ХОНДРА-СИЛА капсули 250 мг + 200 мг

Форма випуску та дозування

Капсули, 250 мг + 200 мг

Капсули, 250 мг + 200 мг

Упаковка

Блістер №10x6

Блістер №10x6

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Капсули

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/7515/01/01

Дата останнього оновлення: 23.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Жодних спеціальних досліджень лікарської взаємодії не було проведено, однак фізико-хімічні і фармакокінетичні властивості глюкозаміну та хондроїтину свідчать про низьку імовірність взаємодії.
 • Заявник: ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • Наказ МОЗ: №571 від 06.09.2011
 • Особливі застереження: -      Не слід перевищувати дозу, рекомендовану лікарем.
 • Передозування: Не було описано випадків передозування. У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування, промивання шлунка.
 • Побічні реакції: Нижчеописані побічні дії було відмічено у постреєстраційному періоді застосування лікарського засобу. Оскільки інформацію надавали добровільно із популяції невстановленої чисельності, частоту цих реакцій встановити не завжди можливо.
 • Показання: Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта: остеоартрози, плечолопатковий періартрит, остеохондроз, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).
 • Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, схильність до кровотеч, тромбофлебіти, тяжкі порушення функції печінки або нирок, цукровий діабет, фенілкетонурія. Не застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/7515/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 капсула містить хондроїтину сульфату 200 мг; глюкозаміну гідрохлориду 250 мг
 • Терміни зберігання: 2р.
 • Торгівельне найменування: ХОНДРА-СИЛА
 • Умови відпуску: без рецепту
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Упаковка

Блістер №10x6

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ХОНДРА-СИЛА

(HONDRA-SYLA)

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 капсула містить хондроїтину сульфату 200 мг; глюкозаміну гідрохлориду 250 мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, лактоза, желатин фармацевтичний, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), натрію лаурил-сульфат, титану діоксид (Е171), барвник ”Сонячний захід жовтий” (Е-110), вода очищена.

Лікарська форма. Капсули.

Капсули тверді желатинові № 0 циліндричної форми з напівсферичними кінцями, з корпусом білого кольору й кришечкою жовтогарячого кольору; вміст капсул - суміш кристалічного й аморфного порошків від білого з жовтуватим відтінком до світло-жовтого із сіруватим відтінком кольору, без запаху.

Назва і місцезнаходження виробника. УП «Мінськінтеркапс».

Республіка Білорусь, 220075, м. Мінськ, вул. Інженерна, 26.

Назва і місцезнаходження заявника. ВАТ «Фармак», Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Фармакотерапевтична група.

Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби. Глюкозамін і хондроїтин.

Код АТСМ01А Х55**.

Фармакологічні властивості.

Фармакологічна дія Хондра-Сили зумовлена компонентами, що входять до його складу, - хондроїтину сульфатом і глюкозаміну гідрохлоридом.

Хондроїтин є високомолекулярним мукополісахаридом (М.м. 20000 - 30000), який знаходиться у великій кількості в різних видах сполучної тканини, особливо хрящової (служить додатковим субстратом для утворення хрящового матриксу).

Хондроїтин впливає на фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині, уповільнює резорбцію кісткової тканини й знижує втрату кальцію, прискорює процеси відновлення кісткової тканини, гальмує процес дегенерації хрящової тканини, стимулює процеси регенерації суглобного хряща, сприяє відновленню суглобної сумки, хрящових поверхонь суглобів.

Хондроїтин також підтримує в’язкість синовіальної рідини, перешкоджає стисненню сполучної тканини й відіграє роль своєрідної змазувальної речовини суглобних поверхонь.

Він уповільнює прогресування остеоартриту, полегшує його симптоми, зменшує потребу в нестероїдних протизапальних засобах, нормалізує обмін речовин у гіаліновій тканині, стимулює утворення гіалурону, синтез протеогліканів і колагену типу II, захищає гіалурон від ферментативного розщеплення, в тому числі лізосомальними ферментами, що призводить до руйнування сполучної тканини.

