Форма випуску та дозування

sup_rekt

Супозиторії ректальні, 10 мг

Упаковка

стрипи №5x2

Варіанти дозування

Дозування

10 мг

Варіанти дозування

10 мг

Форма

Супозиторії ректальні

Еквівалентність

-

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • Наказ МОЗ: №195 від 05.03.2010
  • Реєстраційне посвідчення: UA/3236/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 супозиторій містить бісакодилу - 10.0 мг
  • Терміни зберігання: 3 роки.
  • Торгівельне найменування: БІСАКОДИЛ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Контактні проносні засоби.

Упаковка

стрипи №5x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БІСАКОДИЛ

(Bisacodyl)

Загальна характеристика:

міжнародна тахімічна назви: Bisacodyl; 4,4’-діацетоксидифенілпіридил-(2)-метан;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого або білого з ледь жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 супозиторій містить бісакодилу 0,01 г; 

допоміжна речовина: жир твердий.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Код АТС А06А В02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бісакодил – проносний та вітрогінний засіб. Сприяє підвищенню секреції слизу в товстому кишечнику, прискорює та підсилює перистальтику кишечнику. Механізм проносної дії бісакодилу зумовлений збільшенням проникності води в порожнину кишечника та зменшенням її абсорбції, а також прискоренням перистальтики кишечнику. Важливу роль в механізмі дії відіграє розщеплення бісакодилу в лужному вмісті кишечнику, що спричиняє подразнення рецепторів його слизової оболонки, у зв’язку з чим збільшується секреція слизу та посилюється перистальтика кишечнику. 

Фармакокінетика. При введенні супозиторіїв у пряму кишку ефект препарату проявляється через 15–90 хвилин.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування хронічних запорів різного генезу, при необхідності випорожнення кишечнику перед рентгенівським та іншими діагностичними дослідженнями, при підготовці до операцій на органах шлунково-кишкового тракту.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають ректально по 1–2 супозиторії на добу. При підготовці до операції або до рентгенівського дослідження (додатково до перорального прийому проносних засобів ввечері перед операцією) вранці, у день операції, призначають 1 супозиторій.

Дітям віком 2–7 років призначають по ½ супозиторія на добу, 8–14 років – 1 супозиторій, 15–18 років – 1–2 супозиторії на добу.

Побічна дія. Можливі спазми кишечника, біль у животі (особливо при гострих запорах). При тривалому застосуванні високих доз можливі подразнення та меланоз кишечнику, а також коліт, який супроводжується порушенням водно-електролітного балансу, зокрема гіпокаліємією; можливе відчуття печіння в ділянці ануса; алергічні реакції.

Протипоказання. Синдром гострого живота, непрохідність кишечнику різного походження та клінічних форм, защемлена грижа, гострі запальні захворювання органів черевної порожнини, прямої кишки, кровотечі, індивідуальна чутливість, діти віком до 2 років.

Передозування. Проявляється діареєю із втратою великої кількості рідини та електролітів (м’язова слабкість, судоми).

Лікування: симптоматичне.

Особливості застосування. Не рекомендується тривале застосування препарату (як і інших послаблюючих засобів). При діареї або болях в животі застосування препарату необхідно тимчасово припинити. З обережністю, у випадках, коли користь від застосування переважає потенційний ризик для плоду, застосовують при вагітності та лактації, оскільки можливе проникнення активної речовини крізь плацентарний бар’єр і в молоко матері, а також при захворюваннях печінки та нирок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід одночасно приймати лужні лікарські засоби; при одночасному прийомі серцевих глікозидів їх активність посилюється внаслідок дефіциту калію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8°С до 15°С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні упаковки в пачці.

Виробник. ВАТ “Монфарм”.

Адреса. Україна, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.