info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки АНАЛЬГІН таблетки 500 мг Блістер №10x1

АНАЛЬГІН таблетки 500 мг

Хімфармзавод Червона зірка

Форма випуску та дозування

Таблетки, 500 мг

Таблетки, 500 мг

Упаковка

Блістер №6x1
Блістер №10x1

Блістер №6x1

info
На фото препарат іншої форми/дозування/упаковки АНАЛЬГІН таблетки 500 мг Блістер №10x1

Аналоги

bioequivalence-icon
АНАЛЬГІН-ЗДОРОВ’Я
АНАЛЬГІН-ЗДОРОВ’Я 500 мг

ТОВ ФК Здоров'я(UA)

Таблетки

АНАЛЬГІН
АНАЛЬГІН 500 мг

Тернофарм(UA)

Таблетки

АНАЛЬГІН
АНАЛЬГІН 500 мг

Монфарм(UA)

Таблетки

АНАЛЬГІН
АНАЛЬГІН 500 мг

АТ Лубнифарм(UA)

Таблетки

АНАЛЬГІН
АНАЛЬГІН 500 мг

Агрофарм(UA)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C.1

info

Діюча речовина

МЕТАМІЗОЛ НАТРІЮ

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/8299/01/01

Дата останнього оновлення: 19.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить метамізолу натрієву сіль 500 мг (0, 5 г)
  • Торгівельне найменування: АНАЛЬГІН
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
  • Фармакотерапевтична група: Аналгетики та антипіретики. Метамізол натрію.

Упаковка

Блістер №6x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

АНАЛЬГІН

(Analgin)

Склад:

діюча речовина: метамізолу натрієва сіль;

1 таблетка міститьметамізолу натрієву сіль 500 мг (0, 5 г);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Метамізол натрію.

Код АТХ N02В В02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Анальгін (метамізолу натрієва сіль) чинить аналгетичну, жарознижувальну тапротизапальну дію. Аналгетичний ефект обумовлений інгібіцією циклооксигеназита блокуваннямсинтезу простагландинів з арахідонової кислоти, що беруть участь у формуванні реакції на больовіподразники (брадикініни, простагландини); уповільненням проведення екстра- тапропріоцептивних больових імпульсів у центральній нервовій системі, підвищенням порогазбудливості таламічних центрів больової чутливості та послабленням реакції структурголовного мозку, що відповідають за відчуття болю. Антипіретичний ефект обумовлений зменшенням утворення і вивільнення з нейтрофільнихгранулоцитів субстанцій, що впливають на теплопродукцію. Протизапальний ефект пов’язаний із пригніченням синтезу простагландинів.

Фармакокінетика.

Метамізолу натрієва сіль добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Терапевтична концентрація у плазмі крові досягається приблизно через півгодини післяприйому препарату. Максимальна плазмова концентрація метамізолу натрієвої солі післяперорального прийому у дозі 6 мг/кг маси тіла досягається через 1–1, 5 години. У незначній кількості зв’язується з білками плазми крові та інтенсивно метаболізується у печінці: значначастина речовини гідролізується з утворенням4-метиламіноантипірину, що деметилюється з утворенням фармакологічно активного4-аміноантипірину, 50–60 % якого зв’язується з білками плазми крові, ацетильована похіднаякого виводиться із сечею. Препарат також проникає через плаценту та у грудне молоко.

Клінічні характеристики.

Показання.

Больовий синдром різного походження: головний, зубний біль, невралгія, радикуліт, міалгія, біль під час менструацій. Як допоміжний засіб для зменшення болю після хірургічних і діагностичних втручань. Гіпертермічний синдром при інфекційно-запальних захворюваннях.

Протипоказання.

Відома або підозрювана гіперчутливість до метамізолу натрієвої солі та до інших компонентів препарату, похідних піразолону (бутадіон, трибузон, антипірин); підозра на гостру хірургічну патологію; анемія будь-якої етіології, цитостатична або інфекційна нейтропенія; зміна складу периферичної крові: агранулоцитоз, лейкопенія; виражені порушення функції печінки чи/та нирок; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; бронхіальнаастма; спадкова гемолітична анемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами таінші види взаємодій.

Рентгеноконтрастні речовини, колоїдні кровозамінники, пеніцилін – не слід застосовувати під час лікування метамізолу натрієвою сіллю.

Хлорпромазин або інші похідні фенотіазину – можливий розвиток вираженої гіпотермії.

Непрямі антикоагулянти, фенітоїн, глюкокортикостероїди, індометацин, ібупрофен – метамізолу натрієва сіль збільшує активність цих препаратів шляхом витіснення їх зі зв’язку з білком.

Глютетимід зменшує ефективність метамізолу натрієвої солі.

Інші нестероїдні протизапальні препарати – посилюється їх знеболювальна та жарознижувальна дія та збільшується імовірність адитивних небажаних побічних ефектів.

Тіамазол, препарати, що пригнічують активність кісткового мозку, у т. ч. препарати золота – збільшується імовірність гематотоксичності, у т. ч. розвитку лейкопенії.

Метотрексат – метамізолу натрієва сіль у високих дозах може призвести до збільшення концентрації метотрексату у плазмі кровіта посилення його токсичних ефектів (насамперед на травний тракт і систему кровотворення).

Діуретики (фуросемід) – можливе зниження діуретичного ефекту.

