ІБУПРОФЕН таблетки 200 мг

N/A

info
Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 01.12.2019

Форма випуску та дозування

tab_v_o

Таблетки, вкриті оболонкою, 200 мг

Упаковка

Блістер №10x1

Варіанти дозування

Дозування

200 мг

Варіанти дозування

200 мг

Форма

Таблетки, вкриті оболонкою

Еквівалентність

N/A

info

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ПрАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • Наказ МОЗ: №490 від 09.08.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/7108/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 таблетка містить: ібупрофену 200 мг
  • Терміни зберігання: 3р.
  • Торгівельне найменування: ІБУПРОФЕН
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні пропіонової кислоти.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ІБУПРОФЕН

(IBUPROFEN)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Ibuprofen; (RS)-(4-ізобутилфеніл)-пропіонова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, рожевого кольору, з двоопуклою поверхнею; на поперечному розрізі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить ібупрофену 200 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний або кукурудзяний, гіпромелоза, магнію стеарат, повідон 25 (полівінілпіролідон), аеросил, титану діоксид, тальк, твін 80, макрогол 6000 (поліетиленгліколь 6000), кислотний червоний 2 С.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. 

Код АТС М01А Е01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Препарат відноситься до нестероїдних протизапальних засобів. Виявляє протизапальну, аналгетичну та помірну жарознижувальну активність. Ключовою ланкою в механізмі специфічної дії ібупрофену є гальмування біосинтезу простагландинів у тканинах. Не спричиняє подразнення слизової оболонки шлунка.

Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо приблизно 80% ібупрофену абсорбується у кишечнику. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 45 – 120 хв. У дітей максимальна концентрація ібупрофену в крові досягається через 2 – 4 год, а гіпотермічний ефект розвивається через 1 год після прийому препарату. Одночасний прийом їжі уповільнює абсорбцію, але не впливає на її об’єм. Через 6 год вміст препарату в крові помітно зменшується, а до 24 год – практично не визначається. Період біологічного напіввиведення становить 2 – 4 год. На 90–99 % зв’язується з білками плазми крові. Препарат біотрансформується у печінці шляхом окиснення ізобутильної частини його молекули. Екскретується з сечею 50 – 60 % у вигляді метаболітів і майже 10 % - у незміненому вигляді. Незначна його кількість виділяється з калом.

Показання для застосування. Ревматоїдний артрит, особливо у початкових фазах запалення без істотних органічних змін суглобів, деформуючий остеоартроз, анкілозуючий спондиліт, різні форми суглобових та позасуглобових ревматоїдних захворювань, а також для купірування больового синдрому при невралгії, міалгії. Гіпертермічний синдром.

Спосіб застосування та дози. Доза препарату та тривалість лікування залежать від характеру захворювання, інтенсивності больового синдрому та індивідуальної чутливості пацієнта до ібупрофену.

Рекомендовані дози: ібупрофен призначають дорослим та дітям старше 12 років по 200 мг 3 –  4 рази на добу. Для більш швидкого досягнення ефекту доза може бути збільшена до 400 мг 3 рази на добу. Після отримання терапевтичного ефекту добову дозу препарату зменшують до 600 – 800 мг.

Першу денну дозу приймають вранці до їжі, запиваючи чаєм, а решту доз приймають протягом дня після їжі (поступове всмоктування).

Побічна дія. Препарат, як правило, добре переноситься. В окремих випадках можливі печія, нудота, блювання, метеоризм, запор, шкірні алергічні реакції.

При виражених побічних явищах дозу препарату зменшують або припиняють його прийом.

Протипоказання. Ібупрофен протипоказаний при загостреннях виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, виразковому коліті, підвищеній індивідуальній чутливості, при захворюванні зорового нерва. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Ознаками передозування можуть бути біль у шлунку, нудота, блювання, пронос. При передозуванні ібупрофеном необхідно промити шлунок, призначити пацієнту сорбенти та симптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю призначають при захворюваннях печінки та нирок, хронічній серцевій недостатності, при наявності в анамнезі шлунково-кишкових кровотеч та захворювань травної системи. В процесі лікування необхідний систематичний контроль функції печінки та нирок, клітинного складу периферичної крові.

Під час лікування Ібупрофеном слід утримуватися від керування транспортними засобами та від роботи, яка потребує значної концентрації уваги, швидких психічних та рухових реакцій.

Не рекомендується застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не призначають одночасно з ацетилсаліциловою кислотою або іншими нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ), антикоагулянтами та гормональними протизаплідними засобами.

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла місці при температурі від 15 0 С до 25 0 С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері або 5 блістерів по 10 таблеток у кожному вміщують у пачку з картону.

Виробник. ПрАТ «Технолог».

Адреса. 20300, м. Умань, Черкаської обл., вул. Залізняка, 3.