АЦИКЛОВІР-ВІШФА мазь 2,5 %

Rp

Форма випуску та дозування

Мазь, 2,5 %

Мазь, 2,5 %

Упаковка

Туби 10 г №1x1

Туби 10 г №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

АЦИКЛОВІР

Форма товару

Мазь для зовнішнього застосування

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/11566/01/01

Дата останнього оновлення: 29.07.2020

Характеристика

 • Заявник: ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Даних немає.
 • Наказ МОЗ: №571 від 06.09.2011
 • Особливі застереження: Слід уникати випадкового потрапляння мазі в очі.
 • Передозування: При пероральному або місцевому застосуванні всієї туби мазі несприятливої дії виявлено не було через мінімальний системний вплив. У випадку підозри на передозування необхідно звернутися за медичною допомогою.
 • Побічні реакції: У деяких пацієнтів при застосуванні мазі може з’явитися тимчасовий швидкоминучий гострий або пекучий біль. Приблизно у 5 % пацієнтів відбувалося незначне висушування та лущення шкіри. У невеликої частини пацієнтів спостерігалися еритема (почервоніння) та свербіж. Дуже рідко повідомлялося про випадки контактного дерматиту після застосування препаратів ацикловіру, однак ці випадки частіше були пов’язані з компонентами мазевої основи, а не з ацикловіром. Є поодинокі повідомлення про реакції негайної гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, унаслідок місцевого застосування ацикловіру.
 • Показання: Інфекції губ та обличчя, спричинені вірусом простого герпесу (Herpeslabialis).
 • Протипоказання: Гіперчутливість до ацикловіру, валацикловіру, пропіленгліколю або до інших компонентів препарату.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/11566/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 г мазі містить: ацикловіру 25 мг
 • Терміни зберігання: 3 роки.
 • Торгівельне найменування: АЦИКЛОВІР-ВІШФА
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Упаковка.По10 г у тубі в пачці.
 • Фармакотерапевтична група: Противірусні засоби.

Упаковка

Туби 10 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЦИКЛОВІР-ВІШФА

Загальна характеристика:

 міжнародна назва: aciclovir;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору;

склад: 1 г мазі містить ацикловіру 25 мг;

допоміжні речовини: поліетиленгліколь 1500, поліетиленгліколь 400, пропіленгліколь, емульгатор №1.

Лікарська форма. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби. Ацикловір. Код АТС D06B B03.

Фармакологічні властивості. Фармокодинаміка. Противірусний засіб. Активний відносно вірусу герпесу звичайного (Неrреs simplex) І та ІІ типів, вірусу оперізувального лишаю (Vаrісеllа zoster), вірусу Епштейна-Бара і цитомегаловірусу. Після надходження в клітину, інфіковану вірусом, ацикловір під дією тимідинкінази трансформується в активний ацикловір – трифосфат. Останній реагує з вірусною ДНК – полімеразою та вбудовується в ДНК, яка синтезується для нових вірусів. Таким чином, формується дефектна вірусна ДНК, що призводить до інгібування реплікації нових вірусів.

Фармакокінетика. При нанесенні на шкіру ацикловір практично в кров не надходить, при повторному нанесенні концентрація ацикловіру в плазмі крові не перевищує 0,01 мкмоль/л. З другої доби лікування ацикловір визначається в сечі на рівні 0,6 мкмоль/л.

Показання для застосування. Інфекції, обумовлені вірусом простого герпесу (герпес губ, герпес зовнішніх статевих органів), у тому числі оперізувальний лишай, вітряна віспа, герпетичні ураження у хворих з імунодефіцитом.

Спосіб застосування та дози. Мазь наносять на уражену ділянку шкіри та зовнішні слизові оболонки тонким шаром (із розрахунку: 1,25 см на 25 см² ураженої ділянки) 5 разів на добу з інтервалами 4 години та втирають легкими рухами протягом 1 хвилини. Термін лікування становить 5 -10 діб.

Побічна дія. Рідко можливі алергічні реакції (висип на шкірі). При перших аплікаціях можуть виникнути: відчуття печіння, слабкий біль у місці ураження, свербіж. Ці симптоми проходять при відміні препарату.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості до ацикловіру або складових мазі; при вагітності; у період годування груддю (під час лікування необхідно припинити годування); дитячий вік до 3 місяців.

Передозування. Малоімовірне.

Особливості застосування. Лікування слід розпочинати при появі перших симптомів захворювання. Слід оберігати уражені ділянки від подразнення. Уникати статевих контактів при наявності симптомів герпесу в одного зі статевих партнерів. Не допускати попадання мазі на слизові оболонки порожнини рота, носа, очей, піхви.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчена.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 8?15 ºС, в сухому та недоступному для дітей місці.Термін придатності ? 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 г в алюмінієвій тубі; по 1 тубі в пачці з картону.

Виробник. ТОВ ”ДКП ”Фармацевтична фабрика”.

Адреса. Україна, 10014, м. Житомир, вул. Лермонтовська, 5.