АНДИПАЛ-ФОРТЕ таблетки

N/A

info
Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 01.12.2019

Форма випуску та дозування

tab

Таблетки

Упаковка

стрипи №10x1

Варіанти дозування

Дозування

-

Варіанти дозування

-

Форма

Таблетки

Еквівалентність

N/A

info

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • Наказ МОЗ: №685 від 21.10.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/10129/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Синонімічне найменування: Comb drug
  • Склад: 1 таблетка містить: метамізолу натрію 500 мг (0,5 г), бендазолу гідрохлориду 40 мг (0,04 г), папаверину гідрохлориду 40 мг (0,04 г)
  • Терміни зберігання:
  • Торгівельне найменування: АНДИПАЛ - ФОРТЕ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Аналгетики та антипіретики. Метамізол натрію, комбінації без психолептиків.

Упаковка

стрипи №10x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

АНДИПАЛ-ФОРТЕ

(ANDIPALUM-FORTE)

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг (0,5 г), бендазолу гідрохлориду 40 мг (0,04 г), папаверину гідрохлориду 40 мг (0,04 г);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк. 

Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору.

Назва і місцезнаходження виробника. ВАТ “Монфарм”, Україна, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.

Фармакотерапевтична група.

Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B B52.

Фармакологічні властивості. Комбінований препарат з аналгезивним, спазмолітичним і судинорозширювальним ефектами, обумовленими специфічною дією його компонентів. Препарат чинить також антигіпертензивну та жарознижувальну дію.

Метамізол натрію – нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ) групи похідних піразолону, виявляє протизапальний, знеболювальний та жарознижувальний ефекти, механізм дії яких обумовлений інгібуванням ЦОГ і блокуванням синтезу простагландинів з арахідонової кислоти, а також порушенням проведення больових екстра- та пропріорецептивних імпульсів, підвищенням порога збудливості таламічних центрів больової чутливості, збільшенням тепловіддачі.

Бендазолу гідрохлорид – володіє судинорозширювальним, спазмолітичним, гіпотензивним ефектами, а також чинить стимулювальну дію на функції спинного мозку і сприяє відновленню функцій периферичних нервів, чинить помірну імуностимулювальну дію.

Папаверину гідрохлорид – володіє міотропним спазмолітичним, гіпотензивним ефектом. Блокує фосфодіестеразу, спричиняє накопичення цАМФ і зниження вмісту кальцію в клітині, розслабляє гладкі м’язи судин і внутрішніх органів.

Показання для застосування. Больовий синдром, що пов’язаний зі спазмом судин або гладких м’язів внутрішніх органів.

Протипоказання.  Підвищена чутливість до складових препарату; захворювання крові – агранулоцитоз, тромбоцитопенія, нейтропенія; гепатопорфірія, виражені порушення функції печінки та нирок, коматозний стан, пригнічення дихання, бронхообструктивний синдром, гемолітична анемія, AV-блокада, глаукома, вагітність, період годування груддю, дитячий вік.

Особливі застереження.

З обережністю застосовувати при схильності до артеріальної гіпотензії, при захворюванні нирок в анамнезі, особам, які зловживають алкоголем; пацієнтам із черепно-мозковою травмою, порушеннями функції печінки і нирок, гіпотиреозом, недостатністю функції надниркових залоз, гіпертрофією передміхурової залози, при надшлуночковій тахікардії і шоковому стані.

При застосуванні необхідно контролювати картину периферичної крові.

У період лікування слід виключити вживання алкоголю.

Не рекомендується тривале застосування препарату.

Не застосовувати для лікування болю у животі до з’ясування її причини, при зниженні перистальтики кишечнику.

У осіб літнього віку є ризик виникнення гіпертермії.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не рекомендується застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Під час лікування препаратом слід уникати керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами.

Діти. Не рекомендуєтьсязастосовувати дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози. 

Дорослим і дітям віком старше 12 роківзастосовувати внутрішньо по 1 таблетці 2 рази на добу.

Максимальна добова доза становить 3 таблетки.

Курс лікування залежить від характеру і перебігу захворювання, досягнутого ефекту, характеру комплексної фармакотерапії, що застосовується, але тривалість лікування не має перевищувати 3 діб.

Передозування.

Симптоми: нудота, блювання, діарея, біль у ділянці шлунково-кишкового тракту,прискорене серцебиття, помірна ядуха, шум у вухах, сонливість, олігурія. При тривалому застосуванні у високих дозах: порушення функції печінки, нейтропенія,геморагічний синдром, можливі судоми і порушення свідомості.

Лікування. Промивання шлунка, призначення сорбентів, сольових проносних, проведення форсованого діурезу. При виникненні судом звернутися до лікаря.

Побічні ефекти.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, запор;

алергічні реакції: кропив’янка, кон’юнктивіт, набряк Квінке, у рідких випадках – синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла, бронхоспастичний синдром та анафілактичний шок;

з боку системи крові: лейкопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз;

з боку нирок та сечовидільної системи: олігурія, анурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит, забарвлення сечі в червоний колір;

з боку серцево-судинної системи: AV-блокада, шлуночкова екстрасистолія, зменшення серцевого викиду;

з боку центральної нервової системи: сонливість, посилене потовиділення.

У разі появи будь-яких небажаних явищ хворому необхідно порадитися з лікарем!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні препарату зі спазмолітиками, седативними, діуретичними засобами підсилюється гіпотензивний ефект. Препарат зменшує ефект допегіту, підвищує гіпоглікемічну активність пероральних протидіабетичних препаратів, посилює ефект етанолу, непрямих антикоагулянтів, глюкокортикостероїдів (ГКС) та індометацину. При одночасному використанні з циклоспорином знижується концентрація останнього в крові. Ефективність андипалу зменшують фенилбутазон, барбітурати та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки, одночасне призначення з іншими ненаркотичними анальгетиками, трициклічними антидепресантами, гормональними контрацептивами та алопуринолом призводить до посилення токсичного ефекту андипалу. Седативні засоби і транквілізатори посилюють знеболювальну дію андипалу. Тіамазол та сарколізин підвищують ризик розвитку порушення кровотворення. Ефект андипалу посилюють кодеїн, блокаториН2-рецепторів та пропранолол. Препарат можна призначати з іншими гіпотензивними препаратами.

Термін придатності.  2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у стрипах.

Категорія відпуску. Без рецепта.