БЕЛАДОНИ ЕКСТРАКТ супозиторії 15 мг

Приватне акціонерне товариство "Лекхім-Харків"

Форма випуску та дозування

Супозиторії, 15 мг

Супозиторії, 15 мг

Упаковка

Блістер №5x2

Блістер №5x2

від 15.99 грн

Є ефективні аналоги

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Супозиторії ректальні

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/7069/01/01

Дата останнього оновлення: 09.12.2020

Загальна інформація

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: При застосуванні з інгібіторами моноаміноксидази виникають аритмії серця; з хінідином, новокаїнамідом – спостерігається сумація холінолітичного ефекту.Може зменшувати тривалість та глибину дії наркотичних засобів, послаблює аналгетичну дію опіатів.
 • Заявник: Приватне акціонерне товариство "Лекхім - Харків", Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: При лікуванні препаратом рекомендується утримуватися від керування транспортними засобами або виконання робіт, що потребують підвищеної уваги і точної координації.
 • Наказ МОЗ: №600 від 28.09.2007
 • Особливі застереження: З обережністю застосовувати пацієнтам з гіпертрофією передміхурової залози без обструкції сечовивідних шляхів, з хворобою Дауна, при церебральному паралічі, з печінковою і нирковою недостатністю, при рефлюкс-езофагіті; грижі стравохідного отвору діафрагми, що поєднується з рефлюкс-езофагітом, запальними захворюваннями кишечнику, включаючи неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона, мегаколон; пацієнтам з ксеростомією, хворим літнього віку або ослабленим хворим, при хронічних захворюваннях легень без оборотної обструкції, при хронічних захворюваннях легень, що супроводжуються низьким продукуванням мокротиння, що важко відділяється, особливо в ослаблених хворих, при вегетативній (автономній) нейропатії, пошкодженнях мозку.
 • Передозування: Симптоми:посилення проявів побічних реакцій, нудота, блювання, тахікардія, зниження артеріального тиску, збудження, дратівливість, тремор, судоми, безсоння, сонливість, галюцинації, гіпертермія, пригнічення центральної нервової системи, пригнічення активності дихального і судинорухового центрів.
 • Побічні реакції: Шлунково-кишкові розлади:сухість у роті, відчуття спраги, порушення смакових відчуттів, дисфагія, зменшення моторики кишечнику аж до атонії, зменшення тонусу жовчовивідних шляхів та жовчного міхура.
 • Показання: Геморой, тріщини заднього проходу.
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до беладони або до компонентів препарату. Захворювання серцево-судинної системи, при яких збільшення частоти серцевих скорочень може бути небажаним: миготлива аритмія, тахікардія, хронічна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, мітральний стеноз, тяжка артеріальна гіпертензія. Глаукома. Затримка сечі або схильність до неї. Міастенія. Захворювання шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються непрохідністю. Гіпертермічний синдром. Тиреотоксикоз. Гостра кровотеча.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/7069/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Atropa belladonna**
 • Склад: 1 супозиторій містить: беладони екстракт густий ((4,8-5,2) : 1) (Belladonnae extractum spissum) екстрагент 20 % (об/об) етанол)) (у перерахуванні на суму алкалоїдів 0,00023 г) – 0,015 г (15 мг)
 • Терміни зберігання: 3 роки.
 • Торгівельне найменування: БЕЛАДОНИ ЕКСТРАКТ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище25 °C.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування.

Упаковка

Блістер №5x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

БЕЛАДОНИ Екстракт

(BELLADONNA EXTRACT)

 

Склад:

діючаречовина:belladonna extract dense;

1 супозиторіймістить:беладониекстрактгустий ((4,8-5,2) : 1) (Belladonnae extractum spissum)екстрагент 20 % (об/об)етанол)) (уперерахуваннінасумуалкалоїдів 0,00023 г) – 0,015 г (15 мг);

допоміжні речовини:фенол, твердий жир.

 

Лікарська форма.Супозиторії ректальні.

Основні фізико-хімічні властивості:супозиторії від білого з кремуватим відтінком до світло-коричневого кольору, кулеподібної форми. Допускається наявність нальоту на поверхні супозиторія.

 

Фармакотерапевтична група.Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування. Код АТХ С05А Х.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат для місцевого лікування геморою. Препарат чинить знеболювальну, протизапальну та спазмолітичну дію.

