ГЛУТАРГІН розчин 40 мг/мл

Rp

Форма випуску та дозування

Концентрат, 400 мг/мл
Розчин, 40 мг/мл
Розчин, 200 мг/мл
Таблетки, 250 мг
Таблетки, 750 мг

Розчин, 40 мг/мл

Упаковка

Ампули 5 мл №5x1
Ампули 5 мл №10x1

Ампули 5 мл №5x1

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/4022/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Заявник: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • Наказ МОЗ: №779 від 11.11.2011
 • Особливі застереження: Після курсу лікування розчином Глутаргіну при необхідності можна перейти на прийом таблеток Глутаргіну.
 • Передозування: Симптоми:посилення проявів побічних реакцій, біль у ділянці грудної клітки, атріовентрикулярна блокада.
 • Показання: Печінкова енцефалопатія, прекома та кома, що супроводжуються гіперамоніємією.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/4022/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 мл містить аргініну глутамату 40 мг
 • Терміни зберігання: 2 роки.
 • Торгівельне найменування: ГЛУТАРГІН
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакотерапевтична група: Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатотропні препарати. Аргініну глутамат.

Упаковка

Ампули 5 мл №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЛУТАРГІН

(GLUTARGIN)

Склад:

діюча речовина: arginine glutamate;

1 мл містить аргініну глутамату 40 мг;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група.

Препарати, що застосовують при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатотропні препарати. Аргініну глутамат. Код АТС А05В А01.

Клінічні характеристики.

Показання.

Показання. У комплексній терапії гострих та хронічних гепатитів різної етіології, у т. ч. при отруєнні гепатотропними отрутами (блідою поганкою, хімічними та лікарськими речовинами), цирозі печінки, лептоспірозі.

Печінкова енцефалопатія, прекома та кома, що супроводжуються гіперамоніємією.

Стан гострого алкогольного отруєння середнього та тяжкого ступеня, у тому числі алкогольна енцефалопатія та кома. Постінтоксикаційні розлади, що спричинені вживанням алкоголю.

Ускладнення в III триместрі вагітності: пізній гестоз, включаючи тяжкі його форми – прееклампсію та еклампсію; фетоплацентарна недостатність, хронічні патології гепатобіліарної системи у вагітних. 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Відносним протипоказанням є стан пропасниці, підвищена збудливість та психотичні реакції з бурхливим перебігом, тяжке порушення фільтраційної (азотовидільної) функції нирок.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим внутрішньовенно.

Гепатити, гіперамоніємія. Вводять краплинно 2 рази на добу по 50 мл (2 г) на 150-250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду зі швидкістю 60-70 крапель за хвилину. У тяжких випадках добову дозу препарату підвищують до 150-200 мл (6-8 г). Курс лікування – 5-10 діб. Вища добова доза – 200 мл (8 г).

Алкогольне отруєння. Призначають по 20 мл (0,8 г) і вводять краплинно на 150-250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду зі швидкістю 60-70 крапель за хвилину 2 рази на добу протягом 2-3 днів, потім дозу зменшують до 10 мл (0,4 г) 2 рази на добу протягом 10 днів. У тяжких випадках (алкогольна кома) добову дозу підвищують до 50 мл (2 г) 2 рази на добу.

Після курсу лікування 4 % розчином Глутаргіну при необхідності слід перейти на прийом таблеток Глутаргіну.

Патологїї вагітності (ІІІ триместр). Вводять 1-2 рази на добу по 50 мл (по 2 г). Курс лікування – 5-7 діб. Вища добова доза – 100 мл (4 г).

Побічні реакції.

Рідко можливі побічні реакції:

загальні порушення: задишка, біль за грудиною, гіпертермія, озноб;

з боку серцево-судинної системи: порушення ритму серця у вигляді миготливої аритмії, артеріальна гіпотензія, тахікардія;

з боку травного тракту: нудота, біль в епігастральній ділянці;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, тремор, слабкість;

з боку шкіри: свербіж, висипання, гіперемія;

з боку імунної системи: кропив’янка, набряк Квінке;

місцеві порушення: зміни в місці введення, флебіт.

Передозування.

Симптоми: біль у ділянці грудної клітки, атріовентрикулярна блокада.

