ТИОЦЕТАМ ФОРТЕ таблетки 400 мг + 100 мг

Rp

ПИРАЦЕТАМ + ТИОТРИАЗОЛИН*

N06BX

info

Дата последнего обновления: 25.05.2020

Форма выпуска и дозировка

tab_v_pliv_obol

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, 400 мг + 100 мг

Упаковка

Блістер №10x3

Варианты дозирования

Дозировка

400 мг + 100 мг

Варианты дозирования

400 мг + 100 мг

Форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Эквивалентность

-

Аналоги

Соответствующих аналогов не найдено

Характеристика

  • Заявитель: ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • Приказ МЗ: №483 від 17.08.2007
  • Регистрационное удостоверение: UA/6941/01/01
  • Срок действия регистрационного удостоверения: 30-12-2075
  • синонимично наименование: Comb drug
  • Состав: 1 таблетка містить тіотриазоліну 0,1 г (у перерахуванні на 100 % речовину), пірацетаму 0,4 г (у перерахуванні на 100 % речовину)
  • Сроки хранения: 2р.
  • Торговое наименование: ТІОЦЕТАМ® ФОРТЕ
  • Условия отпуска: за рецептом
  • Фармакологическая группа: Психостимулюючі та ноотропні засоби.

Упаковка

Блістер №10x3

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ТІОЦЕТАМ® ФОРТЕ

(ТHІОСЕТАМ FORTE)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору, овальної форми, з рискою з одного боку та написом “КМП” з іншого. На розламі видно ядро білого кольору;

склад:1 таблетка містить тіотриазоліну 0,1 г (у перерахуванні на 100 % речовину),

пірацетаму 0,4 г (у перерахуванні на 100 % речовину);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, маніт, цукор-пудра, магнію стеарат, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, суміш для покриття.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби.

Код АТС N06ВХ53**. 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат належить до групи цереброактивних засобів, виявляє протиішемічні, антиоксидантні, мембраностабілізуючі та ноотропні властивості.

Препарат покращує інтегративну та когнітивну діяльність мозку, сприяє процесу навчання, усуває амнезію, підвищує показники короткотривалої та довготривалої пам'яті. Фармакологічний ефект препарату зумовлений взаємопотенціюючою дією тіотриазоліну та пірацетаму.

Тіотриазолін взаємодіє з активними формами кисню та ліпідними радикалами за рахунок сильних відновлювальних властивостей тіольної групи і попереджує ініціювання активних форм кисню шляхом реактивації антирадикальних ферментів – супероксиддисмутази, каталази і глутатіонпероксидази.

Пірацетам посилює синтез дофаміну в тканинах головного мозку, підвищує вміст норадреналіну, збільшує кількість ацетилхоліну на синаптичному рівні і щільність холінорецепторів.

Препарат здатний прискорювати окислення глюкози в реакціях аеробного та анаеробного окислення, нормалізувати біоенергетичні процеси, підвищувати рівень АТФ, стабілізувати метаболізм у тканинах мозку.

Препарат гальмує шляхи утворення активних форм кисню, реактивує антиоксидантну систему ферментів, особливо супероксидисмутазу, гальмує вільнорадикальні процеси в тканинах мозку при ішемії, покращує реологічні властивості крові за рахунок активації фібринолітичної системи, стабілізує та зменшує відповідно зони некрозу та ішемії. Фармакокінетика. Добре всмоктується при застосуванні внутрішньо, проникає в різні органи і тканини, втому числі в тканини головного мозку. Препарат проникає через плацентарний бар'єр. Кожний компонент препарату метаболізується окремо. Пірацетам практично не метаболізується в організмі і виводиться із сечею. Період напіввиведення - 4 - 8 год. Тіотриазолін метаболізується в печінці і виводиться із сечею.

Показання для застосування. Тіоцетам® форте призначають в неврологічній практиці при перехідних і хронічних порушення кровообігу мозку, зумовлених атеросклерозом судин головного мозку та минущими порушеннями мозкового кровообігу. Препарат також показаний при порушеннях мозкового кровообігу, обмінних процесів мозку, зумовлених черепно-мозковими травмами, інтоксикаціями, діабетичній енцефалопатії, а також в підгострий та реабілітаційний періоди ішемічних та геморагічних інсультів.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Тіоцетам® форте призначають за 30 хв до приймання їжі. Зазвичай призначають по 1 таблетці 3 рази на добу протягом 25 - 30 днів При перехідних і хронічних порушеннях кровообігу мозку та в реабілітаційний період після ішемічного або геморагічного інсульту – по 2 таблетки 3 рази на добу. Курс лікування складає від 2-3 тижнів до 3-4 місяців. Для лікування діабетичної енцефалопатії призначають по 1 таблетці 3 рази на день протягом 45 днів.

Побічна дія. Тіоцетам® форте добре переноситься. У деяких хворих можливі явища, обумовлені побічною дією пірацетаму: збудження, порушення сну або сонливість, тремор, запаморочення, диспепсичні явища. У пацієнтів літнього віку можливе загострення коронарної недостатності. У цих випадках зменшують дозу або відміняють препарат.

Протипоказання. Гостра ниркова недостатність, алергічні реакції на препарат, періоди вагітності та годування груддю.

Передозування. При застосуванні терапевтичних доз передозування неможливе. Однак при відхиленні від призначених лікарем доз можливе виникнення та посилення побічних ефектів препарату (збудження, порушення сну, диспепсичні явища). У цих випадках зменшують дозу препарату та призначають симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Тіоцетам®фортеможна використовувати для лікування церебросудинної недостатності з явищами порушення мови, пам'яті, уваги, зниженні інтелектуальної функції мозку і порушеннями емоційної сфери для підвищення спроможності навчатися при цефалгіях на фоні патології серця (стенокардія напруження, інфаркт міокарда), печінки (гепатит, цироз) та вірусних інфекцій.

З обережністю призначають хворим з хронічною нирковою недостатністю.

Досвіду застосування препарату для лікування дітей не має.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Тіоцетам® форте не можна призначати з препаратами, які мають кислу рН.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С.

Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Таблетки, вкриті оболонкою, № 10 у блістері, 3 або 6 блістерів у пачці.

Виробник. ВАТ “ Київмедпрепарат”.

При участі НВО “Фарматрон”, м. Запоріжжя.

Адреса. Україна, 01032, м. Київ , вул. Саксаганського, 139.

Тел. (044) 490 7522.