Одночасне застосування метамізолу натрієвої солі з іншиминенаркотичними аналгетиками може призвести до взаємного посилення токсичних ефектів. Седативні засоби та транквілізатори (сибазон, тріоксазин, валокардин, кодеїн, анаприлін, блокатори Н2-рецепторів) посилюють знеболювальну дію метамізолу натрієвої солі. Трициклічніантидепресанти (амізол, доксепін), пероральні контрацептиви, алопуринол порушуютьметаболізм метамізолу натрієвої солі у печінці та підвищують її токсичність. Барбітурати(фенобарбітал, беласпон), фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментівпечінки послабляють дію метамізолу натрієвої солі. Необхідна обережність при одночасному застосуванніпрепарату з сульфаніламідними, цукрознижувальними препаратами (посилюєтьсягіпоглікемічна дія) та діуретиками (фуросемід). Сарколізин і мерказоліл збільшуютьімовірність розвитку лейкопенії. Метамізолу натрієва сіль посилює седативну дію алкоголю тазнижує концентрацію циклоспорину у плазмі.

Особливості застосування.

Перед початком лікування препаратом слід порадитися з лікарем.

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату.

Оскільки метамізолу натрієва сіль має протизапальні і знеболювальні властивості, вона може маскувати ознаки інфекції, симптоми неінфекційних захворювань і ускладнень з больовим синдромом, що може утруднити їх діагностику.

При застосуванні препарату слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам:

– літнього віку – може призвести до підвищення частоти побічних реакцій, особливо з боку травного тракту;

– з наявними алергічними захворюваннями (у т. ч. полінозом) або з такими захворюваннями в анамнезі – підвищується ризик алергічних реакцій;

– з запальними захворюваннями кишечнику, включаючи неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона;

– з порушеннями функцій нирок, із захворюваннями нирок в анамнезі (пієлонефрит, гломерулонефрит);

– з вираженою артеріальною гіпотензією, серцево-судинною недостатністю;

– з хронічним алкоголізмом;

– при одночасному застосуванні цитостатичних лікарських засобів (тільки під контролем лікаря).

Пацієнтів слід попередити до початку лікування, що при появі без видимої причини ознобу, гарячки, болю в горлі, утрудненого ковтання, кровоточивості ясен, збліднення шкірних покривів, астенії, при розвитку вагініту або проктиту прийом препарату слід негайно припинити. Також прийом препарату необхідно припинити при перших висипах на шкірі та слизових оболонках. У разі появи цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

Виключається застосування для зняття гострогоболюу животі (до з’ясування причини).

У хворих на атопічну бронхіальну астму і полінози підвищений ризик розвитку реакцій гіперчутливості.

Не рекомендується регулярний тривалий прийом препарату через мієлотоксичність метамізолу натрієвої солі; у разі тривалого застосування (більше 7 діб) необхідно контролювати картину периферичної крові (лейкоцитарнуформулу), функцію нирок та печінки.

Застосовувати дітям слід під постійним наглядом лікаря.

У період лікування можливе забарвлення сечі в червоний колір (за рахунок виділення метаболіту), що не має клінічного значення.

Не слід застосовувати препарат довше встановленого терміну без консультації з лікарем.

Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або, навпаки, стан здоров’я погіршиться, або з’являться небажані явища, необхідно призупинити застосування препарату та звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого застосування.

При застосуванні препарату необхідно контролювати склад периферичної крові (лейкоцитарну формулу).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим і підліткам віком від 14 років призначатипо½–1таблетці 1–2 рази на добу. Таблетки приймати після їди, запиваючиневеликою кількістю води. Максимальна разова доза – 1г (2 таблетки), максимальна добова доза – 1 г (2 таблетки). Тривалість прийому препарату – не більше 3 днів.

Якщо симптоми захворювання не зникають протягом 3 днів, слід звернутися до лікаря щодо подальшого застосування препарату.

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 14 років.

Передозування.

Симптоми: гіпотермія, виражене зниження артеріального тиску, тахікардія, дисфагія, відчуття серцебиття, задишка, шум у вухах, нудота, блювання, гастралгія/гастрит, біль у шлунку, олігурія, анурія, слабкість, сонливість, марення, порушення свідомості, судомний синдром; можливийрозвиток гострого агранулоцитозу, геморагічного синдрому, гострої ниркової та печінкової недостатності, паралічу дихальних м’язів.

Лікування: відмінити прийом препарату, викликати блювання, провести зондове промивання шлунка, призначити сольові проносні, активоване вугілля. Провести форсований діурез, олужнювання крові, симптоматичну терапію, спрямовануна підтримання життєво важливих функцій. При розвитку судомного синдрому внутрішньовенно ввести діазепам та швидкодіючібарбітурати. У тяжких випадках може потребуватися гемодіаліз, гемоперфузія, перитонеальний діаліз.

При перших симптомах передозування слід негайно звернутися по медичну допомогу.

Побічні реакції.

З боку сечовидільної системи: транзиторна олігурія, анурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит, червоний колір сечі.

З боку системи кровотворення: гранулоцитопенія, анемія, агранулоцитоз, лейкопенія, тромбоцитопенія.

Алергічні реакції: можливі прояви реакцій гіперчутливості, у тому числі висипання на шкірі та слизових оболонках, гіперемія, кон’юнктивіт, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичні набряки, бронхоспастичний синдром, анафілактичний шок, синдром Стівенса–Джонсона, синдром Лайєлла. Інші: зниження артеріального тиску, слабкість, оніміння, тремор, втрата свідомості, гепатит.

Термін придатності. 5 років.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігатив оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 6 або 10 таблеток у блістерах.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.