АЕКОЛ розчин

-

D03AX

info

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Форма випуску та дозування

r-in_oliy

Розчин олійний

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1

Варіанти дозування

Дозування

-

Варіанти дозування

-

Форма

Розчин олійний

Еквівалентність

-

Класифікація

INN

-

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Характеристика

  • Заявник: ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • Наказ МОЗ: №487 від 07.07.2009
  • Реєстраційне посвідчення: UA/1603/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Синонімічне найменування: Comb drug
  • Склад: 100 мл препарату містить: ретинолу 0,0972164 г (282608 МО), токоферолу – 0,18 г, менадіону – 0,05 г, бета-каротену – 0,18 г;
  • Терміни зберігання:
  • Торгівельне найменування: АЕКОЛ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Засоби для лікування ран та виразкових уражень. Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран.

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЕКОЛ

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: ретинол, токоферол, менадіон, бета-каротен;

100 мл препарату містить: ретинолу 0,0972164 г (282608 МО), токоферолу – 0,18 г, менадіону – 0,05 г, бета-каротену – 0,18 г;

допоміжні речовини: олія соняшникова рафінована дезодорована марки «П» виморожена.

Лікарська форма. Розчин олійний.

Масляниста рідина оранжево-червоного кольору.

Назва і місцезнаходження виробника. 20300, Україна, м. Умань Черкаської обл., вул. Мануїльського, 8.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран та виразкових уражень. Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран. Код АТС D03А X50**.

Комбінований вітамінний препарат, дія якого зумовлена вітамінами А, Е та К, що входять до його складу. Виявляє метаболічну та противиразкову дію. Прискорює загоювання ран, стимулює репарацію. Виявляє антиоксиданту та протизапальну дію, відновлює капілярний кровообіг, нормалізує проникність тканин та капілярів, має кровоспинний ефект.

Показання для застосування.

У складі комбінованої терапії виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, стану після резекції шлунка, неспецифічного виразкового коліта.

Місцево: тріщини слизової оболонки прямої кишки (у тому числі стани після вирізання тріщин), проктосигмоїдит, геморой, склеродермія, декубітальні, трофічні та варикозні виразки, ерозія шийки матки, ендоцервіцит, кольпіт, гнійно-некротичні рани, інфіковані опіки II-III ступеня, стан після аутодермопластики.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. При застосуванні внутрішньо – період вагітності та годування груддю, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна серцева недостатність. Діти до 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

При тривалому застосуванні внутрішньо у високих дозах можливе загострення жовчнокам’яної хвороби та хронічного панкреатиту. З обережністю застосовують при вираженому атеросклерозі коронарних артерій, інфаркті міокарда, гострому та хронічному нефриті, при підвищеному ризику розвитку тромбоемболії, декомпенсованій серцевій недостатності, тяжких ушкодженнях гепатобіліарної системи. 

Не застосовувати разом з лікарськими засобами, до складу яких входять вітаміни А, Е, К.

При тривалому застосуванні необхідно контролювати біохімічні показники та час згортання крові. 

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату внутрішньо у період вагітності та годування груддю протипоказане. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти.

Дітям до 14 років застосування препарату протипоказане.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують внутрішньо за 30-40 хвилин до їжі, дорослим - по 5-10 мл (1-2 чайні ложки) 2-3 рази на день протягом 4-5 тижнів.

При необхідності після консультації лікаря курс лікування можна повторити через 6 місяців.

Місцево в проктології застосовують у вигляді тампонів, змочених розчином, або мікроклізм по 30-50 мл протягом 10-12 днів; у гінекології – у вигляді тампонів, змочених розчином, курс лікування – 1-15 процедур.

Зовнішньо наносять через день на уражені ділянки шкіри, які попередньо очищують від некротичних утворень, у вигляді олійних пов’язок до появи грануляції та епітелізації. 

Передозування.

Прояви гіпервітамінозу А, Е та К.

Симптоми: головний біль, сонливість, млявість, нудота, блювання, діарея, відчуття болю у кістках нижніх кінцівок, тромбози, тромбоемболія, гіперхолестеринемія.

Лікування: симптоматичне. Як антагоніст вітаміну А призначають тироксин та аскорбінову кислоту.

Побічні ефекти.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: підвищена стомлюваність, слабкість, млявість, втрата сну, підвищення температури, головний біль, сонливість, дратівливість.

З боку кістково-м’язової системи: порушення ходи, відчуття болю у кістках нижніх кінцівок.

З боку травної системи: диспепсичні явища у вигляді дискомфорту в епігастральній ділянці,втрата апетиту, сухість у роті, біль у животі, нудота, блювання, діарея, афти. 

З боку кровотворної системи: гіперпротромбінемія і гіпертромбінемія (підвищений вміст у крові протромбіну та тромбіну - факторів згортання крові).

Алергічні реакції: свербіж, еритема та висипання, суха шкіра, яка лущиться, гіперемія обличчя.

Інші: випадіння волосся, порушення менструального циклу, гіпербілірубінемія (підвищений вміст у крові пігменту білірубіну).

При виникненні зазначених явищ прийом препарату слід негайно припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат не можна приймати внутрішньо одночасно з естрогенами (підвищують ризик розвитку гіпервітамінозу А), препаратами заліза та срібла, лужнореагуючими засобами, антикоагулянтами непрямої дії. Вітамін А несумісний з хлористоводневою, ацетилсаліциловою кислотами. Ретинол зменшує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Вітамін Е полегшує всмоктування і засвоєння ретинолу. Вітамін Е та його метаболіти виявляють антагоністичну дію відносно вітаміну К. Вітамін Е посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон тощо); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин тощо), вітамінів А та D.

Вітамін Е може підвищувати ефективність протисудомних засобів у хворих на епілепсію, у крові яких підвищена концентрація продуктів перекисного окислення ліпідів. 

Вітамін К послаблює ефект непрямих антикоагулянтів (у т.ч. похідних кумарину і індандіону). Антациди знижують абсорбцію внаслідок осідання солей жовчних кислот у початковому відділі тонкого кишечнику. Не впливає на антикоагулянтну активність гепарину. Колестирамін, колестипол, мінеральні масла, сукралфат, дактіноміцин знижують абсорбцію вітаміну К. Одночасне застосування з гемолітичними лікарськими засобами збільшує ризик виникнення побічних ефектів.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 8 0С до 15 0С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 50 мл або 100 мл у флаконах. 

Категорія відпуску. Без рецепта.