ГЛЮТАЛІТ капсули 300 мг

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод

Rp

Форма випуску та дозування

Капсули, 300 мг

Капсули, 300 мг

Упаковка

Блістер №10x2
Блістер №10x5

Блістер №10x2

від 78.00 грн

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Ціни в аптеках

Aптека 911

Aптека 911

ГЛЮТАЛІТ капсули 300 мг

78.00 грн

Аптека Доброго Дня

Аптека Доброго Дня

ГЛЮТАЛІТ капсули 300 мг

83.40 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ЛІТІЮ СОЛІ

Форма товару

Капсули

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/9081/01/01

Дата останнього оновлення: 16.01.2021

Загальна інформація

 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 капсула містить літію гамма-гідроглутамінату (у перерахуванні на 100 % суху речовину) – 300 мг
 • Торгівельне найменування: ГЛЮТАЛІТ
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Зберігати в недоступному для дітей місці.
 • Фармакотерапевтична група: Психолептичні засоби. Антипсихотичні засоби. Препарати літію.

Упаковка

Блістер №10x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

ГЛЮТАЛІТ

(GLUTALIT)

 

Склад:

діюча речовина: літію γ-гідроглутамінат;

1 капсула містить літію γ-гідроглутамінату (у перерахуванні на 100 % суху речовину) – 300 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, магніюстеарат;

до складу капсули входить: желатин, титану діоксид (Е171).

 

Лікарська форма. Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з кришечкою і корпусом білого кольору. Вміст капсул – порошок білого або майже білого кольору з легким запахом.

 

Фармакотерапевтична група. Психолептичні засоби. Антипсихотичні засоби. Препарати літію.

Код АТХ N05A N01.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Іони літію змінюють транспорт іонів натрію у нейронах, збільшують внутрішньоклітинне дезамінування норадреналіну, що зменшує його вільну кількість, збільшують чутливість нейронів до дії дофаміну. Глутамінат у значних кількостях міститься у мозковій тканині і бере участь у процесах переамінування і зв’язування аміаку, який значно підвищує терапевтичний ефект іонів літію. Внаслідок цього препарат має виражений нормотимічний ефект.

Фармакокінетика.

Препарат добре всмоктується з тонкого кишечнику та рівномірно розподіляється в організмі. Проходить через гематоенцефалічний бар’єр і плаценту, проникаєу грудне молоко. Виділяється нирками шляхом фільтрації, 4/5введеної дози реабсорбується. Період напіввиведення становить приблизно 24 години. При зменшенні надходження іонів натрію в організм спостерігається збільшення періоду напіввиведення літію.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

 • Лікування маніакальної фази біполярних афективних розладів та профілактика їх рецидивів;
 • профілактика депресії у пацієнтів з уніполярними афективними розладами.

 

 

Протипоказання.

 • Підвищеначутливість до компонентів препарату;
 • тяжкі серцево-судинні захворювання з явищами декомпенсації та порушеннями провідності міокарда, синдром Бругада (у т. ч. в сімейному анамнезі);
 • дисфункція щитовидної залози;
 • гіпонатріємія (у т. ч. при низьконатрієвій дієті, зневодненні, хворобі Аддісона);
 • тяжкі порушення функції нирок, ниркова недостатність.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Взаємодії, якіпідвищуютьконцентраціюлітію в крові іризиктоксичності:

·  будь-які препарати, щоможутьпризвести до порушення функції нирок –можливезростання рівнялітію в крові і розвиток пов’язаної з цимтоксичності. Якщо застосування препаратунеможливоуникнути, бажаностежити за рівнемлітіювкровіі принеобхідності адаптуватийогодозу;

·  антибіотики(метронідазол, тетрациклін, ко-тримоксазол, триметоприм)–симптомилітієвої інтоксикаціїможутьвиникатиіпринизькомурівнілітію в кровіпризастосуванні зко-тримоксазоломаботриметопримом;

·  нестероїдні протизапальні препарати(НПЗП)(ут. ч. селективніінгібітори ЦОГ-2)слідчастіше контролюватирівень сироватковоголітію на початку/при відміні застосуванняНПЗП;

·  інгібіториангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), блокатори рецепторів ангіотензину;

·  сечогінні засоби(ут. ч. рослинні препарати)можливе зниженняниркового кліренсу літію, розвиток гіпонатрієміїта, як наслідок, розвиток літієвої інтоксикації. Застосуваннядіуретиків(особливотіазидних)є небезпечним, ійогослід уникати. Вважається, щопетльові діуретики(наприклад, фуросемідібуметанід) менше впливають напідвищеннярівня літію в крові; перед їх призначеннямдозулітіюслід зменшити;

·  препарати, що впливаютьнаелектролітний баланс, у т. ч. стероїди, можутьзмінюватиекскреціюлітію, ітому подібних комбінацій слід уникати.

