АЕВІТ капсули

Форма випуску та дозування

Капсули

Капсули

Упаковка

Блістер №10x1
Блістер №10x3
Блістер №10x5
Блістер №20x1
Блістер №20x2
Блістер №20x3
Блістер №50x1

Блістер №10x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Капсули м’які

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/7362/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Лікарський засіб не можна призначати одночасно з естрогенами, що підвищують ризик гіпервітамінозу А; нітритами тахолестираміном, що порушують всмоктування вітаміну А.
 • Заявник: ПАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Данихщодовпливулікарськогозасобуназдатністькеруватиавтомобілемабопрацюватизіскладнимимеханізмаминемає.
 • Наказ МОЗ: №648 від 05.10.2011
 • Особливі застереження: Лікарський засіб з обережністю застосовувати хворим з підвищеним ризикомтромбоемболій, тяжким атеросклерозом коронарних артерій, хронічною недостатністю кровообігу, при гострому або хронічному нефриті, холециститі, при тяжких ураженняхгепатобіліарноїсистеми.
 • Передозування: Одноразовий прийом великої кількості лікарського засобу супроводжується раптовим підвищенням тиску спинномозкової рідини (без патологічних змін самого ліквору), тяжким головним болем, сонливістю, порушенням зору (диплопією). У тяжких випадках розвиваються судомні напади, серцева недостатність. При тривалому застосуванні лікарського засобу може розвинутися хронічний гіпервітаміноз А, що проявляється ураженнями нервової системи (головним болем, безсонням, дратівливістю, апатією, парестезіями), загальною слабкістю, втратою апетиту, підвищенням температури, змінами з боку шкірних покривів (сухістю і тріщинами шкіри на долонях і ступнях, появою пігментних плям, випаданням волосся, себорейними висипами), жовтяницею, зміною картини крові, болем у кістках та м’язах, розладами ходи, збільшенням печінки і селезінки. При прийомі високих доз протягом тривалого часу можливікреатинурія, збільшення концентрації холестерину,тригліцеридів, підвищення активностікреатинкінази, зниження концентрації тироксину татрийодтиронінуу сироватці крові, збільшення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі, зниження згортання крові, кровотечі у шлунково-кишковому тракті.Уразіпоявиознакпередозуваннянеобхідноприпинитизастосуваннялікарськогозасобу.
 • Побічні реакції: З боку нервової системи та органів чуття: підвищена втомлюваність, сонливість, млявість, дратівливість, головний біль, втрата сну.
 • Показання: АЕвітÒпоказано застосовувати з лікувальною метою при захворюваннях і станах, що потребують тривалого введення високих доз вітаміну А у поєднанні з вітаміном Е: атеросклеротичних змінах судин, порушенні трофіки тканин,облітеруючомуендартериїті, псоріазі, системному червоному вовчаку, атрофії зорового нерва, пігментному ретиніті, в складі комплексної терапії        дерматитів та вугрової хвороби; у комплексній терапії серцево-судинних захворювань (гіпертонічна хвороба з ознаками перенавантаження лівого шлуночка, стабільна стенокардія напруження І та ІІ функціональних класів).
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, гіпервітаміноз А і Е, тиреотоксикоз, хронічнийгломерулонефрит,жовчокам'янахвороба,декомпенсованасерцева недостатність,саркоїдозв анамнезі, хронічний панкреатит, виражений кардіосклероз, інфаркт міокарда.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/7362/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 капсула містить: ретинолу пальмітату (вітаміну А) 0,055 г (100 000 МО), альфа-токоферолу ацетату (вітаміну Е) 0,1 г
 • Терміни зберігання: 2 роки.
 • Торгівельне найменування: АЕВІТ®
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище25 °C.
 • Фармакотерапевтична група: Комбіновані вітамінні препарати.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЕвітÒ

(AEvitÒ)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: м’які желатинові капсули шароподібної або сферичної форми, зі швом, від жовтого до світло-коричневого кольору, заповнені маслянистою рідиною від світло-жовтого до темно-жовтого кольору; 

склад: 1 капсула містить вітаміну А (у вигляді ретинолу пальмітату) 0,055 г (100 000 МО); вітаміну Е (у вигляді a- токоферолу ацетату) 0,1 г;

допоміжні речовини: олія кукурудзяна рафінована дезодорована або олія соняшникова рафінована дезодорована.

