АЦЕТИЛСАЛІЦИЛОВА КИСЛОТА таблетки 500 мг

АЦЕТИЛСАЛІЦИЛОВА КИСЛОТА

N02BA01

info

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Форма випуску та дозування

tab

Таблетки, 500 мг

Упаковка

Блістер №10x1

Варіанти дозування

Дозування

500 мг

Варіанти дозування

500 мг

Форма

Таблетки

Еквівалентність

-

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: АТ "Галичфарм", м. Львів, Україна
  • Наказ МОЗ: №15 від 19.01.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/7529/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 таблетка містить: ацетилсаліцилової кислоти 0,5 г
  • Терміни зберігання: 4 роки.
  • Торгівельне найменування: АЦЕТИЛСАЛІЦИЛОВА КИСЛОТА
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Аналгетики та антипіретики. Кислота ацетилсаліцилова.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЦЕТИЛСАЛІЦИЛОВА КИСЛОТА

 (ACID ACETYLSALICYLIC)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви acetylsalicylicacid: 2 – ацетоксібензойна кислота (саліциловий ефір оцтової кислоти);

основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого або майже білого кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею, з рискою та фаскою. На поверхні таблеток допускається мармуровість.

склад:1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової у перерахуванні на 100 % речовину 0,5 г (500 мг);

допоміжні речовини:  целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анальгетики і антипіретики.

Код АТС N02B A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Ацетилсаліцилова кислота має протизапальні, аналгезуючі та жарознижувальні властивості. Протизапальний ефект зумовлений нормалізацією підвищеної проникності капілярів, зниженням активності гіалуронідази, гальмуванням синтезу простагландинів та продукції АТФ. Аналгезуюча дія пов’язана як із впливом на центри больової чутливості, так і зі зменшенням алгогенної дії брадикініну. Жарознижувальний ефект зумовлений впливом на гіпоталамічні центри терморегуляції. Ацетилсаліцилова кислота належить до групи ненаркотичних анальгетиків. При тривалому застосуванні вона не спричиняє ейфорії, звикання та залежності від неї. Препарат чинить тривалу антикоагулянтну дію: інгібує циклооксигеназу тромбоцитів, порушує синтез тромбоксану А (який спричиняє агрегацію тромбоцитів), циклооксигенази стінки судин та простацикліну ПГЕ2 (активного ендогенного антиагреганта).

Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо швидко і добре всмоктується. Біодоступність становить 80-100 %, максимальний рівень в плазмі крові досягається через 1-2 год. Ефективна концентрація у крові зберігається протягом 4-6 год. Анальгезуючий і жарознижувальний ефект настає через 15-30 хв після прийому препарату внутрішньо, досягає максимуму протягом 1-2 год і триває 4-6 год.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування больових синдромів слабкого та середнього ступеня тяжкості різноманітного ґенезу (в т.ч. запального), гарячкові стани, ревматичні захворювання.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо. Дорослим призначають по 250 – 500 мг - 1 г 3 - 4 рази на добу. Тривалість лікування залежить від форми та стадії захворювання. При ревматизмі, ревматоїдному поліартриті, інфекційно-алергічному міокардиті препарат призначають тривало: дорослим по 2 - 3 г (зрідка 4 г) на добу. Максимальна добова доза – 4 г.

Діти з 5 років можуть приймати одноразово по 250 мг (½ таблетки) 3 рази на добу. Добова доза для дітей – 750 мг. Рекомендована добова доза для дітей – 60 мг/кг маси тіла, яку слід застосовувати в 4 - 6 прийомів (15 мг/кг маси тіла кожні 6 год або 10 мг/кг маси тіла кожні 4 год).

Побічна дія. Ацетилсаліцилова кислота може спричинити алергічні реакції (кропив’янку, ангіоневротичний набряк, різноманітні екзантеми, бронхоспазм), еозинофілію. При підвищеній чутливості до ацетилсаліцилової кислоти може розвинутися анафілактичний шок, а в осіб, які хворіють на бронхіальну астму, спостерігаються почастішання та посилення нападів. При тривалому застосуванні ацетилсаліцилової кислоти можливий розвиток ототоксичних, нефротоксичних та гепатотоксичних ефектів. При застосуванні внутрішньо препарат чинить специфічну ульцерогенну дію, спричиняє ерозивні та виразкові ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі.

Протипоказання. Пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, а також ерозивно-виразкові ураження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту в анамнезі; підвищена схильність до кровотеч, порушення функцій нирок та/або печінки; одночасне лікування антикоагулянтами (за винятком терапії гепарином в малих дозах при частому і ретельному контролі згортання крові); дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, бронхіальна астма; хронічні або рецидивні диспептичні явища; перший та останній триместр вагітності; підвищена чутливість до саліцилатів, інших нестероїдних протизапальних засобів. Дитячий вік до 5 років.

Передозування. При інтоксикації легкого ступеня можливі нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, а також (особливо у дітей та осіб літнього віку) шум у вухах, запаморочення, зниження гостроти зору та слуху. При значному передозуванні спостерігається порушення мислення, сплутаність свідомості, сонливість, колапс, тремор, метаболічний ацидоз, дихальний алкалоз, порушення вуглеводного обміну. Летальна доза ацетилсаліцилової кислоти для дорослих перевищує 10 г, для дітей – більше 3г.

Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Дітям і підліткам із захворюваннями, що супроводжуються гіпертермією (зокрема, ГРВІ), препарат допустимо призначити лише тоді, коли інші засоби є неефективними – огляду на імовірність розвитку синдрому Рейє, однією з ознак якого є блювання, що не припиняється протягом тривалого часу. Оскільки ацетилсаліцилова кислота спричиняє подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, препарат слід приймати після їжі, запиваючи водою, молоком, лужними мінеральними водами або розчином натрію гідрокарбонату.

При тривалому застосуванні ацетилсаліцилової кислоти потрібно перевіряти наявність крові у калі для виявлення ульцерогенної дії, та проводити аналізи крові (вплив на агрегацію тромбоцитів, деяка антикоагулянтна активність).

Вагітність і годування груддю. Препарат протипоказаний в першому та останньому триместрах вагітності. При застосуванні препарату в другому триместрі вагітності та у період годування груддю необхідно дотримуватися середніх рекомендованих доз.

Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Не описаний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні ацетилсаліцилової кислоти та антикоагулянтів підвищується ризик розвитку кровотеч; при одночасному застосуванні з іншими нестероїдними протизапальними засобами посилюються основні та побічні ефекти останніх; при одночасному застосуванні глюкокортикостероїдів або вживанні алкоголю збільшується ризик шлунково-кишкових кровотеч. Ацетилсаліцилова кислота підвищує гіпоглікемічний ефект пероральних протидіабетичних засобів (похідних сульфонілсечовини); посилює побічну дію метотрексату. Ацетилсаліцилова кислота зменшує терапевтичну дію спіронолактону, фуросеміду, гіпотензивних, урикозуричних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 ºС до 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 4 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Таблетки № 10 у стрипі; № 10 у блістері; № 10 у блістері, 2 блістери в пачці.

Виробник. ВАТ «Київмедпрепарат» або АТ «Галичфарм».

Адреса. Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139

або

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.