Взаємодії, якізменшуютьконцентраціюлітію в крові(за рахунок збільшенняниркового кліренсулітію) –ризикзниженняйогоефективності:

·  ксантини (теофілін, кофеїн);

·  продукти, що містятьзначну кількістьнатрію(наприклад, бікарбонат натрію);

·  осмотичні діуретикитаінгібітори карбоангідрази;

·  препарати сечовини.

Взаємодії, що викликають нейротоксичність:

·  антипсихотичні препарати(особливогалоперидолу високих дозах, флупентиксол, діазепам, тіоридазин, флуфеназин, хлорпромазиніклозапін) – можливий розвиток тяжкої нейротоксичності з такими симптомами, як сплутаність свідомості, дезорієнтація, апатія, тремор, екстрапірамідні симптоми, міоклонус. Підвищення рівня літію присутнє в деяких із описаних випадків. Рекомендується відміна обох препаратів при перших ознаках нейротоксичності;

·  метилдопа;

·  похідні триптану та/абосеротонінергічні антидепресанти, такі якінгібітори зворотного захоплення серотоніну(наприклад, флувоксамін, флуоксетин) – ця комбінація може спровокувати серотоніновий синдром, при якому слід негайно припинити лікування цими препаратами;

·  блокатори кальцієвих каналів – можливий розвиток нейротоксичності з такими симптомами, як атаксія, сплутаність свідомості та сонливість. Концентрація літію в крові може бути збільшена;

·  карбамазепін – можливі запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості та мозочкові симптоми, такі як атаксія;

·  блокатори нейро-мʼязової передачі (в т. ч. міорелаксанти) –можливі подовження ефектуміорелаксантівтанейротоксичні реакціїпритерапевтичних рівняхлітію в крові.

Інші взаємодії

Препарати, що подовжують інтервалQT: антиаритмічніпрепаратикласуIА(дизопірамід, прокаїнамід, хінідин), класуIII(аміодарон, соталол), триоксид мишʼяку, похідніартемізинину, доласетронумезилат, мефлохін, астемізол, внутрішньовеннийеритроміцин, амісульприд, галоперидол, пімозид, ранолазин, сертиндол, терфенадин, тіоридазин. Обов’язковийЕКГ-моніторинг.

 

Особливості застосування.

Завжди слід застосовувати препарати літію, у т. ч. Глюталіт, у мінімальних ефективних дозах.

Перед початком терапії літієм та протягом лікування слід регулярно перевіряти функцію нирок, серцево-судинної системи, щитовидної залози.

Тривале лікування препаратомслідпроводититількиприретельній оцінці ризику/користітапідконтролемфункції щитовидної залозикожні 6 місяців(частіше –при наявностіознак її погіршення); функцію нирокслідконтролювати кожні 6 місяців(частіше –при наявностівідповіднихсимптомів абоякщо у пацієнта єіншіфактори ризику, такіяксупутнє лікуванняінгібіторами АПФ, НПЗП, діуретиками).

Слід памʼятати про можливість розвитку гіпотиреозу і ниркової дисфункції при тривалому лікуванні літієм. При нудоті, блюванні, діареї, підвищеній пітливості та/або за інших обставин, що призводять до водно-електролітного дефіциту (у т. ч. сувора дієта, підвищена температура навколишнього середовища, ГРВІ, шлунково-кишкові інфекції), слід уважно стежити за дозами літію та у разі необхідності коригувати їх, підтримувати достатній питний режим та дієту для забезпечення стабільного водно-електролітного балансу. Слід розглядати можливість призупинення лікування літієм при будь-яких інтеркурентних інфекціях.

Терапія літієм може зменшити поріг судомної готовності і збільшити ризик неврологічних побічних ефектів після електросудомної терапії у випадку сумісного застосування з препаратами, які знижують судомний поріг, при застосуванні пацієнтам, хворим на епілепсією.

Повідомлялося про випадки доброякісної внутрішньочерепної гіпертензії, тому пацієнтів слід попередити про необхідність повідомляти лікаря про наявність постійного головного болю та/або порушення зору.

Слід уникати застосування препаратів літію пацієнтам із вродженим синдромом подовженого інтервалуQT, з нескоригованою гіпокаліємією, брадикардією, при одночасному застосуванні препаратів, що подовжують інтервалQT.

З обережністю слід застосовувати літій пацієнтам літнього віку, оскільки літієва екскреція може бути знижена, і токсичні ефекти можуть виникнути при концентраціях літію в крові, які зазвичай добре переносяться молодшими пацієнтами.

