ГЕПАРИНОВА МАЗЬ мазь

Форма випуску та дозування

Мазь

Мазь

Упаковка

Туби 25 г №1x1

Туби 25 г №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Форма товару

Мазь для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/6719/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Діти: Не застосовувати.
 • Заявник: ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Не впливає.
 • Наказ МОЗ: №305 від 23.05.2011
 • Особливі застереження: При тривалому застосуванні мазі на великих ділянках та одночасному застосуванні пероральних лікарських засобів, які впливають на згортальну систему крові та/або кровотворення, слід контролювати час згортування та протромбіновий час. При необхідності тривалого курсу лікування і на значних ділянках ураження у жінок віком від 65 років рекомендується аналогічний контроль.
 • Передозування: Через низький рівень всмоктування Гепаринової мазі її передозування є неможливим.
 • Побічні реакції: Почервоніння, висипи на шкірі, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, геморагії, іноді можливе виникнення невеликих пустул, пухирців або пухирів. Можлива місцева подразнювальна дія, що проявляється у вигляді печіння, свербежу або незначного набряку шкіри. Наявність у складі препарату метилпарагідроксибензоату (Е 218) може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені), при нанесенні на великі ділянки шкіри можливі системні алергічні реакції, гіперемія.
 • Показання: Профілактика та лікування тромбофлебіту поверхневих вен, постін’єкційний та постінфузійний флебіт, трофічні виразки гомілки, слоновість, поверхневий перифлебіт, лімфангіїт; зовнішній геморой, запалення гемороїдальних вузлів після пологів; поверхневий мастит; локалізовані інфільтрати та набряки, травми та удари без порушення цілісності шкірних покривів (у тому числі м’язової тканини, сухожиль, суглобів).
 • Протипоказання: Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату. Виразково-некротичні процеси, травматичне порушення цілісності шкірних покривів, відкриті інфіковані рани, геморагічний діатез, пурпура, тромбоцитопенія, гемофілія, схильність до кровотеч.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/6719/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 г мазі містить: гепарину натрію (при активності 162 ОД/мг) 0.617 мг, анестезину (бензокаїну) 40 мг
 • Терміни зберігання: 3 роки.
 • Торгівельне найменування: ГЕПАРИНОВА МАЗЬ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 ºС унедоступному для дітей місці.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при варикозному розширенні вен. Гепарин, комбінації.

Упаковка

Туби 25 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЕПАРИНОВА МАЗЬ

(Unguentum Heparini)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору з жовтуватим відтінком;

склад: 1 г мазі містить гепарину натрію 100 ОД, анестезину (бензокаїну) - 40 мг;

допоміжні речовини: вазелін, соняшникова олія рафінована, кукурудзяна олія рафінована, бензилнікотинат, гліцерин, емульгатор Т-2, ніпагін (метилпарагідроксибензоат), вода очищена.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антикоагулянтні засоби. Код АТС С05В А53.

Фармакологічні властивості. Гепаринова мазь – це комбінований лікарський засіб, при нанесенні на шкіру проявляє протизапальну та місцеву знеболювальну дії, перешкоджає утворенню тромбів, сприяє розсмоктуванню утворених тромбів.

Фармокінетика.При місцевому застосуванні в системний кровообіг всмоктується лише незначна кількість гепарину, яка виділяється переважно нирками.

Показання для застосування. Тромбофлебіти поверхневих вен кінцівок, флебіти, після повторних внутрішньовенних ін`єкцій, тромбоз гемороїдальних вен.

Спосіб застосування та дози. Гепаринову мазь застосовують місцево. Препарат призначають дорослим. При тромбофлебіті поверхневих вен кінцівок мазь наносять на зону ураження тонким шаром (з розрахунку 0,5 - 1г на ділянку діаметром 3-5 см) та обережно втирають у шкіру. При тромбозі гемороїдальних вен мазь наносять на серветку з тканини, яку накладають безпосередньо на гемороїдальні вузли та фіксують пов'язкою. Також можна використовувати тампон з нанесеною на нього маззю, який вводять у задній прохід. Мазь застосовують 2-3 рази на добу до зникнення ознак запалення, в середньому від 3 до 14 днів.

Побічна дія. Мазь може проявляти місцеву подразнювальну дію, що супроводжується почервонінням, свербежем або невеликим набряком шкіри. Ці явища швидко минають після відміни препарату.

Протипоказання. Виразково-некротичні процеси в зоні тромбофлебіту, понижене згортання крові. Підвищена чутливість до компонентів мазі.

Передозування. Не виявлено.

Особливості застосування. Небажано застосовувати мазь під час вагітності, лактації, при порушенні згортання крові.

Взаємодія з лікарськими засобами. Дію мазі можуть посилювати антикоагулянтні препарати, ацетилсаліцилова кислота, нестероїдні протизапальні засоби.

Дію мазі можуть послаблювати препарати наперстянки, тетрацикліни, нікотин, антигістамінні препарати.

Умови зберігання та термін придатності. Зберігати при температурі 8-15 ºС, в сухому захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 25 г в алюмінієвій тубі; по 1 тубі в картонній пачці.

Назва виробника. ТОВ ”ДКП”Фармацевтична фабрика”.

Адреса. Україна, 10014, м. Житомир, вул. Лермонтовська, 5.