ГЕКСАВІТ драже

Технолог

Форма випуску та дозування

Драже

Драже

Упаковка

Контейнер №50x1

Контейнер №50x1

від 17.00 грн

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Драже

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/3285/01/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 драже містить: ретинолу ацетат (вітамін А) – 1, 72 мг (5000 МО); тіаміну гідрохлорид (вітамін В1) – 2 мг; рибофлавін (вітамін В2) – 2 мг; піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) – 2 мг; нікотинамід (вітамін РР) – 15 мг; аскорбінову кислоту (вітамін С) – 70 мг
  • Торгівельне найменування: ГЕКСАВІТ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Вітаміни. Полівітамінні комплекси без домішок.

Упаковка

Контейнер №50x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЕКСАВІТ

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 драже містить: ретинолу ацетат (вітамін А) олійний розчин, у перерахуванні на 100 % ретинолу ацетат – 1, 72 мг (5000 МО) або ретинолу пальмітат (вітамін А) олійний розчин, у перерахуванні на 100 % ретинолу пальмітат – 2, 75 мг (5000 МО), тіаміну гідрохлорид (вітамін В1) у перерахуванні на 100 % і безводну речовину – 2 мг, рибофлавін (вітамін В2), у перерахуванні на 100 % і суху речовину – 2 мг, піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) – 2 мг, нікотинамід (вітамін РР) – 15 мг, аскорбінова кислота (вітамін С), у перерахуванні на 100 % речовину – 70 мг;

допоміжні речовини: борошно пшеничне, патока крохмальна, цукор білий, віск жовтий, олія мінеральна, тальк, олія м’ яти перцевої.

Лікарська форма. Драже.

Драже жовто-оранжевого кольору, сферичної форми зі слабким характерним запахом.

Назва та місцезнаходження виробника.

ЗАТ « Технолог» , 20300, Україна, м. Умань Черкаської обл. , вул. Мануїльського, 8.

Фармакотерапевтична група.

Вітаміни. Полівітамінні комплекси без домішок. Код АТС А11В А.

Полівітамінний комплекс. Фармакологічна дія препарату визначається властивостями вітамінів, що входять до його складу. Препарат регулює метаболічні процеси, нормалізує обмін речовин.

Вітамін А (ретинол) відіграє ключову роль у синтезі білків-ферментів і структурних компонентів тканин, необхідний для формування епітеліальних клітин, кісток і синтезу родопсину (зорового пігменту), підтримує поділ імунокомпетентних клітин, нормальний синтез імуноглобулінів та інших факторів захисту від інфекцій.

Вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) – важливий кофермент у метаболізмі вуглеводів, бере участь у функціонуванні нервової системи.

Вітамін В2 (рибофлавін) – важливий каталізатор процесів клітинного дихання та зорового сприйняття.

Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) як кофермент бере участь у білковому обміні та синтезі нейромедіаторів.

Вітамін С (кислота аскорбінова), бере участь в окисно-відновних процесах організму, синтезі гемоглобіну, впливає на обмін амінокислот, прискорює абсорбцію заліза із шлунково-кишкового тракту, підвищує неспецифічну резистентність організму, є необхідною для росту та формування кісток, шкіри, зубів і для нормального функціонування нервової та імунної системи.

Нікотинамід (вітамін РР) бере участь у процесах тканинного дихання, вуглеводного та ліпідного обміну.

Після прийому внутрішньо препарат добре абсорбується з тонкого кишечнику в системний кровообіг, проникає в усі органи і тканини.

Показання для застосування.

Профілактика та лікування гіповітамінозів у дорослих, лікування гіповітамінозів у дітей, для підвищення опірності організму до інфекцій та застудних захворювань, при тривалому застосуванні антибіотиків. Застосовують особи, професійна операторська діяльність яких потребує постійної підвищеної гостроти зору (пілоти, водії транспорту тощо).

Протипоказання.

Гіперчутливість до компонентів препарату, нефролітіаз, виражені порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, тромбоз, тромбофлебіт, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, гіпервітаміноз А, хронічний гломерулонефрит, саркоїдоз в анамнезі, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, порушення обміну заліза або міді.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Жінкам, які приймали великі дози ретинолу (більше 10 000 МО), можна планувати вагітність не раніше, ніж через 6-12 місяців. Це пов’ язано з тим, що протягом цього часу існує ризик неправильного розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.

Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.

Препарат не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливо передозування останніх в організмі.

Особливі застереження.

З обережністю застосовують при тяжких ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, хворим на гострий нефрит, при декомпенсації серцевої діяльності, жовчнокам’ яній хворобі, хронічному панкреатиті, алергічних реакціях, ідіосинкразії, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування у період вагітності або годування груддю можливе лише з урахуванням переваги користі для матері над потенційним ризиком для плода/дитини.

У ІІ-ІІІ триместрах вагітності та у період годування груддю Гексавіт застосовують лише з профілактичною метою винятково за призначенням та під контролем лікаря у дозі не більше 1 драже на добу.

Лікувальні дози вагітним жінкам і матерям, які годують груддю, застосовувати не можна.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Водіям та операторам складних механізмів слід враховувати імовірність таких побічних ефектів, як запаморочення, сонливість, порушення зору.

Діти. Застосовують дітям віком від 14 років.

Спосіб застосування та дози.

Гексавіт приймають внутрішньо після їди.

Дорослі

Лікування: по 1 драже 3 рази на добу.

Профілактика гіповітамінозів: по 1 драже на добу.

Діти

Лікування гіповітамінозів:

з 14 років – по 1 драже на добу.

Вагітні та жінки у період годування груддю

Профілактика гіповітамінозів: у ІІ-ІІІ триместрах вагітності, а також у період годування груддю призначають 1 драже на добу (максимальна добова доза). Тривалість профілактичного курсу визначає лікар індивідуально. Лікувальні дози вагітним жінкам і матерям, які годують груддю, застосовувати не можна.

Препарат можна застосовувати протягом 30 днів. Курс лікування повторюють 2-3 рази на рік. Тривалість прийому і повторюваність курсів терапії залежать від конкретного показання до застосування, вираженості і форми патологічного процесу, віку хворого.

Передозування.

При передозуванні спостерігається посилення побічних дій препарату. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти.

При застосуванні препарату у рекомендованих дозах дуже рідко можливі побічні реакції:

порушення з боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермія, рідко – бронхоспазм в осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, вітамінів групи В тощо.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’ янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри.

Шлунково-кишкові розлади: диспепсичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку.

Порушення з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість, пітливість.

Інші: порушення зору, можливе забарвлення сечі в жовтий колір.

При тривалому застосуванні у високих дозах виникають подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Гексавіт не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.

Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно приймати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу. Вітамін А не можна назначати з ретиноїдами, тому що їх комбінація є токсичною.

Вітамін С посилює дію і токсичність сульфаніламідів (можливість кристалургії), пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих коагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.

Вітамін В6 послаблює дію леводопи, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.

Тіаміну гідрохлорид, впливаючи на процеси поляризації в області нервово-м'язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.

Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця.

Термін придатності. 1 рік.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 º С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 50 драже в контейнерах.

Категорія відпуску. Без рецепта.