КАМЕТОН-ЗДОРОВ’Я ФОРТЕ спрей

Форма випуску та дозування

Спрей

Спрей

Упаковка

Балон 25 г №1x1
Флакон із розпилювачем 40 г №1x1

Балон 25 г №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Спрей оромукозний

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/2288/01/02

Дата останнього оновлення: 10.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Може бути взаємодія з іншими антисептичними лікарськими засобами. Гексетидин може бути інактивований лужними розчинами.
 • Заявник: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • Наказ МОЗ: №648 від 05.10.2011
 • Особливі застереження: Обережно застосовувати пацієнтам з алергічними реакціями, включаючи астму, особливо пацієнтам з алергією до ацетилсаліцилової кислоти.
 • Побічні реакції: З боку шкіри і підшкірної тканини: виникнення виразок на слизовій оболонці, алергічний контактний дерматит.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/2288/01/02
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 флакон (40 г) містить хлорбутанолу гемігідрату 0,4 г; камфори рацемічної 0,4 г; ментолу (левоментолу) 0,4 г; олії евкаліптової 0,4 г; гексетидину 0,04 г
 • Терміни зберігання: 2 роки.
 • Торгівельне найменування: КАМЕТОН-ЗДОРОВ'Я ФОРТЕ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.Комбінований препарат, дія якого зумовлена компонентами, що входять до його складу. Хлорбутанолу гемігідрат і олія евкаліптова забезпечують антимікробну дію, хлорбутанолу гемігідрат і камфора – легку місцевоанестезуючу дію, ментол звужує судини і спричиняє місцеве відчуття холоду, що також приводить до місцевоанестезуючого ефекту, зменшення кровонаповнення і набряку ураженої ділянки. Гексетидин чинить антибактеріальну, протигрибкову, кровоспинну, аналгезуючу і обволікаючу дію.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що діють на респіраторну систему. Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Упаковка

Балон 25 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КАМЕТОН-ЗДОРОВ’Я ФОРТЕ

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 балон (25 г) містить хлорбутанолу гемігідрату 0,25 г; камфори рацемічної 0,25 г; ментолу (левоментолу) 0,25 г; олії евкаліптової 0,25 г; гексетидину 0,025 г;

1 флакон (40 г) містить хлорбутанолу гемігідрату 0,4 г; камфори рацемічної 0,4 г; ментолу (левоментолу) 0,4 г; олії евкаліптової 0,4 г; гексетидину 0,04 г; 

допоміжна речовина: ізопропілміристат.

Лікарська форма. Спрей оромукозний.

Прозора, безбарвна або з ледь жовтуватим відтінком, масляниста рідина з характерним ароматним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Україна, 61013 м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що діють на респіраторну систему. Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02A А20.

Каметон-Здоров’я форте – комбінований препарат, дія якого обумовлена компонентами, що входять до його складу. Хлорбутанол гемігідрат і олія евкаліптова забезпечують антимікробну дію, хлорбутанол гемігідрат і камфора – легку місцевоанестезуючу дію, ментол звужує судини та викликає місцеве відчуття холоду, що також призводить до місцевоанестезуючого ефекту, зменшенню кровонаповнення і набряку ураженої ділянки. Гексетидин чинить антибактеріальну, протигрибкову, кровоспинну, аналгезуючу та обволікаючу дію. Антибактеріальна дія гексетидину розповсюджується як на грампозитивні, так і на грамнегативні штами мікроорганізмів, як на аероби, так і на анаероби; гексетидин фіксується на слизовій оболонці ротової порожнини, звідки він поступово вивільнюється. При місцевому застосуванні препарат виявляє антимікробну, протизапальну і легку місцевоанестезуючу дію, сприяє нормалізації дихання. Препарат виявляє також дезодораційний ефект. Основа препарату виявляє зволожуючу дію на слизову оболонку за рахунок оклюзійного ефекту, пов’язаного з наявністю гідрофобного розчинника ізопропілміристату. Поєднання вказаних фармакологічних властивостей забезпечує комплексну патогенетичну терапію запальних захворювань верхніх дихальних шляхів.

