ДИМЕКСИД рідина

Форма випуску та дозування

Рідина

Рідина

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1
Флакон 100 мл №1x1

Флакон 50 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ДИМЕТИЛСУЛЬФОКСИД

Форма товару

Рідина для зовнішнього застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/9117/01/01

Дата останнього оновлення: 15.09.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Диметилсульфоксид посилює дію етанолу (алкоголь гальмує виведення препарату) та інсуліну, кислоти ацетилсаліцилової, бутадіону; препаратів дигіталісу, хінідину, нітрогліцерину, антибіотиків (стрептоміцину, мономіцину тощо), хлорамфеніколу, рифампіцину, гризеофульвіну, посилює чутливість організму до засобів для наркозу. Слід врахувати посилення препаратом як специфічної активності, так і токсичності лікарських засобів. Можна застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами у комплексній терапії деформуючого остеоартрозу і ревматоїдного артриту; в комбінації з антимікробними засобами місцевої дії (лінімент синтоміцину) – для лікування стрептодермії.
 • Діти: Не застосовуватипрепарат дітям віком до 12 років.
 • Заявник: ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Слід застосовувати з обережністю, враховуючи вплив на центральну нервову систему, зокрема ймовірність виникнення запаморочення.
 • Наказ МОЗ: №924 від 07.12.2009
 • Особливі застереження: Не наносити на ушкоджену шкіру та шкіру з проявами алергії. Не наносити на шкіру обличчя.
 • Побічні реакції: Диметилсульфоксид зазвичай добре переноситься, але у деяких хворих можливі печіння, гіперемія шкіри, еритема, сухість шкіри, запаморочення, головний біль, безсоння, адинамія, нудота, блювання, діарея, реакції гіперчутливості, включаючи дерматити, шкірні висипи, ангіоневротичний набряк, свербіж, бронхоспазм.
 • Показання: У складі комплексної терапії запальних захворювань опорно-рухового апарату: ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерєва, деформуючий остеоартроз (при наявності ураження періартикулярних тканин); при артропатії, розтягненні сухожиль при ударі, при травматичних інфільтратах, гострих та хронічних остеомієлітах, стрептодермії, гнійних ранах, абсцесах.
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до лікарського засобу. Серцево-судинна недостатність, виражений атеросклероз, стенокардія, інфаркт міокарда, порушення функції нирок або печінки, інсульт, коматозні стани, глаукома, катаракта.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/9117/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 флакон містить: диметильсульфоксиду 50 мл або 100 мл
 • Терміни зберігання: 2р.
 • Торгівельне найменування: ДИМЕКСИД
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 15 ºС до 25 ºС.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби для місцевого застосування при суглобовому та м’язовому болю.

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДИМЕКСИД

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: dymethyl sulfoxide;

1 флакон міститьдиметильсульфоксиду 50 мл або 100 мл.

Лікарська форма. Рідина для зовнішнього застосування.

Безбарвна рідина або безбарвні кристали. Гігроскопічний.

Назва і місцезнаходженнявиробника.

ВАТ «Лубнифарм».

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Петровського, 16.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що впливають на опорно-руховийапарат. Засоби, що застосовуються місцево при болю в суглобах і м’язах. Код АТС М02А Х03.

Диметилсульфоксид добре проникає крізь біологічні мембрани, включаючи шкіру, має транспортні властивості, сприяючи проникненню крізь шкіру лікарських засобів. Чинить протизапальну, аналгетичну, антисептичну, фібринолітичну дію.

При аплікації розчину (90 %) димексиду на шкіру він виявляється у крові через 5 хв, досягаючи максимальної концентрації через 4 - 6 годин із збереженням майже незміненого рівня протягом 1,5 - 3 діб.

Диметилсульфоксид виділяється з сечею і калом як у незміненому вигляді, так і у вигляді диметилсульфону.

Показання для застосування.

Запальні захворювання опорно-рухового апарату (ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерєва, деформуючий остеоартроз, артропатії, розтягнення зв’язок), при забиттях, травматичних інфільтратах, запальних набряках, гнійних ранах, абсцесах, гострих і хронічних остеомієлітах, лікування вузлової еритеми, стрептодермії.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до препарату. Виражена серцево-судинна недостатність, атеросклероз, стенокардія, інсульт, коматозні стани, порушення функції нирок та печінки, глаукома, катаракта. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Препарат з обережністю застосовують пацієнтам літнього віку.

Для уникнення застосування препарату при індивідуальній непереносимості диметилсульфоксиду рекомендується проводити пробу на переносимість. Препарат наносять на шкіру змоченим розчином ватним тампоном. Різка гіперемія і свербіж є протипоказаннями для подальшого застосування Димексиду.

Не допускати потрапляння препарату на слизові оболонки та в очі. При випадковому потраплянні препарату в очі, їх слід негайно промити проточною водою.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності препарат протипоказаний.

За необхідності застосування препарату на час терапії рекомендується припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

При застосуванні Димексиду можуть виникнути запаморочення й адинамія, тому рекомендується утримуватися від керування автотранспортом і роботи з іншими механізмами.

Діти.

Дітям віком до 12 років препарат застосовувати не рекомендується.

Спосіб застосування та дози.

Димексид застосовують зовнішньо, переважно у вигляді водних розчинів (30 - 50 % концентрації) для компресів, тампонів і промивань. Компрес слід накладати на уражені ділянки, захоплюючи прилеглі здорові шкірні покриви.

При лікуванні бешихового запалення і трофічних виразок препарат застосовують у вигляді 30 - 50 % водного розчину по 50 - 100 мл 2 - 3 рази на добу. При екземі, дифузних стрептодерміях рекомендуються компреси з 40 - 90 % розчином Димексиду. При гнійничкових захворюваннях шкіри застосовують 40 % розчин. Для місцевого знеболювання рекомендують 25 - 50 % розчин препарату для компресів по 100 - 150 мл 2 - 3 рази на добу. При лікуванні глибоких опіків застосовують пов’язки з 20 - 30 % розчином Димексиду (за необхідності – в дозі до 500 мл).

Тривалість лікування в кожному конкретному випадку визначає лікар, залежно від типу та перебігу захворювання.

Передозування.

Передозування препарату може спричинити виникнення алергічних реакцій (кропив’янка, набряк) та посилення проявів побічної дії, що вимагає призначення антигістамінних препаратів і припинення застосування Димексиду.

Побічні ефекти.

Димексид звичайно добре переноситься, але у деяких хворих можливе виникнення еритеми, свербежу, запаморочення, безсоння, адинамії, дерматитів, діареї. У деяких випадках при поганій переносимості Димексиду спостерігаються нудота, блювання, бронхоспазм. При виникненні таких побічних реакцій, слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Димексид підсилює дію етанолу (алкоголь гальмує виведення препарату) та інсуліну (при тривалому застосуванні препарату дозу інсуліну зменшують), кислоти ацетилсаліцилової, бутадіону, препаратів дигіталісу, хінідину, нітрогліцерину, антибіотиків (стрептоміцин, мономіцин), робить організм малочутливим до засобів для наркозу.

Можна застосовувати разом із гепарином, антибактеріальними і нестероїдними протизапальними засобами.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла та вологи місці при температурі від 15 °С до 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 50 мл, 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску.

Без рецепта.