Форма випуску. Капсули м’які.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані вітамінні препарати. Код АТС A11 JA.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Властивості АЕвітаÒ визначаються фармакологічними ефектами жиророзчинних вітамінів А і Е, що входять до його складу. Препарат впливає на ядра клітин органів-мішеней та ініціює синтез білків-ферментів або структурних елементів тканин, стимулює процеси регенерації, підвищує специфічну і неспецифічну резистентність організму. Препарат нормалізує обмін речовин, виявляє активну антиоксидантну дію, відновлює капілярний кровообіг, тканинну і судинну проникність, підвищує стійкість тканин до гіпоксії.

Фармакокінетика. АЕвітÒ добре всмоктується з травного тракту. Далі вітаміни А і Е транспортуються у лімфу, потім у плазму крові, де вони зв'язуються зі специфічними білками і транспортуються до органів і тканин. Надлишок вітаміну А депонується в печінці, переважно у вигляді ефірів пальмітинової кислоти. Вітамін А виводиться з жовчю в кишечник і бере участь в ентерогепатичній циркуляції. У печінці він піддається біотрансформації, перетворюючись спочатку в активні метаболіти, а потім – у неактивні продукти обміну, що виводяться нирками, кишечником і легенями. Елімінація вітаміну А відбувається повільно – за 3 тижні з організму виводиться 34 % прийнятої дози препарату. Надлишок вітаміну Е відкладається в тканинах, утворюючи в них депо (особливо в печінці), що підтримує нормальний рівень вітаміну Е в плазмі крові. В організмі вітамін Е піддається біотрансформації, перетворюючись на ряд метаболітів, що мають хінонову структуру. Вітамін Е в незміненому стані виділяється з жовчю, у вигляді метаболітів - із сечею.

Показання для застосування. АЕвітÒ застосовують з лікувальною метою при захворюваннях і станах, що потребують тривалого введення великих доз вітаміну А в сполученні з вітаміном Е: атеросклеротичних змінах судин, порушенні трофіки тканин, облітеруючому ендартеріїті, псоріазі, системному червоному вовчаку, атрофії зорового нерва, пігментному ретиніті, у комплексній терапії серцево-судинних захворювань (гіпертонічна хвороба з ознаками перенавантаження лівого шлуночка, стабільна стенокардія напруження І та ІІ функціональних класів).

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо після їди щодня по 1 капсулі на добу протягом 30 - 40 днів. Повторний курс проводять при необхідності через 3 - 6 місяців.

Побічна дія. Алергічні реакції, диспепсичні розлади у вигляді болю в епігастральній ділянці, нудоти, діареї. При тривалому застосуванні можливе загострення жовчнокам'яної хвороби і хронічного панкреатиту.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна недостатність кровообігу, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 16 років.

Передозування. Одномоментний прийом великої кількості препарату супроводжується раптовим підвищенням тиску спинномозкової рідини (без патологічних змін самого ліквору), тяжким головним болем, сонливістю, порушенням зору (диплопією). У тяжких випадках розвиваються судомні припадки, серцева недостатність. При тривалому застосуванні препарата може розвинутися хронічний гіпервітаміноз А, що проявляється ураженнями нервової системи (головним болем, безсонням, дратівливістю, апатією, парестезіями), змінами з боку шкірних покривів (сухістю і тріщинами шкіри на долонях і ступнях, випадінням волосся, себорейними висипами), болем у кістках, розладами ходи, збільшенням печінки і селезінки. В разі появи ознак передозування необхідно припинити приймання препарату. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Препарат з обережністю застосовують у хворих з інфарктом міокарда, підвищеним ризиком тромбоемболій, важким атеросклерозом коронарних артерій, при гострому чи хронічному нефриті, холециститі, хронічному панкреатиті.

Препарат не слід призначати одночасно з іншими лікарськими засобами, до складу яких входить вітамін А та його синтетичні аналоги, через ризик розвитку гіпервітамінозу А.

У разі потреби призначення препарату під час лактації годування груддю слід припинити. Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не можна призначати одночасно з естрогенами, що підвищують ризик гіпервітамінозу А; нітритами та холестераміном, що порушують всмоктування вітаміну А.

Ретинолу пальмітат знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Умови та термін зберігання. В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка.

По 10 капсул у блістері.

По 10 капсул у блістері; по 1 блістеру у пачці.

По 10 капсул у блістері; по 5 блістерів у пачці.

По 50 капсул у блістері; по 1 блістеру у пачці.

Виробник. ПАТ “Київський вітамінний завод”.

Адреса. 04073, м. Київ-73, вул. Копилівська, 38.