ЦИНАРИЗИН таблетки 25 мг

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 25 мг

Таблетки, 25 мг

Упаковка

Блістер №10x3
Блістер №10x5
Блістер №10x50
Блістер №10x100
Блістер №25x1
Блістер №25x2
Блістер №25x20
Блістер №25x40

Блістер №25x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

ЦИНАРИЗИН

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/3384/01/01

Дата останнього оновлення: 23.10.2020

Характеристика

 • Вагітність і годування груддю: Період годування груддю.Відсутні дані щодо можливості проникнення цинаризину в грудне молоко. Отже, слід уникати лікування препаратом жінкам у період годування груддю.
 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Алкоголь/депресантицентральної нервової системи (ЦНС)/трициклічні антидепресанти: одночасне застосування може посилювати седативну дію будь-якого з цих лікарських засобів або Цинаризину.
 • Діти: Цинаризин застосовувати дітям віком від 12 років.
 • Заявник: АТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Враховуючи, що в чутливих хворих при застосуванні препарату може виникнути сонливість (особливо на початку лікування), на час прийому препарату слід утриматися від керування транспортними засобами та виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.
 • Наказ МОЗ: №685 від 21.10.2011
 • Особливі застереження: Цинаризин може спричинити подразнення в епігастральній ділянці; прийом препарату після їди дозволить зменшити подразнення слизової оболонки шлунка.
 • Передозування: Симптоми. У поодиноких випадках гострого передозування (від 90 до 2250 мг) спостерігалися такі прояви: зміна свідомості від сонливості до ступору та коми, блювання, екстрапірамідні симптоми, артеріальна гіпотензія. У невеликої кількості дітей спостерігалися судоми. У більшості випадків клінічний результат не був тяжким, але відомо про летальні випадки після передозування при одночасному застосуванні з іншими лікарськими засобами, включаючи цинаризин.
 • Показання: Порушення мозкового кровообігу:
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/3384/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить цинаризину - 25.0 мг
 • Терміни зберігання: 5 років.
 • Торгівельне найменування: ЦИНАРИЗИН-ЛХ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місців оригінальній упаковціпри температурі не вище 25 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях.

Упаковка

Блістер №25x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Цинаризин-ЛХ

(Cinnarizine)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина:цинаризин;

1 таблетка містить цинаризину 0,025 г (25 мг);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, повідон.

Лікарська форма. Таблетки.

Назва і місцезнаходження виробника. АТ «Лекхім-Харків».

Україна,61115,м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються у разі вестибулярних порушень. Код АТС N07C A02.

Фармакологічні властивості.

Цинаризин пригнічує скорочення клітин гладких васкулярних м’язів шляхом блокування кальцієвих каналів. Додатково до прямого кальцієвого антагонізму цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивних речовин, таких як норепінефрин і серотонін, шляхом блокування контрольованих ними рецепторів кальцієвих каналів. Блокада надходження кальцію до клітин залежить від різновиду тканини, результатом її є антивазоконстрикторні дії без впливу на кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень.

Цинаризин може в подальшому поліпшувати недостатню мікроциркуляцію шляхом підвищення еластичності мембрани еритроцитів і зниження в’язкості крові. Збільшується клітинна резистентність до гіпоксії. Цинаризин пригнічує стимуляцію вестибулярної системи, що в результаті пригнічує ністагм та виникають інші автономні розлади. Цинаризин запобігає виникненню гострих нападів запаморочення.

Максимальні рівні цинаризину в плазмі можуть бути отримані за 1-3 години після прийому. Період напіввиведення з плазми складає 4 години.

Цинаризин повністю метаболізується організмом. Виділення метаболітів здійснюється приблизно на 1/3 із сечею та на 2/3 - з калом.

З білками плазми зв’язується приблизно 91 % цинаризину.

Показання для застосування. Підтримуюче лікування при симптомах лабіринтних розладів, включаючи запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудоту та блювання.

Профілактика хвороби руху.

Профілактика мігрені.

Підтримуюче лікування при симптомах цереброваскулярного походження, включаючи запаморочення, шум у вухах (тинітус), головний біль судинного походження, дратівливість, порушення пам’яті та нездатність до концентрації уваги.