Беладони екстракт чинить холінолітичну дію, послаблює спазм мускулатури кишечнику, зменшує перистальтику кишечнику.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Геморой, тріщини заднього проходу.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до беладони або до компонентів препарату. Захворювання серцево-судинної системи, при яких збільшення частоти серцевих скорочень може бути небажаним: миготлива аритмія, тахікардія, хронічна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, мітральний стеноз, тяжка артеріальна гіпертензія. Глаукома. Затримка сечі або схильність до неї. Міастенія. Захворювання шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються непрохідністю. Гіпертермічний синдром. Тиреотоксикоз. Гостра кровотеча.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При застосуванні з інгібіторами моноаміноксидази виникають аритмії серця; з хінідином, новокаїнамідом – спостерігається сумація холінолітичного ефекту.Може зменшувати тривалість та глибину дії наркотичних засобів, послаблює аналгетичну дію опіатів.

При одночасному застосуванні з димедролом або дипразином дія препарату посилюється; з нітратами, галоперидолом, кортикостероїдами для системного застосування – зростає вірогідність підвищення внутрішньоочного тиску; з сертраліном – посилюється депресивний ефект обох препаратів; зі спіронолактоном, міноксидилом – знижується ефект спіронолактону та міноксидилу; з пеніцилінами – посилюється ефект обох препаратів; з нізатидином – посилюється дія нізатидину; з кетоконазолом – зменшується всмоктування кетоконазолу; з аскорбіновою кислотою та атапульгітом – знижується дія атропіну; з пілокарпіном – знижується ефект пілокарпіну при лікуванні глаукоми; з окспренолоном – знижується антигіпертензивний ефект препарату. Під дією октадину можливе зменшення гіпосекреторної дії атропіну, який послаблює дію М-холіноміметиків та антихолінестеразних засобів. При одночасному застосуванні з сульфаніламідними препаратами зростає ризик ураження нирок; з препаратами, що містять калій – можливо утворення виразок кишечнику; з нестероїдними протизапальними засобами – зростає ризик утворення виразок шлунка та кровотеч.

Дія препарату може посилюватися при одночасному застосуванні інших препаратів з антимускариновим ефектом: М-холіноблокаторів, протипаркінсонічних препаратів (амантадин), спазмолітиків, деяких антигістамінних засобів, препаратів групи бутирофенону, фенотіазинів, диспірамідів, хінідину та трициклічних антидепресантів, неселективних інгібіторів зворотного нейронального захоплення моноамінів.

Пригнічення перистальтики під дією атропіну може призвести до зміни всмоктування інших лікарських засобів.

 

Особливості застосування.

З обережністю застосовувати пацієнтам з гіпертрофією передміхурової залози без обструкції сечовивідних шляхів, з хворобою Дауна, при церебральному паралічі, з печінковою і нирковою недостатністю, при рефлюкс-езофагіті; грижі стравохідного отвору діафрагми, що поєднується з рефлюкс-езофагітом, запальними захворюваннями кишечнику, включаючи неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона, мегаколон; пацієнтам з ксеростомією, хворим літнього віку або ослабленим хворим, при хронічних захворюваннях легень без оборотної обструкції, при хронічних захворюваннях легень, що супроводжуються низьким продукуванням мокротиння, що важко відділяється, особливо в ослаблених хворих, при вегетативній (автономній) нейропатії, пошкодженнях мозку.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю застосування препарату можливе лише за призначенням лікаря у випадку, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

При лікуванні препаратом рекомендується утримуватися від керування транспортними засобами або виконання робіт, що потребують підвищеної уваги і точної координації.

 

Спосіб застосування та дози.

Дорослим застосовувати ректальнопо 1 супозиторію 2-3 рази на добу. У разі необхідності можна застосовувати частіше(за призначенням лікаря).

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально з урахуванням перебігу та тяжкості захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту, загальної тактики лікування. Рекомендована тривалість курсу лікування становить 5-7 днів.

 

Діти.Даних щодо безпеки та ефективності застосування препарату дітям немає.

 

Передозування.

Симптоми:посилення проявів побічних реакцій, нудота, блювання, тахікардія, зниження артеріального тиску, збудження, дратівливість, тремор, судоми, безсоння, сонливість, галюцинації, гіпертермія, пригнічення центральної нервової системи, пригнічення активності дихального і судинорухового центрів.

Лікування.Парентеральневведення холіноміметиків і антихолінестеразних засобів. Лікування симптоматичне.

 

Побічні реакції.

