ГРИПОЦИТРОН РИНІС краплі

Форма випуску та дозування

Краплі
Спрей

Краплі

Упаковка

Флакон 15 мл №1x1

Флакон 15 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Форма товару

Краплі назальні

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/11186/02/01

Дата останнього оновлення: 23.09.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Судинозвужувальні засоби слід з обережністю призначати пацієнтам, які приймають трициклічні антидепресанти та антигіпертензивні препарати, такі якβ-адреноблокатори,оскільки їх одночасний прийом може потенціювати пресорний ефект фенілефрину.
 • Заявник: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • Наказ МОЗ: №83 від 14.02.2011
 • Особливі застереження: Препарат неможна застосовувати безперервно довше 7 днів.Тривале або надмірне застосування препарату може спричинити тахіфілаксію та ефект «рикошету» (медикаментозний риніт).
 • Передозування: Лікування:застосування активованого вугілля,можливо –проносних засобів дітям молодшого віку(промивання шлунка не потребується);дорослим і дітям старшого віку призначати велику кількість рідини для пиття.
 • Побічні реакції: З боку респіраторної системи, грудної клітки та середостіння:дискомфорт у носовій порожнині, сухість носової порожнини, кровотеча з носа.
 • Показання: Підготовка до хірургічного втручання у ділянці носа та усунення набряку слизової оболонки носа і придаткових пазух після хірургічного втручання.
 • Протипоказання: Гіперчутливістьдо фенілефрину, диметиндену малеату або до будь-яких допоміжних речовинпрепарату. Через вміст фенілефрину препарат, як і інші судинозвужувальні засоби, протипоказаний при атрофічному риніті, закритокутовій глаукомі, а також пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО), або які приймали їх попередні14 днів.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/11186/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 мл препарату містить диметиндену малеату 0,25 мг, фенілефрину гідрохлориду у перерахуванні на фенілефрин 2,5 мг
 • Терміни зберігання: 3 роки.
 • Торгівельне найменування: ГРИПОЦИТРОН РИНІС
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.Комбінованийпрепарат, що містить фенілефрин і диметинден.
 • Фармакотерапевтична група: Протинабрякові та інші ринологічні препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики, комбінації, за винятком кортикостероїдів.

Упаковка

Флакон 15 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Грипоцитрон РИНІС

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: диметиндену малеат, фенілефрину гідрохлорид;

1 мл препарату містить диметиндену малеату 0,25 мг, фенілефрину гідрохлориду у перерахуванні на фенілефрин 2,5 мг;

допоміжні речовини: кислота лимонна, моногідрат; натрію гідрофосфат безводний, сорбіт

 (Е 420), бензалконію хлорид, олія м'яти перцевої; вода очищена.

Лікарська форма. Краплі назальні.

Прозорий розчин від безбарвного до злегка жовтуватого кольору зі специфічним запахом. Допускається опалесценція.

Назва і місцезнаходження виробника.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група.

Протинабрякові засоби для місцевого застосування при захворюваннях носа.

Код АТС R01A B01.

Грипоцитрон РИНІС– комбінований препарат, який містить фенілефрин і диметинден.

Препарат зменшує виділення з носа та сприяє очищенню носових ходів, не порушуючи при цьому фізіологічних функцій миготливого епітелію і слизової оболонки носа.

Фенілефрин належить до симпатоміметичних амінів. Застосовується як назальний деконгестант з помірною судинозвужувальною дією, вибірково стимулює альфа-адренергічні рецептори кавернозної венозної тканини слизової оболонки носа. Таким чином, швидко і надовго усуває набряк слизової оболонки носа та його придаткових пазух.

Диметинден – антагоніст гістамінових Н1-рецепторів - чинить протиалергічну дію. Ефективний при застосуванні в низьких дозах, добре переноситься.

Грипоцитрон РИНІС астосовується місцево, тому його активність не корелює з концентрацією активних речовин у плазмі крові.

При випадковому пероральному всмоктуванні біодоступність фенілефрину зменшується і становить приблизно 38%, період напіввиведення - близько 2,5 години.

Системна біодоступність диметиндену після прийому перорально в розчині становить близько 70%, період напіввиведення - близько 6 годин.

Показання для застосування.

Симптоматичне лікування застуди, закладеності носа, гострих і хронічних ринітів, сезонний (сінна пропасниця) та несезонний алергічний риніт, гострі та хронічні синусити, вазомоторні риніти. Допоміжна терапія при гострому середньому отиті.

Підготовка до хірургічного втручання в ділянці носа і усунення набряку слизової оболонки носа і придаткових пазух після хірургічного втручання.

Протипоказання.

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.

Препарат, через вміст фенілефрину, як і інші судинозвужувальні засоби, протипоказаний при атрофічному риніті, а також пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО), або які приймали їх протягом попередніх 14 днів.

Препарат не рекомендується застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Особливі застереження.

Грипоцитрон РИНІС не слід застосовувати довше 1 тижня. Тривале або надмірне застосування препарату може спричинити тахіфілаксію і ефект „рикошету” (медикаментозний риніт).

Як і при застосуванні інших судинозвужувальних засобів, не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату. Надмірне застосування препарату, особливо у дітей і осіб літнього віку, може спричинити прояви системної дії препарату.

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хворим на артеріальну гіпертензію, із захворюваннями щитовидної залози та хворим на закритокутову глаукому.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат не призначають у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти. Дітям віком до 1 року рекомендовано краплі Грипоцитрон РИНІС застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози.

Перед введенням препарату слід ретельно прочистити ніс.

Діти віком до 1 року (за призначенням лікаря)

По 1 краплі в кожний носовий хід 3-4 рази на добу.

Діти віком від 1 до 6 років

По 1 або 2 краплі в кожний носовий хід 3-4 рази на добу.

Дорослі та діти віком від 6 років

По 3 або 4 краплі в кожний носовий хід 3-4 рази на добу.

Термін лікування не повинен перевищувати 7 днів і залежить від тяжкості захворювання.

Передозування.

При випадковому проковтуванні препарату маленькими дітьми не повідомлялося про будь-які серйозні побічні ефекти.

Більшість випадків були асимптоматичними, дуже рідко повідомлялося про відчуття втомленості, біль у шлунку, слабко виражену тахікардію, підвищення артеріального тиску, збудженість, безсоння, блідість шкірних покривів.

Лікування. Застосування активованого вугілля, можливо - проносних засобів у дітей молодшого віку (промивання шлунка не потребується); дорослим і дітям призначають велику кількість рідини для пиття.

Побічні ефекти.

Зазвичай препарат добре переноситься.

В окремих випадках можливі слабко виражені та транзиторні місцеві реакції з боку слизової оболонки носа (відчуття печіння або сухості). Дуже рідко: розвиток алергічних реакцій (зокрема місцеві з боку шкіри, свербіж тіла, набряк повік, обличчя, загальна слабкість).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат протипоказаний пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО) або приймали їх протягом попередньо14 днів.

Судинозвужувальні засоби слід з обережністю призначати пацієнтам, які приймають трициклічні антидепресанти та антигіпертензивні препарати, такі як β-адреноблокатори.

Термін придатності.  3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ?С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. Краплі назальні по 15 мл у флаконах укупорених кришками-крапельницями під різьбову горловину зі скляною пипеткою у коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.