Форма випуску та дозування

r-in_d_zovn_zast

Розчин для зовнішнього застосування, 0,5 мг/мл

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1

Варіанти дозування

Дозування

0,5 мг/мл

Варіанти дозування

0,5 мг/мл

Форма

Розчин для зовнішнього застосування

Еквівалентність

-

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • Наказ МОЗ: №127 від 23.02.2012
  • Реєстраційне посвідчення: UA/10769/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 флакон (50 мл або 100 мл) містить розчину хлоргексидину біглюконату 20 % 0,125 мл або 0,25 мл
  • Терміни зберігання: 3 роки
  • Торгівельне найменування: ХЛОРГЕКСИДИН-ЗДОРОВ'Я
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХЛОРГЕКСИДИН-ЗДОРОВ’Я

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: хлоргексидину біглюконат;

1 флакон (50 мл або 100 мл) містить розчину хлоргексидину біглюконату 20 % 0,125 мл або 0,25 мл;

допоміжна речовина: вода очищена.

Лікарська форма. Розчин для зовнішнього застосування.

Прозорий безбарвний розчин без запаху.

Назва і місцезнаходження виробника.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група.

Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС D08A С02.

Препарат чинить хлоруючу і окиснювальну дію на мікробну клітину (спричиняє денатурацію білків та окиснення низки ферментів). Чинить швидку та виражену дію на грампозитивні та грамнегативні бактерії. Активний відносно грампозитивних та грамнегативних бактерій (Treponema pallidum, Chlamidia spp., Ureaplasma spp., Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis, Bacteroides fragilis); найпростіших (Trichomonas vaginalis); вірусів (Herpes-virus). До препарату слабко чутливими є деякі штами Pseudomonasspp., Proteusspp.

Зберігає активність за наявності крові, гною, хоч і дещо знижену.

Через інтактну шкіру не проникає.

Показання для застосування.

Профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес).

Дезінфекція гнійних ран, інфікованих опікових поверхонь; лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок у хірургії, акушерстві, гінекології, урології (уретрити, уретропростатити), стоматології (полоскання та зрошування – гінгівіт, стоматит, афти, парадонтит, альвеоліт).

Дезінфекція мікротравм (ран, подряпин, опіків).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до хлоргексидину.

Схильність до алергічних реакцій і алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри.

Дитячий вік до 12 років.

Не рекомендується застосовувати для обробки кон’юнктиви і для промивання порожнин, ран з великою поверхнею, при операціях на ділянках ЦНС і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

Особливі застереження.

Слід уникати потрапляння препарату в середину рани у пацієнтів з відкритою черепно-мозковою травмою, ушкодженням спинного мозку, перфорацією барабанної перетинки. При потраплянні розчину на слизові оболонки ока їх слід швидко та ретельно промити водою. Потрапляння гіпохлоритних відбілюючих речовин на тканини, які раніше знаходилися у контакті з препаратами, що містять хлоргексидин, може сприяти появі на них коричневих плям. Бактерицидна дія препарату посилюється з підвищенням температури. При температурі вище 100 º С препарат частково розкладається.

Препарат практично не абсорбується у шлунку. При випадковому ковтанні препарату слід промити шлунок, використовуючи сире молоко, сире яйце, желатин. За необхідності проводять симптоматичну терапію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю дозволяється у випадках, якщо користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Не застосовують дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози.

Препарат тільки для зовнішнього та місцевого застосування.

Перед застосуванням препарату з метою профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, слід спорожнити сечовий міхур, вимити руки та статеві органи. Після цього слід зняти кришку, натиснути на стінки флакона і струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. У зовнішній отвір уретри слід ввести носик насадки, щільно притиснути його рукою до сечоводу і видавити 1,5-3 мл розчину (для чоловіків) або 1-1,5 мл розчину (для жінок). Потім, не розтуляючи пальців, витягнути насадку з уретри, а розчин утримувати протягом 2-3 хвилини. Розчином, що залишився, жінкам обприскати вагіну. Після процедури рекомендується не опорожняти сечовий міхур протягом 2 годин. Цей профілактичний захід ефективний, якщо він проведений не пізніше 2 годин після статевого акту.

При мікротравмах шкіру навколо рани обробляють розчином, після чого на рану накладають серветку, змочену розчином, і фіксують її пов'язкою або пластирем. Пов'язку змінюють 2-3 рази на добу. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання, характеру комплексної терапії та переносимості препарату.

Комплексне лікування уретритів та уретропростатитів проводять шляхом впорскування в уретру 2-3 мл розчину препарату 1-2 рази на день, курс лікування – 10 днів. Процедури проводять через день.

Розчин препарату застосовують у вигляді зрошень, полоскань та аплікацій: 5-10 мл розчину наносять на уражену поверхню шкіри або слизових оболонок з експозицією 1-3 хвилини 2-3 рази на добу (на тампоні або шляхом зрошення).

Передозування.

Випадки передозування при зовнішньому застосуванні невідомі.

При помилковому прийомі внутрішньо великої кількості речовини (300 мл хлоргексидину), настає смерть з ознаками печінково-ниркової недостатності.

При попаданні внутрішньо препарат практично не адсорбується, слід промити шлунок з використанням молока, желатину або сирого яйця.

Побічні ефекти.

Препарат, як правило, переноситься добре, проте в окремих випадках, при підвищеній індивідуальній чутливості, можливі сухість та свербіж шкіри, дерматити, фотосенсибілізація. При лікуванні гінгівітів – забарвлення емалі зубів, відкладення зубного каменю, порушення смаку.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат підвищує чутливість бактерій до левоміцетину, канаміцину сульфату, неоміцину сульфату, цефалоспоринів. Не сумісний з препаратами йоду через небезпеку виникнення дерматитів, з милом та іншими аніонними сполуками (колоїди, гуміарабік, карбоксиметилцелюлоза). Етанол посилює дію препарату.

У концентрації 0,05 % хлоргексидину біглюконат несумісний з боратами, карбонатами, хлоридами, цитратами, фосфатами, сульфатами, оскільки утворюються важкорозчинні осади. 

Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 50 мл або 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску.

Без рецепта.