АНАЛЬГІН таблетки 500 мг

C.1

info
Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 01.12.2019

Форма випуску та дозування

tab

Таблетки, 500 мг

Упаковка

Блістер №6x1

Варіанти дозування

Дозування

500 мг

Варіанти дозування

500 мг

Форма

Таблетки

Еквівалентність

C.1

info

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • Наказ МОЗ: №906 від 15.12.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/8299/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 таблетка містить: метамізолу натрію 500 мг
  • Терміни зберігання: 5р.
  • Торгівельне найменування: АНАЛЬГІН
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Аналгетики та антипіретики. Метамізол натрію.

Упаковка

Блістер №6x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АНАЛЬГІН

(Analgin)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви:меtаmіzоlе sоdіum, [(1,5-диметил-3-оксо-2-феніл-2,3-дигідро-1 Н-піразол-4-іл)-N-метил-аміно] метансульфонат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою;

склад:1таблетка містить метамізолу натрію 500 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анальгетики та антипіретики. Метамізол натрію.

Код АТС N02В В02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Анальгін (метамізол натрію) чинить аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію. Аналгетичний ефект обумовлено інгібіцією ЦОГ та блокуванням синтезу простагландинів з арахідонової кислоти, що беруть участь у формуванні реакції на больові подразники (брадикініни, простагландини та ін.); уповільненням проведення екстра- та пропріоцептивних больових імпульсів у центральній нервовій системі, підвищенням порога збудливості таламічних центрів больової чутливості та послабленням реакції структур головного мозку, що відповідають за сприймання болю. Антипіретичний ефект обумовлено зменшенням утворення і вивільнення з нейтрофільних гранулоцитів субстанцій, що впливають на теплопродукцію.

Протизапальний ефект пов'язаний із пригніченням синтезу простагландинів.

Фармакокінетика. Метамізол натрію добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Терапевтична концентрація в плазмі крові досягається приблизно через півгодини після прийому препарату. Максимальна плазмова концентрація метамізолу натрію після перорального прийому у дозі 6 мг/кг маси тіла досягається через 1-1,5 години. У незначній кількості зв'язується з білками плазми крові та інтенсивно метаболізується в печінці: значна частина речовини гідролізується з утворенням 4-метиламіноантипірину, що деметилюється з утворенням фармакологічно активного 4-аміноантипірину, 50 – 60 % якого зв’язується з білками плазми крові, і ацетильоване похідне якого виводиться із сечею. Препарат також проникає через плаценту та у грудне молоко.

Показання для застосування. Больовий синдром різного походження, помірного та легкого ступеня; головний, зубний біль, невралгія, радикуліт, міозит, біль під час менструації. Як допоміжний засіб може застосовуватися для послаблення болю після хірургічних і діагностичних втручань. Гіпертермічний синдром.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і підліткам віком від 14 років призначають по 1/2 – 1 таблетки 1-2 рази на добу. Таблетки приймають після їди, запиваючи невеликою кількістю води. Максимальна разова доза – 1 г (2 таблетки), максимальна добова доза – 3 г (6 таблеток). Тривалість прийому препарату – не більше 3 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірний висип, набряк Квінке), синдром Стівенса-Джонсона, Лайєлла, анафілактичний шок, тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, лейкопенія, анемія, агранулоцитоз, бронхоспазм.

Протипоказання. Підвищена чутливість до метамізолу натрію, похідних піразолону (бутадіон, трибузон, антипірин). Виражені порушення функції печінки чи/та нирок. Захворювання системи крові. Дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Вагітність, період годування груддю, бронхіальна астма. Дитячий вік до 14 років, спадкова гемолітична анемія.

Передозування.

Симптоми: гіпотермія, відчуття серцебиття, задишка, шум у вухах, нудота, блювання, слабкість, сонливість, марення, порушення свідомості, судомний синдром; можливий розвиток гострого агранулоцитозу, гострої ниркової і печінкової недостатності.

Лікування: промивання шлунка, призначення сольових проносних, активованого вугілля та проведення форсованого діурезу, симптоматична терапія, спрямована на підтримку життєво важливих функцій.

Особливості застосування. Виключається застосування препарату для зняття гострого болю у животі (до з'ясування причини). При застосуванні препарату необхідно контролювати склад периферичної крові (лейкоцитарну формулу). З обережністю застосовують для лікування пацієнтів із захворюваннями нирок в анамнезі (пієлонефрит, гломерулонефрит), алергічні захворювання та при тривалому алкогольному анамнезі, гіпотонії.

При застосуванні Анальгіну можливе забарвлення сечі в червоний колір у зв'язку з виділенням метаболіту. На час лікування припинити годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування метамізолу з іншими ненаркотичними аналгетиками може призвести до взаємного посилення токсичних ефектів. Седативні засоби та транквілізатори (сибазон, тріоксазин, валокардин, кодеїн, анаприлін, блокатори Н2-рецепторів) посилюють знеболювальну дію метамізолу. Трициклічні антидепресанти (амізол, доксепін), пероральні контрацептиви, алопуринол порушують метаболізм метамізолу в печінці та підвищують його токсичність. Барбітурати (фенобарбітал, беласпон), фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки послабляють дію метамізолу. Необхідна обережність при одночасному застосуванні препарату з сульфоніламідними цукрознижувальними препаратами (посилюється гіпоглікемічна дія) та діуретиками (фуросемід). Сарколізин і мерказоліл збільшують імовірність розвитку лейкопенії. Метамізол натрію посилює седативну дію алкоголю та знижує концентрацію циклоспорину в плазмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15 - 25 оС. Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 6 або 10 таблеток у блістерах.

Виробник. ПАТ “Хімфармзавод “Червона зірка”.

Адреса. 61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська,1.

Тел./факс: (057) 733-10-96, 733-07-04.