Підтримуюче лікування при симптомах периферичних судинних розладів, включаючи хворобу Рейно, акроціаноз, переміжну кульгавість, порушення мікроциркуляції, трофічні та варикозні виразки, парестезію, нічні спазми у кінцівках, холодні кінцівки.

Протипоказання. Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату. Вагітність та період годування груддю. Дитячий вік до 5 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Як і інші антигістамінні лікарські засоби, Цинаризин-ЛХ може спричиняти подразнення в епігастральній ділянці; застосування його після прийому їжі може зменшити подразнення шлунка.

При хворобі Паркінсона Цинаризин-ЛХ призначають тільки у тому випадку, якщо переваги лікування перевищують можливий ризик прогресування цієї хвороби.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не можна застосовувати препарат.

Не рекомендується застосовувати у пацієнтів з порфірією. З обережністю застосовувати у пацієнтів з печінковою та нирковою недостатністю.

Цинаризин-ЛХ може спричиняти сонливість, особливо на самому початку лікування, тому слід утримуватися від одночасного вживання алкоголю чи засобів, що пригнічують центральну нервову систему (ЦНС).

Діагностичне втручання: через антигістамінний ефект цинаризин може маскувати позитивні реакції щодо факторів реактивності шкіри при проведенні шкірної проби, тому його використання слід припинити за 4 дні до її проведення.

З обережністю препарат слід застосовувати пацієнтам літнього віку, при наявності в сімейному анамнезі або клінічній симптоматиці екстрапірамідних порушень.

У хворих, які схильні до гіпотензивних реакцій, у ході лікування необхідно контролювати показники артеріального тиску.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат не рекомендується застосовувати під час вагітності та в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Оскільки після застосування препарату, особливо на початку лікування, може виникнути сонливість, слід дотримуватись обережності при керуванні автомобілем або користуванні небезпечною технікою.

Діти. Застосовують дітям віком від 5 років.

Спосіб застосування та дози.

Звичайна добова доза длядорослих та дітей старше 12 років:

Розлади мозкового кровообігу: по 1 таблетці 3 рази на день.

Розлади периферичного кровообігу:по 2-3 таблетки 3 рази на день.

Порушення рівноваги: по 1 таблетці 3 рази на день.

Хвороби руху: 1 таблетка за півгодини до прогулянки з повторенням кожні 6-8 годин.

Добова доза для дітей віком від 5 до 12 років: може бути рекомендована половина дози для дорослих.

Найкраще застосовувати Цинаризин-ЛХ після їди.

Максимальна рекомендована добова - 225 мг (9 таблеток). Оскільки ефект при запамороченні залежить від дози, дозування слід поступово підвищувати.

Термін лікування визначає лікар залежно від характеру і перебігу захворювання.

Передозування.Симптоми: у поодиноких випадках гострого передозування (2100 мг) спостерігались такі симптоми: блювання, сонливість, кома, тремор, артеріальна гіпотензія, ступор, екстрапірамідальні симптоми. У дітей відмічались судомні напади.

Лікування: специфічного антидоту немає. Протягом першої години після прийому внутрішньо необхідно провести промивання шлунка. Показано призначення активованого вугілля. Симптоматична терапія.

Побічні ефекти.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, дискомфорт у шлунку, диспепсія, біль у верхній частині живота, сухість у роті.

З боку центральної нервової системи: головний біль, сонливість, депресія, гіперсомнія, летаргія, дискінезія, екстрапірамідні розклади, паркінсонізм, тремор, відчуття втоми.

З боку шкіри: ліхеноїдний кератоз, підгострий шкірний червоний вовчак, червоний плескатий лишай.

З боку печінки та жовчних шляхів: жовтяниця із застоєм жовчі.

З боку імунної системи: алергічні реакції.

Інші: ригідність м’язів, гіперсомнія, збільшення маси тіла, пітливість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Алкоголь, препарати, що пригнічують ЦНС, трициклічні антидепресанти: одночасне застосування може посилювати седативні ефекти цих засобів або Цинаризину-ЛХ.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка. По 25 таблеток у блістері; по 1 або 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.