Шлунково-кишкові розлади:сухість у роті, відчуття спраги, порушення смакових відчуттів, дисфагія, зменшення моторики кишечнику аж до атонії, зменшення тонусу жовчовивідних шляхів та жовчного міхура.

З боку нирок та сечовивідних шляхів:утруднення та затримка сечовипускання.

З боку серця:відчуття серцебиття; аритмія, включаючи екстрасистолію; ішемія міокарда.

З боку судин:почервоніння обличчя, припливи.

Неврологічні розлади:головний біль, запаморочення.

З боку органів зору:розширення зіниць, фотофобія, параліч акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску.

З боку дихальної системи та органів середостіння:зменшення секреторної активності та тонусу бронхів, що призводить до утворення в’язкого мокротиння, яке тяжко відкашлюється.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’янка, ексфоліативний дерматит, гіперемія.

З боку імунної системи:анафілактичні реакції, анафілактичний шок.

Інші:зменшення потовиділення, сухість шкіри, дизартрія.

 

Термін придатності.

3 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище25 °C.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.По 5 супозиторіїв у блістері, по 2 блістери у пачці.

 

Категорія відпуску.

Без рецепта.

 

Виробник.

Приватне акціонерне товариство«Лекхім-Харків».

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна,61115,Харківська обл., місто Харків, вулиця Северина Потоцького, будинок 36.

 


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применениюлекарственного средства

 

красавки экстракт

(BELLADONNA EXTRACT)

 

Состав:

действующее вещество:belladonnaextractdense;

1 суппозиторий содержит: красавки экстракт густой ((4,8-5,2) : 1) (Belladonnaeextractumspissum) экстрагент 20 % (об/об) этанол)) (в пересчете на сумму алкалоидов 0,00023 г) – 0,015 г (15 мг);

вспомогательные вещества:фенол,твердый жир.

 

Лекарственная форма.Суппозиторииректальные.

Основные физико-химические свойства:суппозитории от белого с кремоватым оттенком до светло-коричневого цвета, пулеобразной формы. Допускается наличие налета на поверхности суппозитория.

 

Фармакотерапевтическая группа.Средства для лечения геморроя и анальных трещин для местного применения. Код АТХ С05А Х.

 

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика.

Препарат для местного лечения геморроя. Препарат оказывает обезболивающее, противовоспалительное и спазмолитическое действие.

Красавки экстракт оказывает холинолитическое действие, ослабляет спазм мускулатуры кишечника, уменьшает перистальтику кишечника.

 

Клинические характеристики.

Показания.

Геморрой, трещины заднего прохода.

Противопоказания.

Повышенная чувствительность к красавке или к компонентам препарата. Заболевания сердечно-сосудистой системы, при которых увеличение частоты сердечных сокращений может быть нежелательным: мерцательная аритмия, тахикардия, хроническая сердечная недостаточность, ишемическая болезнь сердца, митральный стеноз, тяжелая артериальная гипертензия. Глаукома. Задержка мочи или склонность к ней. Миастения. Заболевания желудочно-кишечного тракта, сопровождающиеся непроходимостью. Гипертермический синдром. Тиреотоксикоз. Острое кровотечение.

 

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.

При применении с ингибиторами моноаминоксидазы возникают аритмии сердца; с хинидином, новокаинамидом – наблюдается суммация холинолитического эффекта. Может уменьшать продолжительность и глубину действия наркотических средств, ослабляет анальгетическое действие опиатов.

При одновременном применении с димедролом или дипразином действие препарата усиливается; с нитратами, галоперидолом, кортикостероидами для системного применения – возрастает вероятность повышения внутриглазного давления; с сертралином – усиливается депрессивный эффект обоих препаратов; со спиронолактоном, миноксидилом – снижается эффект спиронолактона и миноксидила; с пенициллинами – усиливается эффект обоих препаратов; с низатидином – усиливается действие низатидина; с кетоконазолом – уменьшается всасывание кетоконазола; с аскорбиновой кислотой и аттапульгитом – снижается действие атропина; с пилокарпином – снижается эффект пилокарпина при лечении глаукомы; с окспренолоном – снижается антигипертензивный эффект препарата. Под действием октадина возможно уменьшение гипосекреторного действия атропина, который ослабляет действие М-холиномиметиков и антихолинэстеразных средств. При одновременном применении с сульфаниламидными препаратами возрастает риск поражения почек; с препаратами, содержащими калий – возможно образование язв кишечника; с нестероидными противовоспалительными средствами – возрастает риск образования язв желудка и кровотечений.

