АНАЛЬГІН таблетки 500 мг

Форма випуску та дозування

Таблетки, 500 мг

Таблетки, 500 мг

Упаковка

Блістер №6x1
Блістер №10x1

Блістер №6x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C.1

info

Діюча речовина

МЕТАМІЗОЛ НАТРІЮ

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/8299/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Діти: Препарат застосовувати дітям віком від 14 років.
 • Заявник: ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Не впливає.
 • Наказ МОЗ: №906 від 15.12.2011
 • Особливі застереження: Перед початком лікування препаратом слід порадитися з лікарем.
 • Передозування: Симптоми:гіпотермія, виражене зниження артеріального тиску, тахікардія, дисфагія, відчуття серцебиття, задишка, шум у вухах, нудота, блювання, гастралгія/гастрит, біль у шлунку, олігурія, анурія,слабкість, сонливість, марення, порушення свідомості, судомний синдром; можливийрозвиток гострого агранулоцитозу, геморагічного синдрому, гострої ниркової та печінкової недостатності, паралічу дихальних м’язів.
 • Побічні реакції: З боку сечовидільної системи: транзиторна олігурія, анурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит, червоний колір сечі.
 • Показання: Больовий синдром різного походження: головний, зубний біль, невралгія, радикуліт, міалгія, біль під час менструацій. Як допоміжний засіб для зменшення болю після хірургічних і діагностичних втручань. Гіпертермічний синдром при інфекційно-запальних захворюваннях.
 • Протипоказання: Відома або підозрювана гіперчутливість до метамізолу натрієвої солі та до інших компонентів препарату, похідних піразолону (бутадіон, трибузон,антипірин); підозра на гостру хірургічну патологію; анемія будь-якої етіології, цитостатична або інфекційна нейтропенія; зміна складу периферичної крові: агранулоцитоз, лейкопенія; виражені порушення функції печінки чи/та нирок; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; бронхіальнаастма; спадкова гемолітична анемія.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/8299/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить: метамізолу натрію 500 мг
 • Терміни зберігання: 5р.
 • Торгівельне найменування: АНАЛЬГІН
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Аналгетики та антипіретики. Метамізол натрію.

Упаковка

Блістер №6x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АНАЛЬГІН

(Analgin)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви:меtаmіzоlе sоdіum, [(1,5-диметил-3-оксо-2-феніл-2,3-дигідро-1 Н-піразол-4-іл)-N-метил-аміно] метансульфонат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою;

склад:1таблетка містить метамізолу натрію 500 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анальгетики та антипіретики. Метамізол натрію.

Код АТС N02В В02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Анальгін (метамізол натрію) чинить аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію. Аналгетичний ефект обумовлено інгібіцією ЦОГ та блокуванням синтезу простагландинів з арахідонової кислоти, що беруть участь у формуванні реакції на больові подразники (брадикініни, простагландини та ін.); уповільненням проведення екстра- та пропріоцептивних больових імпульсів у центральній нервовій системі, підвищенням порога збудливості таламічних центрів больової чутливості та послабленням реакції структур головного мозку, що відповідають за сприймання болю. Антипіретичний ефект обумовлено зменшенням утворення і вивільнення з нейтрофільних гранулоцитів субстанцій, що впливають на теплопродукцію.

Протизапальний ефект пов'язаний із пригніченням синтезу простагландинів.

Фармакокінетика. Метамізол натрію добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Терапевтична концентрація в плазмі крові досягається приблизно через півгодини після прийому препарату. Максимальна плазмова концентрація метамізолу натрію після перорального прийому у дозі 6 мг/кг маси тіла досягається через 1-1,5 години. У незначній кількості зв'язується з білками плазми крові та інтенсивно метаболізується в печінці: значна частина речовини гідролізується з утворенням 4-метиламіноантипірину, що деметилюється з утворенням фармакологічно активного 4-аміноантипірину, 50 – 60 % якого зв’язується з білками плазми крові, і ацетильоване похідне якого виводиться із сечею. Препарат також проникає через плаценту та у грудне молоко.

Показання для застосування. Больовий синдром різного походження, помірного та легкого ступеня; головний, зубний біль, невралгія, радикуліт, міозит, біль під час менструації. Як допоміжний засіб може застосовуватися для послаблення болю після хірургічних і діагностичних втручань. Гіпертермічний синдром.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і підліткам віком від 14 років призначають по 1/2 – 1 таблетки 1-2 рази на добу. Таблетки приймають після їди, запиваючи невеликою кількістю води. Максимальна разова доза – 1 г (2 таблетки), максимальна добова доза – 3 г (6 таблеток). Тривалість прийому препарату – не більше 3 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірний висип, набряк Квінке), синдром Стівенса-Джонсона, Лайєлла, анафілактичний шок, тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, лейкопенія, анемія, агранулоцитоз, бронхоспазм.

Протипоказання. Підвищена чутливість до метамізолу натрію, похідних піразолону (бутадіон, трибузон, антипірин). Виражені порушення функції печінки чи/та нирок. Захворювання системи крові. Дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Вагітність, період годування груддю, бронхіальна астма. Дитячий вік до 14 років, спадкова гемолітична анемія.

Передозування.

Симптоми: гіпотермія, відчуття серцебиття, задишка, шум у вухах, нудота, блювання, слабкість, сонливість, марення, порушення свідомості, судомний синдром; можливий розвиток гострого агранулоцитозу, гострої ниркової і печінкової недостатності.

Лікування: промивання шлунка, призначення сольових проносних, активованого вугілля та проведення форсованого діурезу, симптоматична терапія, спрямована на підтримку життєво важливих функцій.

Особливості застосування. Виключається застосування препарату для зняття гострого болю у животі (до з'ясування причини). При застосуванні препарату необхідно контролювати склад периферичної крові (лейкоцитарну формулу). З обережністю застосовують для лікування пацієнтів із захворюваннями нирок в анамнезі (пієлонефрит, гломерулонефрит), алергічні захворювання та при тривалому алкогольному анамнезі, гіпотонії.

При застосуванні Анальгіну можливе забарвлення сечі в червоний колір у зв'язку з виділенням метаболіту. На час лікування припинити годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування метамізолу з іншими ненаркотичними аналгетиками може призвести до взаємного посилення токсичних ефектів. Седативні засоби та транквілізатори (сибазон, тріоксазин, валокардин, кодеїн, анаприлін, блокатори Н2-рецепторів) посилюють знеболювальну дію метамізолу. Трициклічні антидепресанти (амізол, доксепін), пероральні контрацептиви, алопуринол порушують метаболізм метамізолу в печінці та підвищують його токсичність. Барбітурати (фенобарбітал, беласпон), фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки послабляють дію метамізолу. Необхідна обережність при одночасному застосуванні препарату з сульфоніламідними цукрознижувальними препаратами (посилюється гіпоглікемічна дія) та діуретиками (фуросемід). Сарколізин і мерказоліл збільшують імовірність розвитку лейкопенії. Метамізол натрію посилює седативну дію алкоголю та знижує концентрацію циклоспорину в плазмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15 - 25 оС. Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 6 або 10 таблеток у блістерах.

Виробник. ПАТ “Хімфармзавод “Червона зірка”.

Адреса. 61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська,1.

Тел./факс: (057) 733-10-96, 733-07-04.