Регулярниймоніторинг рівня літію сироваткикровіслід проводитищотижняпісля:

·     зміни дозування;

·     початку лікування;

·     серйозних інтеркурентних захворювань;

·     значних змін у споживанні солейNa+, рідини;

·     застосування препаратів, які змінюють нирковий кліренс літію; препаратів, що можуть порушити електролітний баланс.

Після стабілізації концентрації літію в крові контроль проводити кожні 3 місяці.

Прийом препаратів літію, у т. ч. Глюталіту, слід припинити за 24 години до значних хірургічних втручань, але при незначних операціях лікування літієм можна продовжити за умови ретельного контролю водно-електролітного балансу.

Раптове припиненняприйомулітіюпідвищує ризик рецидиву. Томупри відміні препаратудозуслідзнижуватипоступово, протягомне менше4 тижнів. Пацієнтів слід попередитипро ризик рецидивуприрізкомуприпиненнілікування препаратом.

Під час лікування не допускається вживання алкоголю.

Бажано, щоб жінки репродуктивного віку, які приймають літій, застосовували методи контрацепції. У разі запланованої вагітності рекомендується припинити терапію літієм.

Пацієнтів слід попередити про ознаки інтоксикації та надати чіткі вказівки про необхідність звернутися за невідкладною медичною допомогою при появі цих симптомів.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Літій проникає через плацентарний барʼєр.

Застосування літію протипоказане у період вагітності, особливо у І триместрі, оскільки збільшується ризик розвитку вроджених вад, особливо патології серцево-судинної системи.

Продовжувати застосування препарату вагітним жінкам слід тільки у випадку неможливості призначення альтернативного лікування у цей період та за наявності серйозних ризиків при відміні лікування літієм.

Літій проникає у грудне молоко. При необхідності застосуванняпрепаратугодування груддю слід припинити.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час лікування препаратом Глюталіт можливі порушення з боку центральної нервової системи, зниження концентрації уваги, тому слід утримуватись від керування автотранспортом або іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Дорослим застосовувати у початковій та підтримувальній дозі 1 капсулу (300 мг) 2 рази на добу (вранці та ввечері) після прийому їжі, запивати 100-150 мл води. При недостатності терапевтичного ефекту початкову дозу можна поступово збільшувати, але вона не повинна перевищувати максимально допустиму дозу, яка становить2, 1 г (7 капсул) на добу. Після досягнення терапевтичного ефекту дозу знижуватидо підтримувальної – 1 капсула (300 мг) 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання.

Максимально допустима концентрація літію всироватці крові – 1, 6 ммоль/л.

Під час лікування потрібно постійно контролювати концентрацію літію в сироватці крові.

 

Діти.

Застосування препарату дітям протипоказане.

 

Передозування.

Гостре

Ризик разового гострого передозування літієм зазвичай незначний та проявляється слабко вираженими симптомами незалежно від концентрації літію в сироватці крові. Більш тяжкі симптоми можуть виникати при уповільненні виведення препарату через порушення функції нирок. Летальна доза для разового гострого передозування, імовірно, становить більше5 г.

Хронічне

Будь-яке передозування у пацієнтів на постійній терапії літієм слід розглядати як потенційно серйозне.

Інтоксикація літієм може також розвинутись при хронічній кумуляції з таких причин: гостре або хронічне передозування, зневоднення (наприклад, через супутні захворювання), погіршення функції нирок, медикаментозні взаємодії (наприклад, тіазидні діуретики або нестероїдні протизапальні препарати).

Ризик літієвої інтоксикації зростає у пацієнтів при артеріальній гіпертензії, цукровому діабеті, інтеркурентних захворюваннях, шизофренії.

Симптоми.

Шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання, діарея, анорексія.

Розладинервової системи: мʼязова слабкість, порушеннякоординації, млявість, сонливість/загальмованість, запаморочення, сплутаність свідомості, атаксія, нечіткістьзору, ністагм, шум у вухах, дизартрія, грубийтремор, фасцикуляції, судоми, міоклонус, екстрапірамідні порушення, нетриманнясечі та/або калу, зростаннязбудженняз наступним ступором.

Розладисерцево-судинної системи: серцевадизритмія, ут. ч. синоатріальна блокада, синусова та вузлова брадикардія, AV-блокада, змінинаЕКГ(сплощення/інверсіяT-хвиль, пролонгація інтервалу QT), артеріальнагіпотензіяаборідше–гіпертензія, циркуляторний колапс.

Інше: дегідратація, електролітні порушення, полідипсія, поліурія, ниркова недостатність.