Лікування: внутрішньовенне введення кортикостероїдів.

Терапія симптоматична.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека клінічного застосування препарату у I та II триместрах вагітності та у період годування груддю не досліджена. За необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Діти.

Ефективність і безпека застосування препарату дітям вивчені недостатньо, тому препарат не слід застосовувати цій віковій категорії пацієнтів.

Особливості застосування.

При призначенні Глутаргіну пацієнтам з порушеннями функцій ендокринних залоз слід враховувати, що препарат стимулює секрецію інсуліну та гормону росту.

Глутаргін активує зв’язування аміаку у сечовину, що закономірно може супроводжуватися короткочасним підвищенням її рівня в крові.

Після курсу лікування розчином Глутаргіну при необхідності можна перейти на прийом таблеток Глутаргіну.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Оскільки під час лікування Глутаргіном можуть виникати побічні реакції з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, тремор) слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні амінофілін потенціює підвищення концентрації ендогенного інсуліну в крові. Глутаргін може посилювати ефект антиагрегаційних засобів (дипіридамолу та ін.). Попереджує та послаблює нейротоксичні явища, які можуть виникнути при застосуванні ізоніазиду. Послаблює ефект вінбластину.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Глутаргін є поєднанням аргініну та глутамінової кислоти, які відіграють важливу роль у забезпеченні біохімічних процесів нейтралізації і виведення з організму високотоксичного метаболіту обміну азотистих речовин – аміаку. Гіпоамоніємічні ефекти препарату реалізуються шляхом активації знешкодження аміаку в орнітиновому циклі синтезу сечовини, зв’язування аміаку в нетоксичний глутамін, а також підсилення виведення аміаку з центральної нервової системи та його екскреції з організму. Завдяки цим властивостям Глутаргіну знижуються загальнотоксичні, у тому числі нейротоксичні ефекти аміаку.

Глутаргін чинить також гепатопротекторну дію завдяки своїм антиоксидантним, антигіпоксичним та мембраностабілізуючим властивостям, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення в гепатоцитах.

При алкогольній інтоксикації Глутаргін стимулює утилізацію алкоголю в монооксигеназній системі печінки, попереджує пригнічення ключового ферменту утилізації етанолу – алкогольдегідрогенази; прискорює інактивацію та виведення токсичних продуктів метаболізму етанолу в результаті збільшення утворення та окислення бурштинової кислоти; знижує пригнічуючий вплив алкоголю на центральну нервову систему за рахунок нейромедіаторних властивостей збуджуючої глутамінової кислоти. Завдяки цим властивостям Глутаргін виявляє антитоксичні та витверезні ефекти.

При патології вагітності завдяки ендотелійпротективній дії Глутаргін нормалізує порушену проникність і тромборезистентність судин, попереджує гіперкоагуляцію, знижує чутливість судин до судинозвужувальних агентів (ендотелін, ангіотензин, тромбоксан), що викликають генералізований вазоспазм. Аргінін після попередньої біотрансформації в оксид азоту чинить судинорозширювальну дію, позитивно впливає на згортання крові та функціональні властивості циркулюючих елементів крові. У результаті судинорозширювальних та антигіпоксичних ефектів Глутаргіну поліпшується материнсько-плодова гемодинаміка, знижується внутрішньоутробна гіпоксія плода. При патології вагітності препарат виявляє також антитоксичну та гепатозахисну активність, виступає як неспецифічний метаболічний регулятор обмінних процесів. Завдяки цим властивостям Глутаргіну в період вагітності знижується рівень циркулюючих в крові імунних комплексів, зменшується вираженість синдрому «метаболічної» інтоксикації та імунотоксикозу, активізуються компенсаторно-пристосувальні реакції організму.

Глутаргін не виявляє ембріотоксичних, гонадотоксичних і мутагенних ефектів, не спричиняє алергічних та імунотоксичних реакцій.

Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:прозорий безбарвний розчин.

Несумісність. Дані відсутні. Використовувати рекомендований розчинник.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 0С. 

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. 

Розчин для ін’єкцій, 4 % по 5 мл в ампулах № 10 у коробці; № 5, № 5 × 2 у блістері у коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження.

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.