КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ таблетки 500 мг

Форма випуску та дозування

Таблетки, 500 мг

Таблетки, 500 мг

Упаковка

Блістер №10x1

Блістер №10x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ*

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/8474/01/01

Дата останнього оновлення: 20.08.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарат уповільнює абсорбцію естрамустину, етидронату та інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, антибіотиків тетрациклінового ряду, пероральних препаратів заліза і препаратів фтору (інтервал між їх застосуванням і застосуванням кальцію глюконату має бути не менше 3 годин). При одночасному застосуванні з вітаміном D або його похідними підвищується всмоктуваність кальцію.При одночасному застосуванні з серцевими глікозидами може підвищуватися аритмогенна дія останніх. При сумісному застосуванні з тіазидними діуретиками може посилюватися ризик розвитку гіперкальціємії. Препарат може знижувати ефект кальцитоніну при гіперкальціємії, біодоступність фенітоїну, ефект блокаторів кальцієвих каналів. При одночасному застосуванні з хінідином можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищення токсичності хінідину. Холестеринамін, глюкокортикостероїди і деякі види їжі (шпинат, ревінь, висівки, зернові) зменшують всмоктування кальцію з шлунково-кишкового тракту.
 • Діти: Не застосовувати дітям віком до 3 років.
 • Заявник: ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Не впливає.
 • Наказ МОЗ: №47 від 25.01.2012
 • Особливі застереження: Пацієнтам з помірною гіперкальціурією, що перевищує 300 мг (7,5 ммоль на добу), нерізко вираженими порушеннями функції нирок, сечокам’яною хворобою в анамнезі глюконат кальцію застосовувати з обережністю, контролюючи рівень екскреції кальцію з сечею. При необхідності слід зменшити дозу препарату або відмінити його. Хворим зі схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах під час лікування рекомендується збільшити об’єм споживаної рідини.
 • Передозування: При тривалому застосуванні у високих дозах можлива гіперкальціємія звідкладенням солей кальцію в організмі, можливі диспепсичні явища. Імовірність розвитку гіперкальціємії підвищується при одночасному лікуванні високими дозами вітаміну D або його похідними.
 • Побічні реакції: Зазвичай препарат переноситься добре, але іноді можливе виникнення алергічних реакцій та інших порушень:
 • Показання: Захворювання, що супроводжуються гіпокальціємією, підвищенням проникності клітинних мембран, порушенням проведення нервових імпульсів у м’язовій тканині.
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату, гіперкальціємія (концентрація кальцію у крові понад 12 мг% = 6 мЕкв/л), виражена гіперкальціурія, гіперкоагуляція, підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення, виражений атеросклероз, тяжка ниркова недостатність, нефроуролітіаз (кальцієвий), саркоїдоз, застосування препаратів наперстянки.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/8474/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить: кальцію глюконату 500 мг
 • Терміни зберігання: 8р.
 • Торгівельне найменування: КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці притемпературі не вище 25 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Мінеральні добавки. Препарати кальцію. Кальцію глюконат.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

(Calcium gluconate)

Склад лікарського засобу:

Діючі речовини: 1 таблетка містить кальцію глюконату 500 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Назва і місцезнаходження виробника.

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні домішки. Препарати кальцію. Кальцію глюконат.

Код АТС А12А А03.

Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладеньких та поперечносмугастих м'язів, функціонуванні серцевого м'яза, згортанні крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, функціонування інших систем та органів. Кальцію глюконат зменшує проникність судин, запобігає розвитку запальних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій, чинить протиалергічну та кровоспинну дію.

Показання для застосування.

Захворювання, що супроводжуються гіпокальціємією, підвищенням проникності клітинних мембран, порушенням проведення нервових імпульсів у м’язовій тканині.

 Гіпопаратіоз (латентна тетанія, остеопороз), порушення обміну вітаміну D (рахіт, спазмофілія, остеомаляція), гіперфосфатемія у хворих з хронічною нирковою недостатністю.

