ЦИКЛОФЕРОН лінімент 5 %

Полісан

Rp

Форма випуску та дозування

Лінімент, 5 %

Лінімент, 5 %

Упаковка

Туба 5 мл №1x1
Туба 30 мл №1x1

Туба 5 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ЦИКЛОФЕРОН*

Форма товару

Лінімент

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/7671/03/01

Дата останнього оновлення: 24.12.2020

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 02.04.2020
  • Склад: 1 мл лініменту містить: кислоти акридоноцтової - 50 мг
  • Торгівельне найменування: ЦИКЛОФЕРОН®
  • Умови відпуску: за рецептом

Упаковка

Туба 5 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦИКЛОФЕРОН®

(CYCLOFERON®)

Склад:

діюча речовина:кислота акридоноцтова;

1 мл лініменту містить кислоти акридоноцтової – 50 мг;

допоміжні речовини: меглюмін, бензалконію хлорид, пропіленгліколь.

Лікарська форма. Лінімент.

Фармакотерапевтична група. Імуномодулятор. Індуктор інтерферону. Код ATC L03A Х.

Клінічні характеристики.

Показання.

У дорослих у комплексній терапії при:

- герпетичній інфекції шкіри і слизових оболонок, зокрема генітального герпесу (Herpes simplex);

- уретритах і баланопоститах неспецифічної і специфічної (гонорейної кандидозної, хламідіозної і трихомонадної) етіології;

- неспецифічних вагінітах і вагінозах;

- хронічних пародонтитах.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, вагітність, період годування груддю.

Дитячий вік до 18 років.

Спосіб застосування та дози.

Застосовують місцево.

При герпетичній інфекції лінімент наносять тонким шаром на уражену ділянку 1-2 рази на добу протягом п'яти днів. При генітальному герпесі - інтравагінальні (внутрішньоуретральні) інстиляції 1 раз на добу по 5 мл протягом 10-15 днів щодня. Можливе поєднання лініменту з іншими протигерпетичними засобами (як системними, так і місцевими).

При терапії неспецифічних і кандидозних уретритів: внутрішньоуретральні інстиляції в об'ємі 5-10 мл залежно від рівня ураження сечовипускального каналу. При ураженні верхнього відділу уретри у чоловіків канюлю шприца з лініментом вводять у зовнішній отвір сечовипускального каналу, потім отвір затискають на 1,5-3 хв, після чого інсталяційний розчин евакуюється самовитоком. Через 30 хвилин пацієнтові рекомендується помочитися. Триваліша експозиція може призвести до набряку слизової уретри. Курс лікування становить 10-14 днів.

При ураженні заднього відділу уретри, ділянки сім’яних залоз застосовують внутрішньоуретральні інстиляції по катетеру в об'ємі 5-10 мл препарату протягом 10-14 днів через день (на курс – 5-7 інстиляцій).

При терапії уретритів специфічної етіології - поєднане застосування внутрішньоуретральних інстиляцій препарату Циклоферон® зі специфічними антимікробними лікарськими засобами за традиційними схемами.

При баланопоститах обробляти головку статевого члена і крайню плоть лініментом 1 раз на добу (1/2 туби по 5 мл) протягом 10-14 днів.

У разі потреби можна повторити курс через 14 днів.

При терапії кандидозного вагініту, неспецифічного вагініту (ендоцервіциту) і бактерійного вагінозу можливе застосування препарату як у вигляді монотерапії, так і в ході комплексного лікування. Інтравагінально препарат вводять по 5-10 мл щодня протягом 10-15 днів 1 – 2 рази на добу. Паралельно, у разі поєднаного ураження слизової оболонки піхви і уретри, доцільне застосування інтравагінальних і внутрішньоуретральних інстиляцій в об'ємі (по 5 мл щоденно 10-14 днів). Можливе застосування тампонів, просочених лініментом.

При хронічних формах захворювань препарат добре поєднується із звичними лікарськими засобами (вагінальні, таблетки, свічки).

При лікуванні хронічного пародонтиту. Перед застосування лініменту бажано промити пародонтальні кармани антисептиком, потім нанести ватним тампоном лінімент в об’ємі 1,5 мл (1/3 туби) на ясна методом аплікації (не втирати) 1 - 2 рази на добу з інтервалом 10 - 12 годин. Тривалість терапії – 12 - 14 днів. За необхідності повторити курс ще через 14 днів.

