлади метаболізму та харчування.

У хворих, особливо з порушеною функцією нирок, тривале застосування високих доз може призводити до гіпермагніємії (при застосуванні антацидів, що містять магній) або гіперкальціємії та алкалозу, який проявляється у вигляді симптомів з боку шлунка та м’язової слабкості, існує також ризик утворення каменів у нирках та розвитку ниркової недостатності.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Можливі нудота, блювання, дискомфорт у шлунку та діарея.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини.

Можливі м’язова слабкість.

Побічні ефекти, що спостерігаються лише при молочно-лужному синдромі (синдром Бернета):

- шлунково-кишкові розлади (агевзія);

- загальні розлади (кальциноз та астенія);

- розлади з боку нервової системи (головний біль);

- розлади з боку нирок та сечовивідних шляхів (азотемія).

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері. 2 блістери у пачці з картону.

По 10 таблеток у контейнері полімерному. 2 контейнери у пачці з картону.

Категорія відпуску

.

Без рецепта.

Виробник.

ПрАТ «Технолог».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 20300, Черкаська обл. , місто Умань, вулиця Стара прорізна, будинок 8.