Глюкозамін - ендогенна речовина, що входить до складу протеогліканів і глікозаміногліканів. Він активує синтез протеогліканів, гіалуронової, хондроїтинсірчаної кислоти й інших речовин, які є будівельним матеріалом для суглобних оболонок, внутрішньосуглобної рідини й хрящової тканини, посилює вироблення хрящового матриксу, нормалізує відкладення кальцію в кістковій тканині. Забезпечує неспецифічний захист хряща від хімічних ушкоджень, у тому числі спричинених нестероїдними протизапальними засобами і глюкокортикоїдами. Чинить помірну протизапальну дію. При систематичному застосуванні уповільнює прогресування дегенеративних процесів у суглобах, хребті й навколохребетних м'яких тканинах.

Препарат бере участь у біосинтезі сполучної тканини, запобігає процесам руйнування хряща й стимулює регенерацію хрящової тканини. Внаслідок взаємодії двох компонентів забезпечується регенеруючий, протизапальний, аналгезуючий ефект, що поліпшує рухливість суглобів. Регулярний прийом препарату знижує потребу в прийомі нестероїдних протизапальних засобів, а це означає поліпшення якості життя пацієнтів.

Стійкий лікувальний ефект досягається при застосуванні препарату протягом 6 місяців.

При прийомі внутрішньо 90 % препарату всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 3-4 години, у синовіальній рідині - через 4-5 годин. Біодоступність стосовно синовіальної рідини: для хондроїтину – 13 %, для глюкозаміну – 25 % (виражений ефект першого проходження через печінку). При розподілі в тканинах найбільші концентрації виявляються в печінці, нирках і суглобному хрящі. Майже 30 % прийнятої дози тривалий час знаходяться у кістковій і м'язовій тканині. Період напіввиведення - 6-8 годин. Виводиться переважно із сечею в незміненому вигляді, частково - з калом.

Показання для застосування.

Комплексне лікування захворювань опорно-рухового апарата й інших станів, що супроводжуються дегенеративно-дистрофічними змінами тканин суглобного хряща:

·первинний і вторинний остеоартрит І - ІІІ ступеня, остеопороз, парадонтопатія;

·плечолопатковий періартрит, остеохондроз, спондильоз, хондромаляція надколінка;

·переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі);

·дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, фенілкетонурія, тяжкі порушення функції нирок, схильність до кровотеч, тромбофлебіти.

Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Не слід перевищувати дозу, рекомендовану лікарем.

При різних формах парадонтопатії курс лікування слід продовжувати не менше 3 місяців.

Особливі застереження.

На час лікування слід обмежити вживання цукру, рідини та виключити вживання алкоголю.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Адекватні і добре контрольовані дослідження з безпеки і ефективності препарату в період вагітності і годування груддю не проводилися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Досвід застосування препарату в дітей віком до 12 років відсутній.

Спосіб застосування та дози.

Препарат приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води.

Дорослим і дітям старше 12 років на початку лікування призначають по 2 капсули 2-4 рази на добу. Через місяць лікування можливе зниження дози до 2 капсул 1-2 рази на добу. Клінічний ефект настає повільно і може зберігатися тривалий час після припинення застосування препарату.

Мінімальна тривалість курсу лікування – 6 тижнів; максимум клінічної дії спостерігається після застосування препарату протягом 2-3 місяців.

Передозування. Не описане.

У разі передозування рекомендується симптоматичне лікування, промивання шлунка.

Побічні ефекти. Розлади з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, біль у животі, метеоризм, діарея, запор), запаморочення, шкірні алергічні реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При комбінованому застосуванні посилює всмоктування тетрациклінів зі шлунково-кишкового тракту і зменшує всмоктування пеніцилінів і хлорамфеніколу. Сумісний з нестероїдниим протизапальними засобами і глюкокортикоїдами. При прийомі Хондра-Сили знижується потреба в нестероїдних протизапальних засобах.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від + 15 °С до + 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 капсул у блістері. По 6 блістерів, вкладених у пачку.

Категорія відпуску. Без рецепта.