ДЕПРИВІТ таблетки 60 мг

АТ КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД

Форма випуску та дозування

Таблетки, 60 мг

Таблетки, 60 мг

Упаковка

Блістер №10x3

Блістер №10x3

Аналоги

ЛАЙФ 600
ЛАЙФ 600 612 мг

Штайгервальд Арцнайміттельверк ГмбХ(DE)

Таблетки

ЛАЙФ 900
ЛАЙФ 900 900 мг

Штайгервальд Арцнайміттельверк ГмбХ(DE)

Таблетки

НЕЙРОПЛАНТ
НЕЙРОПЛАНТ 300 мг

Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ(DE)

Таблетки

від 342.00 грн

РЕМОТІВ
РЕМОТІВ 500 мг

Амакса Фарма ЛТД(GB)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ЗВІРОБІЙ

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/6967/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить звіробою екстракту 0, 5 % (Hypericum perforatum) 60 мг, що відповідає гіперицину 0, 3 мг
  • Торгівельне найменування: ДЕПРИВІТ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.
  • Фармакотерапевтична група: Антидепресанти.

Упаковка

Блістер №10x3

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 ДЕПРИВІТ

(DEPRIVIT)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить звіробою екстракту 0, 5 %(Hypericumperforatum) 60 мг, що відповідає гіперицину 0, 3 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна; лактоза, моногідрат; натрію кроскармелоза; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк; магнію стеарат;

оболонка: суміш для плівкового покриттяOpadry II Green(спирт полівініловий,                         поліетиленгліколь   (макрогол),  діамантовий синій (Е 133), хіноліновий жовтий (Е 104), титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), тальк).

 

Лікарська форма.  Таблетки, вкритіплівковоюоболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою зеленого кольору.

 

Фармакотерапевтична група.  Антидепресанти. Код АТХN06A X.  

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Рослинний антидепресант. Екстракт звіробою, який містить активні речовини гіперицин, псевдогіперицин та гіперфорин, чинить гармонізуючу дію на центральну та вегетативну нервову систему.

Лікарський засіб Депривітчинить позитивну дію приапатії, якасупроводжується такими симптомами як нездужання, втрата апетиту і безсоння. Він позитивно впливає на настрій, розумові та фізичні здібності, підвищує працездатність.  

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Пригнічений настрій, відчуття хронічної втоми, емоційної виснаженості, знесилення; зниження працездатності.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу; фотосенсибілізація, в тому числі після прийому препаратів звіробою(в анамнезі); застосування інгібіторів моноаміноксидази одночасно та/або в попередні 2 тижні, тяжкі депресії, що супроводжуються суїцидальними думками.

Одночасне застосування: індинавіру або інших антиретровірусних лікарських засобів; циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, симвастатину, фексофенадину, трициклічних антидепресантів (амітриптилін, нортриптилін), протиепілептичних засобів (карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн), селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (цитапролам, флувоксамін, сертралін, пароксетин), а також триптанів (суматриптан, наратриптан, золмітриптан); препаратів для зниження згортання крові (варфарин та інші антикоагулянти – похідні  кумарину). Застосування пероральних контрацептивів, ін’єкційних контрацептивів та імплантатів (через ризик зниження ефективності протизаплідних засобів).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні препаратів звіробою або застосуванні їх одразу після терапії інгібіторами моноаміноксидази, також як і у разі застосування інгібіторів моноаміноксидази безпосередньо після терапії препаратами звіробою, можливе посилення побічних ефектів. При одночасному застосуванні з іншими антидепресантами (флуоксетин, пароксетин, сертралін, флувоксамін, циталопрам) і похідними триптану (суматриптан, наратриптан, золмітриптан) також можливе посилення побічних реакцій (нудота, блювання, збудження, відчуття страху).  Крім вказаних препаратів, Депривіт може взаємодіяти також з іншими лікарськими засобами, метаболізм яких відбувається за участю ферментів системи цитохрому Р450. Вплив на ферменти може тривати і після припинення лікування препаратами, що містять екстракт звіробою. У зв’язку з цим взаємодія лікарського засобу Депривіт з іншими препаратами може відбуватися ще протягом двох тижнів після припинення його застосування.

Препарати звіробою можуть підвищувати активність багатьох ферментів, що беруть участь у метаболізмі інших лікарських засобів. У результаті таких реакцій може знижуватися концентрація у плазмі та терапевтичний ефект деяких лікарських засобів.

Може знижувати ефект непрямих антикоагулянтів (варфарин, фенпрокумон), циклоспорину, дигоксину, індинавіру, амітриптиліну, нортриптиліну, теофіліну (одночасний прийом можливий тільки за призначенням лікаря з обов'язковим контролем показників крові і протромбінового часу на початку і наприкінці лікування). Одночасне застосування з пероральними гормональними контрацептивами може послабити їх дію і призводити до міжменструальних кровотеч.

 

Особливостізастосування.

Під час лікування лікарським засобом Депривіт слід уникати інтенсивного ультрафіолетового опромінення (тривалі сонячні ванни, УФ-лампи, солярій).

Лікарський засіб містить лактозу, тому його не рекомендовано застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Під час лікуваннялікарським засобомслід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Лікарський засіб слід приймати з обережністю хворим з артеріальною гіпертензією.

Пацієнт має бути поінформований, що перед початком лікування обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, оскільки симптоми, при яких показаний лікарський засіб, можуть бути наслідком іншої, більш тяжкої патології.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Лікарський засіб не слід застосовувати у період вагітностіабогодування груддю, оскільки немає даних про безпеку його застосування у цей період.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не встановлена, але слід дотримуватися обережності при виконанні потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій, оскількилікарський засіб можеспричинити запаморочення.

 

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати внутрішньо під час приймання їжі, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Дорослим і дітям віком від 12 роківпризначати по 1 таблетці 3 рази на добу. Задовільний терапевтичний результат може спостерігатися через 10-14 днів лікування. Для досягнення повного терапевтичного ефекту необхідне регулярне приймання лікарського засобу протягом декількох тижнів або місяців. Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 4-6 тижнів, слід припинити застосування лікарського засобу та звернутися до лікаря.

 

Діти. Безпека та ефективність лікування дітей віком до 12 років не встановлені, томулікарський засіб не слід застосовувати пацієнтам даної вікової категорії.

 

Передозування.

Випадки передозування препаратами звіробою не описані. Якщо пацієнт прийняв дозу лікарського засобу вищу за рекомендовану, йому слід уникати УФ-опромінювання та сонячних ванн у період підвищеної сонячної активності (травень-серпень) протягом 1-2 тижнів.

 

Побічні реакції.  

Під час застосування лікарського засобу рідко можуть виникати наступні побічні реакції, які зазвичай швидко минають.

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль.

З боку психіки: тривожність, неспокій; в осіб з біполярною депресією підвищується ризик розвитку маніакального стану.

З боку шлунково-кишкового тракту: шлунково-кишкові розлади, сухість у роті.

З боку шкіри та підшкірної тканини: в осіб з підвищеною чутливістю до сонячних променів перебування на сонці може спричинити опіки.

З боку імунної системи:  алергічні реакції, включаючи почервоніння шкіри, свербіж.

Загальні порушення: підвищена втомлюваність, підвищення артеріального тиску.

 

Термін придатності.  3 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по3блістерив пачці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник. АТ «КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД».

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сайт: www. vitamin. com. ua.