Рекомендації щодо інтравагінального застосування: розкрити тубу, проколоти мембрану одноразовою голкою зі шприцом (об'єм 5 мл), набрати лінімент, зняти і викинути голку. Наповнений шприц у лежачому положенні ввести в піхву і за допомогою поршня витиснути лінімент.

За наявності в упаковці вагінального аплікатора: проколоти мембрану туби, прикрутити аплікатор до упору на отвір туби. Витиснути лінімент у порожнину аплікатора, поки весь поршень не буде виштовхнутий. Наповнений аплікатор зняти з отвору туби, ввести в піхву і за допомогою поршня витиснути лінімент.

Для запобігання вільній евакуації препарату вхід у піхві тампонується невеликим стерильним ватним тампоном на 2-3 години.

У разі потреби можна повторити курс через 14 днів.

Побічні реакції.

Алергічні реакції. Можливе короткочасне печіння, незначна локальна гіперемія. Побічні ефекти слабо виражені і не вимагають відміни препарату.

Передозування.

Не зафіксовано.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосовувати жінкам у період вагітності і годування груддю.

Особливості застосування.

При терапії уретритів специфічної етіології рекомендоване поєднане застосування внутрішньоуретральних інстиляцій Циклоферону® зі специфічними антимікробними лікарськими засобами за традиційними схемами. За наявності показань інстиляції препаратом Циклоферон ® поєднують із введенням препарату у вигляді ін’єкцій.

Препарат має гіркий смак.

Не рекомендується втирати препарат у ясна.

Не допускати потрапляння препарату на слизову оболонку очей. У разі потрапляння - промити очі водою.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препаратне впливає на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом та роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Лінімент Циклоферон® сумісний і добре поєднується зі всіма лікарськими препаратами, які традиційно застосовують при лікуванні вказаних захворювань (препарати хіміотерапії та ін.).

Посилює дію антибіотиків, антисептиків і протигрибкових препаратів.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Циклоферон® має широкий спектр фармакологічної активності: противірусний, імунокоригуючий, протизапальний.

Основний клінічний ефект дії препарату Циклоферон® пов'язаний з індукцією раннього альфа-інтерферону. Основними клітинами-продуцентами інтерферон, після введення лініменту, є епітеліальні клітини і лімфоїдні елементи слизової оболонки. Залежно від типу інфекції має місце переважання активності тієї або іншої ланки імунітету. Циклоферон® активує Т-лімфоцити і природні клітини кілери, нормалізує баланс між субпопуляціями Т-хелперів і Т-супресорів.

Препарат підвищує біосинтез функціонально повноцінних антитіл (високоавідних), що сприяють ефективнішій терапії, нормалізує показники клітинного імунітету. Протизапальна активність препарату забезпечується за рахунок посилення функціональної активності нейтрофілів, активації фагоцитозу.

Циклоферон® ефективний щодо вірусу герпесу, цитомегаловірусу, вірусу імунодефіциту людини, вірусу папіломи та інших вірусів (перешкоджає репродукції, пригнічує розмноження вірусів). Показана ефективність лініменту в комплексній терапії гострих і хронічних бактерійних інфекцій (хламідіози, бактерійні і грибкові інфекції сечостатевої сфери) як компонент імунотерапії.

Фармакокінетика.

 При трансдермальному нанесенні препарат проникає в системний кровотік через 30 хв у мінімальних кількостях (біодоступність препарату становить не більше 3%).

При інтрауретарному та інтравагінальному введенні препарат проникає в системний кровотік приблизно через 30 хв у мінімальних кількостях (біодоступність препарату становить від 7 до 9 %).

Середній час знаходження препарату в організмі становить від 3,5 до 5 годин.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтого кольору зі слабким специфічним запахом.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі 15 – 25 °С.

Упаковка. По 5 мл лініменту в алюмінієвій тубі в картонній пачці.

По 30 мл лініменту в алюмінієвій тубі в картонній пачці.

По 30 мл лініменту в алюмінієвій тубі і 5 аплікаторів вагінальних у картонній пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробники. ТОВ «Науково-технологічна фармацевтична фірма «Полісан».

Місцезнаходження. Російська Федерація, 192102, м. Санкт-Петербург, вул. Салова., б. 72, к. 2, лит. А. т./ф. (812) 710-82-25.