Показання для застосування.

Місцеве лікування гострих і хронічних (переважно у стадії загострення) інфекційно-запальних захворювань горла: тонзиліту, фарингіту, ларингіту; кандидоз порожнини рота та глотки. Профілактика і лікування інфекційно-запальних ускладнень до та після оперативних втручань у стоматології та оториноларингології; при травмах порожнини глотки.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Дитячий вік до 5 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Не рекомендується користуватися тим самим балоном кільком особам, щоб уникнути поширення інфекції. Під час розпилювання препарату слід уникати його потрапляння в очі.

Балон з препаратом не розбирати і не давати дітям, оберігати від ударів.

Особливі застереження.

При обробці слизових оболонок горла препарат слід застосовувати після їди; перед застосуванням препарату ротову порожнину треба прополоскати теплою кип’яченою водою.

Після застосування препарату на насадку-розпилювач слід надіти захисний ковпачок.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказань до застосування препарату у період вагітності і годування груддю не виявлено, але застосовувати препарат у цей період слід за призначенням лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дані щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами відсутні.

Діти.

Застосовують дітям старше 5 років під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози.

Призначають дорослим і дітям старше 5 років.

Препарат застосовують місцево на слизові оболонки і уражені ділянки порожнини горла. Одноразова доза препарату у дорослих і дітей старше 15 років становить 2-3 впорскування у порожнину горла, у дітей віком від 5 до 12 років – 1-2 впорскування у порожнину горла, у дітей віком від 12 до 15 років – 2 впорскування у порожнину горла. 

Кожне натискування відповідає приблизно 0,046 г препарату.

Препарат застосовують 3-4 рази на добу. Тривалість лікування залежіть від інтенсивності терапії і звичайно становить 3-10 діб.

Вказівки щодо застосування.

Перед застосуванням зняти захисний ковпачок з насадки-розпилювача, встановленої на шток клапана-насоса. Перед першим застосуванням препарату декілька разів (приблизно 6?7 разів) натиснути на основу насадки-розпилювача до появи дисперсного струменя. Перед подальшим застосуванням (особливо після того, як препаратом не користувалися декілька днів) може знадобитись натиснути на насадку-розпилювач ще 1-2 рази, щоб розчин потрапив в насадку-розпилювач і після натиснення розбризкувався, після чого препарат можна застосовувати.

При застосуванні вихідний отвір насадки-розпилювача спрямувати на уражену ділянку горла і натиснути на основу насадки-розпилювача великим та вказівним пальцями зверху вниз. При застосуванні препарату балон (флакон) слід тримати вертикально так, щоб насадка-розпилювач знаходилася зверху; не можна користуватися балоном (флаконом) в перевернутому стані.

Після застосування препарату на насадку-розпилювач слід надіти захисний ковпачок.

Передозування.

Передозування препарату може спричинити підсилення побічних ефектів та алергічні реакції. Лікування: припинення застосування препарату, симптоматична терапія.

Побічні ефекти.

Препарат зазвичай переноситься добре, але іноді можуть виникати реакції, зумовлені підвищеною індивідуальною чутливістю до компонентів препарату (відчуття печіння, сухості слизової оболонки ротоглотки, набряк у місці контакту). Також можливі побічні реакції у вигляді шкірних висипань, свербежу; рідко – ларинго- і бронхоспазм, набряк Квінке.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не описана.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Не заморожувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Препарат не слід застосовувати після дати закінчення терміну придатності, зазначеної на упаковці.

Упаковка.

Балони по 25 г разом з насадкою-розпилювачем та запобіжним ковпачком у коробці.

Флакони по 40 г разом з насадкою-розпилювачем та запобіжним ковпачком у коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.