КАЛЕНДУЛИ НАСТОЙКА настойка

Форма випуску та дозування

Настойка

Настойка

Упаковка

Флакон 40 мл №1x1
Флакон 50 мл №1x1

Флакон 40 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C.2

info

Діюча речовина

НАГІДКИ ЛІКАРСЬКІ

Форма товару

Настойка

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/6780/02/01

Дата останнього оновлення: 10.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Календули настойка посилює дію інших протизапальних та жовчогінних засобів (зокрема           препаратів на основі ромашки та деревію). При застосуванні одночасно з будь-якими іншими лікарськими засобами слід повідомити лікаря.
 • Діти: Застосовують дітям віком від 12 років за призначенням та під наглядом лікаря.
 • Заявник: ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: При прийомі Календули настойки внутрішньо слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.
 • Наказ МОЗ: №720 від 16.11.2007
 • Особливі застереження: Оскільки до складу препарату входить етанол, настойку не рекомендується приймати протягом тривалого часу.
 • Передозування: Повідомлень немає.
 • Побічні реакції: Препарат зазвичай переноситься добре, проте у деяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (у тому числі почервоніння шкіри, висипання,             свербіж, ангіоневротичний набряк). При прийомі внутрішньо можливе відчуття гіркоти в роті, відчуття печіння в епігастральній ділянці, біль у животі.
 • Показання: Місцево – як антисептичний засіб при інфікованих (гнійних) ранах, опіках, порізах шкіри та при запаленні слизових оболонок порожнини рота, ясен (стоматит, гінгівіт), глотки, мигдаликів (ангіні, фарингіті), внутрішньо – як жовчогінний засіб при дискінезіях жовчовивідних шляхів, холангітах, холециститах (у складі комплексної терапії).
 • Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/6780/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Calendula officinalis**
 • Склад: 1 флакон містить: настойки квіток календули (1:10) 50 мл
 • Терміни зберігання: 4р.
 • Торгівельне найменування: КАЛЕНДУЛИ НАСТОЙКА
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати воригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
 • Фармакологічні властивості: Біологічно активні речовини, що містяться у квітках та квіткових кошиках календули                   (флавоноїдні та каротиноїдні глікозиди, сапоніни, дубильні речовини, ефірна олія, органічні      кислоти), чинять протимікробну, протизапальну та помірну жовчогінну дію.
 • Фармакотерапевтична група: Препарати, що сприяють загоюванню (рубцюванню) ран.

Упаковка

Флакон 40 мл №1x1

Інструкція

Інструкція

для медичного застосування препарату

КАЛЕНДУЛИ НАСТОЙКА

(Tinctura Calendulae)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Calendula officinalis;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від жовтого з буруватим відтінком до бурого з жовтуватим відтінком кольору, зі специфічним запахом. При зберіганні допускається випадання осаду;

склад:1 флакон містить настойки квіток календули (1:10) 50 мл; 

допоміжні речовини: спирт етиловий 70 %.

Форма випуску. Настойка для зовнішнього та внутрішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що сприяють загоюванню (рубцюванню) ран. Код АТС D03A X18**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Біологічно-активні речовини, що містяться в квітках календули (флавоноїди та каротиноїдні глікозиди, сапоніни, дубильні речовини, ефірна олія, органічні кислоти) чинять протимікробну, протизапальну та помірну жовчогінну дію.

Фармакокінетика.Не вивчалась.

Показання для застосування. Mісцево як антисептичний засіб при інфікованих (гнійних) ранах, опіках, порізах шкіри та при запаленні слизових оболонок порожнини рота, ясен (стоматит, гінгівіт), глотки, мигдаликів (ангіні, фарингіті), внутрішньо – як жовчогінний засіб при дискінезіях жовчовивідних шляхів, холангітах, холециститах (у складі комплексної терапії).

Спосіб застосування та дози.Календули настойкуприймають внутрішньо за 15-30 хвилин до їди, розводячи у невеликій кількості теплої кип'яченої води. Дорослим рекомендується приймати по 10 – 20 крапель настойки 3 - 4 рази на день протягом 1 місяця. Дітям з 12 років – із розрахунку 1 крапля настойки на 1 рік життя.

Для полоскання порожнини рота 1 чайну ложку настойки розводять у стакані теплої кип'яченої води.

Частота місцевих аплікацій залежить від характеру ураження шкіри і визначається індивідуально.

Тривалість застосування препарату залежить від досягнутого терапевтичного ефекту та переносимості препарату.

Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи, свербіж). При виникненні будь-яких побічних дій застосування препарату відміняють.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Період вагітності та годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Не встановлене.

Особливості застосування. Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується застосовувати внутрішньо протягом тривалого часу.

При прийманні Календули настойки внутрішньо слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно-небезпечними механізмами, оскільки до складу препарату входить етиловий спирт.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Календули настойка посилює дію інших протизапальних та жовчогінних засобів (зокрема, препаратів на основі ромашки та деревію).

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 8 0С до 15 0С. Зберігати у захищеному від дітей місці! Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Термін придатності - 4 роки. 

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 50 мл у флаконах скляних.

Виробник. ВАТ "Лубнифарм".

Адреса. Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Петровського, 16.