Действие препарата может усиливаться при одновременном применении других препаратов с антимускариновым эффектом: М-холиноблокаторов, противопаркинсонических препаратов (амантадин), спазмолитиков, некоторых антигистаминных средств, препаратов группы бутирофенона, фенотиазинов, диспирамидов, хинидина и трициклических антидепрессантов, неселективных ингибиторов обратного нейронального захвата моноаминов.

Угнетение перистальтики под действием атропина может привести к изменению всасывания других лекарственных средств.

 

Особенности применения.

С осторожностью применять пациентам с гипертрофией предстательной железы без обструкции мочевыводящих путей, с болезнью Дауна, при церебральном параличе, с печеночной и почечной недостаточностью, при рефлюкс-эзофагите; грыже пищеводного отверстия диафрагмы, сочетающейся с рефлюкс-эзофагитом, воспалительными заболеваниями кишечника, включая неспецифический язвенный колит и болезнь Крона, мегаколон; пациентам с ксеростомией, больным пожилого возраста или ослабленным больным, при хронических заболеваниях легких без обратимой обструкции, при хронических заболеваниях легких, сопровождающихся низким продуцированием мокроты, которая трудно отделяется, особенно у ослабленных больных, при вегетативной (автономной) нейропатии, повреждениях мозга.

 

Применение в период беременности или кормления грудью.

В период беременности или кормления грудью применение препарата возможно только по назначению врача в случае, если ожидаемая польза для матери превышает потенциальный риск для плода/ребенка.

 

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами.

При лечении препаратом рекомендуется воздерживаться от управления транспортными средствами или выполнения работ, требующих повышенного внимания и точной координации.

 

Способ применения и дозы.

Взрослым применять ректально по 1 суппозиторию 2-3 раза в сутки. При необходимости можно применять чаще(поназначению врача).

Продолжительность курса лечения определяет врач индивидуально с учетом течения и тяжести заболевания, достигнутого терапевтического эффекта, общей тактики лечения. Рекомендуемая продолжительность курса лечения составляет 5-7 дней.

 

Дети.Данных о безопасности и эффективности применения препарата детям нет.

 

Передозировка.

Симптомы:усиление проявлений побочных реакций, тошнота, рвота, тахикардия, снижение артериального давления, возбуждение, раздражительность, тремор, судороги, бессонница, сонливость, галлюцинации, гипертермия, угнетение центральной нервной системы, подавление активности дыхательного и сосудодвигательного центров.

Лечение.Парентеральноевведение холиномиметиков и антихолинэстеразных средств. Лечение симптоматическое.

 

Побочные реакции.

Желудочно-кишечные расстройства:сухость во рту, ощущение жажды, нарушение вкусовых ощущений, дисфагия, уменьшение моторики кишечника вплоть до атонии, уменьшение тонуса желчевыводящих путей и желчного пузыря.

Со стороны почек и мочевыводящих путей:затруднение и задержка мочеиспускания.

Со стороны сердца:ощущение сердцебиения; аритмия, включая экстрасистолию; ишемия миокарда.

Со стороны сосудов:покраснение лица, приливы.

Неврологические расстройства:головная боль, головокружение.

Со стороны органов зрения:расширение зрачков, фотофобия, паралич аккомодации, повышение внутриглазного давления.

Со стороны дыхательной системы и органов средостения:уменьшение секреторной активности и тонуса бронхов, приводящее к образованию вязкой мокроты, которая тяжело откашливается.

Со стороны кожи и подкожной клетчатки:кожная сыпь, крапивница, эксфолиативный дерматит, гиперемия.

Со стороны иммунной системы:анафилактические реакции, анафилактический шок.

Другие:уменьшение потоотделения, сухость кожи, дизартрия.

 

Срок годности.

3 года.

 

Условия хранения.

Хранить при температуре не выше 25 °C.

Хранить в недоступном для детей месте.

 

Упаковка.По 5 суппозиториев в блистере, по 2 блистера в пачке.

 

Категория отпуска.

Без рецепта.

 

Производитель.

Частное акционерное общество«Лекхим-Харьков».

 

Местонахождение производителя и его адрес места осуществления деятельности.

Украина,61115,Харьковская обл., город Харьков, улица Северина Потоцкого, дом 36.

 

Дата последнего пересмотра.