БЕРЕШ МАГНІЙ плюс В6 таблетки

N/A

info
Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Форма випуску та дозування

tab_v_pliv_obol

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Упаковка

Блістер №10x6

Варіанти дозування

Дозування

-

Варіанти дозування

-

Форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Еквівалентність

N/A

info

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: АТ "Береш Фарма", Угорщина
  • Наказ МОЗ: №406 від 13.07.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/4516/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 19-10-2021
  • Синонімічне найменування: Comb drug
  • Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить піридоксину 1,6 мг (у формі 1,9448 мг піридоксину гідрохлориду), магнію 250 мг (у формі 352,92 мг магнію оксиду важкого та 463,93 мг магнію цитрату)
  • Терміни зберігання: 2 роки
  • Торгівельне найменування: БЕРЕШ® МАГНІЙ ПЛЮС В6
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Інші мінеральні добавки, препарати магнію.

Упаковка

Блістер №10x6

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Берешâ МАГНІЙ ПЛЮС В6

(BERES MAGNESIUM PLUS B6)

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, міститьпіридоксину 1,6 мг (у формі 1,9448 мг піридоксину гідрохлориду), магнію 250 мг (у формі 352,92 мг магнію оксиду важкого та 463,93 мг магнію цитрату);

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат безводний, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, магнію стеарат, плівкове покриття АкваПоліш Рожевий 048.15 (гідроксипропілметилцелюлоза, полідекстроза, тальк, гліцерин, титану діоксид (Е-171), заліза оксид жовтий (Е-172), заліза оксид червоний (Е-172), заліза оксид чорний (Е-172)).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Таблетки довгастої форми, вкриті плівковою оболонкою бежевого кольору, з розподільчою рискою з обох боків.

Назва і місцезнаходження виробника. АТ «Береш Фарма», Угорщина.

Юридична адреса виробника. Н-1037, Угорщина, м. Будапешт, вул. Міковіні, б. 2-4.

Місцезнаходження виробника. 5005, м. Сольнок, вул. Надьшандор Йожеф, б. 39, Угорщина.

Фармакотерапевтична група. Комплекс вітамінів групи В з мінералами.

Код АТС А11Е С.

Комбінований препарат, що містить магній і вітамін В6.

Магній – мінеральний елемент, що впливає майже на всі функції організму. Найважливіші його дії наступні:

·участь в енергетичних процесах. Аденозинтрифосфат (АТФ), що є джерелом хімічної енергії, може вступати у процес синтезу енергії тільки у формі магнієвої солі. Також магній є кофактором ферменту, що каталізує цей процес;

·магній є структурним елементом для формування кісток і зубів;

·регулює проникність мембран клітини та органел клітини (у тому числі мітохондріальних), що призводить до збільшення пружності стінок кровоносних судин,

поліпшення скорочувальної здатності серцевого м'яза, зниження можливості розвитку аритмій;

·бере участь у діяльності понад 300 ферментів;

·захищає клітини від надмірного надходження кальцію;

·є антагоністом кальцію, і в цій якості відіграє регулюючу роль у деяких біологічних процесах;

·опосередковано підвищує активність антиоксидантної захисної системи;

·зменшує можливість формування судомних станів (еклампсія, прееклампсія), які спостерігаються у першу чергу при вагітності;

·має протитромботичну активність.

Вітамін В6 (піридоксин) – як кофермент бере участь в обміні білків (переамінування, декарбоксилювання, дезамінування, пересульфурація, утворення нікотинової кислоти з триптофану, синтез гемоглобіну);

як кофермент бере участь в обміні вуглеводів і жирних кислот
(перетворення глікогену у глюкоза-1-фосфат, перетворення лінолевої кислоти в арахідонову кислоту).

Магній. Активно всмоктується з верхнього відділу тонкої кишки, всмоктування підсилюється 1,25-дигідроксихолекальциферолом. Ступінь всмоктування складає 30-40 % від прийнятої дози. Магнію цитрат та магнію оксид мають хороший профіль всмоктування.

Має місце спеціальний транспорт через цитоплазматичну та мітохондріальну мембрани. У регулюванні внутрішніх рівнів Mg++ (цитоплазматичних та мітохондріальних) основним елементом є фермент Ca ++-Mg++- аденозинтрифосфатаза. Зазвичай переміщення кальцію та магнію є протилежним.

У середньому в організмі дорослої людини вміст Mg++ складає 1000 ммоль. Близько 50 % цієї кількості вбудовано в кісткову тканину (30 % від цієї кількості може замінюватись). Внутрішньоклітинний та зовнішньоклітинний магній складає 45 % та 5 % відповідно. У плазмі крові концентрація магнію коливається від 0,75 до 1,2 ммоль/л, причому 30 % магнію у плазмі зв’язані з білками. Взаємодіє значною мірою з кальцієм, менше – з калієм.

Більша частина магнію, вбудованого в кістки та зуби, не може замінюватися, але магній депонується також у м’язових тканинах, нирках, печінці та серці.

Основним органом виведення магнію з організму є нирки (діапазон 1-250 ммоль), але вони також приймають участь у зберіганні магнію в організмі шляхом реабсорбції основної кількості в проксимальних канальцях (у товстому-висхідному сегменті петлі Генле), причому виведення складає приблизно 3-5 % відфільтрованого магнію.

Метаболізм всіх компонентів значною мірою скорочується при недостатньому функціонуванні нирок та печінки.