Приконцентрації літіюв сироватці крові більше 2-3 ммоль/лможливевиділення великого обʼєму гіпотонічної сечі та ниркова недостатність, посиленнясплутаності свідомості, судоми, комаілетальний наслідок.

Лікування: припинення застосування літію, ретельний контроль за концентрацією літію в крові. Діуретики застосовувати не слід. Усі пацієнти повинні знаходитись під ретельним наглядом лікаря як мінімум 24 години. Необхідний ЕКГ-моніторинг, корекція артеріальної гіпертензії.

Активоване вугілля не адсорбує літій. У разі потреби провести промивання шлунка. При тяжкій інтоксикації літієм показаний гемодіаліз (особливо для пацієнтів з тяжкими розладами з боку нервової системи, з нирковою недостатністю). Гемодіаліз проводити до припинення визначення літію в сироватці крові або в діалізній рідині.

 

Побічні реакції.

Зазвичай препарат переноситься добре. Серйозні побічні реакції при застосуванні Глюталіту виникають рідко і пов’язані, як правило, з високими дозами препарату та/або тривалим курсом лікування.

На початку лікування можливе виникнення запаморочення, нудоти, відчуття загального нездужання, які в більшості випадків зникають протягом перших днів лікування. Дрібний тремор рук, поліурія, незначне відчуття спраги можуть зберігатися.

Нервова система: головний біль, сонливість, дезорієнтація, мʼязовий тремор, особливо тремор рук, вертиго, дизартрія, атаксія, нерозбірлива мова, порушення свідомості (у т. ч. сплутаність свідомості, ступор, кома), запаморочення, анормальні рефлекси (у т. ч. гіперактивність глибоких сухожильних рефлексів), судоми, міоклонус, доброякісна внутрішньочерепна гіпертензія, екстрапірамідні симптоми (у т. ч. атетоз, паркінсонізм), периферична сенсомоторна нейропатія, ністагм, міастенія гравіс, порушення памʼяті, енцефалопатія, злоякісний нейролептичний синдром, серотоніновий синдром, нетримання сечі та калу. При тривалому застосуванні препаратів літію можливі помірні когнітивні порушення.

Серцево-судинна система: подовження інтервалуQT, іноді повʼязане з розвитком шлуночкової тахікардії або аритмії типуtorsadedepointes, що може призвести до фібриляції шлуночків або зупинки серця та раптового летального наслідку; аритмія, брадикардія, дисфункція синусового вузла, зміни на ЕКГ, такі як оборотне сплощення/інверсія Т-хвилі, AV-блокада, кардіоміопатія; артеріальна гіпотензія, периферичний циркуляторний колапс, набряки, синдром Рейно.

Травний тракт: карієс, гастрит, нудота, блювання, діарея, дискомфорт/біль у животі, сухість у роті, гіперсекреція слини, анорексія, дисгевзія.

Сечовивідна система: полідипсія та/або поліурія, нефрогенний нецукровий діабет (зазвичай оборотні при відміні літію); гістологічні зміни у нирках з інтерстиціальним фіброзом та порушенням функції нирок після тривалого застосування літію, нефротичний синдром.

Шкіра та підшкірна клітковина: алопеція, акне/акнеподібні висипи, загострення або розвиток псоріазу, свербіж, алергічні висипи, гіперкератоз,  фолікуліт, шкірні виразки, ліхеноїдна реакція.

Ендокринна система: порушення функції щитовидної залози, включаючи еутиреоїдний зоб та/або гіпотиреоз, можливий гіпертиреоз, тиреотоксикоз, гіперпаратиреоз, аденома паращитовидної залози; гіперкальціємія, гіпермагніємія.

Опорно-рухова система: мʼязова слабкість, артралгія, міалгія.

Репродуктивна система: статеві дисфункції.

Імунна система: підвищення титру антинуклеарних антитіл, алергічний васкуліт.

Органи чуття: скотома, зорові розлади, у т. ч. нечіткість зору.

Кров та лімфатична система: лейкоцитоз/лейкопенія, анемія.

Порушення метаболізму: зниження/збільшення маси тіла, гіперглікемія.

Побічні ефекти, спричинені літієм, більше виражені у пацієнтів літнього віку, ніж у пацієнтів молодшого віку, незважаючи на однакову концентрацію літію в сироватці крові.

При появі будь-якої з перерахованих вище побічних реакцій лікування слід негайно припинити.

 

Термін придатності.

2 роки.

 

Умови зберігання. В оригінальній упаковці при температурі не вище 25оС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 10 капсул ублістері, по 2 або 5 блістерів у пачці.

 

Категорія відпуску.

За рецептом.

 

Виробник.

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

 

Місцезнаходженнявиробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.