Підвищена потреба в кальції (період інтенсивного росту дітей та підлітків, вагітність, період годування груддю), недостатній вміст Са2+ у їжі, порушення його обміну у постменопаузальному періоді, переломи кісток.

Посилене виведення Са2+ (тривалий постільний режим, хронічна діарея, гіпокальціємія при тривалому застосуванні діуретиків, протиепілептичних лікарських засобів, глюкокортикостероїдів). В комплексній терапії: кровотечі різної етіології; алергічні захворювання (сироваткова хвороба, кропив’янка, пропасний синдром, свербіж, сверблячі дерматози, ангіоневротичний набряк); бронхіальна астма, дистрофічні аліментарні набряки, легеневий туберкульоз, еклампсія, паренхіматозний гепатит, токсичні ураження печінки, нефрит.

Отруєння солями магнію, щавлевою кислотою, розчинними солями фтористої кислоти (при взаємодії з кальцію глюконатом утворюються нерозчинні та нетоксичні кальцію оксалат та кальцію фторид).

Протипоказання.

Не слід застосовувати препарат при схильності до тромбозів, вираженому атеросклерозі, гіперкальціємії, тяжкій нирковій недостатності, підвищеній чутливості до препарату. Дитячий вік до 3 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Хворим з помірною гіперкальціурією, зниженням клубочкової фільтрації або з нефроуролітіазом в анамнезі препарат необхідно призначати з обережністю і під контролем вмісту кальцію в сечі. Для зниження ризику розвитку нефроуролітіазу рекомендується вживати багато рідини.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування препарату допустиме з урахуванням співвідношення користь для жінки / ризик для плода (дитини), яке визначає лікар.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

При застосуванні препарату у рекомендованих дозах – не впливає.

Діти

Не застосовувати у дітей віком до 3 років.

Спосіб застосування та дози.

Приймають перед їдою. Перед застосуванням таблетку подрібнюють, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослі та діти старше 14 років: 1 - 3 г (2 - 6 таблеток) 2 - 3 рази на добу. Діти віком 3 - 4 роки - по 1 г (2 таблетки), 5 - 6 років - по 1 - 1,5 г (2 - 3 таблетки), 7 - 9 років - по 1,5 - 2 г (3 - 4 таблетки), від 10 до 14 років - по 2 - 3 г (4 - 6 таблеток). Приймають 2 - 3 рази на добу. Доза для людей літнього віку не повинна перевищувати 2 г на добу. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та стану хворого.

Передозування.

У разі передозування можливий розвиток гіперкальціємії (поліурія, полідипсія, гіпопстенурія, сонливість, анорексія, гіпотонія, нудота, блювання, депресія, міалгія, артралгія, порушення серцевого ритму, артеріальна гіпертензія).

Лікування: симптоматичне. Як антидот застосовують кальцитонін.

Побічні ефекти.

Препарат звичайно добре переноситься, але іноді можливі порушення:

з боку серцево-судинної системи – брадикардія;

з боку обміну речовин – гіперкальциємія, гіперкальціурія;

з боку шлунково-кишкового тракту – запори, нудота, блювання, пронос, біль в епігастральній ділянці.

Зазначені явища швидко зникають після зменшення дози або відміни препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Кальцій може послаблювати всмоктування тетрацикліну і препаратів заліза, тому Кальцію глюконат необхідно приймати за 3 години до або після прийому перерахованих вище препаратів. Не сумісний з карбонатами, саліцилатами, сульфатами, оскільки утворює з ними нерозчинні або важко розчинні солі кальцію. При одночасному застосуванні послаблює дію блокаторів «повільних» кальцієвих каналів (верапаміл), при одночасному застосуванні з хінідином можливе сповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищення токсичності хінідину, дигоксину.

Термін придатності.

8 років.

Умови зберігання.

Зберігати у сухому місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері.

Категорія відпуску.

Без рецепта.