Вітамін В6. Різні форми вітаміну В6 всмоктуються шляхом пасивної дифузії, головним чином у тонкій та клубовій кишці.

В крові основною формою вітаміну В6 є піридоксаль фосфат, який щільно пов’язаний з білками плазми (альбуміном), лише його незначна частина знаходиться у формі вільного піридоксаля. Піридоксаль більшою мірою здатен проходити через клітинні мембрани, ніж його фосфатна форма. Піридоксаль, який пройшов через клітинну мембрану, знову фосфорилюється при участі кінази, та таким чином – основною тканинною формою є піридоксаль фосфат. Взаємодіє з леводопою.

Вітаміни депонуються у двох формах: частково у формі піридоксаль фосфату, частково – у формі піридоксамін фосфату. У зв’язаному з білками стані більш значна кількість може бути виявлена в печінці, нирках, головному мозку, селезінці та скелетній мускулатурі.

Виводиться із сечею у формі різних метаболітів, головним з яких є 4-піридоксинова кислота.

Метаболізм всіх компонентів значною мірою скорочується при недостатньому функціонуванні нирок.

Лікування дефіциту магнію. Профілактика дефіциту магнію при станах, що вимагають його підвищеного споживання (вагітність, період годування груддю, підвищене фізичне навантаження).

Лікування з метою відновлення належного рівня магнію в організмі при:

– первинному дефіциті, спричиненому зниженим споживанням магнію з їжею (спеціальна дієта, дієта для схуднення);

– вторинному дефіциті магнію, спричиненому зниженим всмоктуванням (недостатність підшлункової залози, хвороба Крона, ульцерозний коліт) або підвищеними втратами магнію (пронос, підвищене виведення із сечею, опіки), а також при вторинному дефіциті магнію, зумовленому певними видами лікарської терапії (деякі антибіотики, імуносупресивні засоби, діуретики та хіміотерапевтичні препарати).

Профілактика дефіциту магнію при:

– хронічній фізичній і розумовій втомі, дратівливості, стресі, депресії, розладах сну, головному болю, міалгії, інтенсивних фізичних і розумових навантаженнях;

– процесі старіння; хворобах з порушенням вуглеводного обміну, що характеризуються несприйнятливістю до інсуліну (ожиріння, знижена толерантність до глюкози, інсуліннезалежний цукровий діабет);

– первинній артеріальній гіпертензії; ішемічній хворобі серця; деяких видах серцевої аритмії; інсульті.

Протипоказання. Підвищена чутливість до інгредієнтів препарату, одночасне застосування інших лікарських препаратів, що містять магній, одночасне застосування з леводопою. Гіпермагніємія, гіпервітаміноз В6. Застосування препарату протипоказане у разі тяжкої ниркової недостатності, атріовентрикулярної блокади, міастенії гравіс, тяжкої артеріальної гіпотензії, діареї, фенілкетонурії.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Під час вагітності або годування груддю можливо застосовувати звичайну добову дозу, яку призначають для дорослих по 1 таблетці 1 раз на добу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортом і працювати з іншими механізмами.

Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 3 років.

Спосіб застосування та дози.

З метою лікування

Для дорослих: звичайне добове дозування – по 1-1,5 таблетки 1 раз на добу.

Діти віком 3-10 років: по 1/2 таблетки 1 раз на добу, при необхідності таблетку слід розтерти.

Для дітей старше 10 років: по 1-1,5 таблетки 1 раз на добу.

З метою профілактики

Дорослі та діти старше 10 років – по 1 таблетці 1 раз на добу.

Таблетки варто приймати після прийому їжі і запивати достатньою кількістю рідини.

Тривалість курсу лікування – не менше 4-6 тижнів. Залежно від стану хворого, за призначенням лікаря можливо повторювати курс лікування. Тривалість профілактичного курсу – 6-8 тижнів.

Передозування. Симптоми передозування можуть виникнути тільки при тривалому застосуванні доз, що багаторазово перевищують запропоновану добову дозу.

Симптоми можливої інтоксикації: слабкість, нудота, блювання, брадикардія, гіпорефлексія, парестезія і у тяжкому випадку – сплутаність свідомості.

Як антидот можна застосувати кальцій, 100-200 мг внутрішньовенно протягом 5-10 хвилин, крім того, може бути застосований гемодіаліз.

Побічні ефекти. При застосуванні препарату дуже рідко (у випадку перевищення доз, рекомендованих вище) можуть спостерігатися пронос або біль в ділянці живота. 

У таких випадках застосування препарату необхідно припинити!

Можливий розвиток алергічних реакцій, нудоти, блювання, шкірних реакцій, у тому числі свербіжу та кропив’янки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Магній знижує ступінь всмоктування деяких перорально застосовуваних лікарських препаратів (наприклад, таких як тетрацикліни, препаратів, що містять кальцій, залізо, бісфосфонати), тому інтервал між прийомом цих препаратів і препарату «БерешâМагній плюс В6» має становити не менше 3 годин.

Калійзберігаючі діуретики можуть збільшувати тубулярну реабсорбцію магнію, тому їх можна приймати тільки під контролем лікаря.

Магній може знижувати рівень глікозидів наперстянки у плазмі крові, тому пацієнтам, які приймають препарати наперстянки, препарат можна призначати тільки під постійним лікарським контролем!

Застосування гідралізину, ізоніазиду, пеніциламіну та пероральних контрацептивів збільшує потребу у вітаміні В6.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 3 або 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.